Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Pewnie przez pryzmat ceny, to jest to zakup warty rozważenia... jednak jeśli o mnie chodzi, to z Terre mam tak, że rano zapodaję i po południu nadal go wyczuwam. Jak na charakter tego zapachu, to na mojej skórze prezentuje on doskonałe walory użytkowe i także z tej przyczyny tak wysoce sobie go cenię  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja butelczyna T4 jest na ukończeniu... i rozglądam się za kolejnym budżetowcem.

Zastanawiam się nad jednym z poniższych drzewno-oudowych zapachów:

 

- Avon Premiere Luxe OUD (45zł / 75ml)

- Avon Classic (30zł / 75ml)

- Iceberg OUD (70zł / 100ml)

- FM 335 "Tom Ford Oud" (80zł / 100ml)

- FRANCK OLIVIER BLACK TOUCH (87zł / 100ml)

- FRANCK OLIVIER OUD TOUCH (87zł / 100ml)

 

Ktoś coś miał do czynienia, z którymś? Jakieś polecacie?

 

RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakis bardzo podobny zapach, bo jakos nie chce mi sie wywalac 1200pln na perfumy??? :wacko:  ;)

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie  :)

post-25547-0-79306200-1508418732_thumb.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Byłem dziś w Hebe przetestować T4. Sam zapach to dla mnie nic innego jak Lalique EN. Natomiast trwałość porażka. Dwa psiki na nadgarstek, potem do fryzjera. Po półtorej godziny zszedłem z fotela a po zapachu nie było śladu. Cena może i atrakcyjna ale mimo wszystko słaba trwałość.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja już nawet się nie zastanawiam nad jego wypróbowaniem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, gdzie tam EN?

A trwałość na mnie super. Psiknięte rano czuć do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Hebe przetestować T4. Sam zapach to dla mnie nic innego jak Lalique EN. Natomiast trwałość porażka. Dwa psiki na nadgarstek, potem do fryzjera. Po półtorej godziny zszedłem z fotela a po zapachu nie było śladu. Cena może i atrakcyjna ale mimo wszystko słaba trwałość.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

To biorąc pod uwagę ceny EN w popularnej internetowej perfumerii, po co szukać zamiennika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek, gdzie tam EN?

A trwałość na mnie super. Psiknięte rano czuć do wieczora.

Wszędzie. Od początku do końca czułem Lalique. Moze EN jest bardziej wyraziste a T4 delikatne ale glowna nuta jest taka sama. z trwałością jak wiemy jest różnie bo to też od skóry zależy. U mnie wyszło fatalnie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czuję jak nic Terre, a trwałość to około 5-6h ( u mnie)... teraz po 25zl więc mega okazja ;)

 

Ostatnio rownież w Hebe wąchałem Colonial Club Signatute, bardzo ciekawy zapach w cenie 50zł za 100ml. Chyba się skuszę ;)

Czy ktoś miał z nim cokolwiek do czynienia?

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie trochę martwi ta trwałość  :( Z Terre, przy najmniej u mnie jest tak, że przed wyjściem do pracy zadaję go sobie i mam go na sobie przez cały dzień, a więc robi się trwałość na poziomie ok. 10h. I na tym mi zależy, a nie na tym, żeby w połowie dnia znowu sięgać po flakon, bo w tym kontekście zakup staje się mniej opłacalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok siebie mam Douglas i Hebe... kiedyś porównywałem T4 i Terre no i pod względem trwałości u mnie wygrał T4... i to nie tylko moja opinia.

Za 25 zł to można brać w ciemno i sobie testować do woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam T4 więc nie będę wypowiadał się w kwestii jego parametrów.

 

Z drugiej strony wydaje mi się że koszt wytworzenia mainstreamowych perfum jest niewielki jeżeli chodzi o materiały.

Nawet płacąc nosowi wynagrodzenie.

 

Nie twierdzę że T4 może być tak samo dobry jakościowo, ale czy markowe rzeczy szyte w Chinach są szyte z jakiś kosmicznych materiałów nieosiągalnych dla innych?

 

Przecież główny składnik Terre Hermesa tj. ISO E-Super można kupić w dość niskiej cenie.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest sporo przykładów perfum trwałych i tanich.

Pierwszy z brzegu to Malizia Vetiver. Nawet dezodorant czuć cały dzień. Za 13 zł.

Zapachy Zara. Stary Zara Man w zestawie z dezodorantem kosztował 49 zł i zawstydza niejedną "niszę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja tam czuję jak nic Terre

 

Fakt nuta przewodnia jest ta sama. Wracając do mojego porównania T4 do Lalique EN w kwestii zapachu. Zawsze wydawało mi się, albo już nie pamiętam zapachu Terre, że Lalique EN to taki trochę jego odpowiednik, ale ciemniejszy i bardziej wilgotny, piwniczny. Teoretycznie trochę inny zapach, ale ze wspólnym mianownikiem. Stąd też wydało mi się, że T4 jest jednak bliżej do Lalique niż Hermesa. Nie mniej oczywiście na zapachach się znam jak świnia na pisaniu wierszy, więc może mi się wydawać :)

W głównej jednak rozkminie nadal zdania nie zmieniam, znaczy T4 zniknął mi ze skóry bardzo, bardzo szybko. Więc jak dla mnie te EDP na flakoniku uznałem za żart polskiego producenta.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM 335 "Tom Ford Oud" (80zł / 100ml)

 

Dzieki - a co to? Gdzie to mozna powachac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TF Oud Wood mógłbyś mieć taniej. Koledzy z forum kierunkowego ostatnio rozlewali flaszkę 250 ml. Z tego co pamiętam  w cenie 5,8 PLN/1 ml. Cena mega.

Tylko trzeba mieć trochę stażu na forum.

 

Osobiście posiadam ten zapach i jest stałym bywalcem w mojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FM to podróby i nie polecam.

 

 

Każdy ma swój kręgosłup moralny... ;)
 
Ja dziś psiknąłem próbkę Bytomia i muszę powiedzieć, że od 3h daje nieźle... cały czas go wyczuwam nie zbliżając nawet nadgarstka do nosa. Niestety cena 150zł za 50ml w dalszym ciągu odstrasza.
 
Ostatecznie wybór padł na te 2 zapachy:
 
59ff5fda8378.jpg
 
4b8c19a1303b.jpg
 
RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perymy Bytom można było niedawno kupić w mniejszych pieniądzach. Bodajże 99zł. Polecam poczekać na okazję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.