Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek kosztował 430 pln, więc i tak raczej nie kupiłbym innej bransolety za ok. 250 :) No nic, trzeba przymknąć oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synuś gwizdnal GLSa więc zmuszony byłem nabyć nowego szoka. Pierwszy raz negatyw ale jest wystarczajaco czytelny.

 

Noi bransoleta posiada te same wypustki z odlewnii.

post-103011-0-21635300-1567017689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skusiłem się na GW-B5600-HR. Negatyw jest całkiem przyjemny natomiast odczucie zegarka jako całość już nie do konca. Jak dla mnie jest zbyt lekki i za dużo plastiku przez co mam wrażenie jak bym nosił jakąś tanią zabawkę dla dziecka.

Edytowane przez slavko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavko -> moje odczucia były identyczne ... Wolę Screwbacki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się nad swoim pierwotnym zamiarem zakupu GW-5000.W obecnym przypadku decyzja była podjęta ze względu na nowość jakim jest moduł z bluetooth i negatywny wyswietlacz- który akurat przypadł mi do gustu. W przypadku GW-5000 bedzie to trochę krok w tył. Z kolei modele GMW-B5000 przez ten metalowy bezel są dla mnie nie praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "krokiem w tył" to bym polemizował... GW-5000 to zegarek całkowicie samodzielny - nie mam, co prawda, doświadczenia z g-shock'ami  wyposażonymi w bluetooth, ale chyba w przypadku "kostek" to połączenie "G" ze smartfonem nie pozwala na lepsze, bardziej efektywne, wykorzystanie zegarka  a jedynie pozwala na synchronizację czasu - czyli to samo co WC robi w GW-5000 - no chyba że się mylę?

Jeśli się nie mylę to GMW-B5000 ma sens wtedy jak nie masz dostępu do WC...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dodatkowe funkcje, oparte na BT, ale zasadniczo można je pominąć.

Może się to jednak przydać wszystkim tym, którzy nie mieszkają, albo często przebywają w miejscach, poza zasięgiem WC.

Pod tym względem jest to krok wstecz.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dodatkowe funkcje, oparte na BT, ale zasadniczo można je pominąć.

...

Ustawianie alarmów, timera i.t.p. jest bardzo praktyczne, łatwe i szybkie z poziomu aplikacji.

To jest krok w przód :)

A sama funkcja szukania smartfona raz mi się bardzo przydała ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bluetooth to prawda, skorzystałem z tego dobrodziejstwa jeden raz i doszedłem do wniosku że w kostce to zbędny bajer bez którego tez można żyć ;)

 

Oczywiście bluetooth wprowadza kilka nowych funkcji, ale wg mnie są to takie bajery które po prostu są a prawdopodobnie malo kto z nich korzysta. Natomiast fajne jest też to że nie trzeba uczyć się obsługi przycisków w zegarku a wszystkie ustawienia można wklepać ze smartfona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem wszystko raz, bo jak zauważyliście jest to łatwiejsze, po czym rozparowałem zegarek z komórką i więcej się nie parowałem.

Obecnie nie mam nawet zainstalowanej aplikacji :D

 

Ale i tak dobrze wiedzieć, że mam taką możliwość w razie czego.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

kostka dla dzieciolatki ?? łoł..ale te dzisiejsze dzieci wyrośniete :P żart.

 

- według mnie powinienes kupic jakis zegarek dla dziewczyn,cos pokroju baby g..no chyba ze ma nadgarstek 17cm:)

 

z autopsji znam i polecam te modele:

BG1302 - bardzo dobrze ustawione taktowanie kwarca co za tym idzie ma maleńkie odchyłki czasowe,sa dwie wersje kolorystyczne i jest mały i zgrabny

 

BG169r - fajny bo ma funkcje,gdzie mozesz wklepać do 25 numerów telefonów,ma dużo wersji kolorystycznych,jest większy od BG1302

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 9-latka lata w Baby-G BGD-501 i rozmiarowo jej bardzo pasuje. Sam moduł też uważam, że jest zrobiony w całkiem przemyślany sposób. Ogólnie polecam ten model. d3ba97ee5d6ce1f1542058030b11a9ee.jpg83e1820bdae2efd54a497618c9678eb9.jpg1c766013f1ebf97fa88134614d5b272d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cieszy oko :-) I świetne fotki.

