Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

@Solve, zakup pod wpływem impulsu casio mpt 1243, czekam na dostawę. chcę zrobić oli mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zimno dziś, więc zabieram ze sobą coś, co zostanie ze mna przez ...najbliższe 2-3 dni 😉

IMG_20201128_103645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykańczam powoli Dolce & Gabbana The One EDP i szukam czegoś w tym stylu ale lekko innego. Dla różnorodności używam jeszcze Dior Savage w wersji Parfum i Jean Paul Gaultier Le Beau. Co byście polecili "po taniości" żeby zastąpić Dolce czymś podobnym, ale nowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Topaz napisał:

@Solve, zakup pod wpływem impulsu casio mpt 1243, czekam na dostawę. chcę zrobić oli mod.

A ten zapach można gdzieś powąchać - mam na myśli jakąś stacjonarną drogerię, sieciówkę? 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solve, kupowałem w Notino, sklepy mają. w Innych nie widziałem Lalique. Zapach sprawdzić jak zawsze trzeba, mi pasuje i zostaje. Miód i wosk pszczeli, jeżeli ktoś je lubi to LALIQUE Hommage a l'homme pokocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fidelio napisał:

 

Zimno dziś, więc zabieram ze sobą coś, co zostanie ze mna przez ...najbliższe 2-3 dni 😉

 

 

Montale zawsze na plusie. 
 

Ja dzisiaj przypomniałem sobie o innym kilerze.

 

 

565D0D09-2EFC-4734-BFEE-07329A034907.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XTG8iBd.jpg

 

Gratisik wpadł. Warte to cokolwiek czy szkoda skóry? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, chrom jak to chrom 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rokowania kiepskie, bo oryginał przetestowany onegdaj w perfumerii chciałem jak najszybciej zmyć z ręki. :)

 

Niby darowanemu flakonu pod atomizer się nie zagląda, ale na razie przeprowadziłem tylko test papierowy i nie pachnie to zachęcająco. Klimaty, za którymi nie przepadam. 

 

Alternatywną opcją był Montblanc Legend Spirit, który też raczej mnie męczył. 😜

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc musisz zostać darczyńcą😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym się odwołać do Waszych doświadczeń i Waszych nosów - gdyż jak czytam tutaj opinie to poza wiedzą dot. zegarków, na drugim miejscu chyba są perfumy męskie. Nie mam zapachu dla siebie - od lat szukam czegoś uniwersalnego - kiedyś nawet znalazłem - Creed Aventus - ale jak na moją kieszeń jest to drogi nabytek. Proszę Was o radę - podobają mi się nuty drzewne, ciepłe - aż dziw, że spodobał mi się Aventus ale to zapach luksusowy :) - co byście mogli polecić? Prosiłbym o zapach dostępny w drogeriach Sephora, Douglas - aby móc go powąchać - mam dosyć zamawiania nietrafionych próbek. Polecaliście ostatnio ten zapach Lalique, Hommage a l'homme ale nie mam go gdzie powąchać. Zdaję się na Wasze doświadczenie.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Solve napisał:

Solve 

Jeśli szukasz czegoś o wielu zastosowaniach w dodatku drzewnego, dobrze odbieranego przez otoczenie i  panie to polecam D&G THE ONE edp lub Dior homme intense ten nowy bo pasuje nawet do trampek  a ze swojej dawnej powagi pozostał jedynie sam początek otwarcia. Możesz zobaczyć też Chanel allure homme sport extreme jest ciepły przestrzenny mega trwały na mrozie wyczynia cuda i ciągnie ogon. Tylko e-glamour i elnino omijać łukiem bo stamtąd wszystko pachnie 3h a np Encre Noire 30min. Nie ma co kombinować i przeć na jakąś oryginalność szkoda czasu życia i pieniędzy a polecane na forach trudne zapachy często lądują na półce i rzadko będą używane. Człowiek nakupuje a potem ani to sprzedać ani używać. Kup coś pasującego do Twojego codziennego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solve

Moim zdaniem Aventus jest antyuniwersalny bo to raczej taki zapach wyjściowy, że tak powiem - wieczorowo-elegancki. Z takich zupełnie niezobowiązujących zapachów uniwersalnych to z pewnością wspomniany tutaj niedawno Acqua di GIO. Takim całkiem spoko wyborem może też być Moschino UOMO?. To są moim zdaniem uniwersalne do stopnia, że na każdy dzień w każdą porę roku. Zapachem z troszeczkę wyższej półki, który można nosić codziennie i nigdy Cię nie przytłoczą to Tom Ford Mandarino di Amalfi. Co do tego ostatniego niektórtzy powiedzą, że raczej tylko na ciepłe dni i w zasadzei ja też używam go tylko w lecie. 

 

Powracając do zapachów, które myślę, że mógłbyś w drogerii sobie sprawdzić to Montblanc Emblem, Mercedes Benz - woda toaletowa - taki szary flakon w kształcie walca, Burberry The Beat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, polly napisał:

(...) Tylko e-glamour i elnino omijać łukiem bo stamtąd wszystko pachnie 3h a np Encre Noire 30min. (...)

