Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

czyli góra nie będzie zdarta papierem ścierny, ?

 

trochę inaczej to odebrałem

 

Vratislavia_Conceptum_Virtuti_Militari.j

 

a dokładnie np tak:

 

medium_259130260-seiko-grand-cocktail-sd

 

ale jak Heniek nawet na polerce nie zrobi ostrych ciosanych kątów to też polegnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ja bronię swojej decyzji i argumentuję dlaczego tak a nie inaczej wydaje mi się, że jest lepiej. A Ty się nie unoś. W poprzednich projektach wiele osób zarzucało że brakuje im logo na tarczy, tam broniłem tego że nie powinno go być bo przez rezerwę chodu, która była elementem dominującym designu logo na tarczy zwyczajnie popsuło by projekt. tutaj mamy klasyczną tarczę z klasycznym układem i zegarki z pustą tarczą naturalnie kojarzą mi się z klonami parnisa które przed chwilą były podróbami Rolexa ale aby było wszystko Ok prawnie to produkowano czyste tarcze.

Ja sie nie unosze. Napisalem co mysle a Ty sie uniosles i pokazujesz gdzie moje miejsce. Juz stoje w kolejce po Parnisa.

 

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki dyskusji tutaj, zdecydowałem o zmienie nazwy projektu na PRO MILITARI .

Więc już pierwsze efekty wystawienia się pod ostrzał są :D

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie podkreślić na podziałce sekundowej an tarczy szerszą kreską wypełnioną białą lumą godz 12,6, 3 i 9.

Nie ma się co oszukiwać obecnie zaprojektowane indeksy z barwioną lumą będą świecić tam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro militari jest do przełknięcia- nie oponuję ;), natomiast myślałem podobnie jak Burns, że luneta i boki to polerka a uszy szczotka... Zastanawia mnie dekiel- ładnie to wygląda, ale nie boisz się QV, że coś się tu będzie dziać jak z wypadającymi literkami w VIS? Może wystarczy sama stal?

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie podkreślić na podziałce sekundowej an tarczy szerszą kreską wypełnioną białą lumą godz 12,6, 3 i 9.

Nie ma się co oszukiwać obecnie zaprojektowane indeksy z barwioną lumą będą świecić tam sobie.

 

Jak dla mnie to albo godzimy się z tym, że nie zaświeci oszałamiająco, albo robisz białe cyfry i świeci fajnie (aczkolwiek obecny kolor cyfr wygląda lepiej). Nie dodawałbym tutaj żadnych kupek z lumą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wypadającego lakieru oczywiście zgłębiłem i wiem co było przyczyną w VIS-ie. Chińczyk oczywiście mnie oszukał, albo jak to oni zazwyczaj robią zapomniał o czymś poinformować. Okazuje się, ze w Vis te literki były za płytko grawerowane i zostały niby wypełnione jakimś czarnym olejem a nie lakierem! ponoć taka głębokość nie pozwalała na wypełnienie lakierem. Na ile to prawda to nie wiem, bom sam tego swoimi rencywami nie testował.

Dekiel w PRO MILITARI jest bardzo głęboko frezowany i mam zapewnienie, że lakier będzie się trzymał jak polityk stołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel jest rewelacyjny, wszystko tu do siebie pasuje, naprawdę przemyślałeś to wszystko, no i wiem już co mi wczoraj nie grało na tarczy, bo to jedyny element nad którym bym popracował, logo oczywiście musi być i aż prosi się o nie, natomiast napisy zabardzo dominują tarczę, są za duże i za białe, oczywiście wiem, ze to tylko render i akcenty na żywo będą wyglądać inaczej, niemniej uważam, ze na tego typu tarczy to właśnie liczby godzinowe powinny się prezentować przy pierwszym spojrzeniu. Na tym obrazku wygląda to strasznie płasko i nie o nakładane indeksy mi chodzi, napisy i czcionki potrafią tworzyć pierwszy i drugi plan, właśnie lubię w tego typu modelach to ze jak patrzę to widzę godziny, na drugim planie logo, za nim wyłania się marka a w tle jest napis na dole. Nie pasowały by mi zaakcentowane 3,6,9,12, a czytankę nad 6 bym ograniczył do "automatyczny", albo maksymalnie "automatyczny wodoszczelny", nie ważne że 100m, co za różnica, znaczy się zakręcana koronka oczywiście wskazana, ale u mnie to wskazanie dotyczy każdego zegarka, niezakręcane koronki w automatach zawsze odbieram jak niechlujstwo producenta :D

 

Trochę patrzę w porównaniu do aktualnie ulubionego zegarka w takim stylu czyli Glycine Combat 6, bardzo odpowiadają mi w nim proporcje elementów na tarczy i niestety właśnie dlatego mam ci szczerze za złe, że zapowiedziałeś pilota, a ja se pomyślałem, że pewnie jakąś wariacją b-uhr-a, a tu takie cudo, ale ja dopiero co kupiłem glycine i się z nim polubiłem, inny w drodze a jeszcze dobrze wiosny nie ma, gdybym wiedział 2 miechy temu że tak wyskoczysz :( Możesz jeszcze uratować sytuację i nie robić go limitowanego do jednej serii, tylko sprzedawać przez kilka lat, żebym się załapał ;)

