Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 10:04, MieszkoMieszko napisał:

Jeszcze model AL525NN3S6. Rzekomo jest niebieski ale nie widzę tego jakoś. Chyba że to bardzo bardzo ciemny niebieski
(...)

Czytałem ostatnio jakiś krótki tekst przedstawiający te nowe, małe Startimery i tam autor też pisał, że ta tarcza jest niebieska. Chyba zmylił go antyrefleks, który w tych zegarkach daje taką niebieskawo-fioletową poświatę. Moim zdaniem ta tarcza jest czarna.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 10:04, MieszkoMieszko napisał:

Jeszcze model AL525NN3S6. Rzekomo jest niebieski ale nie widzę tego jakoś. Chyba że to bardzo bardzo ciemny niebieski.

 

17 godzin temu, Jogi napisał:

Czytałem ostatnio jakiś krótki tekst przedstawiający te nowe, małe Startimery i tam autor też pisał, że ta tarcza jest niebieska. Chyba zmylił go antyrefleks, który w tych zegarkach daje taką niebieskawo-fioletową poświatę. Moim zdaniem ta tarcza jest czarna.

 

Tu link do filmiku, gdzie lepiej widać odcień koloru, który producent określa jako navy Blue:

https://youtu.be/e6RWwRX47B0

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, AK&AK napisał:

 

 

Tu link do filmiku, gdzie lepiej widać odcień koloru, który producent określa jako navy Blue:

https://youtu.be/e6RWwRX47B0

 

Faktycznie, tutaj dobrze widać kolor. Na większości zdjęć i na renderach tarcza w tej wersji wygladała na czarną. W wersji ze złotym PVD ten niebieski jest bardziej widoczny.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Alpinera, ale nie ma jakoś chemii :(.  Jakby ktoś... pisać na PW

 

 

alpina.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój dobry znajomy kupił trzy takie Alpiny, tak mu się spodobał ten model, na filmie niebieska a w kolekcji jeszcze antracyt i jasna - bardzo fajny zegar. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Extreme Sailing 300m Porządny kawał zegara, chociaż trochę za duży.

 

20210501_093837.thumb.jpg.cbce9f64033688a74064a48dc5dd6f81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to moja druga Alpina, jednak Diver Heritage, mimo genialnego wykonania, na razie nie siadł na ręce, zatem pilocika gmt uważam za pierwszego :)

20210514_132117_HDR.thumb.jpg.540498873ef89f87a6e7fbc839b12946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, artooro napisał(-a):

Właściwie to moja druga Alpina, jednak Diver Heritage, mimo genialnego wykonania, na razie nie siadł na ręce, zatem pilocika gmt uważam za pierwszego :)

 

Świetna jest ta Alpina, zresztą jak cała ich linia pilotów. Mogli tylko więcej lumy dać i standardowy rozmiar paska.

 

Trochę mnie dziwi tak mała popularność tej marki na forum. Kiedyś był mały wysyp Seastrongów, a później jakoś tak przycichło.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wymyślił te 23mm w uszach  😞

 

20210522_132555.jpg

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukając zegarka natrafiłem na ten model alpina alpiner 4 . Ktoś z was ma ? Jaka się nosi i jak z jakością.  

Czy cena 3tys zł to dobra cena za zadbany egzemplarz?

zegarek-meski-alpina-alpiner-4-automatic-al-525ns5aq6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori pasek kiepskiej jakości, małe okienko datownika. Poza tym ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mogę mieć Hamiltona khaki 46mm . Jak się maja do siebie ?

hamilton-H64715885.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nijak. To są zupełnie inne zegarki.

Jest dużo różnych zegarków w podobnej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Alpina fajniejsza i przyjemniejsza w odbiorze. Jeśli w dobrym stanie to brać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wybrałem 2 sumie hamiltona ze względu na to że alpina bardziej podchodzi mi pod divera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.