Brałem pod uwagę Baby G ma się rozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Moja 9-latka lata w Baby-G BGD-501 i rozmiarowo jej bardzo pasuje. Sam moduł też uważam, że jest zrobiony w całkiem przemyślany sposób. Ogólnie polecam ten model. 

 

Miałbym zestaw pytań do Ciebie,odnośnie tego zegarka:)

 

Jak z czytelnoscia w tym modelu? Bo zauważyłem że czcionka nie jest soczyście czarna :P

Czy to jest taka jakby idealnie odwzorowana miniaturka wersji DW56000 ?

Jak bardzo sztywny ma pasek?

Czy timer jest zaplatany?

I co to za wskazania na wyświetlaczu,na pierwszym zdjęciu.

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałbym zestaw pytań do Ciebie,odnośnie tego zegarka:)

 

1. Jak z czytelnoscia w tym modelu? Bo zauważyłem że czcionka nie jest soczyście czarna

2. Czy to jest taka jakby idealnie odwzorowana miniaturka wersji DW56000 ?

3. Jak bardzo sztywny ma pasek?

4. Czy timer jest zaplatany?

5. I co to za wskazania na wyświetlaczu,na pierwszym zdjęciu.

1. To zależy od wersji kolorystycznej. To jest akurat BGD-501-4B i tu czcionka wyświetlacza jest niebieska. Ale generalnie jest wystarczająco czytelny.

2. Bardziej układowo to DW-D5600, ale na pewno nie jest identyczny funkcjonalnie. Ma stoper, 4 alarmy zwykłe i 1 alarm śpiocha (SNZ), sygnał pełnej godziny, timer, czas światowy, ładne podświetlenie (ale bez autopodświetlenia), wyłączanie dźwięku przycisków i to chyba tyle.

3. Nie jest jakoś szczególnie sztywny. Powiedziałbym: w normie, jak w innych kostkach.

4. Nie, timer nie jest zapętlany.

5. Na górze temperatura, a na dole ilość roboczodób. A na poważnie to tryb serwisowy wyświetlacza: na dole numer pierwotnego modułu, a na górze nie mam pojęcia, ale prawdopodobnie jakaś jego odmiana.

 

@lucyfer Dyskomfortu nie powoduje, ale moja córa obdarła dość szybko bull bara z niebieskiego lakieru i zaczął wyglądać słabo, więc obdarłem go do końca do gołej stali i wyglądał dobrze. Aż któregoś dnia go... zgubiła. Po prostu poszła do szkoły i bull bar był, a wróciła już bez. I teoretycznie nie miała pojęcia, co się z nim stało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Tom..chyba własnie opowiedziałes pierwszy przypadek w historii Casio o zgubionym bullbarze :P

To naprawde moze byc swoistą ciekawostka w Casio

 

Teraz,jak w przyszłosci bedzie pytanie o bullbara - to powiem uczciwie,ze był jeden przypadek zgubienia go heheh

 

 

 

A czy mozna jakos poprawic/zmodowac oswietlenie w oryginalnym DW-5600?

 

Nie ma takiej możliwości,chyba ze wymieni sie cały moduł....ale czy znajdziesz moduł DW z innym odcieniem swiatła,tego juz nie wiem

A coś konkretnie Ci nie pasuje ? czy tylko kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o oryginalnym dw-5600, znaczy zakrecanej wersji c.

Tutaj podswietlenie jest chyba jednopunktowe. W kazdym razie jest to b. malo czytelne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Z gory mówie ze pewnie nie pomoge,ale musze cos wyjasnic na przyszłość jak będziesz chciał koniecznie w nim mieszać :)


 


To nie jest DW5600 tylko DW5600C - to sa dwa rózne zegarki i ta literka 'c' jest bardzo istotna w oznaczeniu.


Tak,wiem na deklu pisze inaczej i jest samo 5600 :) ..ale to były czasy gdzie nawet nikt nie marzył ze powstanie setki ich odmian.


