Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Korona vs Tarcza (czyli Datejust vs Prince Date+Day)

  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Część z was wie, że od dłuższego czasu ostrzę się na Rolexa Datejusta. Od lat podoba mi się ten design. Koperta oyster, bransoleta jubilee, wysokie szkło z lupką, karbowany bezel i idealny dla mnie rozmiar (36mm średnicy, rozstaw uszu 20mm - idealny pod większość pasków).

 

Docelowo planuję zakup egzemplarza z lat 80tych (np. ref. 16014), na werku 3035, ze szkłem pleksi, raczej w stali, na bransolecie jubilee, z karbowanym bezelem i ze srebrną tarczą (proste indeksy).

 

Generalnie coś w ten deseń:

 

8553e808062a2e63af2ad72753f48ccbb37f1dea

 

Budżet jaki przewiduję to okolice 12 tyś zł. I teraz pojawia się ciekawa opcja, której dotychczas nie przewidywałem. Od jakiegoś czasu przeglądam oferty na Tudory Prince. Zegarki super, bo współdzielące design Datejustów, posiadające identyczne koperty (często robione przez Rolexa), niekiedy też wspólne koronki i bransolety (sygnowane koroną). W większości przypadków minusem tych zegarków IMO jest rozmiar - przeważnie 34mm (nie 36mm) i rozstaw uszu 19mm (nie 20mm) co zmniejsza ich "paskolubność".

 

Jednakże na horyzoncie pojawił się oto pretendent. Tudor Prince Date+Day, który ma rozmiar taki jak DJ: 36mm, 20mm bransoleta i dodatkowo funkcję dnia tygodnia, taką jak w Rolexach Day Date. Model który mam na myśli (bo są też starsze wersje) to roczniki 2000+ z referencji 76214, cenowo wypadające w okolicy 8,5k.

 

Generalnie coś w ten deseń:

 

tu052_1.jpg

 

Ja decyzję już (raczej) podjąłem co wybiorę (miejmy nadzieję jeszcze w tym roku). Ciekawi mnie natomiast wasza opinia. Zakładając że macie do wydania ~12k, czy:

 

a ) Decydujecie się na poszukiwania trzydziestoletniego Datejusta z całym dobrodziejstwem inwentarza (+ własny werk, prestiż, własny kultowy design; - wiek, czyli: stan koperty (rysy, przepolerowanie?), stan bransolety (rozciągnięcie, stan zapięcia?), stan mechanizmu (serwisowany, na dobrym chodzie, czysty?), dokumentacja i pudełka (brak?), cena)

 

b ) Decydujecie się na poszukiwania nowego lub ledwo co używanego Tudora 76214, z całym dobrodziejstwem inwentarza ( + niższa cena, wiek, szafirowe szkło, b.dobry stan, mechanizm nie wymagający serwisu, niskie koszty serwisu mechanizmu w razie potrzeby; - zapożyczony kultowy design, mniejszy prestiż).

 

Jestem ciekaw waszych opinii ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor, sam na niego polowałem, niestety bardzo ciężko z dostępnością tego modelu, szczególnie w jakimś przyzwoitym stanie. Warto szukać ostatnich wypustów (skręcana bransoleta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

DJ, zapomnij o tym starym Tudorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór prosty, kup to o czym myślałeś, czyli Rolka.

Tudor wygląda jak homar tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na Tudora, ostatnio coś za mną chodzi ta marka.

Wybrałbym Tudora ponieważ :

 

-nowszy, co dla mnie ma znaczenie,

- podoba mi się opcja daty +dzień tygodnia,

Ja tylko zastanowiłbym się nad czarna tarczą...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mój głos na Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król może być tylko jeden! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na jedno i drugie - co nie wybierzesz prezentuje się wspaniale 

Dla mnie 36 do max 38 to rozmiar idealny zegarka - współczesna moda przesadza z rozmiarem 

 

Przyjemne 36mm 

post-68206-0-25288600-1515172285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście dość głupie podważać projekt który wykreował ponadczasowy styl zegarków.. Ale nie wygląda to dziwnie tak szeroki pasek do 36mm? Mam dwa zegarki 34mm i 38mm z paskami 20. Wolałbym zdecydowanie u nich paski 18mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda troche inne referencje ale można je porównać troche!

post-22413-0-29363500-1515173888_thumb.jpeg

 

post-22413-0-55786100-1515173975_thumb.jpeg

 

post-22413-0-31807800-1515174060_thumb.jpeg

 

post-22413-0-38797100-1515174132_thumb.jpeg

 

post-22413-0-78370800-1515174184_thumb.jpeg

 

post-22413-0-39431600-1515174258_thumb.jpeg

 

post-22413-0-05894000-1515174327_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście dość głupie podważać projekt który wykreował ponadczasowy styl zegarków.. Ale nie wygląda to dziwnie tak szeroki pasek do 36mm? Mam dwa zegarki 34mm i 38mm z paskami 20. Wolałbym zdecydowanie u nich paski 18mm.

Zegarek ze zdjęcia ma 35mm a rozstaw uszu 19mm natomiast pasek to 20mm (wciśnięty trochę ) 

Kiedyś potrafili robić zegarki - nie męczyły nadgarstka i nie przeszkadzały 

post-68206-0-70087800-1515174822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli limit cenowy sztywny, to wybralbym Tudora.

ale, jak ktos wyzej napisal, krol jest jeden, wiec wolalbym dozbierac do nowego, albo przynajmniej nowszego DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Mind z Twoich postów odniosłem wrażenie, że obrałeś kierunek na Rolexa tym samym spełniając swoje marzenia. Świetnie.  Dlatego nie rozumiem tego pojedynku. Masz cel. Realizuj go. Kupisz substytut  i po tygodniu będzie Cię parzył w nadgarstek. Trochę mentorsko ale jak pytasz to odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ostatnich dwóch wpisów :-) Sam kupiłem Rolexa bo zawsze chciałem go mieć. W międzyczasie były inne fajne sikory, ale chciałem Rolexa i w końcu nadszedł ten moment :-) Najpierw nie taki jaki chciałem bo Explorer ale juz Rolex, a miał być Pepsi ale co się odwlecze ... No i jest to co chciałem i na razie mam spokój :)

Także kupuj marzenia :) Reszta nie jest warta tej kasy którą trzeba wyłożyć :) Przynajmniej dla marzącego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch proponowanych wybrałbym Tudora, ale uważam, że Ty powinieneś brać Rolexa. To był Twój cel i marzenie, więc nie szukaj wymówek, bo jak koledzy wyżej pisali kupisz i po tygodniu zaczniesz myśleć o DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając podobny problem z wyborem, najprawdopodobniej zdecydowałbym się na opcję a) ;) Rolex.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głoś na R i pozwolę sobie wkleić pięknego cygana :wub:

 

Dla mnie cudo.

 

10469914_Rolex-Datejust-Ref-16014-09-18-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 10-12 tyś można już kupić kilka fajnych zegarków ale z ikonicznych Rolexów tylko DJa. Skoro znalazł się w tej kategorii to znaczy, że emocje jakie budzi są ważne. A pradziwe emocje można zagłuszać rozumem ale na dłuższą metę trudno z nimi walczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.