Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Marcusfff

Jaką wersję Omegi Seamaster Diver 300M wybrać?

Recommended Posts

Szanowni koledzy. Pomogliście już nie raz, więc i tym razem na Was liczę. Podobnego tematu nie znalazłem, choć coś mi świta, że takowy istniał. Ale do rzeczy!

Zebrałem się w sobie i pod koniec roku najprawdopodobniej kupuję wymarzoną Omegę SMP, jednak mam wątpliwości jaki kolor wybrać. Czarna! A może niebieska? Jednak czarna... Nie no, niebieska lepsza! Takie myśli kołaczą się już przynajmniej od miesiąca, gdy konkretniej zaplanowałem zakup, a w zasadzie dłużej, bo marzę o nim od paru już lat.

<Tu nastąpią wynurzenia i głębokie przemyślenia autora oraz tło historyczno- estetyczne  tego wiekopomnego wydarzenia, więc nie obrażę się, jak nie przeczytasz =]>

Wybór byłby prosty, gdybym celował w wersję z falkami. Na pewno byłaby to niebieska, bo to firmowy kolor tego zegarka. Submariner czarny, SMP niebieska- tak było od zarania dziejów i każdy to wiedział. Wersja ceramiczna namieszała jednak bardzo, bo przedefiniowała dla mnie ten zegarek gruntownymi zmianami tarczy, zerwała z tradycją i tym samym zwolniła mnie z obowiązku wyboru wersji niebieskiej. Oglądałem, przymierzałem i porównywałem bezpośrednio już obydwie wersje i tak:

czarna- moim zdaniem ładniejsza. Piękna, głęboka i odbijająca światło czerń, świetne wrażenie kontrastu z polerowanymi, stalowymi elementami tarczy i wysoka uniwersalność. Nie ukrywam, że lubię zegarki z czarną tarczą, i jeszcze ich przybędzie- w bliżej nieokreślonej przyszłości na pewno Moonwatch i pilot Stowy a może kiedyś wspomniany Sub, choć na razie to półka dla mnie kompletnie niedostępna. Trochę też już takich mam, między innymi Longines HC, który ma identyczne, czarne i połyskliwe, wykończenie tarczy. I w tym widzę największy szkopuł- kupiłbym w zasadzie taki sam zegarek tylko lepszej jakości.

niebieska- kolor jednak tradycyjny, a to dla mnie ważne. Niebieski, choć ustaliłem to nie w syntetycznym świetle salonu, lecz na filmach na YT, pięknie dynamicznie zmienia barwy od czarnej przez szarą, granatową aż po niebieską. Na ręce coś się dzieje a i kolekcja byłaby zdecydowanie bardziej zróżnicowana. Zastosowany granat nie jest jasnym, prostym niebieskim, na który bym się nie zdecydował, lecz głębokim, ciemnym i szlachetnym kolorem. Zakup niebieskiej wersji wymagałby jednak ode mnie trochę odwagi, gdyż trochę boję się eksperymentować z kolorami i choć niekłamany podziw i uznanie budzą we mnie użytkownicy, przykładowo, Orange Monsterów, wściekle zielonych szortów plażowych i choćby czerwonych Mazd 6 to jednak sam miałbym zbyt mało odwagi by nabyć takie rzeczy =]. Za niebieskim idzie też mniejsza uniwersalność. O ile do casuala z niebieskawą koszulą obleci jak najbardziej, to jednak na codzień ubieram się na sportowo z dużą, jeśli nie dominującą, dawką czarnego. Cóż, metalem zostaje się na całe życie, również po ścięciu piór... Więc co pasuje w takim razie do czarnego? Więcej czarnego! =] I taki granatowy gryzie mi się z czernią, ciemną zielenią i piaskowym... Szkoda byłoby mi jednak spojrzeć na moją kolekcję i stwierdzić, że choć każdy zegarek osobno jest piękny, to jednak razem wyglądają jakoś tak smutno i nudno. I każdy podobny, choć każdy inny... I nie ma jak sobie odmienić... Tu zaznaczę, że jestem osobą, która nie odsprzedaje zakupionych zegarków w celach budowania kolekcji, zatem dokonany wybór jest w zasadzie ostatecznym.

