Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

U mnie TF Grey Vetiver EDP wypadł bardzo średnio jak za zapach za takie pieniądze, a już w porównaniu z Guerlain Vetiver w kontekście trwałości to już kompletnie poległ. Jeden z najmniej trwałych zapachów jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś:

 

 

Jestem coraz bliżej by się na nie zdecydować :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash każdy jest inny. Ja np nie trawię Guerlaine Vetiver, z resztą nie trawię żadnego Guerlaine :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka. Nie wiem, czy tu można takimi ofertami wywijać, ale niezegarkowy bazarek chyba wcięło. Jeśli popełniam zbrodnię, niech ktoś usunie. Ale do rzeczy! Przyszedł dziś Lalique White i biję się z myślami na jego temat. Zostanie lub pójdzie dalej bo – z tego co pamiętam – przy testowaniu próbki jakoś zupełnie inaczej go odbierałem. Gdyby ktoś nosił się z zamiarem kupna nowego flakonu, ale nie musi mieć dziś lub najpóźniej jutro do 11:47, niech puści PW i da mi czas do namysłu przez weekend, hmm?

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash każdy jest inny. Ja np nie trawię Guerlaine Vetiver, z resztą nie trawię żadnego Guerlaine :D

Kupiłem miniaturkę GV, stwierdziłem że pachnie jak mydło PKP i oddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash każdy jest inny. Ja np nie trawię Guerlaine Vetiver, z resztą nie trawię żadnego Guerlaine :D

Ale ja się odnoszę do trwałości, nie kompozycji.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Kupiłem miniaturkę GV, stwierdziłem że pachnie jak mydło PKP i oddałem.

Tak, wiem. Piszesz to już 50 raz.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od żony fajny, ale tylko fajny, Guerlein prawie każdy ma coś więcej w sobie na trwałości kończąc...

 

post-33440-0-43934800-1529597323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Jestem coraz bliżej by się na nie zdecydować :)

Kupuj Robert. Zacne pachniało.

Kupiłem miniaturkę GV, stwierdziłem że pachnie jak mydło PKP i oddałem.

Kurczę, chciałbym, żeby mydło tak pachniało ;)

 

GV Edp na mnie był bardzo mocny. Ale to było kilka lat temu, może go wykastrowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutek II fajne pachnidło tylko właśnie trwałość mega słaba. Gutek pierwszy to była petarda.

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co myśleć. :) Pozbędę się 120 ml Lalique White i 100 ml Perry Ellis 360 Red for Men. Oba dzisiaj rozpakowane i testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash na każdym Bolku to samo pachnidło inaczej pachnie i inaczej trzyma.U mnie Tom Ford jest wybitnie długo.Inne zapachy różnie.

Brz- Lalique White jest w odróżnieniu od innych lalików bardzo taki sobie.Sprzedaj, oddaj, przeznacz na cele charytatywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brz- Lalique White (...) Sprzedaj, oddaj, przeznacz na cele charytatywne :)

 

Toż właśnie próbuję, ale chętnych jak na lekarstwo! :) W moim przypadku – o dziwo bo mam chyba wyjątkowo nieprzyjazną skórę dla zapachów – L.W. jest dość trwały. Po paru godzinach od wrzucenia wciąż czuję go wyraźnie, a i zmyć nie bardzo mogę. Sęk w tym, że po tym krótkim cytrynowo-pieprznym otwarciu cały czas gra na mnie głównie czymś, co przypomina mi babciną zupę ziemniaczaną. No nie zniese niestety. :|

 

Z tym 360 Red mam znowu zupełnie na odwrót. Zapach nawet ujdzie (podobno bardzo wierna kopia AdG – ja tam nie wiem bo nie znam oryginału) i naczytałem się opinii, że jest wybitnie trwały. No a u mnie po 3 godzinach praktycznie nie istnieje. 

