Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj porównanie jakości wykończenia PP, Chopard, Lange, Dufour.

Jak wypada PP niech każdy oceni sam. a2ea46eaca6337f970ed1a0e0e8d0b06.jpg

Ciekawe porównanie. Wychodzi na to, że ten PP wcale taki cudowny nie jest. Chociaż Nautilus mi sie marzy i wziął bym z jego wszystkimi niedoróbkami ;)

A co do zazdrości czy innych negatywnych uczuć związanych z zegarkami za kilka czy kilkadziesiąt tysięcy złotych... kogoś obchodzi zdanie innych? Moje pieniądze i wydaje na co chce. Nie zastanawiam się czy to zazdrość czy ktoś mówi rozsądnie o moim zegarku bo nie interesuje mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słabe tylko prymitywne , ale weź to wytłumacz takiemu , ma chłop zegarek przecież.

 

Niestety z jakiegoś powodu dla wielu podsumowaniem jest pisanie o zazdrości....

Niestety jest tak, że każdy sądzi według siebie..... Najłatwiej przypisuje się innym cechy znane sobie.

Można było pogadać a kończy się jak zwykle.

Nikt nie napisał, że taki a taki niemądry kupił zegarek zamiast Tiguana ;), ale inni zostali zazdrosnymi nieudacznikami, którym nie chce się zarobić na drogi zegarek. Nieco słabe podwaliny do koleżeńskich pogaduszek.

Kwestionowanie jakości Patka na podstawie takiego zdjęcia jak wyżej to grube nieporozumienie.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że tam gdzie pojawiają się drogie i "prestiżowe" zegarki tam zawsze pojawiają się te same osoby i próbują udowodnić jaką to głupotę zrobił dany forumowicz kupując taki zegarek.

Ciężko takiego naczelnego forumowego hejtera traktować po koleżeńsku w necie, a tym bardziej mieć ochotę aby go poznać.

Jak ktoś kupi fajny zegarek bez względu na cene to z przyjemnością pogratuluję, a nie będę próbował zniechęcić go do cieszenia się nim publicznie.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że znaczący a może dominujący udział w hejtowaniu Patka mają jednak rolkomaniacy, a nie zawsze ci sami "zazdrośnicy".

Czyżbym się mylił ?

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Tutaj porównanie jakości wykończenia PP, Chopard, Lange, Dufour.

Jak wypada PP niech każdy oceni sam.

 

To porównanie pokazuje jedynie intencje autora. Zaprezentowano fragment mechanizmu (Patek Philippe), którego historia sięga 1977 roku, porównano ze skomplikowanym Lange, Dufourem, żeby uzyskać określoną reakcję odbiorców. Zupełnie inne wnioski mogłyby mieć miejsce, gdyby do porównania wzięto fragment kalibru R TO 27 PS QI.

 patekcalibre_rto27psqui.jpg

 

A co do "smutnego forum", to chyba niewielu bedzie chcialo sie do niego zapisac i udzielac po tym jak potraktowales milosnikow i uczestnikow forum AP "wywalajac wszystkich do smieci" i "zamykajac drzwi" do opracowan i materialow do ktorych niejeden chetnie siegal i z ktorych niejeden czegos sie uczyl... :rolleyes:

 

 Fakty są takie, że forum AP było martwe od ponad dwóch lat. Pisałem właściwie sam ze sobą więc to nie ja zamknąłem drzwi. Co do AP Clubu - to na forum KMZiZ przeczytałem, że pies z kulawą nogą nie interesuje się moimi projektami i że jestem tutaj tylko dla promowania swoich aktywności zegarkowych. Teraz lament, bo AP Club pozamiatałem? Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się pisze. 

