Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kto się zna na Pobiedach bo człowiek mnie pyta a ja nie wiem. Ta kombinacja jest poprawna? Myślałem, że w tym,czasie tarczę były jeszcze sygnowane fabryką - chyba, że to przekładka ze złotej?

8327f872fc862fbe86820f3366a3c84c.jpg
7010497d43a36cbc3c9d3b502b97a97e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Ta tarcza to zamiennik z Lem Ren Czas. Nie jest oryginalna.

Serwisowy. Firma Len rem Czas produkowała takie tarcze i zakładała je do zegarków które szły do naprawy. Coś jak nasze warszawskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już w przeciągu kilku tygodni na włoskich aukcjach pojawia się ta Sława. Czy to również był eksport wyłącznie do Włoch jak w przypadku Arbuza i Kaliforni? Czy może zwykły przypadek?

Screenshot_20210622-235142_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 01:01, Progfan_87 napisał(-a):

Kilka razy już w przeciągu kilku tygodni na włoskich aukcjach pojawia się ta Sława. Czy to również był eksport wyłącznie do Włoch jak w przypadku Arbuza i Kaliforni? Czy może zwykły przypadek?

 

Raczej przypadek, poza tym wydaje mi się, ze była ona w złoconej kopercie. Była też taka z niebieskimi cyframi w chromie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego zegarka są  wskazówki w tej Pobiedzie, no chyba nie od Wostoka?

q.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chętnie odkupię wskazówki gdyby ktoś chciał tą poniedę, dobrze zapłacę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poszła, w zestawie, z dwoma innymi, bardzo tanio, zapomniałem zalicytować, bo byłem skupiony na innym zegarku. Szkoda. Ale okazja goni okazję, dziś też mi się trafiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Może piszę trochę nie w temacie, w końcu to wątek o naszych nowych znaleziskach, ale ok... Spróbuję :)

Od jakiegoś czasu zgłębiam tajniki zegarmistrzowstwa, zażywam lektury Podwapińskiego oraz ćwiczę,, na żywych organizmach '', i tu dochodzę w sumie do sedna sprawy :)

Moją próbę kieruję do Was wszystkich, którzy mają jakies zbędne, walające się mechanizmy /części /trupki, które uważacie za zbędne i macie zamiar je zutylizować... Ja je bardzo chętnie Przygarnę, pokryję koszty wysyłki :)

Może nie jest to odpowiedni wątek do zamieszczenia takiego ogłoszenia, ale jesli ktos miałby chęć podzielić się odrobiną swoich częsci, to z pewnością bardzo przyczynia się one do poprawy moich umiejętności zegarmistrzowskich i na pewno w przyszłości darczyńcy mieliby zapewniony przegląd w gratisie  :)... 


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 co to za POLIOT?

 

Untitled.jpg

Untitled2.jpg

 

Miałem takowego w latach 80-tych, tyle że z niebieską tarczą..

 Chciałbym  takowego, ze wzgl. sentymentalnych..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw "Wulkan". Dość często spotykany, ale ciężko trafić w ładnym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ostatnio taki do  życia, nowe szkiełko, nówka tarcza łamana, kopertę wymieniłem na połysk, bo była matowa, jeszcze naprawa u zegarmistrza,

bo nie był na chodzie, - nikt nie chciał kupić przez długi czas - w końcu ktoś wziął za 70, po wielu obniżkach ceny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bober220582

Hej. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak się nazywa ten zegarek? Będę bardzo wdzięczny.

624d8f6b4d3e97bbc5dc81274865.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bober220582

Dziękuję bardzo 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

Witam.  

Zegarek nabyłem, bo wydał mi się  ciekawy, ale to mój drugi "rusek" w życiu, na dodatek internet jest wyjątkowo ubogi jeśli chodzi o ten egzemplarz. Jest ktoś w stanie udzielić jakiś informacji na jego temat?

20210826_110816.jpg

20210825_111739.jpg

Edytowane przez maciejc2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zegarek po pradziadku Raduga. I zastanawiam się czy to jest oryginał. Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat. Chciałbym go odnowić ,ale niewiem czy warto. Jest uszczerbany i wskazówka godzinowa chyba chodzi jakoś szybciej. Czy mógłbym prosić o słowo w temacie?

IMG_20210829_175748.jpg

IMG_20210829_175823.jpg

IMG_20210829_175805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Koreczek napisał(-a):

Witam wszystkich. Mam zegarek po pradziadku Raduga. I zastanawiam się czy to jest oryginał. Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat. Chciałbym go odnowić ,ale niewiem czy warto. Jest uszczerbany i wskazówka godzinowa chyba chodzi jakoś szybciej. Czy mógłbym prosić o słowo w temacie?

IMG_20210829_175748.jpg

IMG_20210829_175823.jpg

IMG_20210829_175805.jpg

Raduga to eksportowa marka na rynek rumuński produkowana przez fabrykę w Czystopolu. To akurat eksportowa Wołna. Dosyć rzadko spotykane są tylko Twoja niestety w nienajlepszym stanie. Jeśli to pamiątka to zaniósłbym do zegarmistrza niech zrobi serwis wymieni co potrzeba i tyle. Jeśli chcesz się bawić w złocenie koperty i czyszczenie tarczy to oczywiście da się ale przewyższy to koszt zegarka. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2021 o 19:28, maciejc2005 napisał(-a):

Witam.  

Zegarek nabyłem, bo wydał mi się  ciekawy, ale to mój drugi "rusek" w życiu, na dodatek internet jest wyjątkowo ubogi jeśli chodzi o ten egzemplarz. Jest ktoś w stanie udzielić jakiś informacji na jego temat?

20210826_110816.jpg

20210825_111739.jpg

Noworus z mechanizmem poljota 3133 na 23 kamykach, tu akurat wystepuje jako buran oczwiscie jak prawie wszystkie noworusy edycja limitowana,ogólnie ładny aczkolwiek produkują tego od groma że człowiek nie nadazy wszystkich poznac

Edytowane przez jarek08s
Rozszerzenie opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.