Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj były a dzisiaj wieczorem powtórka. 

jO5uI6Y.jpeg 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adi napisał(-a):

To pozostaje tylko życzyć żeby w jakimś kluczowym, trudnym momencie (oby Cię taki nigdy nie spotkał ) nie otaczali Cię wyłącznie ludzie z takim samym podejściem.. 

 

Szlachetne co piszesz, niestety wszyscy działamy tak samo.

Powiedz mi tak szczerze.... na przykładzie cukru choćby,  wiedząc że go nie będzie,  widząc że tacy jak "ja" masowo go wykupują,  nie poszedł byś kupić sobie kilku kg na zapas??? Kupiłbyś 1 kg po to aby inni mogli sobie kupić ryzykując że być może kolejny miesiąc nie kupisz nic?

 

Wiem co fajnie wygląda napisane w internecie i to jak byśmy chcieli aby nas postrzegano, ale jak jest naprawdę?

 

Tak się zastanawiam,  jak łatwo można zwrócić ludzi przeciwko sobie, żeby oceniali cię bo kupiłeś sobie cukru czy olej zamiast jednej butelki to dwie  😐

 

Wrzucając to zdjęcie nie chodziło mi o pochwalenie się tym że mnie się udało, tylko o to jakie wzbudzi emocje, czy będą takie jak powyżej.

U mnie cukier jest nie muszę robić zapasów ;)

IMG-20220723-WA0019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, naprawdę Cię lubię :). Mi nie chodzi o cukier. Szczerze to kilogram mamy na kwartał. Chodzi mi o podejście. Na dziś nie grozi nam brak cukru. 
ps

w Czechach po 2.7 zł. No Limit. Bo problemu z cukrem nie ma. My mamy, właśnie dlatego o czym piszemy. W Niemczech też jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adi napisał(-a):

Stary, naprawdę Cię lubię :). Mi nie chodzi o cukier. Szczerze to kilogram mamy na kwartał. Chodzi mi o podejście. Na dziś nie grozi nam brak cukru. 
ps

w Czechach po 2.7 zł. No Limit. Bo problemu z cukrem nie ma. My mamy, właśnie dlatego o czym piszemy. W Niemczech też jest. 

Teraz w Niemczech jest ale jakieś 2 miesiące temu koleżanka z mojego bloku mieszkająca od 15 lat w Niemczech kupiła jakieś 50kg dla siebie i znajomych Niemców bo nie było u nich ani kostki.

 

 

Idę na ogród posiedzieć 

Oleju i mąki też wtedy nie mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam mechanizm. Nie braki ino ludzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z większych dystrybutorów branży FMCG w regionie, w tym cukru 1kg paczka. Problemy z dostępnością cukru trwają już od marca. Wtedy kosztował 2,70 netto, a limit zakupu był ograniczony do dwóch tirów na miesiąc, ilości trzeba było kontraktować na 2 miesiące do przodu. Większość wykupiły duże sieci spożywcze. Jeszcze w poniedziałek miałem na stanie 37t kupionych w maju (kontraktowany w kwietniu). W ciągu dwóch dni wszystko sprzedałem. Zamówień od klientów mam na parę aut. A limit zakupu 1 auto z terminem dostawy na "kiedyś". Cena zakupu o 2zł wyższa niż ta z marca pomimo tego, że to zapas z tej samej kampanii cukrowej...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cukier jest czy go nie ma?

Jest i będzie ale po .....zł?

Nie będzie a jak się pojawi to po ....zł ?

Dobrze mieć zapas jak instynkt podpowiada? Czy wierzyć co mówią w telewizji i większość powiela że jesteśmy potęgą cukrową, 3 producentem itp.....I że będzie itd...itp...coś jak z węglem?

Jest ale po 3 koła za tonę 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz cały bagażnik tego cukru i co z nim zrobisz pytam calkiem serio bo mi torba 1kg starcza na jakiś rok

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i masz cały bagażnik tego cukru i co z nim zrobisz pytam calkiem serio bo mi torba 1kg starcza na jakiś rok

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Gdyby na ten przykład mnie było stać na zakup takiej ilości cukru, pewnie zmieniłbym go w cytrynówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Czyli cukier jest czy go nie ma?