<Koniec nudnych wynurzeń i chorych przemyśleń. Jeżeli je przeczytałeś, to współczuję, zmarnowałeś trochę czasu i zagłębiłeś się nieco w moją zwichrowaną psychikę>

Tak też reasumując, serce rwie do wersji czarnej, rozum zaś stanowczo podpowiada wersję niebieską. A jakie są Wasze przemyślenia? Którą wersję Wy wybralibyście i dlaczego? Co według Was lepiej zrobić i jak planować kolekcję?

Edited by Marcusfff

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pytanie z serii: "-Wolisz wino, czy piwo?" ;)

Kup najpierw czarną (albo niebieską), ponoś, jak się spodoba to zostanie, jak nie to sprzedasz albo zamienisz na niebieską (albo czarną).

Analogicznie jak piwem i winem najlepiej jest mieć obie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie odpowiedziałeś sobie na wszystkie pytania, na pytanie która Ci się bardziej podoba i z którą będzie Ci lepiej - forum nie odpowie :)

 

Ja wybrałem czarną, akurat w tym modelu zestawienie czerni z czerwienią bardziej mi pasuje a i kupowanie niebieskiej żeby wyglądała prawie jak czarna wydaje mi się bez sensu. Tak samo w PO, za to w przypadku Aqua Terry skłaniałbym się bardziej do niebieskiej ale tam tarcza jest całkiem inna.

Trochę to też pewnie dlatego że nie przepadam za elementami rzucającymi się w oczy, wolę dyskretną jakość niż (czasem pusty)bling. Jak zauważyłeś, raczej trudno o sytuację w którym czarna sprawiałaby dyskomfort swoją kolorystyką, w przypadku niebieskiej to już nie jest takie oczywiste ( zależy jak się nosisz ).  

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, czego się mogłem spodziewać? =]Ale to bynajmniej nie Wasza wina, tak to po prostu jest, jak przychodzi się z głupimi pytaniami. W każdym razie dzięki za wszelkie sugestie! Ale może macie rację, że powinienem kupić to, co bardziej mi się podoba, a kolekcja po prostu będzie wypadkową moich poszczególnych wyborów a nie jakąś sztucznie zaplanowaną całością. To w końcu nie wystawa czy muzeum, a zbiór osobisty =]

Wartym odnotowania jest fakt, że w analogicznych wątkach na zagranicznych forach dominuje porada zakupu niebieskiej. Może i u mnie by się to sprawdziło, gdybym chętniej zakładał niebieskawe ciuchy lub detale. Tak czy siak, na razie wygrywa czerń, choć ostateczna decyzja zapadnie pod koniec roku, a do tego czasu jeszcze sporo może się wydarzyć. Domyślacie się może, kiedy Omega przejdzie na cal. 8500 w tym modelu, bo pewnie to nastąpi w końcu. Jakiego wzrostu ceny można się spodziewać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór czarnej jest zbyt oczywisty więc wypada polecać niebieską, a co, niech się gość męczy ;)

 

Przejście na 8500 to będzie niemal na pewno przyrost grubości, co do ceny - obstawiałbym rejony AT czyli coś koło 20k ale już raczej całkiem nowy model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nosisz się metalowo to czarny wydaje się oczywistym wyborem ale... Ten zegarek jest bardzo bling ( czarna ceramika i biżuteryjna bransoleta świecą ) więc czy na pewno ten zegarek. Jeśli odpowiedź brzmi nadal - TAK to skoro masz w planie inne czarne zegarki bierz niebieską. Poza tym niebieski / granatowy pasuje i do czarnego ( popatrz na barwy Interu Mediolan ;-) , zielonego i do piaskowego i do wielu innych kolorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem Twojego posta dwa razy i właściwie dwa stwierdzenia mówią, co powinieneś kupić.

Pierwsze: "nie ukrywam, że lubię zegarki z czaną tarczą"

Drugie: "serce rwie do wersji czarnej".

