Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam.

Na razie wrażeń zasadniczo nie ma, nie noszę go. Zdjąłem bransę na której nie chciałem go nosić, wrzuciłem na pasek i i się pojawił zong z rozmiarem.

Wygląda to tak:

a1.JPG.1cd1795475081823c8f0d398755f6cc9.JPG

 

a2.JPG.730a27d15b6192500256194a43b85c8f.JPG

 

Jak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

Czyli celowy zabieg ze strony Tag Heuer.

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

 

Pytanie do posiadaczy Aquarace'ów 41, jak tam u Was z rozmiarem uszu?

 

No i pytanie drugie, gdzie znaleźć paski guma/kauczuk pasujące do tych uszu? Zealande ma niby coś dedykowanego do wersji Calibre 5 ale płacić za gumę do zegarka na rower $175, to chyba nie na moje siły. No i na stronie mają napisane, ze ten ich pasek to jednak 20mm.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

 

Alpina (przynajmniej moja) ma rozstaw uszu na 21mm. Początkowo zamawiałem paski dedykowane idealnie na 21mm. Ze dwa paski równiez zamówiłem u strapmakerów na równe 21mm. Kiedyś przypadkiem kupiłem pasek na 20mm, założyłem i jest ok. Podczas codziennego użytkowania nie do wyłapania.

Pasków 21mm do innego zegarka już nie założę, ze względu na nietypową szerokość. Mnie osobiście nikt już nie namówi na pasek 21mm. Przy rozstawie 20,4mm bez zastanowienia założyłbym 20mm.

 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

ak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 


hmm... w moim WAK2110 jest równo 20 mm... wiem że to inna ref. ale spróbuj to zmierzyć raz jeszcze u siebie inną suwmiarką 😎

 

 

B669461A-96C2-4AF7-BB23-126490C337C2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Barry_1 napisał(-a):


hmm... w moim WAK2110 jest równo 20 mm... wiem że to inna ref. ale spróbuj to zmierzyć raz jeszcze u siebie inną suwmiarką 😎

 

 

 

Raczej inna referencja. Wydaje się, że referencje WBD111X (kwarc) i WBD211X (automat) mają rozstaw uszu właśnie 20,4.

 

Wymieniłem też parę maili z Zealande, oni maja w ofercie dedykowaną gumę właśnie do referencji WBD211X o rozmiarze 20. Ale okazuje się, że mają świadomość, że zegarek ma 20,4mm, a nie 20.

Taka ciekawostka.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa!?

To jak ruchomy ząb w szczęce🥶

Coraz bardziej mnie Tagi irytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 13:22, fanfar19 napisał(-a):

Przepraszam.

Na razie wrażeń zasadniczo nie ma, nie noszę go. Zdjąłem bransę na której nie chciałem go nosić, wrzuciłem na pasek i i się pojawił zong z rozmiarem.

Wygląda to tak:

a1.JPG.1cd1795475081823c8f0d398755f6cc9.JPG

 

a2.JPG.730a27d15b6192500256194a43b85c8f.JPG

 

Jak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

Czyli celowy zabieg ze strony Tag Heuer.

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

 

Pytanie do posiadaczy Aquarace'ów 41, jak tam u Was z rozmiarem uszu?

 

No i pytanie drugie, gdzie znaleźć paski guma/kauczuk pasujące do tych uszu? Zealande ma niby coś dedykowanego do wersji Calibre 5 ale płacić za gumę do zegarka na rower $175, to chyba nie na moje siły. No i na stronie mają napisane, ze ten ich pasek to jednak 20mm.

 

Mogę pomóc w problemie i go odkupić, u mnie bez dylematów i nosiłbym go na bransie ;) Serio serio.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 13:22, fanfar19 napisał(-a):

Przepraszam.

Na razie wrażeń zasadniczo nie ma, nie noszę go. Zdjąłem bransę na której nie chciałem go nosić, wrzuciłem na pasek i i się pojawił zong z rozmiarem.