 

 

A tak już z innej beczki. Właśnie testuję Lalique Hommage a L'Homme i jest naprawdę ciekawy. Pierwsze 10 sekund bije w twarz śliwką w czekoladzie, po czym momentalnie zmienia się w śliwkowy tytoń do fajki. Na razie tak zleciała pierwsza godzina. Ktoś miał podobnie? :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis tego Hommage a L'Homme bardzo mnie zaciekawił, jednak boje się nut pudrowych. Jak jest z tym nieszczęsnym pudrem w tym pachnidle? Przebija się zapach babcinej torebki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam żadnego pudru. Ciężki,dość mocny jak na lalika, słodko- korzenny męski zapach. Kobietom w mojej okolicy się podoba :D

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ten Lalique pachnie dla mnie genialnie - trochę jak stary, fiołkowo-benzynowy Fahrenheit sprzed 25 lat, ale potem... strasznie słodko i śliwkowo. Po prostu mnie wkurza.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Na początku ten Lalique pachnie dla mnie genialnie - trochę jak stary, fiołkowo-benzynowy Fahrenheit sprzed 25 lat, ale potem... strasznie słodko i śliwkowo. Po prostu mnie wkurza.

Tez wyczuwam w nim Fahrenheita. Szkoda, że tylko w otwarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również żałuję. Później śliwki zasypane cukrem pudrem. Chętnie zjem, ale niezbyt chcę tak pachnieć.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie jeszcze bardziej. Poszukam odlewek. Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka... moje obecne perfumy (Mont Blanc Legend) są na wyczerpaniu i muszę coś nowego nabyć. Które z poniższych polecacie?
 
1. YSL M7 Oud Absolu EDT

 

e144ac1d55b7.jpg
 
2. Givenchy Gentleman EDP

 

307acc4c5b9d.jpg
 
3. Guerlain L'Homme Ideal EDT

 

e00efdb095ad.jpg

 

 

 

A może dobre i sprawdzone Encre Noire, które cenowo jednak wypada najkorzystniej?

 

Dzięki

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Guarlain to polecałbym l'instant edt lub edp w zależności od podpasowania.

 

Mam starą wersję M7 i nie wiem jak powyższa.

 

Jeżeli bardziej po bandzie to Gucci Guilty Absolute

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być używane uniwersalnie (więc również na lato)? Jeśli tak to mocno odważnie z tym YSL.

 

A Montblanc dopiero kupowałeś zdaje się. Szybki jesteś. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych zapachów jest inny. Nigdy nie lubiłem M7, tak więc nie polecę, nowy Gentleman to dziadostwo (choć wersja EDP jest trochę lepsza), a L'Homme Ideal niczym się nie wyróżnia. Na lato chyba żaden z powyższych zapachów. No, może Guerlain.

Gucci, o którym wspomina Remy jest świetny, ale na jesień/zimę. Bardzo oryginalny i wyróżniający się zapach dla prawdziwego faceta.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO, jak Guerlain, to faktycznie L'instant. Jetem wielkim fanem tych perfum  :wub: Szczególnie upodobałem sobie wersje edp, choć ona nie za bardzo nadaje się do noszenia w cieplejsze dni. To raczej taki zapach na wieczór, czy na jakieś szczególne okazje. Jak w przypadku w zasadzie każdego zapachu, jednym się podobają, innym nie, ale bez wątpienia to stara dobra szkoła Guerlaina, a więc bardzo dobre składniki i świetne parametry użytkowe  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być używane uniwersalnie (więc również na lato)? Jeśli tak to mocno odważnie z tym YSL.

 

A Montblanc dopiero kupowałeś zdaje się. Szybki jesteś. :)

 

Legenda kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i służy jako jedyna perfuma włącznie z aplikacją po goleniu więc faktycznie zużycie jest spore... ;)

Wiem, że zaproponowane przeze mnie zapachy nie są może najlepsze na lato, ale jakoś nie mogę się przekonać do świeżaków... nawet w ciepłe dni z powodzeniem używam Encre Noire :)

 

Zaciekawiliście mnie tym L'instant... trzeba będzie obwąchać przy najbliższej okazji..

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

Zaciekawiliście mnie tym L'instant... trzeba będzie obwąchać przy najbliższej okazji..

 

RG

Wersja edt już od paru lat to mój "signature scent"  ;) Powstrzymuję się od noszenia w zasadzie tylko wówczas, gdy na zewnątrz jest powyżej 30 stopni w plusie i w weekendy, kiedy sobie eksperymentuję z moimi perfumami. IMO bardziej złożona jest wersja edp, ale tu podtrzymuję uwagi z wcześniejszego postu. Dla mnie są to perfumy zahaczające o kategorię "gourmand", jednak bardziej wysublimowane niż np. taki A'Men od Muglera, choć i tego bardzo sobie cenię  :D

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.