Analiza reszty argumentów i rozmyślań z posta nie ma sensu ;)

Bierz czarną...:)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Passero

Niebieska czasami jest czarna, natomiast czarna nigdy nie jest niebieska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niebieska była genialna, gdy miała fale, teraz to nic ciekawego. Zresztą tylko czekam, jak na tarczę wrócą fale. A czarna jest uniwersalna, no i Tobie się bardziej podoba....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sub z lupką, Moonwatch z hesalitem, Stowa Flieger bez logo, a 300M niebieska.

 

 

 

Wszystko inne będzie tylko odstępstwem  od normy.


Co-Axial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, meXy, to ja jestem podwójnym odmieńcem - Sub tylko bez daty a Moon z szafirem...SF mi nie grozi.

Dobrze że SMPc szukam niebieskiej ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajaj... Panowie, nie pomagacie =]. Pojawiła się silna "frakcja niebieska" z rzeczowymi argumentami. 

 


 

(...)Ten zegarek jest bardzo bling ( czarna ceramika i biżuteryjna bransoleta świecą ) więc czy na pewno ten zegarek.(...)

Ten model na pewno! Zachorowałem na niego dobrych 12-13 lat temu, tylko jak dotąd nie mogłem sobie na niego pozwolić. Teraz pojawia się dosyć dobra okazja w moim życiu, by upamiętnić ją zegarkiem, i nie ukrywam, że będzie to pierwszy luksusowy, jaki samodzielnie kupię. Tak, to na pewno ten! Nie powiem, że ten jedyny, bo bym skłamał =D, ale jeden z moich marzeń... Mnie nie wydaje się bling-bling. Dla mnie efekt ten tworzą duże ilości polerowanych powierzchni (głównie na bransolecie) i złota koperta wraz z bransoletą lub bicolor, choć oczywiście i od tych reguł są wyjątki. No ale de gustibus non est disputandum, jak mówią, choć wiem, że zegarek kontrowersyjny.

No i celny wniosek, że niebieski kolorystycznie mógłby się wyróżniać wśród pozostałych. Najbardziej gryzie mi się ten koncept z czarnym HC. No ale tak się kończy kupowanie substytutów, choć ładnych i cieszących.

 

Sub z lupką, Moonwatch z hesalitem, Stowa Flieger bez logo, a 300M niebieska.

Masz 100% racji i te trzy pozostałe na pewno będą w tych wersjach, jak mówisz. Jedno odstępstwo na cztery to nie taki wielki grzech, co nie? =]

Tak czy owak, nie obędzie się bez przynajmniej jeszcze jednej wizyty kontrolnej u jubilera, konfrontacji i medytacji. Przyznam, że załatwił bym sprawę Speedym, bo tu łatwo wybrać, ale ta przyjemność poczeka na lepszą okazję. Realizować swoje największe marzenia tak szybko to trochę niemoralne... =]

 

EDIT.

Vitriol, mam rozumieć, że to wersja niebieska, bo nie rozumiem? Chyba niebardzo zważywszy na jednolitą czerń i dobór NATO.

W niebieskim drażni mnie jeszcze jedna rzecz, czarne pole daty...

Edited by Marcusfff

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marcusfff, Nato się nie sugeruj, po prostu je odpakowałem, ale czeka na inny zegarek.

 
Tak, u góry jest niebieska, w pomieszczeniu i w półcieniu. Tak samo jak tutaj niebieska jest w półmroku i świetle knajpy.
 
CC6K76u.jpg
 
Tutaj masz więcej w naturalnym świetle
 
L21nqpu.jpg
duQh1Dg.jpg
fWVmyGo.jpg
tu0Tk8q.jpg
V2F7TKX.jpg
tMg7Dbf.jpg
 
Czarna też jest fajna, ale zawsze jest czarna, może nawet jest przez to bardziej elegancka. Ten model mocno zależy od światła. Bling, natężenie koloru - zależy od rodzaju światła, jego natężenia, ilości źródeł.
Zanim pójdziesz mierzyć to poszukaj więcej zdjęć w sieci, w żółtym świetle AD jeden i drugi będą wyglądać podobnie, ale wcale tak bardzo nie są. 
Edited by vitriol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vitriol, wielkie dzięki za obszerną fotorelację. Naturę kameleona tego niebieskiego śledziłem na YT, ale nie miałem okazji na żywo przy naturalnym świetle. W Krakowie nie ma na to szans, a najbliższe salony są w Katowicach i Chorzowie. Czy wiecie może, czy jest tam szansa zobaczyć zegarek w normalnym świetle, czy też to jakieś galeryjne dziuple, gdzie dominuje syntetyczne oświetlenie wypaczające kolory rodem z lady z mięsnego? =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

