Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

W dniu 20.02.2021 o 18:57, evilym napisał(-a):

Brzydki to nie wiem. Na pewno tyłka nie urwał. Ale na żywo lepiej się prezentował. 

Mój lepszy :D

Bez dyskusyjnie tak. Dużo lepszy. 

W dniu 23.02.2021 o 17:38, evilym napisał(-a):

Nikt nie skomentuje nowego Heuer'a? :)

spacer.png

Rewelacja. Cena już nie. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Panowie gdzie oddać do serwisu takiego staruszka? Chciałbym go uratować bo widać jak się nad nim ktoś znęcał.

Na mostku urwane 2 śrubki, brak kółka zębatego do naciągu ale mechanizm chodzi.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edited by Bosson

W dniu 28.02.2021 o 11:37, Bosson napisał(-a):

Panowie gdzie oddać do serwisu takiego staruszka? Chciałbym go uratować bo widać jak się nad nim ktoś znęcał.

Na mostku urwane 2 śrubki, brak kółka zębatego do naciągu ale mechanizm chodzi.

Trufey 🤣

Dobra... kiepski żart. Niestety nie pomogę. 

--

Do użytkowników Heuer 01. Jakie macie dziennie odchyłki? Pamiętam, po zakupie potrafił robić +13 sek. na dzień, a teraz po prawie roku użytkowania robi ok. +1 sek (nawet nie wiem kiedy się ustabilizował bo w sumie nie sprawdzałem). 

spacer.png

W dniu 1.03.2021 o 11:55, evilym napisał(-a):

Trufey 🤣

Dobra... kiepski żart. Niestety nie pomogę. 

A własnie własnie - czy oddanie do Trruffey to jest śmierc, umarł w butach, pożegnaj się z zegarkiem?  bo tyle się naczytałęm złego że aż się boję :) 

jak ktoś ma alternatywę dla serwisowania Calibre 5 w Warszawie to chętnię usłyszę sugestie.

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

Posted (edited)
50 minut temu, MichTheOne napisał(-a):

A własnie własnie - czy oddanie do Trruffey to jest śmierc, umarł w butach, pożegnaj się z zegarkiem?  bo tyle się naczytałęm złego że aż się boję :) 

jak ktoś ma alternatywę dla serwisowania Calibre 5 w Warszawie to chętnię usłyszę sugestie.

Z własnych doświadczeń, mieli poprawić dwie rzeczy i wyregulować po naprawie. Jedną poprawili... połowicznie, naprawy drugiej odmówili (naprawa gwarancyjna). Za to źle zmontowali, czyli coś popsuli.

Do tego zegarek, który jak go oddawałem na serwis został przez salon opisany (bez mojej ingerencji) jako będący w stanie idealnym, wrócił z masą mikrorysek.

Ale szczytem była wykonana przez "majstrów" regulacja. Przed "naprawą" zegarek robił w miarę stabilne +6s/d, po tym jak do mnie wrócił robił -15s/d.

Machnąłem ręką na "gwarancję", zaniosłem do lokalnego majstra. W parę minut ustawił go tak, że teraz robi -4s/d do +2s/d. A w pozycjach, na które miał zwrócić uwagę, bo tak go użytkuję, jak na razie robi od -1s/d do +2 s/d. Jak widać dało się.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Mam podobne doświadczenia z tym serwisem. Oddałem zegarek na gwarancji, wrócił nienaprawiony.
Calibre5 to chyba eta2824 więc każdy ogarnięty zegarmistrz da sobie radę.
Na forum polecany był niedawno fachowiec z ul. Pięknej, ale nie znam szczegółów.

2 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

Jak słyszysz i czytasz tylko złe opinie o kimś lub o czymś, to znaczy że coś jest nie tak. 

A jak wspomniał @ASTRAL to jest eta bądź sellita więc każdy normalny zegarmistrz powinien sobie z tym poradzić. 

Trruffey to naprawdę zły pomysł. 

Calibre 5, jak pisze Astral, to eta lub sellita. To ogarnięty majster podoła. Zawsze możesz skorzystać z usług Dolińskiego. 

Panowie, wszystkim Wam dziękuję za odpowiedzi co do Trufey. 

Zatrważające są te opinie. W pół dnia pięć negatywnych wpisów, zero pozytywnych. 

Pytałem bo dylemat jest taki, że zegarek mam jeszcze na gwarancji, a trapią go typowe choroby Sellit z pewnego okresu - notoryczne niedokręcanie się z ruchu wachnika, a przy nakręcaniu ręcznym niepokojące zgrzyty i kliki. Czas trzyma też średnio, więc regulacja by się przydałą.

Ale mimo tej gwarancji odpuszczę Trufey. Wolę zapłacić niż się bać. A teraz choćby jakimś cudem zrobili mojego TAGa perfekcyjnie, to i tak podświadomie będę się bał że coś skopali, tlyko jeszcze nie wyszło na jaw. Do chrzanu z takim czymś.

Swoją drogą... świetny sposób na ogranicznie napraw gwarancyjnych. Mieć tak fatalną opinię, że ludzie będą rezygnowali 🙃

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

@MichTheOne

Hmm... A ja bym oddał na gwarancję mimo wszystko :D też mam taki problem z Sellitą w Orisie i niebawem leci do oficjalnego serwisu.

Aż takimi partaczami chyba nie są żeby coś sknocić 🤔 najwyżej stracisz 2-3 tyg. 

Raczej bym się spodziewał że odeślą nienaprawiony z informacją, że wszystko jest ok a Twoje problemy są w normie producenta lub Ty źle użytkujesz zegarek 🤣

14 minut temu, evilym napisał(-a):

...

najwyżej stracisz 2-3 tyg. ...

