Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanicznie się nie różnią, ale złote były podobno specjalnie selekcjonowane ( dokładność chodu), na forum i w sieci jest na ten temat.

Koledzy trochę mieszacie pojęcia nie ma podziału mechanizmów 2809 na złote czy białe wszystkie 2809 produkowane w tym samym czasie były jednakowego koloru.Jedynie mechanizm 2809A,który wszedł do produkcji w 1964roku różnił się kolorem od 2809 i był zawsze biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok precyzyjny

Wołna

Ałmaz

Zgadza się Wostok i Wolna z innego okresu produkcji.Wolna ma stare logo CzCzZ,a Wostok nowe B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wostoki precyzyjne miały zarówno mechanizmy w kolorze stali, jak i w kolorze złotym. Kolor mechanizmu zależał od daty produkcji. Wołny natomiast miały zawsze stalowe werki. W obu wersjach zawsze występowała mikroregulacja. Mogę się jednak mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałmaz koperta i mechanizm a tarcza jakaś dziwna precision class - wskazówki chyba wołna a sekundnik delbana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest po prostu "namalowana" - a właściwie należałoby napisać podrobiona nieudolnie (chodzi o napisy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy znaczenie miało wypełnienie gwiazdek w kole naciągu na niebiesko ?- miałem swego czasu dwa podobne precyzyjne jeden miał gwiazdki na niebiesko i tego licytowali jak szaleni - dostalismy nawet kilka maili gdyby trafił sie ten z niebieskimi to są chętni - ten drugi poszedł sporo taniej

 

Złote mechanizmy miały w oryginale niebieskie gwiazdki, jednak ponoć ze względu na bardzo mocną sprężynę naciąg często ulegał uszkodzeniu. Wymieniane koła naciągu nie miały już malowanych gwiazdek.

 

 

No właśnie wszystkie Wostoki precyzyjne Precision Class miały mechanizmy złotego koloru z mikroregulacją 22 kamienie - Wołny takie same z mikroregulacją tylko koloru stalowego (chromowane) też 22 kamienie a Ałmazy mechanizmy koloru (chromowanego) bez mikroregulacji i na 18 kamieniach - Wczesniej pytałem o mechanizmy koloru złotego na 22kamieniach z mikroreg. jedne miały gwiazdki niebieskie a inne nie

 

To chyba uproszczenie. Tak jak pisze mayor kolor zależał od czasu produkcji. W 1961 były jeszcze robione białe werki, a więc te również występują w Wostokach Precyzyjnyc. Wygląda to tak:

Wołna - biały 22 kamienie

Wostok precyzyjny - biały i złoty 22 kamienie

Ałmaz - biały 18 kamieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i mechanizm się domyśliłem a tarcza mnie zastanawiała.. Wostok sputnik czy ki chu.. brzydko mówiąc :ph34r:  Jakaś taka dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote mechanizmy miały w oryginale niebieskie gwiazdki, jednak ponoć ze względu na bardzo mocną sprężynę naciąg często ulegał uszkodzeniu. Wymieniane koła naciągu nie miały już malowanych gwiazdek.

 

 

 

To chyba uproszczenie. Tak jak pisze mayor kolor zależał od czasu produkcji. W 1961 były jeszcze robione białe werki, a więc te również występują w Wostokach Precyzyjnyc. Wygląda to tak:

Wołna - biały 22 kamienie

Wostok precyzyjny - biały i złoty 22 kamienie

Ałmaz - biały 18 kamieni

To co napisałem o 2809 wiem od zegarmistrza z Five Towns ,który pracował w Czystopolu w latach 60,emigranta z ZSSR pochodzenia żydowskiego,a którego jego kuzyn był przez długi czas Dyrektorem Technicznym w CzCzZ i  odpowiadał za wdrożenie tego mechanizmu do produkcji.Jest kilka różnic pomiędzy werkami WP a Wolna,ale to są różnice subtelne na pewno nie kolor metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to współczesny ukraiński składak. 

Pogrzebałem trochę w sieci i jedyne miejsce gdzie go można było kupić to aukro.ua i nigdzie więcej.

Przykładowo tu w archiwum http://aukro.te.ua/chasy-polet-shturmanskie-2456-kvarts-item3356807327.html

Teraz ich nie widzę w sprzedaży więc pewnie przestali składać. 

przeglądając ebay akurat trafiłem na ten zegarek http://www.ebay.pl/itm/RUSSIAN-MILITARY-SHTURMANSKIE-KIROVSKIE-POLJOT-WATCH-MADE-in-USSR-/181366913539?pt=Wristwatches&hash=item2a3a4f7a03

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to, że takiej tarczy i stylistyki nie ma (bo jest) tylko, że napisy wyglądają jakby na nowo napisane - tak jakby nałożyć nową farbę na stary napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet ktoś mu paszport dorobił przerabiając 2 ostatnie cyfry żeby pasowały do numeru na deklu  :rolleyes: 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio zaliczyłem wpadkę z zegarkiem Rakieta kwarc ,chce zapytać o tego Poljota ..Co to za zegarek?? Jaki werk??Czy wart zainteresowania??