goniac kroliczka tak sie zlozylo, że mialem wszystkie wersje SMP, non ceramic, ceramic, zarowno czarne i niebieskie.

wg mnie non ceramic z falami - tylko czarna. nie podobala mi sie roznica koloru bezela i tarczy, sam niebieski aluminiowy bezel nie jest ladny na żywo.

czarna zaś jest piękna.

dmiaetralnie sytuacja zmienia sie jednak przy SMPc...

czarna jest po prostu nudna.

niebieska jest piekna, rowny kolor tarczy i bezela.

 

sam musisz jednak zdecydowac czy chcesz gonic kroliczka :)

 

PS; ja jednak wrocilem do smp z falami :D

Edited by Odir

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fajne te niebieskie... I to kusi i to nęci. No, ale jakby wybór był oczywisty, to nie zakładałbym tego wątku =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ani nudna, ani biżuteryjna :)

 

untitled-4344.jpg

Edited by Bugs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogliby robić jedną wersję, byłoby prościej. Kupując Forda T nie było problemu z wyborem koloru. Żona też woli niebieską, ale mocno pociągnięta za język, bo pierwsza i bardziej stanowcza odpowiedź to "Żadna!". Ale tego na serio przecież nie mogę brać... =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bransoleta od Speediego ( z aktualnej kolekcji ) będzie pasować do SMPc?


Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Klaudia K
   Kochani autentyk czy podróbka?  • By Pieknodworska
   Witam serdecznie,
   zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?
  • By evilym
   Cześć,
   zauważyłem, że na forum pojawia się pytanie dotyczące divera lub zegarka w stylu diver do … (tu wstaw kwotę).
   Po dłuższej analizie wybrałem ponad 100 zegarków (!!!) które spełniają następujące kryteria:
    
   - zegarek mechaniczny
   - szafirowe szkło
   - zakręcana koronka
   - zegarki z woododpornością mniejszą niż 200m mają informację o WR przy cenie
   - cena od 1000 PLN do 10.000 PLN
    
   UWAGA:
   ·         Podane ceny są mocno orientacyjne (często sugerowane przez producenta). Jednak  w prawie każdym przypadku, można kupić dany zegarek taniej.
   ·         Ceny zegarków których nie ma w polskiej dystrybucji mogą nie obejmowac opłat dodatkowych (podatków / cła / transportu)
   ·         Większość zegarków występuje w różnych wariantach kolorystycznych / rozmiarach i w opcjach z paskiem / bransoletą.
   ·         Jeżeli pominąłem jakiegoś oczywistego kandydata, lub któryś z mojej listy nie powinien się tu znaleźć z jakiś względów -  to zapraszam do poprawki mojej listy.
   ·         Od podanych wytycznych, mogą być drobne odskocznie (głównie mniejsza niż 200m wodoodporność)
    
   Mam nadzieję, że moja analiza się komuś przyda!
    
