Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek Olszewski

Oczywiście.

Tak więc, jeśli dla Ciebie zegarek i cena jest fajna to...

 

Każdy ma oczywiście prawo do wyrażenia swojej subiektywnej opinii na temat prezentowanych w tym temacie "zegarkowych" ofert.

Przedstawiony we wcześniejszym wątku radziecki "automat", wydał się mnie pod pewnym względem szczególnie interesujący.

Ostatnio przejrzałem dość dużo aukcji internetowych i zauważyłem, że relatywnie rzadko spotykane są na nich czasomierze z mechanizmem automatycznym z kategorii - <советские часы>.

 

Ciekawy jestem niezmiernie, jaka jest konkretnie opinia Kolegi w przedmiotowej kwestii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ciekawy jestem niezmiernie, jaka jest konkretnie opinia Kolegi w przedmiotowej kwestii? :)

Opinia kolegi jest taka, że:

po pierwsze: w Slavach jest zdecydowanie za dużo, zupełnie niepotrzebnych kół zębatych, że o innych zdublowanych częściach nie wspomnę.

po drugie: jest kilka ciekawszych i bardziej niezawodnych mechanizmów innych marek, (ładna tarcza to nie wszystko).

i po trzecie: jeśli ten "Przedstawiony we wcześniejszym wątku radziecki "automat", wydał się mnie pod pewnym względem szczególnie interesujący" to cóż ja mogę ?

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Opinia kolegi jest taka, że:

po pierwsze: w Slavach jest zdecydowanie za dużo, zupełnie niepotrzebnych kół zębatych, że o innych zdublowanych częściach nie wspomnę.

po drugie: jest kilka ciekawszych i bardziej niezawodnych mechanizmów innych marek, (ładna tarcza to nie wszystko).

i po trzecie: jeśli ten "Przedstawiony we wcześniejszym wątku radziecki "automat", wydał się mnie pod pewnym względem szczególnie interesujący" to cóż ja mogę ?

 

Dziękuję za udzielenie konkretnej odpowiedzi i przekazanie informacji przydatnych przy dalszym poszukiwaniu "ruskich" okazji.

 

Na temat mechanizmów w Slavach słyszałem już podobne opinie, także wśród zegarmistrzów. Jadnak z pewnych względów (zainteresowani wiedzą jakich), nie będę dalej kontynuował tego wątku...

 

Natomiast w kwestii zadanego pytania (mam nadzieję, że nie retorycznego) - "cóż ja mogę ?", to pozwolę sobie odpowiedzieć: dobrze doradzić lub skutecznie odradzić! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast w kwestii zadanego pytania (mam nadzieję, że nie retorycznego) - "cóż ja mogę ?", to pozwolę sobie odpowiedzieć: dobrze doradzić lub skutecznie odradzić! ;)

Tu nie ma co odradzać. Jeśli Ci się podoba to Kupuj i już. Ja z automatów slavy mam "obowiązkowe pozycje"  :) czyli chorągiewkę i pancernika i nie mogę narzekać na mechanizmy. Noszę je czasem, dokręcam koronką (choć to raczej nie wskazane) i chodzą punktualnie i cieszą oko.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Tu nie ma co odradzać. Jeśli Ci się podoba to Kupuj i już. Ja z automatów slavy mam "obowiązkowe pozycje"  :) czyli chorągiewkę i pancernika i nie mogę narzekać na mechanizmy. Noszę je czasem, dokręcam koronką (choć to raczej nie wskazane) i chodzą punktualnie i cieszą oko.

 

Czy mógłby Kolega "podrzucić" poglądowe zdjęcia swoich <obowiązkowych pozycji>, czyli chorągiewki i pancernika?

 

W kwestii opcji - Kupuj, to niestety (albo stety) muszę uwzględniać również opinie mojej tzw. Lepszej Połowy... ;)

 

Jednak jestem już coraz bliższy osiągnięcia długo wyczekiwanego kompromisu, w tej jakże istotnej dla mnie kwestii!

 

PS.

Z góry dziękuję za pozytywne odniesienie się do mojej prośby o zamieszczenie wizualizacji "sławnych" czasomierzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tu nie ma co odradzać. Jeśli Ci się podoba to Kupuj i już. Ja z automatów slavy mam "obowiązkowe pozycje"  :) czyli chorągiewkę i pancernika i nie mogę narzekać na mechanizmy. Noszę je czasem, dokręcam koronką (choć to raczej nie wskazane) i chodzą punktualnie i cieszą oko.

A ja nie mam żadnej i nigdy miał nie będę ;)

Wyznaje ruską zasadę: Eсли выбирать механизм на войну, это Ракета, если точность, то Bосток. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Kolega "podrzucić" poglądowe zdjęcia swoich <obowiązkowych pozycji>, czyli chorągiewki i pancernika?