 

Ciekawe, bo od wielu lat robię zakupy w tych sklepach, głównie elnino i złego słowa nie powiem...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elnino i EG to to samo i zawsze wszystko było ok, może miałeś flakon sprzed reformy to nic dziwnego, ze nowy Cię zdziwił :)

Edytowane przez MHAEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam zastrzeżeń. No może do jakości pakowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Solve napisał:

Panowie chciałbym się odwołać do Waszych doświadczeń i Waszych nosów - gdyż jak czytam tutaj opinie to poza wiedzą dot. zegarków, na drugim miejscu chyba są perfumy męskie. Nie mam zapachu dla siebie - od lat szukam czegoś uniwersalnego - kiedyś nawet znalazłem - Creed Aventus - ale jak na moją kieszeń jest to drogi nabytek. Proszę Was o radę - podobają mi się nuty drzewne, ciepłe - aż dziw, że spodobał mi się Aventus ale to zapach luksusowy :) - co byście mogli polecić? Prosiłbym o zapach dostępny w drogeriach Sephora, Douglas - aby móc go powąchać - mam dosyć zamawiania nietrafionych próbek. Polecaliście ostatnio ten zapach Lalique, Hommage a l'homme ale nie mam go gdzie powąchać. Zdaję się na Wasze doświadczenie.

Polecam Ci Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme. YSL ma bardzo ładne (jak dla mnie) zapachy praktycznie każdy jest fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dziękuję za zaangażowanie. Weekend spędzę na wąchaniu :) - jeszcze raz dzięki :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich w miarę ogólnodostępnych dodałbym może jeszcze jeszcze YSL Opium, Moschino Forever, Chanel Allure, Chanel Egoiste, Dior Homme Parfum, Valentino Uomo/Valentino Uomo Intense, Tom Ford Noir Extreme. Zgadzam się też jak najbardziej z tym La Nuit, bo to bardzo dobry typ, choć nie do końca całodzienny.

 

W ogóle uważam, że nie ma zapachu uniwersalnego (a już polecanie AdG i innych lekkich cytrusów na zimę to dość brawurowa koncepcja, ale co kto lubi). Tak jak nie oblecisz jednym zegarkiem siłowni i garnituru. Tzn. oczywiście oblecisz, czego dowodzą Goście, których widziałem na weselach z potężnymi G-Shockami na łapach, ale sensu w tym nie ma za wiele. :)

 

Pakowanie? Polecam zakupy w parfumdreams. Kupiłem tam raz 3 flaszki i przysłali je wrzucone luzem do dużego kartonu. Praktycznie żadnego wypełnienia oprócz jednego zgniecionego kawałka papieru, który i tak nic nie dawał. Cud, że nic się nie rozwaliło.

 

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już grudzień i postanowiłem zrobić podsumowanie perfumowych zakupów z 2020r. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że kupiłem bardzo dużo zapachów słodkich czego wcześniej unikałem jak ognia. Chyba na starość cukiereczków mi się zachciało ;)

pZaCadx.jpg

5rZRaff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapoznałem się z trzema zapachami:

- Dior Homme Intense - jak dla mnie za ciężki i za intensywny - przytłaczający

- Mercedes Benz ( flakon walec:)) - bardzo przyjemny, świeży - być może coś z tego będzie

- Mount Blanc Emblem - zdecydowanie jak dla mnie najlepszy z tej trójki - tutaj na pewno będzie zakup.

 

Dzięki za polecenia - jak poznam resztę Waszych propozycji to podzielę się odczuciami. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Annihilator, obejrzałem zdjęcia i miałem właśnie pisać, że wyraźnie gustujesz w słodziuchach. :D U mnie tyle wjechało i wyjechało, że sam już nie wiem, co w końcu w tym roku kupiłem. Ale chyba poświęcę chwilę na małe śledztwo. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 144 PLN?

 

Hmmm :)

https://www.pachnidelko.pl/product-pol-91684-Mont-Blanc-Emblem-Edt-100ml-After-Shave-Balm-100ml-Edt-7-5ml.html

 

 

 

Prześledziłem historię zakupów z tego roku i właśnie doszedłem do wniosku, że czas się leczyć. 🙊

 

 

Wjechały:
Azzaro Chrome Legend (gratis sprzed kilku dni, więc jego losy dopiero się ważą)

Amouage Sunshine
Amouage Bracken
Amouage Reflection
Amouage Epic
Andy Tauer L'Air du Desert Marocain

Beaufort London Iron Duke

Chanel Allure Homme

Dior Eau Sauvage Cologne
Dior Eau Sauvage Extreme
Dior Sauvage EDT (gratis)

Histoires de Parfums Fidelis

Jovoy Private Label
Jovoy Ambre Premier
Jovoy Incident Diplomatique
Jovoy La Liturgie des Heures
JPG Fleur du Male

Memo African Leather
Mugler Cologne Come Together
Moschino Forever

Narciso Rodriguez for Him EDP
Nishane Sultan Vetiver

Paco Rabanne 1 Million Prive
Reminiscence Patchouli
Rouge Bunny Rouge Embers
Tom Ford Noir Extreme
Xerjoff Mefisto

YSL La Nuit de L'Homme

 

Wjechały, ale miejsca nie zagrzały:
Al Haramain L'Aventure Blanche

Banana Republic 17 Oud Mosaic

Cartier Declaration

Dior Homme
Dior Eau Sauvage Parfum

Guerlain L'Homme Ideal 
Guerlain L'Homme Ideal Cologne

Lalique White

Lalique Hommage a L'Homme Voyageur

Loewe 7

Mugler Cologne

Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir EDT Extreme

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.