Już tu pisałem. Sprzedałem Monaco kumplowi. Wpadł na genialny pomysł (nic w nim się nie działo. Do dzisiaj z kumplem mamy super relacje, żeby  ie było :D ), że odda do serwisu. Trzymali ponad rok to Monaco.  :( I nie dali zastępczego żadnego.  ;) :D

Posted (edited)
11 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

Panowie, wszystkim Wam dziękuję za odpowiedzi co do Trufey. 

dodając cegiełkę w kwestii rzeczonego serwisu to „mistrzostwem” świata było jak do nich zadzwoniłem zapytać o postępy serwisowe mojego zegarka i usłyszałem iż nie udzielą mi żadnej informacji bo... RODO! 

Delaware GIF by Sound FX

Edited by Barry_1

Posted (edited)

Dopóki problem jest związany z mechanizmem to dobry zegarmistrz ogarnie czy to Eta czy Sellita.

Gorzej gdy problem dotyczy elementów widocznych, wtedy tylko serwis ma części. I raczej nie sprzedaje innym serwisom.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Kolega fanfar19 zapomniał podzielić się nowy nabytkiem jak wrażenia po pierwszych wspólnych chwilach

Posted (edited)

Przepraszam.

Na razie wrażeń zasadniczo nie ma, nie noszę go. Zdjąłem bransę na której nie chciałem go nosić, wrzuciłem na pasek i i się pojawił zong z rozmiarem.

Wygląda to tak:

a1.JPG.1cd1795475081823c8f0d398755f6cc9.JPG

a2.JPG.730a27d15b6192500256194a43b85c8f.JPG

Jak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

Czyli celowy zabieg ze strony Tag Heuer.

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

Pytanie do posiadaczy Aquarace'ów 41, jak tam u Was z rozmiarem uszu?

No i pytanie drugie, gdzie znaleźć paski guma/kauczuk pasujące do tych uszu? Zealande ma niby coś dedykowanego do wersji Calibre 5 ale płacić za gumę do zegarka na rower $175, to chyba nie na moje siły. No i na stronie mają napisane, ze ten ich pasek to jednak 20mm.

Edited by fanfar19

18 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Teraz nie wiem co z tym zrobić, zostawiać na paskach 20, czy szukać 21? W 21 jest bardzo mały wybór pasków. Na 20 mm jednak luz czuć w ręku.

Alpina (przynajmniej moja) ma rozstaw uszu na 21mm. Początkowo zamawiałem paski dedykowane idealnie na 21mm. Ze dwa paski równiez zamówiłem u strapmakerów na równe 21mm. Kiedyś przypadkiem kupiłem pasek na 20mm, założyłem i jest ok. Podczas codziennego użytkowania nie do wyłapania.

Pasków 21mm do innego zegarka już nie założę, ze względu na nietypową szerokość. Mnie osobiście nikt już nie namówi na pasek 21mm. Przy rozstawie 20,4mm bez zastanowienia założyłbym 20mm.

Wojtek

21 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

ak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

hmm... w moim WAK2110 jest równo 20 mm... wiem że to inna ref. ale spróbuj to zmierzyć raz jeszcze u siebie inną suwmiarką 😎

B669461A-96C2-4AF7-BB23-126490C337C2.jpeg

5 godzin temu, Barry_1 napisał(-a):

hmm... w moim WAK2110 jest równo 20 mm... wiem że to inna ref. ale spróbuj to zmierzyć raz jeszcze u siebie inną suwmiarką 😎

Raczej inna referencja. Wydaje się, że referencje WBD111X (kwarc) i WBD211X (automat) mają rozstaw uszu właśnie 20,4.

Wymieniłem też parę maili z Zealande, oni maja w ofercie dedykowaną gumę właśnie do referencji WBD211X o rozmiarze 20. Ale okazuje się, że mają świadomość, że zegarek ma 20,4mm, a nie 20.

Taka ciekawostka.

Ale lipa!?

To jak ruchomy ząb w szczęce🥶

Coraz bardziej mnie Tagi irytują.

W dniu 9.03.2021 o 13:22, fanfar19 napisał(-a):

Przepraszam.

Na razie wrażeń zasadniczo nie ma, nie noszę go. Zdjąłem bransę na której nie chciałem go nosić, wrzuciłem na pasek i i się pojawił zong z rozmiarem.

Wygląda to tak:

a1.JPG.1cd1795475081823c8f0d398755f6cc9.JPG

a2.JPG.730a27d15b6192500256194a43b85c8f.JPG

Jak widać jest tam 20,4mm. Co ciekawe bransoleta też nie ma 20 tylko 20,3 i jest dość dobrze spasowana. 

No i pytanie drugie, gdzie znaleźć paski guma/kauczuk pasujące do tych uszu? Zealande ma niby coś dedykowanego do wersji Calibre 5 ale płacić za gumę do zegarka na rower $175, to chyba nie na moje siły. No i na stronie mają napisane, ze ten ich pasek to jednak 20mm.

Mogę pomóc w problemie i go odkupić, u mnie bez dylematów i nosiłbym go na bransie ;) Serio serio.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

W dniu 9.03.2021 o 13:22, fanfar19 napisał(-a):

Przepraszam.

Wygląda to tak:

0,4 mm nie powinno zasadniczo wpływać na komfort noszenia.

Na poprzedniej stronie rozważaliśmy pasek do Carrery, myślę ze NATO mogło by być również ciekawa opcja do Aquaracera.

Ja założyłbym drabinkę. Ona jest dość gruba przy kopercie co powinno wyglądać dobrze i "zgubić luz". 

Można paseczek położyć pomiędzy 2 deseczki i popukać młoteczkiem. Paseczek się wypłaszczy i będzie pasował jak talala.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.