Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Na żywo

A, to ok. Już myślałem, że opinie opieramy na tym, co na zdjęciach. Jak wiemy, to baaardzo mylące w przypadku naszego hobby :)

Pamiętam, że jak w lipcu oglądałem Patki w Berlinie, zrobiły na mnie mega wrażenie. Moim zdaniem to top level. Podobnie jak Lange.

Mariusz - ponownie gratuluję, świetny zegarek!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, jakbym go widział tylko na fotkach to miałbym pewnie podobna opinie co Mikołaj.

 

Zegarek jest w porządku, dla mnie to taka bardziej sportowa calatrava


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Patek ze zdjęcia wyżej wygląda.... tanio Nie dolewam oliwy. Zwyczajnie ta plaskata tarcza kojarzy mi się z tanimi Eternami. Pewnie też mógłbym o takiej Eternie napisać epopeję o kątach światła, chropowatych strukturach... Patek ma ładne zegarki ale ten nie jest nawet przeciętny.

A ja myślę, że Mariusz nie potrafi robić zdjęć i/lub nie ma odpowiedniego sprzętu. Dlaczego? Bo na zdjęciu faktycznie wygląda płasko, ale nie wierzę, że tak samo jest na żywo.

Edit: widzę, że wypowiedzi powyżej w jakiejś mierze potwierdzają moją tezę.

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy Patka na żywo nie widziałem, ale będę po wakacjach w Berlinie to odwiedzę salon na pewno.Natomiast pamiętam fotkę mechanizmu Patka Mariusza w tym temacie i naprawdę jest to kosmos , jeżeli chodzi o wykończenie , zdobienia itd.Sam zegarek też tak jak juz pisałem bardzo mi się podoba.Super piękny klasyk.Nosiłbym. :)

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz, piękny zegarek. Prosty, ale on taki ma być aby być sobą i nawiązywać do historii. Z doświadczenia wiem, że najciężej zaprojektować prosty minimalistyczny zegarek patrz projekt VC - Formmeister który przekląłem kilka razy. Uwierzcie mi, że im bardziej " wypasiony" dla oglądacza zegarek tym więcej błędów projektowych wybacza, wskazówki nie muszą idealnie dochodzić do pewnych punktów, proporcje mogą być zachwiane, komfort noszenia schodzi na dalszy plan bo zegarek świeci jakimiś super nakładanymi indeksami i odwraca uwagę od szczegółów. Im prostszy zegarek tym mniej błędów wybacza, każda nawet najdrobniejsza nieproporcjonalność jest widoczna jak na tacy. Dlatego tak bardzo cenię np. Nomosa który ma fantastycznych designerów którzy do perfekcji opanowali sztukę minimalizmu , łączenia barw i linii.

 

Dzięki serdeczne. Mam taki sam pogląd w kwestii minimalistycznego designu.

 

A, to ok. Już myślałem, że opinie opieramy na tym, co na zdjęciach. Jak wiemy, to baaardzo mylące w przypadku naszego hobby :)

Pamiętam, że jak w lipcu oglądałem Patki w Berlinie, zrobiły na mnie mega wrażenie. Moim zdaniem to top level. Podobnie jak Lange.

Mariusz - ponownie gratuluję, świetny zegarek!

 

Dzięki serdeczne.

 

A ja myślę, że Mariusz nie potrafi robić zdjęć i/lub nie ma odpowiedniego sprzętu. Dlaczego? Bo na zdjęciu faktycznie wygląda płasko, ale nie wierzę, że tak samo jest na żywo.

Edit: widzę, że wypowiedzi powyżej w jakiejś mierze potwierdzają moją tezę.

