Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mat_k

Bulova Moon Chronograph vs. Seiko Giugiaro 7A28

36 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dwie ciekawe reedycje modeli kwarcowych. Dwa różne wydarzenia z nimi związane - świetny film SF oraz prawdziwe lądowanie na księżycu. Który wybieracie :) Możecie też napisać dlaczego :)

Seiko-Giugiaro-7A28-ripley-watch-18.jpg

Bulova-Moon-Chronograph-hero-image.jpg

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

news-093015a-lg.jpg

1523065828082422700.jpg

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Głos na Bulve, Obcy trochę za bardzo odjechany no chyba że to do kolekcji dla tak zwanego "mania"

Edited by ptaku

Też Bulova. To chyba, po prostu, ładniejszy zegarek. Ciekawa koperta, bez Seikowej groteskowości. Uwielbiam Alieny i jak przedpiśca zauważył, do kolekcji super, ale do noszenia?

Bulova lepej wygląda i ciekawszy rodowód ma.

To jak pojedynek Speedmastera i bondowskiego Seamastera :) Ja sam głosowałem na Bulovę, ale Seiko jest bardzo ciekawym zegarkiem - mniej nudnym i przewidywalnym :)

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Jako były już niestety posiadacz tej Bulovy stawiam właśnie na nią, gdyż to jednak dla wielbiciela klimatów okołokosmicznych coś o znaczeniu historycznym. A i zegarek jest świetnie wykonany i sprawia dużo radochy.

Z Seiko mam ten problem, choć fanem Aliena jestem od lat, że jego design jest jednak trochę kłopotliwy. Sam zegarek, tarcza, wskazówki są świetne, jednak to spore "pudło" z boku zniechęca. Czytałem też recenzję i wykonanie tego pudła właśnie nie jest zbyt dobre, plastikowe przyciski trochę luźno się podobno bujają. Gdyby nie ten element, połasiłbym się na zegarek E. Ripley od razu chyba.

W takim zestawieniu jednoznacznie głosuję na Bulovę - historyczne korzenie, wygląd, jakość wykonania na wysokim poziomie.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Ja również na Bulovę oddałem głos

Seiko i obcy fajne, ale w codziennym użytkowaniu wyglądałby groteskowo

JACEK

Mój głos na seiko.

Edited by eye_lip

Głos na Bulovę. Seiko przesadnie "odjechane".

Pozdrawiam, Mirek

głos na Bulove, świetna historia, reedycja nie jest przekoloryzowana ani nachalna w sensie np 15 wersji, miałem okazję pomacać i nadaje się wyśmienicie do normalnego użytkowania. Seiko ciekawe, oryginalne, ale ta dobudówka jest tak niedorzeczna, że chyba tylko na rekwizyt filmowy się nadaje.

Bulova - bardzo ładny zegarek. Dziwaka Seiko bym nie założył.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

bulova bardzo ładnie się prezentuje i z chęcią bym ją przyjął do swojej kolekcji :D

pozdrawiam

Marcin

Guest urko12

Bulova, gdyż to po prostu ładny zegarek z ciekawą historią, nie bez znaczenia dla mnie jest również jego uniwersalność. Noszenie tego Seiko, na ręku, jest równie racjonalne jak przechadzka z zegarem z kukułką ;-). No chyba, że dla tzw. "miecia", dla miecia można mieć i przedmiotowe Seiko.

W Wawie bulova do obejrzenia na żywo jedynie w blue city. Wczoraj przymierzałem, szkoda ze 45 mm - dla mnie za duza

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by marcines

pozdrawiam

Marcin

Bulova. Seiko oryginalny ale jakoś nie w moim stylu. Albo jestem za stary albo za bardzo wybiegł w przyszłość!  :D

Guest ROLMEGA

Seiko!

bo Bulova nie była na księżycu,omega była, i ta bulowa po prostu trąci mi kopią, żeby nie powiedzieć podróbą.

BTW: Markę Bulowa średnio kojarzę, jeśli faktycznie ma ona coś wspólnego z misja na księżyc (coś więcej niż tylko skopiowanie designu omegi) to wychodzi tutaj moja niewiedza, mój błąd.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.