Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno uchwycić wykończenie wkładki a imgur zabiera trochę detali z pliku. Niby szczotkowanie, ale nie do końca regularne. Zrobię zdjęcie makro, gdy znajdę chwilę czasu :)

 

VDI1kaV.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już kupował od Czeskiego dystrybutora ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odwrotne pytanie - czy mimo pojawienia się czeskiego dystrybutora, da się zamówić nadal u źródła?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da, a cena u sąsiadów już nie taka fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jak będzie szło z Korei via cło, to nie wyjdzie jakoś podobnie cenowo, ale jeśli się da i komuś się nie spieszy, to chyba warto - zwłaszcza że można to traktować jak przygodę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie, jeżeli nie zmienił ceny od kiedy ja kupowałem: 220$ * jakieś 3,70 w PayPal= 814 * ~25% opłat (a kto wie, może mniej...) = niewiele ponad tysiąc. Myślę, że dla ok. 200 pln warto poczekać.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno uchwycić wykończenie wkładki a imgur zabiera trochę detali z pliku. Niby szczotkowanie, ale nie do końca regularne. Zrobię zdjęcie makro, gdy znajdę chwilę czasu :)

No tu już fajniej wygląda :)

I już wiem z czym mi się kojarzy ta wkładka, przypomniałem sobie, z bakelitem, kiedyś były robione z tego kontakty, wtyczki, obudowy radio itp.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jak będzie szło z Korei via cło, to nie wyjdzie jakoś podobnie cenowo, ale jeśli się da i komuś się nie spieszy, to chyba warto - zwłaszcza że można to traktować jak przygodę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Koreańczycy z Tisella wpisują na deklaracjach realną wartość i przesyłki od nich wpadają do clenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że najwidoczniej nie zawsze

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że najwidoczniej nie zawsze

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyjątek potwierdza regułę i mówię to z doświadczenia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go można dorwać?

Czy ktoś już kupował od Czeskiego dystrybutora ?

To ja mam odwrotne pytanie - czy mimo pojawienia się czeskiego dystrybutora, da się zamówić nadal u źródła?

Zamawiałem go bezpośrednio od producenta, tak samo jak MKIII, jednak tym razem dowalili mi opłaty... Ceny u sąsiadów nie zachęcają więc, tak jak pisze Krygo, lepiej poczekać :) Nie wiem czy Submersible nadal jest dostępny, wypuszczają je w stosunkowo małych partiach.

 

No tu już fajniej wygląda :)

I już wiem z czym mi się kojarzy ta wkładka, przypomniałem sobie, z bakelitem, kiedyś były robione z tego kontakty, wtyczki, obudowy radio itp.

 

Wykończenie może trochę przypomina specyfikę bakelitu na zdjęciu, ale w rzeczywistości widać szczotkowanie, choć jak wspominałem, jest ono nieregularne. Na filmiku widać to trochę wyraźniej: https://www.youtube.com/watch?v=7FdudFW29Lc

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u sąsiadów są z unijnymi narzutami. Bolesne, ale w 100% uczciwe. Ja rozumiem, podatki, cła, myta bolą, ale dura lex, sed lex....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@ panowie puryści, ciekawe czy taką samą wojnę toczycie z innymi przedmiotami które was otaczają, a mają design w 100% zgapiony z pierwowzoru. Odpowiedź prawdopodobnie brzmi NIE bowiem:
 
a ) nie posiadacie odpowiedniej wiedzy, by stwierdzić (i przerazić się tym faktem) że np. jeansy które nosicie na tyłku są uszyte dokładnie tak, jak te firmy "X" za 150$, a sweter który was dziś grzeje jest we wzory dokładnie takie, jak ten firmy "Y", która jako pierwsza wypuściła dany wzór  na rynek i przez pasjonatów jest z nim kojarzona.
b ) nie obchodzi was to, że laptop/smartfon na którym przeglądacie forum i toczycie purystyczny dżihad, wygląda dokładnie tak jak flagowy wyrób "innej znanej firmy" z którego inne jawnie czerpały "inspirację".
 