 

A co do orderu i nazwy, to przespałem się, przemyślałem i uważam, ze dekiel oznaczony niekarykaturalnym ujęciem odznaczenia wojskowego, na zegarku w stylu historyczno-militarnym jest elementem zupełnie właściwym, pierwsze skojarzenia również miałem z kolejnym głupkotriotyzmem w stylu kotwicy na zderzaku starego transita czy zapalniczki z rysunkiem marszałka z fajką w zębach. Dla mnie inna nazwa handlowa, pozbycie się jej z tarczy i silny akcent na genialnym dekielku to odpowiednie proporcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby na koronce zamiast loga które jest dać miniaturę krzyża z dekla.?

 

Pomysł mi się podoba ale koszty koszty koszty...no chyba że chcemy dobić do 2000zl .

Obecnie zaprojektowaną koronkę możemy użyć także w zestawie z innymi tarczami do innych projektów. Jak zrobimy z krzyżem to będzie ona personalizowana tylko pod ten projekt a w innym już nie do wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko skoro ma to być "Pro Militari", to rozumiem, że na deklu nie ma już krzyża, bo i po co / dla kogo?

Krzyż widzę tylko w pierwotnej wersji, czyli VM.

Jeżeli jednak ma być PRO - to wymusza także skojarzenie PROfessional a nie o to nam chodzi. Inne odczytanie: "dla wojska" też jest do du.py i tyle.

 

Ja to widzę tak: albo dajemy na tarczy VM, jak pierwotnie, albo nie dajemy nazwy projektu i na deklu jest krzyż.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko skoro ma to być "Pro Militari", to rozumiem, że na deklu nie ma już krzyża, bo i po co / dla kogo?

 

Tu masz wzorową odpowiedź:

 

A co do orderu i nazwy, to przespałem się, przemyślałem i uważam, ze dekiel oznaczony niekarykaturalnym ujęciem odznaczenia wojskowego, na zegarku w stylu historyczno-militarnym jest elementem zupełnie właściwym (...) Dla mnie inna nazwa handlowa, pozbycie się jej z tarczy i silny akcent na genialnym dekielku to odpowiednie proporcje

 

Pomysł mi się podoba ale koszty koszty koszty...no chyba że chcemy dobić do 2000zl .

Obecnie zaprojektowaną koronkę możemy użyć także w zestawie z innymi tarczami do innych projektów. Jak zrobimy z krzyżem to będzie ona personalizowana tylko pod ten projekt a w innym już nie do wykorzystania.

 

Niech będzie tak jak jest bo to by było już za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolorami i lumą nie kombinował.

Tak jest super.

Ma pokazać cokolwiek w ciemnym miejscu.

To nie nurek, żeby latarka była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję nazwę:

 

V. Militari

 

Kto wie, ten wie, a dla innym może to będzie Vratislavia Militari...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zamiast VIRTUTI MILITARI      to dać         VM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi się podoba ale (...)

 

Mi się osobiście pomysł nie podoba, bo frezunek tych wymiarów, który ma jeszcze coś rozpoznawalnego przedstawić jest nieosiągalny. Przypominam Marcinie, że musiałem ręcznie każdą jedną krawędź poprawiać i odsuwać od pozostałych żeby spełnić wymagania wytwórcy. Krzyż na koronce moim zdaniem można włożyć między bajki -mamy do dyspozycji niecałe 4,5mm. Chyba że kogoś zadowoli laserowy obrazek...

 

mUrjwEd.jpg

 

Może po prostu zamiast VIRTUTI MILITARI      to dać         VM

 

A może zrobić coś w ogóle innego... Ilu żołnierzy poległo, których ani imienia ani nazwiska nikt nie poznał?

 

Może zamiast się szarpać- po prostu zrezygnujmy z nazwy w tym szczególnym projekcie. Taka jest moja propozycja.

Zegarek jest jedyny w swoim rodzaju, Ci co będą wiedzieć- będą wiedzieć, nie trzeba go od niczego odróżniać; to nie chrono wersja X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziales ten zegarek nowy vratislavii ? który ? no ten taki z czarną tarczą  ? chrono s.8 ? nie! no ten taki bez chrono !

 

Zegarek powinien mieć jakąś nazwę która go pozwala rozpoznać w kolekcji i którą moga się posługiwać użytkownicy, najlepiej jak ta nazwa jest zaproponowana/narzucona przez producenta, inaczej ludzie mogą mieć problemy aby się dogadać w przyszłości i odnaleźć np. zdjecia zegarka w google. Ponieważ ludzie będa sobie go nazywali różnie.

