Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nic nie dzieje to po 5 latach choć codzienne noszenie może skrócić ten okres. Jeśli masz ETę to w oficjalnym krajowym serwisie zapłacisz ok 1300 PLN a u każdego ogarniętego zegarmistrza w całym kraju połowę tej kwoty. Inhousów nie serwisuje dziś w PL nikt. Tylko wysyłka za granicę więc i koszt i czas będą inne.

Dziękuję za informację. Rozglądam się za Tudorem i już nie wiem czy eta czy inhouse? Przyznaję rację przedmówcy, że zegarek na ecie powinien kosztować półkę niżej. Nie ogarniam, a koszty serwisu przemawiają za starszymi modelami. Bądź tu człowieku mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz etę, kupujesz zegarek nie mechanizm, a eta jest praktyczniejsza. Względy prestiżowe pomijam, bo to tudor więc ich in house jest tak prestiżowy dla mnie jak większość in-house'ów Seiko ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz etę, kupujesz zegarek nie mechanizm, a eta jest praktyczniejsza. Względy prestiżowe pomijam, bo to tudor więc ich in house jest tak prestiżowy dla mnie jak większość in-house'ów Seiko ;)

Tzn ma kupować mechanizm czy zegarek bo się pogubiłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

A ja powiem odwrotnie, bierz inhouse. Zegarka mechanicznego nie da się zredukować do wyglądu i marki. BB na ecie w cenie 15k był dość niepoważny, na inhouse tez średnio się broni co pokazuje rynek wtórny ale producent ma jakiś argument. Rzeczywiście obawy o serwis są uzasadnione, ale jak ktoś powiedział kupując taki produkt trzeba liczyć się z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też dodatkowy aspekt przemawiający za inhouse, a mianowicie data. Do tej pory brak daty powstrzymywał mnie przed zakupem BB. Pelagos odpadł, bo mam już jeden tytanowy zegar. Zatem nowe referencje, a szczególnie s&g. A może dojrzeję jeszcze do zegara bez daty, kto wie? Kiedyś im więcej na tarczy tym było lepiej. 6, 7 komplikacji było standardem dla mnie. Teraz już tylko data;)

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też dodatkowy aspekt przemawiający za inhouse, a mianowicie data. Do tej pory brak daty powstrzymywał mnie przed zakupem BB. Pelagos odpadł, bo mam już jeden tytanowy zegar. Zatem nowe referencje, a szczególnie s&g. A może dojrzeję jeszcze do zegara bez daty, kto wie? Kiedyś im więcej na tarczy tym było lepiej. 6, 7 komplikacji było standardem dla mnie. Teraz już tylko data;)

ta co się zacina? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś choroba zakaźna czy tylko jednostkowe przypadki? w PO się nie zacina;)

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na chrono24 w UE modele na ETA można już kupić za 8 (pasek) natomiast inhouse zaczyna się od 10(pasek). Co może oznaczać że realnie pewnie dodatkowe 1000 można utargować . Modele na ETA mają duży plus bo maja cieńszą kopertę (1lub 2mm ale to robi różnice). Poza tym tarcza , albo bardziej industrialna inhouse albo nieco delikatniejsza z nieco żeńskimi geneotypem w postaci pięknej róży na ETA . Z tego co zrozumiałem bransolety są różne i chyba na ecie zbiera lepsze opinie. POza tym to tez pytanie czy chcesz nowy czy z drugiej ręki . Niby podobne zegarki ale rozkminek sporo. Tak czy inaczej żaden z tych modeli nie jest inwestycja , żaden się nie zwróci kupując w butliku. Pewnie dlatego 58 czy GMT jest reglamentowane , aby nie załadować sklepów pod sufit jak obecnie się to dzieje z podstawowymi modelami. Co do mechanizmu , mogę mieć ETA, selita czy inhouse. Bez znaczenia . Choć jakby miał wybrać wziąłbym inhouse , więcej Tudora w Tudorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między najtańszymi modelami na ETA i inhałs wynika z różnicy w wieku zegarka. NOS ETA 2017/18 ( tylko spoza UE - 15- 17 tyś plus cła i podatki ) jest wyraźnie droższa od nowych inhałsów. To samo dla zegarków używanych do 2 lat ( ETY droższe od inhałs ) Pewnie dlatego że jest ich mniej a być może jednak monopolistyczna polityka serwisowa ma jakieś znaczenie . Zatem do 5 latków na pasku dolicz serwis i bransoletę. ( kto to ostatnio pisał że już ponad 3000 PLn ).