 

 

Mi osobiście przeszkadzało, dlatego nie zatrzymałem żadnego z testowanych homarów na stałe. Zobaczyć, ponosić, mieć mniej więcej wyborażenie tego, jak nosi się oryginał - to był dla mnie cel pośredni - poza tym homage pokazały mi/uświadomiły mi, jak wiele człowiek dopłaca za "historię", "prawo do pierwotnego designu" i "prestiż" marki.

 

 

 

Mam SKX, kupiony dokładnie w cenie tego Tisella. SKX nie jest lepiej wykonany od Tisella, nie ma lepszego mechanizmu, szkła, bransolety (!). Mam SKX, właśnie dla jego DNA. Nie zgodzę się natomiast, że wydanie kasy na Tisella to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Miałem zegarki dwa razy droższe Swiss Made, które nie oferowały tyle co "marny" Tisell, co znów pokazuje ile człowiek płaci za historyjkę, a nie rzeczywisty produkt.

 

I to powinno być podsumowanie tego tematu. Dalsze wywody nie mają sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to powinno być podsumowanie tego tematu. Dalsze wywody nie mają sensu

Po co rozdrapujesz strupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest steel_tormentor, czyli stalowy dręczyciel. Stalowy od łopaty którą odkopuje posty, a dręczyciel to już nie muszę tłumaczyć :D

 

PS: aczkolwiek miło, że to akurat mój post wg. kolegi kończy mój temat ;)

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nikt go w Polsce nie ma, a ja sam nie wydalbym 1300$ na homage Suba z klonem ETY w środku :D

 

Aczkolwiek chętnie bym go przetestował, bo to widocznie, przynajmniej z marketingowego punktu widzenia, coś bliższego MKII.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej małe porównanie Submersible z MKIII. Mam nadzieję, że autor recenzji nie ma nic przeciwko :)

 

zZgr7ki.jpg

 

JNavMwR.jpg

 

9ik2OLh.jpg

 

i9reLa8.jpg

 

CPDt3Co.jpg

 

jJoib8W.jpg

 

bxrCLxU.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne sztuki  :)

Z chęcią jeszcze kiedyś wrócę do T

Submersible ciekawy ale z tej dwójki MK3 bardziej mi się podoba 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Na plus w SUBMERSIBLE poprawiony tubus. Ten we wcześniejszej wersji bardzo słabo trzyma koronkę po pełnym odciągnięciu i ma tendencję do kołysania się na boki podczas operowania co mi osobiście bardzo działało na nerwy. To istotna zmiana poza samym wyglądem zegarka. Koperta jednak wykonana jest bardzo przeciętnie. To moim zdaniem słaby homage. Nie wart tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej małe porównanie Submersible z MKIII. Mam nadzieję, że autor recenzji nie ma nic przeciwko :)

 

 

"Klasyczny" jednak ładniejszy od pseudo vintage.

 

@Konrad

 

- Jaki homage jest wg. Ciebie najlepszy pod względem jakość/cena? Ostatnio widziałem, że wyszedł Steinhart O1 39mm - to może być najlepsza opcja na rynku na ten moment.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się bardziej submersible podoba :)

Indeksy w MD ze srebrnymi obwódkami jakieś za duże, to samo się tyczy Submarinera oczywiście, starsze miały indeksy delikatniejsze i nadawały tarczy lekkości, jak poniżej ;)

post-60652-0-60130900-1512387608_thumb.jpg

post-60652-0-27219700-1512387973_thumb.jpg

Edytowane przez szalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem sobie jakiś przykładowy film na YT z tym 'Stenkiem' 39mm co pisał MasterMind i faktycznie w tym rozmiarze zegar zyskał tylko uroku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawia niż zielony i czarny

 

5336ba84ae22a0e38e985ac8b8242d66.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.