Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Sand Gold wygląda fajnie. Tu na ruchomym obrazku:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawily sie nowe AjPy:
https://www.audemarspiguet.com/com/en/home.html

Dwa nawet fajne:
1. Sand
watch.png.transform.appdpmaintabwide.png&key=32ae793c4488ec16b08678c6c93ef11ab06b044c476bc34465ff091d821dff40


2. John Mayer
watch.png.transform.appdpmaintabwide.png&key=2e67ac5924d849fc627d73bc97babb8a705c6aa9428e3c62e46e0b1e5c79929b

Bardzo fajne. Miałbym dylemat, który wybrać. Dlatego dzwoniłem i mnie zapisali, powiedzieli, że przywiozą mi do domu obydwa i nawet solidny rabat wrzucą, żebym w przyszłości jeszcze coś kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodatkowo AP pokazał podczas tych premier jeden zegarek "prototyp" jak to anglicy ładnie mówią "technology demonstrator", jeśli chodzi o kwestie materiałowe, czyli

udało im się ogarnąć łączenie ceramiki w różnych odcieniach i kolorach... efektem tego jest zegarek testowy "multicam" w ceramice.

 

"Audemars Piguet has figured out how to do basically any camouflage design in ceramic in a new Spark Plasma Sintering (SPS) technology process. In the process, the team carefully placed different colored ceramic powders in a circular graphite mold, which is sintered using a powerful electric current conducted through the graphite. The temperature rises rapidly while pressure is placed on either side of the mold, creating a ceramic disc. While the patterns are slightly different each time, they look similar at a glance enough to be serially produced. But AP can also easily change the pattern or design for endless potential custom unique pieces and patterns. They told me the brand carefully chose designs and colors in testing so the pattern showed up best."

 

 

 

Fotki tu bo nie udało mi się załączyć w poście wyżej.

20240304_APNovelties2024_206 (1).jpg

20240304_APNovelties2024_279.jpg

20240304_APNovelties2024_376.jpg

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Rolex ma problemy z laczeniem czerwonego i niebieskiego 🤭

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

A Rolex ma problemy z laczeniem czerwonego i niebieskiego 🤭

 

O tym samym sobie pomyślałem :)

 

Moim skromnym zdaniem tak jak Rolexowi zawsze genialnie wychodziły tarcze, tak AP robi robotę jeśli chodzi o wykorzystanie różnych materiałów.

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, uhck997 napisał(-a):

 

O tym samym sobie pomyślałem :)

 

Moim skromnym zdaniem tak jak Rolexowi zawsze genialnie wychodziły tarcze, tak AP robi robotę jeśli chodzi o wykorzystanie różnych materiałów.


Rolexowi geanialnie wychodzi wszystko, tam nie ma slabych punktow. 
Kwestia brakow Pepsi moga byc spowodowane wycofaniem tego modelu, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze z powodu ceramiki.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):


Rolexowi geanialnie wychodzi wszystko, tam nie ma slabych punktow. 

 

Ale to jest też kwestia taka, że oni jadą jedną drogą... ciągła ewolucja... żadnych eksperymentów... a inne marki jednak eksperymentują... coś za coś.

 

A co do czerwono-niebieskiego... zobaczymy za miesiąc... na razie z tego co pobieżnie widziałem na chrono pepsi na wtórnym idzie do góry, więc plotki dziąłają ;)

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

 

O tym samym sobie pomyślałem :)

 

Moim skromnym zdaniem tak jak Rolexowi zawsze genialnie wychodziły tarcze, tak AP robi robotę jeśli chodzi o wykorzystanie różnych materiałów.


Tak z ciekawości, co było genialnego w lakierowanych tarczach z nakładanymi indeksami ? Ogólnie proste jak cep. Jak cały zegarek, tyle że dość dokładnie wykonany. No nie licząc niedomalowanych wskazowek czy nierównej lumy na indeksach, ale nie ma co się czepiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

 

Ale to jest też kwestia taka, że oni jadą jedną drogą... ciągła ewolucja... żadnych eksperymentów... a inne marki jednak eksperymentują... coś za coś.

 

A co do czerwono-niebieskiego... zobaczymy za miesiąc... na razie z tego co pobieżnie widziałem na chrono pepsi na wtórnym idzie do góry, więc plotki dziąłają ;)


Biorac pod uwage ich wyniki finansowe, ciagle doskonalenie jest bardziej oplacalne niz ciagle eksperymenty 🤭

Plotki oczywiscie dzialaja, bo wszystko wskazuje na to, ze pepsiak bedzie wycofywany, ale powod dla ktorego tak bedzie moze byc inny. Niemniej, juz widzialem stockowanie Millgaussami przed "planowanym" zaprzestaniem produkcji na dwa lata przed faktycznym wycofaniem modelu. Rolex lubi wprowadzac troche zametu wsrod AD 🤭
 

59 minut temu, tbn napisał(-a):


Tak z ciekawości, co było genialnego w lakierowanych tarczach z nakładanymi indeksami ? Ogólnie proste jak cep. Jak cały zegarek, tyle że dość dokładnie wykonany. No nie licząc niedomalowanych wskazowek czy nierównej lumy na indeksach, ale nie ma co się czepiać. 


Ogolnie proste, ale malo kto, ba - stwierdze, ze nikt, nie jest w stanie dorownac Rolkowi pod wzgledem jakosci przy tym wolumenie produkcji.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Rolexowi geanialnie wychodzi wszystko, tam nie ma slabych punktow. 