 

Mariusz Lord Co do zdjęć to podstawa to dobre naturalne światło jeśli robisz telefonem. Twoje są za bardzo podkręcone kontrastami aktualnie plus przydałaby się umiejętność wykonania ładnego kadru. Wszystko do nauczenia ;)

Dzięki serdeczne. Wezmę pod uwagę.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie pokazuje jedynie intencje autora. Zaprezentowano fragment mechanizmu (Patek Philippe), którego historia sięga 1977 roku, porównano ze skomplikowanym Lange, Dufourem, żeby uzyskać określoną reakcję odbiorców. Zupełnie inne wnioski mogłyby mieć miejsce, gdyby do porównania wzięto fragment kalibru R TO 27 PS QI.

 

Mariusz, w przypadku porównania z Lange to może być faktycznie kwestia zestawienia, jednak Dufour to chyba trochę inna bajka. Dziełom tego ostatniego zdecydowanie bliżej do wspominanego tu Picassa, niż masowej (przy zachowaniu odpowiednich proporcji) produkcji Patka.

Takie porównanie to trochę tak, jakby porównywać Patka do Rolexa

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne wnioski mogłyby mieć miejsce, gdyby do porównania wzięto fragment kalibru R TO 27 PS QI.

 

Zdecydowanie :wub:

 

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica

Patek-Philippe-Ref.-5207P-Grand-Complica


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz, w przypadku porównania z Lange to może być faktycznie kwestia zestawienia, jednak Dufour to chyba trochę inna bajka. Dziełom tego ostatniego zdecydowanie bliżej do wspominanego tu Picassa, niż masowej (przy zachowaniu odpowiednich proporcji) produkcji Patka.

Takie porównanie to trochę tak, jakby porównywać Patka do Rolexa.

 

Zgadzam się z zastrzeżeniem, że piszemy o skali wytwórstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Mysle, ze zazdrosc niestety czesto przycmiewa piekną pasje do zegarmistrzostwa takze i na tym foum...  :unsure:

Ci wszyscy, co tak hejtuja Rolexy, Patki i inne drogie marki, to nie ludzie kochajacy zegarmistrzostwo, tylko forumowe hieny czekajace, aby szydzić i osmieszac tych, co wbrew pozorom swiadomie wybieraja takie a nie inne zegatki. I nie chodzi o to, aby cos pokazac czy udowodnic - chodzi tylko o zawisc - nic wiecej... Z mojej strony OT. Kupujcie i udowadniajcie swoje tezy dalej - gratuluje podejscia do zycia (Panie LMed, Konrad Wroblewski i podobni) - oby wyszlo Wam cos wiecej niz tylko osmieszanie tych, ktorzy do czegos doszli :)

Panie artme, daj Pan spokój, nie bądź taki małostkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z zastrzeżeniem, że piszemy o skali wytwórstwa.

Jasne. Jednak za skalą produkcji idzie ograniczona dostępność, za nią lepsze trzymanie wartości, więc dalej pewnie wyższy prestiż (oczywiście w ograniczonym gronie tych, co wiedzą coś o zegarkach). O poziomie zegarmistrzostwa nawet nie myślę z Tobą dyskutować, bo nie lubię się ośmieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

O poziomie zegarmistrzostwa nawet nie myślę z Tobą dyskutować, bo nie lubię się ośmieszać

Dobrze, że na końcu zadania dodałeś emotikonę, bo jeszcze pomyślałbym, że nie da się ze mną normalnie pogadać o zegarkach.  :) Poza tym, łatwizną jest obrona zegarmistrzostwa w wykonaniu Patek Philippe, bo genewska firma dostarcza argumentów "pod sufit".

 

Zaczyna się wyścig F1 więc zmykam.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że na końcu zadania dodałeś emotikonę, bo jeszcze pomyślałbym, że nie da się ze mną normalnie pogadać o zegarkach. :)