Jest i będzie ale po .....zł?

Nie będzie a jak się pojawi to po ....zł ?

Dobrze mieć zapas jak instynkt podpowiada? Czy wierzyć co mówią w telewizji i większość powiela że jesteśmy potęgą cukrową, 3 producentem itp.....I że będzie itd...itp...coś jak z węglem?

Jest ale po 3 koła za tonę 

Będą ognaniczone limitami ilości dla hurtu i detalu. Cena na sklepie skoczy do 7-8zł. Taka sytuacja potrwa przynajmniej do połowy września. Ruszy nowa kampania cukrowa, a jaka będzie, to się okaże. Jeżeli zbiory będą obfite, trzeba będzie wyprzedać rezerwy z zeszłorocznych zapasów a cena powinna mocno zejść w dół. Gorzej wyglądamy w tej chwili z solą. Tu odbywa się prawdziwa spekulacja, a wszystko jedzie na wschód.

W tej chwili wolnych do sprzedaży zapasów cukru nie ma...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza zapadła.....

Za cukrem stoją pewnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ja czekam na zdjęcie bagażnika soli... 😂

Nic z tego

Najpierw będzie agregat prądotwórczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mieście gdzie jest cukrownia i to wchodząca do tej założonej Grupy Spożywczej, która nadzoruje Sasin. Magazyny pełne, własne i wynajmowane. Za 1,5 miesiąca, plus minus, rusza kolejna kampania. Problemu dla mnie nie ma bo ja nie pamiętam kiedy cukier kupowałem. Dzisiaj otworzyli sklep, gdzie można w internecie kupić ten cukier po 4,99zl. Z wrzutek dzisiejszych z neta, ten sam cukier w Rumunii kosztuje po przeliczeniu 3zl. U kuzynki mieszkającej we Francji też bywają problemy od kilku miesięcy z podstawowymi produktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 16:52, Paweł Bury. napisał(-a):

Teraz w Niemczech jest ale jakieś 2 miesiące temu koleżanka z mojego bloku mieszkająca od 15 lat w Niemczech kupiła jakieś 50kg dla siebie i znajomych Niemców bo nie było u nich ani kostki.

 

 

Idę na ogród posiedzieć 

Oleju i mąki też wtedy nie mieli

 

Jakoś nie zauważyłem tego braku cukru w Niemczech o którym mówisz. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Szymon. napisał(-a):

 

Jakoś nie zauważyłem tego braku cukru w Niemczech o którym mówisz. 

Nie wiem

Być może jak kolega bober zużywasz 1kg rocznie i akurat deficyt wystąpił pomiędzy jednym a drugim zakupem.

W Niemczech nie było przez jakiś czas oleju, mąki i cukru.

Teraz agregaty kupują 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Nie wiem

Być może jak kolega bober zużywasz 1kg rocznie i akurat deficyt wystąpił pomiędzy jednym a drugim zakupem.

W Niemczech nie było przez jakiś czas oleju, mąki i cukru.

Teraz agregaty kupują 😆

 

Oleju faktycznie nie było. I cukru faktycznie mało użuywam, ale to nie znaczy że nie widzę czy coś jest w sklepie czy nie. I nie widziałem jakoś sytuacji żeby cukier wymiotło. Olej tak i to na dość długo i z olejem był realny problem. 

Nie widziałem pustek w przypadku mąki również.

 

No i ja też nie potrafię ogarnąć co trzeba robić, żeby mieć potrzebę kupienia 50kg cukru. To chyba już tylko przy pędzeniu bimbru. 

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to próbować ogarniać? Po co w ogóle sobie tym głowę zaprzątać?

Czy ja zwracam uwagę komuś bo 10 chlebów kupuje? Czy 5 butelek spirytusu?

Potrzebuje to kupuje....

 

Do herbaty 7 łyżeczek sypie, tylko nie mieszam bo nie lubię słodkiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.