 

Też tak myślę a jednak są te dziwne plotki o problemach z łączeniem kolorów (chyba że tak jak mówisz to może być zupełnie inna kwestia) tak samo jak o problemach produkcyjnych tytanowego YM.

 

W oparciu o Twoje doświadczenie skusisz sie na jakąś spekulacje na temat powodu? To może być prozaiczne  podnoszenie zainteresowania rynku i sztuczne budowanie ekskluzywności?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):



Ogolnie proste, ale malo kto, ba - stwierdze, ze nikt, nie jest w stanie dorownac Rolkowi pod wzgledem jakosci przy tym wolumenie produkcji.

 

Tutaj zgoda, również certyfikacja +/- 2s na ten wolumen to duże osiągnięcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

 

Też tak myślę a jednak są te dziwne plotki o problemach z łączeniem kolorów (chyba że tak jak mówisz to może być zupełnie inna kwestia) tak samo jak o problemach produkcyjnych tytanowego YM.

 

W oparciu o Twoje doświadczenie skusisz sie na jakąś spekulacje na temat powodu? To może być prozaiczne  podnoszenie zainteresowania rynku i sztuczne budowanie ekskluzywności?


No wlasnie, Tudor nie ma problemu z tytanem, a Rolex ma...?

Jesli mialbym spekulowac to powiedzialnym, ze w kazdej plotce jest ziarenko prawdy. Nie wierze, ze problemy produkcyjne pojawily im sie po tylu latach produkcji pepsi w tej wersji. Aczkowiek, mozliwe jest, ze koszt produkcji tego bezela jest wyzszy niz batmana, stad mozliwa redukcja modelu i zamiana na inny. Wezmy przyklad Celebration. Zaraz po premierze otrzymalem info, ze model ten bedzie produkowany przez limitowany czas (nie bede pisal jaki, bo wykupicie wszystko 🤭). Powodem byl koszt produkcji tarczy. Kazdy z kolorow jest nakladany osobno i miedzy nalozeniem kolejnych musi schnac 24h. W przypadku jakiejkolwiek wpadki tarcza idzie "w kosz". Kolorow jest tam troche, a jeszcze na koniec leca czarne "obrysowki". Mozliwe, ze w przypadku Pepsi jest podobnie. Nie tyle maja problem, a proces jest dluzszy niz w przypadku laczenia koloru czarnego i innego. Ale to moje nic nie warte gdybanie. Powodow moze byc setki 😉

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Tutaj zgoda, również certyfikacja +/- 2s na ten wolumen to duże osiągnięcie. 


To nie tylko dokladnosc chodu. Zobacz ile osob ma Rolexy, a ile wyplywa wpadek :) 
Osobiscie spotkalem sie z jedna naprawa gwarancyjna Rolexa na cos miedzy 800 - 1000 sprzedanych zegarkow.
 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Zaraz po premierze otrzymalem info, ze model ten bedzie produkowany przez limitowany czas (nie bede pisal jaki, bo wykupicie wszystko 🤭). Powodem byl koszt produkcji tarczy. Kazdy z kolorow jest nakladany osobno i miedzy nalozeniem kolejnych musi schnac 24h.

 

To bardzo ciekawe co piszesz, nie sądziłem ze ta tarcza jest az tak skomplikowana produkcyjnie bo ograniczonym czasie produkcji to nawet AD mówili. Chociaż o destro też tak twierdzili ale takie ploty nie krążą. Czyli podsumowując za wszystkim stoi $: albo wysoki koszt produkcji albo jej skomplikowanie co generuje koszty.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

To bardzo ciekawe co piszesz, nie sądziłem ze ta tarcza jest az tak skomplikowana produkcyjnie bo ograniczonym czasie produkcji to nawet AD mówili. Chociaż o destro też tak twierdzili ale takie ploty nie krążą. Czyli podsumowując za wszystkim stoi $: albo wysoki koszt produkcji albo jej skomplikowanie co generuje koszty.


Trzeba miec swiadomosc, ze w przypadku Rolexa plotki to jedno, a rzeczywistosc drugie. 
Generalnie Rolex wie jak trzymac w ryzach swoje plany i tajemnice. Cos moze byc na rzeczy, ale nie musi. Moze cos sie wydarzyc teraz, moze za rok czy dwa. Oni maja duzy komfort zeby robic co chca :) 


Wiesz, Rolex nie jest organizacja non-profit, za ich dzialalnoscia musi stac $. Ale nie wierze, zeby wszystkie decyzje byly tam podejmowane tylko ze wzgledu na $ 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Wiesz, Rolex nie jest organizacja non-profit, za ich dzialalnoscia musi stac $. Ale nie wierze, zeby wszystkie decyzje byly tam podejmowane tylko ze wzgledu na $ 

 

 I stoi;  wyniki jak w raporcie MS plus jeszcze ich nieruchomości które również są sporym przychodem dla fundacji. Generalnie ich schemat działania i podejmowania decyzji to bardzo ciekawy temat.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, a_team napisał(-a):


Tak z ciekawości, co przedstawiają cyfry na zewnętrznym ringu ? Co pokazują do 52 ? Tygodnie ?


Tak, numer tygodnia


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledwie odnalazłem temat dedykowany AP, tak nisko spadł :)

data nie ta, godzina też była nie ta, ale przecież godzina jest na desce rozdzielczej :P

 

20210428_095042.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, facecik said:

Pożyczony.

IMG_1101.thumb.jpg.a52abc8de633b00b227fd846960da0c8.jpg

IMG_1102.thumb.jpg.ee6d7550679b5669451d396138973a9d.jpg

Dla mnie przymała bransoleta, a sam zegarek - idealny.


Siadł bardzo ładnie 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.