Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

9 minut temu, wieloryb napisał:

Jeśli chodzi o wygodę, to prawie każde leciutke i niziutkie casio bije każdego rolexa na głowę. Jeśli to dla Ciebie jest kluczowy argument, rozumiem, że nosisz same naleśniki do 38mm max. Jeśli nie, bo nagle uważasz, że jednak od idealnej wygody są odstępstwa, które obejmują doskonałość mechanizmu, jakość wykonania koperty czy historia modelu, to jest to czysta hipokryzja. 

BB41 nie jest najwygodnieszym zegarkiem na rynku. To oczywiste. 

Na kajdanie nie jest idealnycm edc. Ale jego design jest wyjątkowy i za każdym razem, gdy go wyjmuje z pudła nie mam co do tego wątpliwości.  Design oznacza również tą wysoką,  jednolitą kopertę, charakterystyczną właśnie dla tego modelu. BB58, którego 2 razy mierzyłem, pomimo, iż z pewnością nosi się wygodniej utracił ten X-factor. Jest to atrakcyjny, elegancki zegarek o wyglądzie divera. BB41 jest diverem...

Praktycznie mogę się podpisać pod Twoimi wnioskami.

👍

7 minut temu, Jan napisał:

Jakkolwiek uwielbiam 58 to jest to celna uwaga, jest troche jak zupa pomidorowa, każdy lubi 😉 tzn prawie każdy, przez to dla niektórych jest az nudny, zbyt oczywisty itp (dlatego niebieski tez jest popularny bo trochę to przełamuje). Nastepny krok za kilka lat to delikatna zmiana 58. Coś jak zmiany w subie, byle by swiat zaczął o tym mówić i żeby sprzedaż skoczyła (chyba że zrobią 58 GMT ale to juz mocna ingerencja w którą raczej wątpię)

58 jest praktycznie bliski ideału a te generalnie są bezpieczne i mało emocjonujące. To jest współczesny Tudor Submariner i ex Rolex Submariner.

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. 👍one and only, Maserati. 

5 minut temu, Maserati napisał:

To jest współczesny Tudor Submariner i ex Rolex Submariner.

Ale raczej pewnego sufitu nie przebije (chociaż bym chcial zeby okazało sie jakim jestem wizjonerem😆) bo chyba już nic nie ponowi hypeu i wzrostu cen suba. Za 20lat zobaczymy

12 minut temu, Jan napisał:

Ale raczej pewnego sufitu nie przebije (chociaż bym chcial zeby okazało sie jakim jestem wizjonerem😆) bo chyba już nic nie ponowi hypeu i wzrostu cen suba. Za 20lat zobaczymy

Ciekawe spostrzeżenie z tym sufitem😁.

Tudor jako marka to żadna inwestycja . Potrzebuje dekad ,jeśli dobrze to rozegra, aby wypracować pozycje równą np Omedze. Pod warunkiem że ktoś jeszcze będzie chciał wtedy bawić się w mechaniczne zegareczki 😉.

Ostatnie ruchy z selitą w Royalach...to nie kurs na Mont Everest.

Ale 58 to osobna liga , warto kupić i mieć w kolekcji...👍

Test drive odbyty.

8546677A-F621-4DAD-A099-976C0DA6C8A8.jpeg

3 minuty temu, Maserati napisał:

Test drive odbyty.

najpierw test drive potem desk dive :P myślałem że expert za jedynie słuszną uznaje tylko wersje na bransie

4 minuty temu, Jan napisał:

najpierw test drive potem desk dive :P myślałem że expert za jedynie słuszną uznaje tylko wersje na bransie

To prawda. Do blue bransoleta pasuje świetnie i wydaje mi się opcją rekomendowaną. W moim przypadku będę musiał dokupić. Natomiast ten brązowy colareb wszedł ok, lepiej niż myślałem. 
Czarny 58 jest jest bardziej uniwersalny pod tym względem a nawet powiedziałbym pasek tam rządzi i dzieli.

Ja ze swoim niebieskim niestety muszę się rozstać, a ze na bransie to chyba będzie trochę łatwiej niż na pasku. GMT zostanie na otarcie łez :) 

4 minuty temu, Michal93 napisał:

Ja ze swoim niebieskim niestety muszę się rozstać, a ze na bransie to chyba będzie trochę łatwiej niż na pasku. GMT zostanie na otarcie łez :) 

Każde rozstanie się z 58, jeśli nie był kupiony w celach sprzedażowych, jest błędem. Ale nasze hobby i pasja to również trudne decyzje...

To prawda. Do blue bransoleta pasuje świetnie i wydaje mi się opcją rekomendowaną. W moim przypadku będę musiał dokupić. Natomiast ten brązowy colareb wszedł ok, lepiej niż myślałem. 
Czarny 58 jest jest bardziej uniwersalny pod tym względem a nawet powiedziałbym pasek tam rządzi i dzieli.

Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ? 401babdad2c1d9ee690aef43cfe6c615.jpeg
8636c11c5c2f9e8146709228a45cb29b.jpg

1 minutę temu, Fitvalf napisał:

Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka emoji41.png Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ?

mega!!!!!!!👍👍👍

21 minut temu, Fitvalf napisał:

Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka emoji41.png Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ?