post-67292-0-81946900-1396796452_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, Poljot De Lux był masowo produkowany w kopertach ze złota i z powodu "gold rush" sporo takich zegarków straciło oryginalne koperty.Z kolei łuczowskie werki są mniej trwale i w pewnej ilości zegarków mogły być zastąpione bezdomnymi moskiewskimi mechanizmami.

nawiązując jeszcze do tego wątku, 

Poljot De Lux powinien mieć werk sygnowany 1MCzZ, czyli ten z aukcji: http://allegro.pl/poljot-de-luxe-23-kamienie-2209-i4105172586.html ma werk z łucza, co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, Poljot De Lux był masowo produkowany w kopertach ze złota i z powodu "gold rush" sporo takich zegarków straciło oryginalne koperty.Z kolei łuczowskie werki są mniej trwale i w pewnej ilości zegarków mogły być zastąpione bezdomnymi moskiewskimi mechanizmami.

nawiązując jeszcze do tego wątku, 

Poljot De Lux powinien mieć werk sygnowany 1MCzZ, czyli ten z aukcji: http://allegro.pl/poljot-de-luxe-23-kamienie-2209-i4105172586.html ma werk z łucza, co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj to pewnie pytanie do Mayora jako znawcy chrono http://www.ebay.pl/itm/281298360028?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 ten poljot jest ok? na pierwszy rzut oka wskazówki pozłacane do chromowanej/stalowej koperty i tarcza dość nietypowa ?

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj to pewnie pytanie do Mayora jako znawcy chrono http://www.ebay.pl/itm/281298360028?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 ten poljot jest ok? na pierwszy rzut oka wskazówki pozłacane do chromowanej/stalowej koperty i tarcza dość nietypowa ?

Ten Poljot to jedna wielka lipa.Tarcza wersja dla turystów. korpus chromowany,jedna koronka stalowa druga chromowana na tarczy CCCP ,a na werku SU,Wszystkie wkręty z werku maja ślady odkręcania.Moim zdaniem zegarek poskładany z kilku innych zupełnie nie wart uwagi bez względu na cenę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest niezły.Wczesna wersja cywilnego Szturmanskiego.Czterocyfrowy S/N zgadza się z rodzajem tarczy o czym świadczy napis "US 10 SR"(wczesne)  zamiast "USSR"(późniejsze)..Minusem tego zegarka jest chromowany korpus,ale większość cywili tak ma...Stoper nie resetuje czysto ,wskazówka sekundowa lekko wychylona jest w prawo..Śruba na mostku balansu była odkręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ocenę. Po Streli którą przepuściłem ten wydał mi się bliski ideału. W tej chwili finalizuję transakcję. Od dłuższego czasu przyglądam się chronografom i mam wrażenie że idealny jest niezwykle trudny do kupienia. Jedna śrubka która była odkręcana (dosyć profesjonalnie, bez większych uszkodzeń) to bardzo dobry wynik wśród tego co oferują sprzedawcy. Na stoper nie zwróciłem uwagi, trzeba będzie się temu przyjrzeć dokładniej jak już dotrze do Polski. Ciekawe ile to potrwa, zważywszy na kraj pochodzenia i procedurę dopuszczenia do obrotu u nas. Ja nie mam tyle szczęścia i od dłuższego czasu wszystko co do mnie przychodzi spoza UE najpierw leżakuje w Urzędzie Celnym.

 

Dalej zaś szukam czegoś dobrego w dobrej cenie wśród wojskowych i na 3017. Ale to są trudniejsze tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ocenę. Po Streli którą przepuściłem ten wydał mi się bliski ideału. W tej chwili finalizuję transakcję. Od dłuższego czasu przyglądam się chronografom i mam wrażenie że idealny jest niezwykle trudny do kupienia. Jedna śrubka która była odkręcana (dosyć profesjonalnie, bez większych uszkodzeń) to bardzo dobry wynik wśród tego co oferują sprzedawcy. Na stoper nie zwróciłem uwagi, trzeba będzie się temu przyjrzeć dokładniej jak już dotrze do Polski. Ciekawe ile to potrwa, zważywszy na kraj pochodzenia i procedurę dopuszczenia do obrotu u nas. Ja nie mam tyle szczęścia i od dłuższego czasu wszystko co do mnie przychodzi spoza UE najpierw leżakuje w Urzędzie Celnym.

 

Dalej zaś szukam czegoś dobrego w dobrej cenie wśród wojskowych i na 3017. Ale to są trudniejsze tematy.

Gratulacje..Zegarek jest niekiepski,może być ozdoba w każdej kolekcji.Zapomniałem tez napisać o dwuczęściowym ramieniu resetu co jest w tych zegarkach wielkim plusem ponieważ oznacza produkcje 76-82 czyli z okresu kiedy te zegarki były niedostępne na publicznym rynku w ZSSR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.