Wygląda to tak:

 

 

 

 

Jak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

Czyli celowy zabieg ze strony Tag Heuer.

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

 

Pytanie do posiadaczy Aquarace'ów 41, jak tam u Was z rozmiarem uszu?

 

No i pytanie drugie, gdzie znaleźć paski guma/kauczuk pasujące do tych uszu? Zealande ma niby coś dedykowanego do wersji Calibre 5 ale płacić za gumę do zegarka na rower $175, to chyba nie na moje siły. No i na stronie mają napisane, ze ten ich pasek to jednak 20mm.

 

 

 

 

 

 

0,4 mm nie powinno zasadniczo wpływać na komfort noszenia.

Na poprzedniej stronie rozważaliśmy pasek do Carrery, myślę ze NATO mogło by być również ciekawa opcja do Aquaracera.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłbym drabinkę. Ona jest dość gruba przy kopercie co powinno wyglądać dobrze i "zgubić luz". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można paseczek położyć pomiędzy 2 deseczki i popukać młoteczkiem. Paseczek się wypłaszczy i będzie pasował jak talala.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wiosenne bieganie
60e5282c4e5a6199ea563beff49c3e05.jpg&key=a8b016d9106cfb7b9446772e3bca104a765d1c586d33b5c5a86e21ca4e5ab723


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bieganie bez włączonego chrono? Nie liczy się kompletnie.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Co to za bieganie bez włączonego chrono? Nie liczy się kompletnie.

A może biegnie już równiutkie 12 godzin? 

Nie wiesz, to nie oczerniaj 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto teraz używa zegarka do mierzenia czasu do tego służy telefon


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze parę słów na temat mojego nowego nabytku Aquaracer WBD1112.

W kwestii szerokości uszu, która wynosi 20,4 mm dokonałem różnych przymiarek. I okazało się, że problemem tak naprawdę nie była szerokość samego paska 20mm, tylko teleskopy szybkiej zmiany. Te teleskopy były po prostu za krótkie, miały około 22mm. Luz, który czułem nie wynikał z przesuwania się paska po teleskopie, tylko z przesuwania się teleskopu w kopercie. Rozwiązanie to wymiana teleskopu na tradycyjny, dłuższy. I problemu nie ma.

 

Dziękuje kolegom za zainteresowanie, podziękowania również dla p. Emila Dolińskiego za pomoc i wsparcie w rozwiązaniu problemu.

 

A teraz o samym zegarku, jakościowo wydaje się być dobrze.

 

Oglądałem pod lupką indeksy, żadnych ubytków, zmatowień nie zauważyłem. Wskazówki podobnie, ładnie, ostro. Luma położona równo, nie ma ubytków. Bezel to ciekawe połączenie powierzchni polerowanych oraz matowych, wypełnienie cyfr w cyfrach na bezelu bez zarzutu, jest równo. Niestety wypustki na bezelu są właśnie polerowane, pewnie dość szybko się porysują. Moim zdaniem bezel nie do końca centruje na 12 ale trudno mi złapać idealną płaszczyznę do porównania.

 

Powierzchnie górne koperty są matowe, za to boki polerowane. Polerka jakościowo nie pokazuje słabości, na razie pod halogenem i lupką widać idealną powierzchnię. Na razie, nie wiem jak szybko się rysuje, pewnie szybko. Przejścia powierzchni polerowanych w matowe są zaokrąglone, to pewnie ułatwienie w produkcji, łatwiej to zrobić. Łatwiej też będzie zrobić polerkę u zegarmistrza, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Zegarek jest bardzo czytelny, co dla mnie jest bardzo ważne. Godzinę da się odczytać w każdej praktycznie sytuacji. Bardzo fajne są akcenty pomarańczowe, napis na tarczy i końcówka sekundnika. Ciekawa odmiana wobec popularnych czerwonych akcentów. Denerwuje trochę białe okienko daty, osobiście preferuję tło datownika w kolorze tarczy. Zegarek ma kopertę 41 ale jest optycznie mały, stalowy bezel, do tego L2L około 47, powodują, że zegarek nosi się jak mniejszy.

