Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolisz, że czasami cię zacytuję, gdy sytuacja będzie tego wymagała?? :D

Dziękuję za miłe słowa.

Zdanie jest moje autorskie i udzielam zgody na jego dożywotnie używanie wszystkim miłym i porzyzwoitym użytkownikom tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio myślałem, że mi się trafił Poljot de luxe, uradowany sobie żyłem dalej. Sprzedawca stwierdził, że wyśle pobraniowo. Mówię okej, spoko. Na drugi dzień już nie mogłem się dobić do niego, dodzwonić... Gość jeszcze zaznaczał abym tylko odebrał, bo nie chce płacić za przesyłki. No logiczne, więc jak idiota czekałem w domu 3 dni do południa, aby odebrać na pewno, bo nikogo nie miało być w domu.. Teraz w ogóle się nie odzywa i jestem pewien, że zegarek do mnie nie dotrze. Jak dla mnie to chamstwo w czystej postaci, nie dość że kogoś wystawić i dać się przekupić to jeszcze marnować czyjeś nerwy i czas! Żeby jeszcze od razu powiedział, że pies zjadł czy coś! Wiedziałbym o co chodzi, a tak to zmarnowałem cały tydzień ogólnie na ten temat.

 

Jeśli ktoś gdzieś widział ostatnio tego Poljota to proszę o kontakt. Ciekaw jestem nowego nabywcy itp ;)

Nie polecam sprzedającego na olx Damiana z Zabrza...  

post-95094-0-89942700-1532281851_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Zabrze - to wszystko wyjaśnia

Edytowane przez Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, też widziałem tego Poljota. Skontaktowałem się z typem, ale wiał problemem jeśli chodzi o wysyłkę i odpuściłem temat. Powiedział, że tylko odbiór osobisty. Rybak miał podjechać żeby zobaczyć na żywo, ale też był jakiś problem więc temat odpuszczony. Coś tam gość wspominał, że ma kupca, który sam go odbierze, więc zapewne tak się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A to ciekawe.

Możesz to rozwinąć?

Chodzi chyba o to, że Gliwice za bardzo nie lubią się z Zabrzem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stary Cysarok, nie mogę się połapać w tych Waszych śląskich animozjach

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Gliwice nie przepadają za "żabolami" ;) ale oczywiście może być jeszcze gorzej, można być z n.p. Sosnowca

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

No tak. To już lepiej być z Gliwic, można mieć szczęście i być żabolem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kogoś nie lubić bo jest stąd czy stamtąd   <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kogoś nie lubić bo jest stąd czy stamtąd <_< ?

 

Mam nadzieję że to tylko żarty.

 

Edycja

Inaczej to pmwas przyzna kilka banów :D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zaraz dojdzie do tego Pcim, Ostróda i Bydgoszcz...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To, że Bydgoszcz to wiadomo!

 

Pochodzę z Torunia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście jako "warszawiaka" (z dziada pradziada) irytuje takie pojęcie, jak "Warszawka". Uważam, że jest złośliwe i niepotrzebne. Poza tym słowo to zdaje się ostatnimi czasy zmieniło swe znaczenie - kiedyś oznaczało towarzystwo - crème de la crème, a obecnie przyjezdnych.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są chyba takie animozje z dawnych czasów i stereotypy. Tak jak w Trójmieście Gdańsk gryzie sie z Gdynią, na Śląsku palcami wytyka się goroli z Zagłębia, a Warszawy nie lubi cała Polska. Dobrze, że forum działa ponad "podziałami" Swoją drogą jako rodowity Ślązak, nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego ten region nie potrafi się tak dogadać, pomyślećby można, że te wszystkie powstania śląskie i walka o pozostanie w Polsce wzmocni jakoś tą więź

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to właśnie te powstania podzieliły Ślązaków - tak, jak warszawiaków powstanie warszawskie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że podział wiąże się z zaborami.

Mój Śląsk Cieszyński to zabór austriacki, Górny Śląsk pruski, Zagłębie to chyba już była Kongresówka. Ot i efekt.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że podział wiąże się z zaborami.

Mój Śląsk Cieszyński to zabór austriacki, Górny Śląsk pruski, Zagłębie to chyba już była Kongresówka. Ot i efekt.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Coś w tym chyba jest. Mieszkam niedaleko dawnej granicy zaborów prusko-rosyjskiego i na tych zza rzeki Prosny (zabór rosyjski) zawsze mówiło się pejoratywnie.   


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym chyba jest. Mieszkam niedaleko dawnej granicy zaborów prusko-rosyjskiego i na tych zza rzeki Prosny (zabór rosyjski) zawsze mówiło się pejoratywnie.

 

Mariusz, ja mieszkalem podobnie nad Wkra, ale te pejoratywne odniesienia dzialaly w obie strony :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja mieszkalem podobnie nad Wkra, ale te pejoratywne odniesienia dzialaly w obie strony :)

 

Pewnie tak. Ale do nas docierały tylko te jednostronne :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze, jak słyszę o Lubelszczyźnie, że to za Wisłą, że ludzie tu mówią z zauważalnym akcentem itd, a przecież te ziemie zawsze były w ścisłych granicach polskich, nawet podczas zaborów w Królestwie Polskim i Księstwie Warszawskim.


Najzabawniejsze, jak%2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochodzę z Torunia.

 

700_FO41390055_088aa5eef5791b2557e76f19a

 

 

żeby nie by było, pochodzę z Kongresówki, mieszkam w Toruniu i nic nie mam do  Bydgoszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.