Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

(...) to nie jest Dior, który ma wielką i chwalebną tradycję w perfumerii...

 

Tak było. Do czasu Sauvage :wacko:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Którego, bo wersji tego zapachu jest cała masa ;-) Moim skromnym zdaniem, ciągle jest to firma, którą można polecać niemal w ciemno, a niektóre ich zapachy, choćby Dior Homme Parfum, są jakości, której nie powstydziłaby się nisza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To tu się zgadzamy  :) Ja jednak chyba już zawsze będę uważał, że jeśli chodzi o mainstream, to Dior, podobnie jak Chanel, Hermes, Guerlain czy Lalique, to ścisły top. W mojej ocenie należy im się to za pierwotną "Dziką Wodę", za Fafarafa i za wprowadzenie bodajże w 2005 roku linii Homme, w której pojawiły się nuty pudrowe/szminkowe, kojarzone do tej pory z zapachami dla kobiet. Oczywiście każdemu zdarzają się wtopy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fahrenheit też jest genialny, choć parę lat temu coś w nim grzebali i się skiepścił, ale podobno ostania wersja jest już prawidłowa. Tego zapachu na początku lat 90. używał mój tata i mam do niego sentyment.

 

Dior Homme również bardzo przypadł mi do gustu. Był inny, pudrowy i bardzo elegancki i dostatni. Homme Sport - cytrusowe cudo  :) 

 

Trochę nie rozumiem po co psują dobre perfumy, by po kilku latach powrócić do pierwotnej receptury.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fahrenheit też jest genialny, choć parę lat temu coś w nim grzebali i się skiepścił, ale podobno ostania wersja jest już prawidłowa. Tego zapachu na początku lat 90. używał mój tata i mam do niego sentyment.

 

Dior Homme również bardzo przypadł mi do gustu. Był inny, pudrowy i bardzo elegancki i dostatni. Homme Sport - cytrusowe cudo  :)

 

Trochę nie rozumiem po co psują dobre perfumy, by po kilku latach powrócić do pierwotnej receptury.

To psucie zwane też "reformulacjami" ma podobno jakiś związek z wymaganiami unijnymi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo IFRA około roku 2000/2001 zabroniła stosowania np. mchu dębowego, co przyczyniło się do wielu reformulacji, m.in. YSL Kourosa, który mocno na tym ucierpiał...

 

Obecnie nic się nie mówi o kolejnych zakazach, ale kto wie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiem, bo IFRA około roku 2000/2001 zabroniła stosowania np. mchu dębowego, co przyczyniło się do wielu reformulacji, m.in. YSL Kourosa, który mocno na tym ucierpiał...

 

Obecnie nic się nie mówi o kolejnych zakazach, ale kto wie...

To był własnie powód, dla którego na tego YSL póki co nie mogę się zdecydować, bo aktualne wersje rzeczywiście są wykastrowane i ten zapach nie ma już takiego samego charakteru  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilą w Hebe sprawdzić wspomnianego tutaj T4, i jest promocja na Horizon 75 ml 95 zł a 125 ml/115 zl, moze skorzystasz jak masz zamiar kupic :)

 

 

dzięki, skorzystałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie wersję sprzed tej barbarzyńskiej kastracji i straszę czasem ludzi w tramwaju ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja kupiłem sobie wersję sprzed tej barbarzyńskiej kastracji i straszę czasem ludzi w tramwaju ;)

A ja własnie mam sentyment do tych wszystkich "barokowych" zapachów z lat 80tych i 90tych i nie rozumiem tego, że teraz robi się zapachy grzeczne, takie które mają "nie urazić" otoczenia  ;) Jak dla mnie, jeśli tylko aplikacja jest w granicach rozsądku, to niech zapach sam w sobie razi swoja potęgą, jeśli taki jest jego charakter  :D

dzięki, skorzystałem :)

To rozumiem, że niedługo możemy się spodziewać spostrzeżeń Kolegi na temat tego zapachu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Widzę, że mamy bardzo podobny gust :)

Moim skromnym zdaniem, to bardzo dobry gust  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moim również  ;)  :D

Choć w obecnych czasach jesteśmy (niestety) w mniejszości :mellow:

I to zdecydowanej... Ja czasami nawet od swojej małżonki słyszę utyskiwania, jak zdarzy mi się zapodać jakiegoś "killera"  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te kobity są... Nie dadzą facetowi "pośmierdzieć" po męsku. Moja dziewczyna też narzeka na Kourosa, Teda Lapidusa, Givenchy Gentlemana, Azzaro PH i inne moje staruszki. Najbardziej jej się za to podoba Boucheron Jaipur, który jest jednym z moich (nieco nowszych) ulubieńców :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakie te kobity są... Nie dadzą facetowi "pośmierdzieć" po męsku. Moja dziewczyna też narzeka na Kourosa, Teda Lapidusa, Givenchy Gentlemana, Azzaro PH i inne moje staruszki. Najbardziej jej się za to podoba Boucheron Jaipur, który jest jednym z moich (nieco nowszych) ulubieńców :)

Moja najbardziej narzeka na Toma Forda - Sahara Noir i na Montale Black Aoud  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem właśnie za 24 zł w 100 mililitrów wody perfumowanej Tiffi T4. Ciekawostką jest to, że psiknięty na wewnętrzną stronę dłoni gdzie zapachy trzymają krótko czuć bardzo mocno i wyraźnie od dwóch godzin, ale kiedyś słyszałem bardzo pozytywne opinie na temat damskich zapachów Tiffi. Mamy jakąś tam polską markę, która jakościowo całkiem przyzwoite zapachy proponuje za ,momentami, śmieszne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny nie jest za fajny ale Brutal Grand jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro już mowa o AS to polecam czeską Alpe 378 albo Szwajcarski Pitralon Original

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem właśnie za 24 zł w 100 mililitrów wody perfumowanej Tiffi T4. Ciekawostką jest to, że psiknięty na wewnętrzną stronę dłoni gdzie zapachy trzymają krótko czuć bardzo mocno i wyraźnie od dwóch godzin, ale kiedyś słyszałem bardzo pozytywne opinie na temat damskich zapachów Tiffi. Mamy jakąś tam polską markę, która jakościowo całkiem przyzwoite zapachy proponuje za ,momentami, śmieszne pieniądze

 

A mówiłem ;) 

Moim skromnym zdaniem (i nie tylko moim) T4 wygrywała trwałością z legendą czyli Hermesem... ;) do tego po kilku godzinach oba zapachy są tak zbliżone, że nie sposób rozpoznać który jest który...

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.