 

W środku pewnie ronda, na razie nie wiem jak chodzi. Sekundnik generalnie prawie trafia w indeksy, jest albo w indeks albo blisko. Ale oglądałem też czarnego i tam pomiędzy 3, a 6 sekundnik trafiał idealnie pomiędzy indeksy. Także to chyba kwestia konkretnego egzemplarza.

 

Parę zdjęć w zimowym ubranku

 

 

IMG_2977.JPG

IMG_2980.JPG

IMG_2986.JPG

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

.... Niestety wypustki na bezelu są właśnie polerowane, pewnie dość szybko się porysują....

 

 

Niestety bardzo szybko łapią setki rysek od mankietów. Na szczęście gołym okiem tego praktycznie nie widać, tylko na zdjęciach słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

Oglądałem pod lupką indeksy, ......
 

 

Dokąd ten świat zmierza?

P.S. To jest pytanie tzw. retoryczne, żeby mnie nikt nie posądził o dyskryminację.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

A teraz o samym zegarku, jakościowo wydaje się być dobrze.

...

Oglądałem pod lupką indeksy, żadnych ubytków, zmatowień nie zauważyłem. Wskazówki podobnie, ładnie, ostro. Luma położona równo, nie ma ubytków. Bezel to ciekawe połączenie powierzchni polerowanych oraz matowych, wypełnienie cyfr w cyfrach na bezelu bez zarzutu, jest równo. Niestety wypustki na bezelu są właśnie polerowane, pewnie dość szybko się porysują. Moim zdaniem bezel nie do końca centruje na 12 ale trudno mi złapać idealną płaszczyznę do porównania.

 

...

W środku pewnie ronda, na razie nie wiem jak chodzi. Sekundnik generalnie prawie trafia w indeksy, jest albo w indeks albo blisko. Ale oglądałem też czarnego i tam pomiędzy 3, a 6 sekundnik trafiał idealnie pomiędzy indeksy. Także to chyba kwestia konkretnego egzemplarza.

 

 

Ale jak to, nie zaglądałeś jeszcze co w środku siedzi, a odchyłki, jakie ma? 😝 Żarcik taki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Dokąd ten świat zmierza?

P.S. To jest pytanie tzw. retoryczne, żeby mnie nikt nie posądził o dyskryminację.

Świat zmierza w kierunku BYLEJAKOŚCI.

A ponieważ nie lubię przykrych niespodzianek, wolę zegarek pod lupką obejrzeć przed zakupem.

Nie sądzę abym był w tym jakoś szczególnie odosobniony.

 

14 godzin temu, tommly napisał(-a):

Ale jak to, nie zaglądałeś jeszcze co w środku siedzi, a odchyłki, jakie ma? 😝 Żarcik taki.

Jeszcze nie. Ale sprawdzę jak chodzi. z ciekawości.

Najlepszy kwarc jaki miałem to była Certina Precidrive - kolega @cordi7jest fanem tych mechanizmów, zdaje się.

Z kolei ETA w Longines robiła 0,2 s/d. A Ronda 5XX około 0,4 s/d. To są takie odchyłki, że pomiędzy zmianami czasu, nie trzeba zegarka regulować.

Ale znam i takie kwarce, które robią 2 s/d. Te już trzeba regulować :(  Mam mechaniki, które chodzą lepiej.

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Muszę się wtrącić i zapytać czy naprawdę te zegarki co robią 2 s/d trzeba regulować?

Chyba raz na miesiąc jak mają max minutkę w prawo/lewo😵

Poza tym to chyba fajnie jak trzeba o zegarek co jakiś czas zadbać, nastawić, wyregulować, czasem nakręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, blut napisał(-a):

Muszę się wtrącić i zapytać czy naprawdę te zegarki co robią 2 s/d trzeba regulować?