 

 

Mam iPhone'a 6s i nie jestem w stanie więcej wycisnąć z tego smartfona. A tak przy okazji, wydawało mi się, że wyszło mi całkiem fajne zdjęcie. :)  Nawet chciałem je wziąć do artykułu, a tu okazuje się, że jednak nie jest tak fajnie jak myślałem. No nic, zwijam się oglądać drugą połowę. Po pierwszej Barca remisuje 1:1 więc będą emocje.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem Prawda jest taka, że na Twoich zdjęciach tarcza tego zegarka jest dość jednowymiarowa. Ładna, symetryczna, proporcjonalna, ale bez „wow”. Z tego natomiast, co pisałeś/piszesz, to „wow” zdecydowanie jest. No i ja osobiście tego właśnie bym się po Patku spodziewał. Stąd moje - pewnie trochę przerysowane - stwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierzałem 5296g i tarcza jest fantastyczna. Tu wlasnie całe piękno to symetria tej tarczy, wkomponowany datownik, indeksy. Piękne wskazówki.Koperta jak i mechanizm - najwyższy poziom. Nawiązanie do historii dla mnie tez ma znaczenie.Przymierzałem rowniez inne calatravy i jesli miałbym dziś wybrać i kupic to właśnie wspomniane wyżej 5296g

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Indeksy niestety wyglądają "tanio" i słabo są wykonane (luma nierówno położona). Reszta, chapeau bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Indeksy niestety wyglądają "tanio" i słabo są wykonane (luma nierówno położona). Reszta, chapeau bas.

 

"Tanio i słabo"? Hm... wiadomo, nie jest to jakość Rolex'a, ale aż takiej tragedii nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

"Tanio i słabo"? Hm... wiadomo, nie jest to jakość Rolex'a, ale aż takiej tragedii nie ma ;)

Nie czepiałbym się, gdybym nie zauważył - 3:56 - tam widać mankament. A Rolexa nie posiadam, bo nie podoba mi się. Ale akurat w subie indeksy są nakładane, i to jest na plus. A te placki lumy w tym akurat zegarku prezentują się tak sobie, IMO. Masz ten model i być może inaczej wygląda to na żywo, jednak na tym filmiku to najgorzej wyglądający element.

Mogłoby być bez lumy na indeksach i wtedy moim zdaniem byłoby SUPER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich "plackach" trudno uniknąć niedoskonałości

post-6254-0-52299800-1534248200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To są już raczej podkłady do pizzy niż placki ;)  Nie porównujmy tego do tych subtelnych maźnięć w PP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

"Tanio i słabo"? Hm... wiadomo, nie jest to jakość Rolex'a, ale aż takiej tragedii nie ma ;)

 

Jakość Roleksa jest dobra pod warunkiem, że nie zacina się datownik, a czasem się zacina i nie są to odosobnione przypadki. Są też problemy z obrotowym pierścieniem, którego trójkąt nie zawsze trafia w indeksy na tarczy. Z użytkowego punktu widzenia nie stanowi to problemu, bo wystarczy ustawić go na przykład według wskazówki minutowej, a reszta oznaczeń pierścienia załatwia temat, ale estetycznie słabo to wygląda. Jakość wykonania kopert jest na poziomie Grand Seiko za 1/3 ceny Roleksa, a tarcze wyglądają mizernie w porównaniu do Grand Seiko. Mechanizmy Roleksa wyglądają jak półfabrykaty w porównaniu do Patka, a szczyt ich komplikacji to roczny kalendarz. Ale poza tym wszystkim, Rolex to w miarę dobra firma, chyba.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie kolega napisał coś, co do mnie trafia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

W którym mechanizmie się datownik zacina? 3135?

 

3035, 3135. BTW, ostatnio ktoś na forum KMZiZ zgłaszał tego typu problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

No wreszcie kolega napisał coś, co do mnie trafia

Ameryki nie odkryłem, opisałem znane problemy. Wcześniej nie chciałem do tego nawiązywać, bo nie chciałem grać tak, jak fani Roleksa, ale skoro oni nie mają skrupułów, to ja też się nie będę dłużej certolił.