Pisząc o zakręcanym DW5600 trzeba dodac to 'c' .. i wskazane jest napisac co tam masz za modul.


Starsza wersja DW5600c miała moduł chyba 601,a nowsza wersja DW5600c miała juz moduł 901


//dla przykładu pierwsze DW5000 miały modul 240//


Czasami na aukcjach nie dopisują 'c'..ale zawsze pisza numer modulu,a to juz mowi nam z jaka wersja mamy do czynienia


 


Ogólnie to nie spotkałem sie nigdy z takim zabiegiem,wszyscy zostawiają oryginalny modul i ciesza sie faktem.ze po 2 dekadach działa im zarówka - wiem jak to irracjonalnie brzmi,ale taki jest fakt.


Ogólnie to proponowałbym Ci to samo,czyli zostawić to wszystko w oryginale..a kupic po prostu zwykle DW5600 do tyrania


 


że tak dopytam..gdy patrzysz na wyświetlacz to cyferi i ramke daty masz równolegle do koperty,czy masz wrażenie przekrzywionego modulu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, toz w pierwszym poscie napisalem o _oryginalnym_ dw-5600. Myslalem ze to jest zrozumiale.

 

Uzywalem go prawie non-stop przez ponad cwierc wieku.

Teraz mam na codzien AWG M100 ale tego 5600 chcialbym poddac malemu remontowi.

 

Co do ostatniego pytania - sprawdze jutro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

No nie do konca było to zrozumiałe,miałem wrazenie ze piszesz o oryginalnym DW5600-1

Nieważne,wyjasniło się,a to jest najważniejsze :)

 

Dalej podtrzymuje to co napisałem i nie robiłbym z tym zegarkiem nic.Jezeli w nim jest wszystko sprawne to wbrew pozorom,po Twoim ewentualnym zabiegu straci tylko na wartości finansowej,mentalnej i co najważniejsze,straci na wartości kolekcjonerskiej.Wpisz na ebay.uk DW5600C a zobaczysz ceny,zapewniam Cię ze po przeróbce nie dostaniesz za niego nawet połowy.

- i tutaj to nie tylko moje zdanie,bo wiem że wiekszość userów to czytających ma takie samo zdanie jak ja.Nawet jak sie nie wypowiadają

 

Zrobisz co zechcesz,ale ja proponuje polerke koperty i szkła,o ile tego wymaga..oraz poswiecenie roku

//przy dobrych wiatrach//

na znalezienie oryginalnego bezla i paska - bo mniemam że to jest ten zegarek z Twojego forumowego awatara ? 

 

w oryginalnej postaci za następne 20 lat kupisz sobie za niego auto :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z gory mówie ze pewnie nie pomoge,ale musze cos wyjasnic na przyszłość jak będziesz chciał koniecznie w nim mieszać :)

 

To nie jest DW5600 tylko DW5600C - to sa dwa rózne zegarki i ta literka 'c' jest bardzo istotna w oznaczeniu.

Tak,wiem na deklu pisze inaczej i jest samo 5600 :) ..ale to były czasy gdzie nawet nikt nie marzył ze powstanie setki ich odmian.

Pisząc o zakręcanym DW5600 trzeba dodac to 'c' .. i wskazane jest napisac co tam masz za modul.

Starsza wersja DW5600c miała moduł chyba 601,a nowsza wersja DW5600c miała juz moduł 901

//dla przykładu pierwsze DW5000 miały modul 240//

Czasami na aukcjach nie dopisują 'c'..ale zawsze pisza numer modulu,a to juz mowi nam z jaka wersja mamy do czynienia

 

Ogólnie to nie spotkałem sie nigdy z takim zabiegiem,wszyscy zostawiają oryginalny modul i ciesza sie faktem.ze po 2 dekadach działa im zarówka - wiem jak to irracjonalnie brzmi,ale taki jest fakt.

Ogólnie to proponowałbym Ci to samo,czyli zostawić to wszystko w oryginale..a kupic po prostu zwykle DW5600 do tyrania

 

że tak dopytam..gdy patrzysz na wyświetlacz to cyferi i ramke daty masz równolegle do koperty,czy masz wrażenie przekrzywionego modulu ?

Starsza miała 691


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.