Jak dla mnie bardzo fajnie się prezentuje.

Edited by fanfar19

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

14 minut temu, Paweł Bury. napisał:

Fajne te diverki wasze 

U mnie biedaTudor dzielnie służy 

Oj tam, oj tam. Ja tam uważam, że ten bieda Tudor bardzo fajny jest :)

Godzinę temu, Michal93 napisał:

Nie wiem dlaczego musisz ale to nie jest zła decyzja. 
Pozwolę sobie wyrazić pewne swoje przemyślenia na temat bb58. Moim zdaniem czarny bb58 ma indywidualność, ma swój styl. Niebieski ma tylko powiew świeżości. Jak ten powiew się skończy, okaże się, że to kolejny niebieski nurek, który może się podobać ale który za bardzo na tle konkurencji się nie wyróżnia. A niebieskich nurków jest dużo, jest w czym wybierać. Mam też takie wrażenie, że spory odsetek nowo nabytych niebieskich pojawia się na rynku wtórnym. W każdym razie większy niż w przypadku czarnych. 
Ale to tylko moje przemyślenia. 

Edited by fanfar19

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

14 minut temu, fanfar19 napisał:

Oj tam, oj tam. Ja tam uważam, że ten bieda Tudor bardzo fajny jest :)

Nie wiem dlaczego musisz ale to nie jest zła decyzja. 
Pozwolę sobie wyrazić pewne swoje przemyślenia na temat bb58. Moim zdaniem czarny bb58 ma indywidualność, ma swój styl. Niebieski ma tylko powiew świeżości. Jak ten powiew się skończy, okaże się, że to kolejny niebieski nurek, który może się podobać ale który za bardzo na tle konkurencji się nie wyróżnia. A niebieskich nurków jest dużo, jest w czym wybierać. Mam też takie wrażenie, że spory odsetek nowo nabytych niebieskich pojawia się na rynku wtórnym. W każdym razie większy niż w przypadku czarnych. 
Ale to tylko moje przemyślenia. 

Jest wiele racji w tym co piszesz. Zabiegi producenta oraz AD o ekskluzywności marki ( konkretnie GMT i 58) to zwykle bajki i ściema. Zresztą butiki na świecie zaczynaja być zawalane tymi modelami- Tudor musi sprzedawać, nie ma zmiłuj się. To wszystko jednak nie zmienia faktu ze black czy blue to świetne pozycje dla tych którzy chcą poczuć klimat eleganckiego divera sprzed kilku dekad.  Tudor, jakikolwiek model, nie będzie oznaczał że chwyciliśmy pana B za nogi. Raczej będzie oznaczał świadomy wybór do kolekcji czegoś w stylu retro i w jakości nie do zakwestionowania, za rozsądne pieniądze(subiektywnie 🤨

1 minutę temu, mario1971 napisał:

A co takiego retro jest w BB58 Blue?

dobre pytanie. To retro diver w nowoczesnym specu.

39mm, raczej kompaktowy vintage

aluminuim

ascetyczna tarcza

snowflake hands

pięknie wykończona koperta, ex submariner 

pasek skórzany czy kajdan, wszystko idzie,

Niebieski wcale nie jest summer edition jakby się mogło wydawać. To nie ten blue co Pelagos .

Ja lubie w kazdym wydaniu ale po 1,5 miesiecznym romansie z paskiem wrocilem do bransolety. Jaiś pelniejszy mi się wydaje mimo że w obu wersjach super.

IMG_20201218_233011.jpg

17 godzin temu, Maserati napisał:

Test drive odbyty.

Oglądam to zdjęcie na dużym ekranie , tarczę w zbliżeniu, bo nie ukrywam, że ten zegarek jest w kręgu moich zainteresowań.

Powiedz mi Kolego co to jest przy 59-tym indeksie? Ja nie jestem aptekarzem, ale to nie wygląda na paproch na szkle tylko jak zdarta tarcza?

Tarcza wygląda okej. Natomiast to co zauważyłeś to kawałek metalu, niestety quality check w Tudorze zawiodło...

Sorry za jakość foty ale nie mam aparatu fotograficznego.

94EAFACC-8204-4296-9747-E697A74168B4.jpeg

Julek, ale przecież Ty masz niesprzedawalnegonazawsze czarnego BB58. 

Widzisz sens posiadania obydwóch wersji?

4 minuty temu, Tommaso napisał:

Julek, ale przecież Ty masz niesprzedawalnegonazawsze czarnego BB58. 

Widzisz sens posiadania obydwóch wersji?

Prawda, nie widzę sensu, ale cos mnie do niego ciągnie 🤔

To masz tak jak ja. Ale ja od początku wiedziałem, że zostanie tylko jeden z nich i niebieski przegrał.

32 minuty temu, pablo122 napisał:

A ha.

Gdzie kupiłeś? Reklamujesz?

Kupiony na naszym forum. Początkowo chciałem zareklamować ale potem machnąłem ręką. Zostaje. Ciało obce jest widoczne tylko przy nasłonecznieniu, ładnie odbija światło 😁. Będę się tym martwił przed końcem 5 letniej gwarancji.