.......także jest o czym myśleć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 10k można kupić  używane BB in house,  pojawiają się takie ogłoszenia  na bazarku.

 

Poza tym Tudor nie zrezygnował z popularnej Ety aby  podnieść prestiż swoich zegarków.  Eta stała się częścią Swatch Group, która nie udostępnia mechanizmów poza SG., wiec  Tudor  po prostu nie miał możliwości stosowania Ety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś BBR się znudził na bransie bo czarnucha ktoś mi Michała sprzątnął to walić na priva.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak komuś BBR się znudził na bransie bo czarnucha ktoś mi Michała sprzątnął to walić na priva.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Ją przyznaję się do sprzątnięcia tylko połowy zestawu :)

W końcu udało się i mój gmt dostał beansoletę. Super, strasznie się cieszę, że się w końcu udało, świetnie wg mnie na niej wygląda!

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją przyznaję się do sprzątnięcia tylko połowy zestawu :)

W końcu udało się i mój gmt dostał beansoletę. Super, strasznie się cieszę, że się w końcu udało, świetnie wg mnie na niej wygląda!

 

Bransoleta w tym wypadku robi dobrą robotę :wub:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , na bransolecie jest mega !

IMO duzo lepiej niż na pasiaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta najlepiej wygląda z bransoletą, gdyż maskuje jej słabe punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety dużo ciężej... Mnie również się BB kajdanie super widzi. Szczególnie tym starszym. Jednak jako, że nie bylem nigdy przyzwyczajony do takiej wagi, kiedy już założyłem ładownicę od Filipa, nie mam motywacji do powrotu na stal. Szczególnie, że, co trzeba przyznać, założenie czy też nawet zdjęcie bransolety jest w tym modelu perfidnie trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I niestety dużo ciężej... Mnie również się BB kajdanie super widzi. Szczególnie tym starszym. Jednak jako, że nie bylem nigdy przyzwyczajony do takiej wagi, kiedy już założyłem ładownicę od Filipa, nie mam motywacji do powrotu na stal. Szczególnie, że, co trzeba przyznać, założenie czy też nawet zdjęcie bransolety jest w tym modelu perfidnie trudne...

Pierwszy raz poległem przy samodzielnym zakładaniu bransolety. Wczoraj myślałem, że się wścieknę, żeby z nerwów chałupy nie rozwalić zaniosłem do zegarmistrza, a tam też problem. Sprawę załatwiła dopiero wymiana teleskopów na takie, które się chowają do 21,6 mm. 21,7 już ciężko było włożyć. Dziwne.

Co do ciężaru to mi na całe szczęście w ogóle nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milion postów wcześniej pisałem, że tudor ma inne teleskopy do nato /paska i krótsze do bransolety. Widać gmt ma to samo co BB.

U mnie zegarmistrz też poległ, zanim dał krótsze teleskopy. Co ważne - jak ktoś te krótsze da do nato, grozi to przypadkowym wypięciem. Jeden kolega zaliczył tak glebę po lekkim spotkaniu z futryną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dobrą masz łapę do tego zegarka, a na bransolecie mu najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Milion postów wcześniej pisałem, że tudor ma inne teleskopy do nato /paska i krótsze do bransolety. Widać gmt ma to samo co BB.

U mnie zegarmistrz też poległ, zanim dał krótsze teleskopy. Co ważne - jak ktoś te krótsze da do nato, grozi to przypadkowym wypięciem. Jeden kolega zaliczył tak glebę po lekkim spotkaniu z futryną...

Np to szkoda, że nie widziałem. Co się naklnąłem wczoraj :D

Dobrą masz łapę do tego zegarka, a na bransolecie mu najlepiej.

Oprócz SMPC to mój najmniejszy zegarek :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat pasków do BB ? Konkretnie BB s&g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skórzane paski pasują do tych zegarków ale nie te proponowane przez producenta . Za cienkie i nie wypełniają dobrze szpary między uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.