 

W kwestii opcji - Kupuj, to niestety (albo stety) muszę uwzględniać również opinie mojej tzw. Lepszej Połowy... ;)

 

Jednak jestem już coraz bliższy osiągnięcia długo wyczekiwanego kompromisu, w tej jakże istotnej dla mnie kwestii!

 

PS.

Z góry dziękuję za pozytywne odniesienie się do mojej prośby o zamieszczenie wizualizacji "sławnych" czasomierzy. :)

Wpisz kolego szanowny w google grafika słowa sława chorągiewka i sława pancernik i będziesz miał 100000 poglądowych zdjęć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Wpisz kolego szanowny w google grafika słowa sława chorągiewka i sława pancernik i będziesz miał 100000 poglądowych zdjęć. :)

 

Szanowny Kolego, gdybym miał polegać tylko na "Wujku" Google, to po cóż miałbym zaglądać na "zegarkowe" Forum?!? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po to by się dowiedzieć, czy sława chorągiewka jest zegarkiem poleconym do użytku codziennego, jako świetny i niezawodny automat ;) czy raczej do eksponowania w gablotce w sąsiedztwie sławy pancernik.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Może po to by się dowiedzieć, czy sława chorągiewka jest zegarkiem poleconym do użytku codziennego, jako świetny i niezawodny automat ;) czy raczej do eksponowania w gablotce w sąsiedztwie sławy pancernik.... :)

 

Zdecydowanie wybieram optymalny dla mnie wariant - <świetny i niezawodny automat>! :)

 

Mam nadal wielką nadzieję, że dowiem się zdecydowanie więcej w tym zakresie na tematycznym forum (najchętniej na TYM), niż na najczęściej wyszukiwanych  z reguły (od której są wyjątki) mniej profesjonalnych stronkach internetowych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0840a349d720e30ebad23fa6cc4b05b6.jpg3313ce0810a3e428fef244157ad9efdf.jpg

powyżej dwa świetne i niezawodne automaty

Poniżej sława chorągiewka

ba71c7b43a217e7b057b83c335f44b18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

 

Czy w staroruskich amfibiach numer serii jest w jakikolwiek sposób powiązany z datą produkcji? A jeśli tak to jak?

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

 

Czy w staroruskich amfibiach numer serii jest w jakikolwiek sposób powiązany z datą produkcji? A jeśli tak to jak?

 

Dziękuję!

Niestety nie jest.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

powyżej dwa świetne i niezawodne automaty

Poniżej sława chorągiewka

 

 

Bardzo dziękuję za zamieszczenie interesującego materiału poglądowego w omawianym poprzednio wątku. :)

 

Czasomierz przedstawiony na ostatniej fotografii wydaje się mnie jakoś dziwnie znajomy... :rolleyes:

 

Molierowski mieszczanin mówił prozą, sam o tym nie wiedząc, natomiast ja nosiłem chorągiewkę, wcześniej nie zdając sobie z tego sprawy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Do "okazji" się to nie nadaje, do "nie przepłacajcie" raczej też nie, bo może ktoś by dał każde pieniądze ;)

Jak widać czasami udaje się trafić unikalny zegarek, tak jak temu gościowi wczoraj.

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=3623353&postcount=562

 

Tu leży jedna do kupienia: http://pilguy.com/showthread.php?p=31834&posted=1#post31834

 

A tu cały temat o Rakiecie 3031 jeśli kogoś interesuje: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=34598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Niech mnie ktoś uświadomi co to są te tarcze warszawskie.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza warszawska, to zamiennik z epoki dla oryginalnych tarcz. Były one produkowane w Polce i wszystkie charakteryzowały się tym samym, czyli jednokolorowymi indeksami/ napisami itp.

 

Przykład i wszystkie w ten deseń to 'tarcze warszawskie':

540x405_blonie-polski-zegarek-mechaniczn540x405_poljot-kirowski-zegarek-mechanic

tarcza+warszawska.jpg

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza warszawska, to zamiennik z epoki dla oryginalnych tarcz. Były one produkowane w Polce i wszystkie charakteryzowały się tym samym, czyli jednokolorowymi indeksami/ napisami itp.

 

Przykład i wszystkie w ten deseń to 'tarcze warszawskie':

 

 

ooo kolega był szybszy :-)

Edytowane przez kchrapek
cytujemy bez zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w kamie jest wytłoczenie dla sekundnika, tarcze warszawskie nie mają żadnych wytłoczeń, itp. Są gładkie :)

Tarcze warszawskie nie wzięły się z powietrza, wzorowły się na pewnym typie tarcz radzieckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję Panowie.  Czyli z tego co zrozumiałem to jest gładka tarcza z nadrukiem w jednym kolorze. Wszelkie wypukłości  indeksów, giloszowania, wklęsłe miejsca dla sub sekundy dyskwalifikują określenie "warszawska".OK. Tyle złapałem, a jak to ma się do tarczy z mojej Pobiedy: http://naforum.zapodaj.net/e8958855db72.jpg.html. Indeksy są złote, nazwa i znaczniki sekund czarne. Czy to też jest warszawska?

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.