Na razie VC ma kilka modeli więc sobie radzimy ale za parę lat jak połowa projektów nie będzie miała nazwy to oszalejemy.

Nie proponujmy zatem pozbawionych sensu rozwiązań i nie utrudniajmy sobie życia tylko po to aby " było inaczej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mimo zmiany nazwy projektu - na deklu zostaje obecna wersja medalu z pełną nazwą? (mam nadzieję że tak)

Ciekawe jakby wyglądały na tym wypukłe indeksy jak np. w Sea-Gull D813.581 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem za koperta 40mm oraz uszami 20 lub 22. Wszystkie paski NATO mam 20 lub 22 i mysle, ze wiekszosc z nas tak ma. Ten zegar bedzie sie prosil o pasek nylonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że te 21 mm troszkę niezrozumiałe, a już na 100% niewygodne. Tzn. domyślam się, że pewnie chodziło o kompromis między 20mm, które wspomniałeś QV, że niektórym nie pasowało przy chrono, a Tobie pewnie nie pasowało 22... I słusznie, powinno być 20 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

James Bond nosił o 4mm za wąskie nato do swojego Rolka, jak założycie 20mm nato na uszy 21mm to nie będzie tragedii, ma to nawet pewien klimat.

Piszę poważnie. Gorzej w drugą stronę tj. pasek szerszy niż uszy - tak ludzie też kombinują ale dla mnie wygląda to bardzo źle.

21mm to kompromis i jest to rozmiar który jest stosowany przez wielu producentów. Pasków także na ten rozmiar nie brakuje, owszem jest mniej popularny od 20 i 22 ale bez przesady.

 

ga001-rolex-sean-connery.jpg?itok=tjVWMJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za bardzo kombinujesz QV. Dostales rzeczowe argumenty i nadal trwasz przy swoim. Czy koperty juz sa zrobione, "ze sie nie da"?

Ja bardzo lubie nosic zegarki na NATO i mam ich calkiem sporo. Jesli mam kupowac kolejne, szerokie na 21mm to odpuszczam temat... raz ze niepotrzebny koszt, dwa ze sie robi zamieszanie w pudle z paskami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i zrobi się "bordello militare" a nie fajny zegarek.

 

Projekt ciekawy, tarcza bardzo ładna (fajnie by było, gdyby luma dobrze świeciła). Nie jestem przekonany do dekielka z orderem. Może jakiś wzór militarny? Z drugiej strony szkoda czasu, nakładów i pracy QV. Chyba, że będą dwie wersje dekielka - orderowa i inna (jeszcze nie mam pomysłu jaka).

 

Przyłączam się do zwolenników rozstawu 20 mm, bo 21 może być jednak problematyczne :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - jeśli możesz to dodaj grafiki do pierwszego postu. Na tą chwile jest kilka stron ale juz trzeba szukać.

 

Odnosnie 21mm w uszach - moim zdaniem to lepsze rozwiazanie niz 20 czy 22 mm dla koperty 41mm

Pewnie że mniej standardowe ale w czym to przeszkadza? Pasek do zegarka jakis bedzie a i tak większość przyszłych posiadaczy będzie sobie szukać innego we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za bardzo kombinujesz QV. Dostales rzeczowe argumenty i nadal trwasz przy swoim. Czy koperty juz sa zrobione, "ze sie nie da"?

Ja bardzo lubie nosic zegarki na NATO i mam ich calkiem sporo. Jesli mam kupowac kolejne, szerokie na 21mm to odpuszczam temat... raz ze niepotrzebny koszt, dwa ze sie robi zamieszanie w pudle z paskami...

 

Jesli kogoś przeraża zakup paska nato za 30zl i z tego powodu odpuszcza zegarek znaczy że po prostu tego zegarka nie potrzebuje.

Poza tym nie sprzedajemy samej koperty tylko zegarek z paskiem skórzanym czarnym, dobrej jakości. Lepszej niż w chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogoś przeraża zakup paska nato za 30zl i z tego powodu odpuszcza zegarek znaczy że po prostu tego zegarka nie potrzebuje.

Poza tym nie sprzedajemy samej koperty tylko zegarek z paskiem skórzanym czarnym, dobrej jakości. Lepszej niż w chrono.

Jesli ktos ma 30 paskow nato w rozmiarze 20mm i kolejne 20 w rozmiarze 22mm i bardzo lubi je zmieniac to w gre nie wchodzi zakup jednego za 30zl. Jestes na forum maniakow zegarkow, nie zapominaj o tym. Tutaj kazdy z nas ma pelna szuflade paskow... a rozmiar 21mm wystepuje niezbyt czesto, stad paskow jest malo tej szerokosci.

Zegar mi sie podoba. Mialem kupowac Hamiltona Khaki ale odpuscilem na rzecz tego projektu.

 

Z tego co widze, to nie jestem samotny w twierdzeniu ze koperta winna miec 40mm a miedzy uszami 20mm

 

Przemysl temat, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.