Wręcz przeciwnie. Natomiast dyskusja o technicznych aspektach nie miałaby autentycznie sensu, bo ja tu mogę występować tylko w roli czytelnika/ucznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiazując do wcześniejszych dywagacji to zawsze powtarzam, że jeśli Cię stać i się podoba to brać... bo jeśli nie teraz to kiedy... ważne tu jest słowo stać, gdyż o ile wzięcie kredytu na dom / mieszkanie rozumiem, tak zapożyczenie się na przykład na omawianiu tu zegarek było by dla mnie niezrozumiałe, acz różne są "przypadki". Pomimo, iż zegarek kolegi The Lord nie jest w moim typie... jeszcze... to i tak uważam że jest bardzo elegancki. Zaprezentowany tu kunszt z jakim PP wykonuje swe mechanizmy urzeka mnie swym pięknem i żywię nadzieje, że dane mi kiedyś będzie posiadać zegarek (niekoniecznie PP) z tak pięknie wykonanym mechanizmem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tymczasem dzisiaj w tak pięknych okolicznościach przyrody Calatrava cieszyła jak w dniu zakupu... :)

 

 

I niech cieszy! Początkowo byłem trochę zdziwiony, że zmieniłeś AP akurat na ten model, ale takie zdjęcia, jak powyższe, przekonują, że to też niesamowity zegarek. A czy na lato masz jakąś alternatywę dla paska?

 

A przy okazji - pytanie do miłośników Patka:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/160566-co-nosz%C4%85-znani-ludzie/page-519?do=findComment&comment=2265213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

I niech cieszy! Początkowo byłem trochę zdziwiony, że zmieniłeś AP akurat na ten model, ale takie zdjęcia, jak powyższe, przekonują, że to też niesamowity zegarek. A czy na lato masz jakąś alternatywę dla paska?

Po jakimś czasie jak już trochę ochłonąłem, to sam byłem zdziwiony. No ale tak już mam, że jak mi coś strzeli do głowy, to czasem zbyt szybko przystępuję do działania. A teraz w swojej pasji zegarkowej odczuwam brak Royal Oak’a. Lubię tę kolekcję AP dlatego rozważam zakup któregoś z modeli Offshore. Prawdopodobnie sięgnę po Divera jednak jeszcze się zastanawiam. W tle różnych moich rozważań jest też Nautilus.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po jakimś czasie jak już trochę ochłonąłem, to sam byłem zdziwiony. No ale tak już mam, że jak mi coś strzeli do głowy, to czasem zbyt szybko przystępuję do działania. A teraz w swojej pasji zegarkowej odczuwam brak Royal Oak’a. Lubię tę kolekcję AP dlatego rozważam zakup któregoś z modeli Offshore. Prawdopodobnie sięgnę po Divera jednak jeszcze się zastanawiam. W tle różnych moich rozważań jest też Nautilus.

 

 

Nautilus niestety jest raczej niedostępny. Nawet na listę oczekujących nie wpisują - mowa o 5711 i kupno u AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nautilus niestety jest raczej niedostępny. Nawet na listę oczekujących nie wpisują - mowa o 5711 i kupno u AD.

Jak już zdecyduję się na zakup Nautilusa, to myślę, że poradzę sobie z problemem dostępności zegarka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już zdecyduję się na zakup Nautilusa, to myślę, że poradzę sobie z problemem dostępności zegarka. :).

 

To fajnie masz, bo ja się na ten model zdecydowałem i niestety ani zapisać ani kupić nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie masz, bo ja się na ten model zdecydowałem i niestety ani zapisać ani kupić nie mogę...

Poczekaj, jak się komuś znudzi to wyląduje na bazarku :DB)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% bedzie wysyp  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Podbiję temat i pokażę efekty mojej pracy. Patek Club w nowej odsłonie czyli Ferrari w budowie.  :)

 

http://www.patekclub.pl

 

Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie :wub:

 

 

 

 

 

 

Niesamowicie to wygląda. Do takiego bym obiektyw makro chętnie przyłożył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Podbiję temat i pokażę efekty mojej pracy. Patek Club w nowej odsłonie czyli Ferrari w budowie. :)

 

http://www.patekclub.pl

 

Zapraszam.

Świetna sprawa a sama strona b. przyjemna. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Świetna sprawa a sama strona b. przyjemna. Dzięki!

 

Dzięki serdeczne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie to wygląda. Do takiego bym obiektyw makro chętnie przyłożył

 

Trudno byłoby się oderwać :D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.