    
   Festina F20478/2
   Cena: 900zł
   * WR 100M

    
   Dan Henry 1970 40
   Cena: 1200zł

    
   MAS Irukandji
   Cena: 1200zł

    
   HELM Vanuatu
   Cena: 1200zł

    
   Sea-gull Ocean Start
   Cena: 1300zł

    
   Phoibos PY007B
   Cena: 1300zł

    
   Rotate North Atlantic
   Cena: 1400zł

    
   Ventus Mori Diver
   Cena: 1400zł

    
   Pancor P03
   Cena: 1400zł

    
   Orient Triton
   Cena: 1600zł

    
   RLG Odyssea Mark III Oceanfarer
   Cena: 1600zł

    
   Aquatico Oyster
   Cena: 1600zł

    
   Obris Morgan SeaStar 70s
   Cena: 1700zł

    
   Marc & Sons 1000m Diver
   Cena: 1700zł

    
   Borealis Olisipo
   Cena: 1700zł

    
   Dificiano Marlin
   Cena: 1700zł

    
   Islander Diver
   Cena: 1700zł

    
   Nethuns Aqua 300
   Cena: 1700zł

    
   Scurfa Bell Diver One
   Cena: 1800zł

    
   Helgray Bomber
   Cena: 1900zł

    
   LIP Marinier
   Cena: 2000zł

    
   Mercer Voyager II
   Cena: 2000zł

    
   Raven Solitude
   Cena: 2000zł

    
   Oceaneva Deep Mariner Explorer
   Cena: 2100zł

    
   Lorier Neptun III
   Cena: 2100zł

    
   Minus 8 Diver 2020
   Cena: 2100zł

    
   Undone Aqua Carbon
   Cena: 2100zł

    
   MAEN Hudson
   Cena: 2200zł

    
   Le Forban Malouine
   Cena: 2200zł
   *WR 150m

    
   Meccaniche Veneziane Nereide
   Cena: 2200zł

    
   Dagaz Aurora
   Cena: 2200zł

    
   LIP Nautic Ski
   Cena: 2300zł

   Magrette Moana Pacific Professional Vintage
   Cena: 2300zł

    
   Melbourne Fitzroy
   Cena: 2300zł

    
   Axios Ironclad
   Cena: 2300zł

    
   McDowell Tidewater
   Cena: 2300zł

    
   Steinhart GMT Ocena One
   Cena: 2300zł

    
   Marloe MORAR
   Cena: 2400zł

    
   Spinnaker Tesei Titanium
   Cena: 2400zł

    
   Hamtun Kraken H2
   Cena: 2400zł

    
   Direnzo 03 Eclipse
   Cena: 2500zł

    
   Deep Blue Pro Sea Diver 1000m
   Cena: 2500zł

    
    
   Audric Seaborn
   Cena: 2500zł

    
   Haavan Tuvali Code Zero 6
   Cena: 2500zł

    
   BOLDR Odyssey
   Cena: 2600zł

    
   Outsiders Revoluion
   Cena: 2700zł

    
   Unimatic U1-FN
   Cena: 2800zł

    
   Aevig Huldra
   Cena: 2900zł

    
   Collins Sonar
   Cena: 2900zł

    
   Advisor Supa Diver
   Cena: 2900zł

    
   OCEAN7 CP-1 Ceramic
   Cena: 2900zł

    
   LIV GX
   Cena: 2900zł

    
   Helson Skindiver
   Cena: 3000zł

    
   Roamer Rockshell Mark III
   Cena: 3000zł
   *WR 100M

    
   Balticus Deep Water
   Cena: 3000zł

    
   Seiko SPB071J1
   Cena: 3000zł

    
   Seiko "King Turtle" SPRE05
   Cena: 3000zł

    
   Glycine Combat Sub 42
   Cena: 3000zł

    
   Hamilton Navy Scuba Auto
   Cena: 3000zł
   * WR 100m

    
   Gavox AviDivier
   Cena: 3000zł

    
   NTH Nacken
   Cena: 3000zł

    
   Orient Star Mechanical Sports Watch
   Cena: 3100zł

    
   Baltic Aquascaphe
   Cena: 3200zł

    
   Le Jour “NEW”Hamerhead
   Cena: 3200zł

    
   Xicorr Garfish
   Cena: 3300zł

    
    