Modele z tym mechanizmem są chyba najpopularniejsze: DJ, Sub Date, SD. Nie znam statystyk i w sumie Ty też nie, ale wydaje mi się że gdyby to nie był odosobniony problem to na forach zagranicznych było by sporo tematów o zaciętym datowniku, szczególnie że te mechanizmy są na rynku 40 lat. Raczej czytam o przypadkach w stylu "mój Sub/DJ chodzi 18 lat bez serwisu noszony codziennie, czy powinienem go oddać czy czekać aż się zepsuje?". Chyba że ci fanboje nie chcą się przyznać do problemów i nie piszą o nich na forach.

 

Na Rolex Forums są tego typu tematy. Jeden z kolegów naszego forum również zwrócił uwagę na sknocony pierścień Roleksa i swoją dyskusję na ten temat w Kruku. Powiedział mi o tym przez telefon, ale na forum już tego nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiałbym się, gdybym nie zauważył - 3:56 - tam widać mankament.

Ale jaja :) :)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ale jaja :) :)

 

 

Ale jaja. :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to cal.3035 dość stary i wydaje mi się, ze to poprawili w 3135?! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

I znowu licytacja z Rolexem :D  Ale ja tego nie zacząłem. Ja tylko skrytykowałem detale w konkretnym modelu PP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdzie się nie spotkałem z takim problemem ale fakt, ze fajny nie jest.

Co do nietrafiającego bezela mój tez tak miał ale go zdjąłem i poprawiłem! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badzmy obiektywni.W kazdej marce moga wystpic bledy i problemy techniczne.Dlatego tego typu zegarki kupujemy z oficjalna gwarancja producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Tylko ze to cal.3035 dość stary i wydaje mi się, ze to poprawili w 3135?! :)

 

No co Ty? Ten genialny, nieomylny Rolex musiał coś poprawiać? Jestem w szoku.  ;) Poza tym, źle Ci się wydaje. Z forum miłośników Roleksa...

 

Poradźcie proszę czy się martwić czy nie... czy iść z tym do AD czy nie?

 

Pacjent - Submariner Date 2017

 

Problem - data z 9 na 10 i 11 i 12 i 13 dzień miesiąca przeskakiwała w połowie, w pełni dopiero około 5 rano

 

Obecnie wszystko jest ok... jedyne co zrobiłem to manualnie przeleciałem kilkanaście dni i teraz już za każdym razem data zmienia się jak należy... nie wiem co o tym myśleć. Wyczytałem na zagranicznych forach, że to kwestia kumulacji smaru w niefortunnym miejscu - nie ma powodu do obaw. Ktoś inny znowu piszę, że koniecznie trzeba oddać zegarek na serwis gwarancyjny...

Chcecie się bawić w wynajdowanie niedociągnięć? Proszę bardzo.

Badzmy obiektywni.W kazdej marce moga wystpic bledy i problemy techniczne.Dlatego tego typu zegarki kupujemy z oficjalna gwarancja producenta.

No wreszcie jakiś sensowny post z Roleksowej strony barykady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Jakość Roleksa jest dobra pod warunkiem, że nie zacina się datownik, a czasem się zacina i nie są to odosobnione przypadki. Są też problemy z obrotowym pierścieniem, którego trójkąt nie zawsze trafia w indeksy na tarczy. Z użytkowego punktu widzenia nie stanowi to problemu, bo wystarczy ustawić go na przykład według wskazówki minutowej, a reszta oznaczeń pierścienia załatwia temat, ale estetycznie słabo to wygląda. Jakość wykonania kopert jest na poziomie Grand Seiko za 1/3 ceny Roleksa, a tarcze wyglądają mizernie w porównaniu do Grand Seiko. Mechanizmy Roleksa wyglądają jak półfabrykaty w porównaniu do Patka, a szczyt ich komplikacji to roczny kalendarz. Ale poza tym wszystkim, Rolex to w miarę dobra firma, chyba. :)

Mariusz, mój post był żartobliwy;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.