Chyba raz na miesiąc jak mają max minutkę w prawo/lewo😵

Poza tym to chyba fajnie jak trzeba o zegarek co jakiś czas zadbać, nastawić, wyregulować, czasem nakręcić.

Spoko, wtrącaj się :)

Miałem na myśli okres pomiędzy zmianami czasu. Przy 0,4 s/d za około 6 m-cy mamy 70s. Dla Precidrive'a niecałe 20s. Moim zdaniem da się z tym żyć. I wystarczy tylko zmieniać czas.

Sam reguluję zegarki gdy odchyłka jest rzędu 2-3 minut. Przy 2 s/d mamy 1 minutę na miesiąc. Czyli ja bym regulował raz, dwa razy w okresie pomiędzy zmianami czasu.

Ale wiem, że są tutaj tacy, co czują potrzebę regulacji częściej, była o tym kiedyś dyskusja, z tego co piszesz Ty byś regulował co miesiąc. A Precidrive'a czy VHP w ogóle. O to mi chodziło.

 

 

Swoją droga próbowałem szukać co dokładnie siedzi w WBD1112, znalazłem tylko, że w WAY1112, czyli poprzedniej wersji jest Ronda 6000. Ale to nie jest potwierdzona informacja.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

Najlepszy kwarc jaki miałem to była Certina Precidrive - kolega @cordi7jest fanem tych mechanizmów, zdaje się.

 

Wywolany do tablicy melduje sie :)

 

Potwierdzam, moj DS-2 wytrzymuje od zmiany czasu do zmiany czasu bez przestawiania co jest cholernie wygodne.

Zdarza mi sie ustawiac zegarek, ktory akurat biore z pudelka wg niego jak nie chce mi sie isc po telefon albo sie spiesze.

Biorac pod uwage cene, jaka zaplacilem za ten model to jest to chyba jedna z najtanszych mozliwosci wejscia w swiat HAQ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

Świat zmierza w kierunku BYLEJAKOŚCI.

A ponieważ nie lubię przykrych niespodzianek, wolę zegarek pod lupką obejrzeć przed zakupem.

Nie sądzę abym był w tym jakoś szczególnie odosobniony.

 

Stosuję dokładnie tę samą zasadę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany czasu do zmiany czasu😬

U mnie jest to trochę inaczej bo zmieniam strefę czasową (razem z krajowymi zmianami) około 50 razy w roku🤠, i w sumie to się cieszę jak mi zegarki trochę inaczej pokazują. Mam co robić. No i co by nie mówić mam dobrą wymówkę dla żony dlaczego potrzebuję tylu zegarków

50F514B6-E7D7-4113-AE8C-78120A245A09_1_201_a.thumb.jpeg.2f6953274c238873ba62f1682ffb020d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 11:37, Bosson napisał(-a):

Panowie gdzie oddać do serwisu takiego staruszka? Chciałbym go uratować bo widać jak się nad nim ktoś znęcał.

Na mostku urwane 2 śrubki, brak kółka zębatego do naciągu ale mechanizm chodzi.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

Heuer'a ze zdjęć już naprawiłem... :) W mojej pracowni... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blut napisał(-a):

Od zmiany czasu do zmiany czasu😬

U mnie jest to trochę inaczej bo zmieniam strefę czasową (razem z krajowymi zmianami) około 50 razy w roku🤠, i w sumie to się cieszę jak mi zegarki trochę inaczej pokazują. Mam co robić. No i co by nie mówić mam dobrą wymówkę dla żony dlaczego potrzebuję tylu zegarków

50F514B6-E7D7-4113-AE8C-78120A245A09_1_201_a.thumb.jpeg.2f6953274c238873ba62f1682ffb020d.jpeg

Czyli 50 zegarkow. Cały bagaż licząc średnio po 200 gram mamy 10 kilo cykania 😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.