   Alsta Surf n Ski
   Cena: 3400zł
   * WR 100m

    
   Batavi Kosmopoliet GMT
   Cena: 3400zł

    
   Seiko SPB103J1 "Sumo"
   Cena: 3400zł

    
   Tissot Seastar 1000 Powermatic 80
   Cena: 3400zł

    
   William Wood Valiant
   Cena: 3500zł
   * WR 100m

    
   Zelos Horizons GMT
   Cena: 3600zł

    
   Marathon Diver
   Cena: 3600zł

    
   Axia Odysseus
   Cena: 3600zł

    
   Astor + Banks The Sea Ranger
   Cena: 3600zł

    
   Davosa Argonautic BG
   Cena: 3600zł

    
   Certina DS Action Diver Powermatic 80
   Cena: 3700zł

    
   Meraud Bonaire
   Cena: 3800zł

    
   Christopher Ward C65
   Cena: 3900zł

    
   Zelos Abyss
   Cena: 4000zł

    
   Gruppo Gamma Divemaster
   Cena: 4000zł

    
   Hager Commando
   Cena: 4000zł

    
   Celadon Yue Fei 
   Cena: 4200zł

    
   Ocean Crawler Core Diver
   Cena: 4200zł

    
   Eza Sealander
   Cena: 4400zł

    
   Farer Hecla
   Cena: 4500zł

    
    
   Christopher Ward C60 Trident Pro 600
   Cena: 4500zł

    
   Doxa Sub 200 Caribbean
   Cena: 4500zł

    
   Zodiac Super Sea Wolf 53 Skin
   Cena: 4600zł

    
   ARCHIMEDE SportTaucher
   Cena: 4700zł

    
   Luminox Modern Mariner
   Cena: 5000zł

    
   Epos Sportive 3441 Diver
   Cena: 5000zł

    
   Edox Skydiver 70s / Military
   Cena: 5000zł

    
   SQUALE Matic 600
   Cena: 5000zł

    
   Yema Superman
   Cena: 5400zł

    
   Alpina Seastrong Diver 300
   Cena: 5700zł

    
   Biatec Leviathan
   Cena: 5900zł

    
   Hamilton Khaki Navy Frogman
   Cena: 5900zł

    
   Longines HydroConquest (2018)
   Cena: 6100zł

    
   Shinola The Harbor Monster
   Cena: 6100zł

    
   Orion Calamity
   Cena: 6300zł

    
    
   Stowa Prodiver
   Cena: 6500zł

    
   Tourby Lawless
   Cena: 6600zł

    
   Olleh & Wajs C-1000
   Cena: 6800zł

    
   Ginault Ocean Rover
   Cena: 6800zł

    
   Ball Fireman Necc
   Cena: 7000zł

    
   Damasko Dsub
   Cena: 7300zł

    
   Oris Aquis Date
   Cena: 7300zł

    
   Mido Ocean Star Diver 600
   Cena: 7600zł

    
   H20 Kalmar 2 Oceanictime 10 miles
   Cena: 7800zł

    
   Oris Sixty-Five (65)
   Cena: 7900zł
   * WR 100m

    
   Sinn EZM3
   Cena: 7900zł

    
   Milus Archimedes
   Cena: 8000zł

    
   Norqain Adventure Sport
   Cena: 8300zł

    
   Monta Oceanking
   Cena: 8300zł

    
   Sinn U1 B
   Cena: 8500zł

    
   Eterna Kontiki Diver
   Cena: 8500zł

    
   DOXA Sub 300T
   Cena: 8600zł

    
   Longines Legend Diver
   Cena: 8900zł

    
   Andersmann Deap Ocean
   Cena: 9200zł

    
   Rado Captain Cook
   Cena: 9500zł

    
   Anonimo Nautilo Nendaz
   Cena: 9600zł

    
   Delma Blue Shark III
   Cena: 9800zł

    
   Tag Heuer Aquaracer
   Cena: 9900zł

    
    
   Spisano i opuplikowano Anno Domini 2020
   by evilym
    
  • By Daniel.J
   https://m.ceneo.pl/30025364;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9wPqG46Ku0Piyb_Gax1e6Z14elQKQeWbSD8SmvKcuUdn3tJHk3sjzIaAlIdEALw_wcB#tab=click&shop=147420478
    
    
    
    
    
   https://zegarownia.pl/zegarek-meski-invicta-pro-diver-professional-22050
    
   ps:co sądzicie o marce invicta, jest to marka godna polecenia? 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.