Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

;)

IMG_20231129_181810.jpg

Soundbar czy centralny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kolejnej reinkarnacji Unitry? Trochę kibicowałem poprzedniej, nawet gdzieś poniewierają się ich słuchawki, ale nie wypaliło. Obecna wygląda poważniej w sensie zaangażowanych środków, produkty też sprawiają wrażenie bardzo porządnie zaprojektowanych i wykonanych na wysokiej cenowej półce. Wyraźnie celują w Luxmana czy nawet Accuphase. Jaka jest wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Co sądzicie o kolejnej reinkarnacji Unitry? Trochę kibicowałem poprzedniej, nawet gdzieś poniewierają się ich słuchawki, ale nie wypaliło. Obecna wygląda poważniej w sensie zaangażowanych środków, produkty też sprawiają wrażenie bardzo porządnie zaprojektowanych i wykonanych na wysokiej cenowej półce. Wyraźnie celują w Luxmana czy nawet Accuphase. Jaka jest wasza opinia?

Konkrety, podlinkuj, co znaczy nowa i w jakim wydaniu ? Tylko nazwa a produkcja na Tajwanie, nazwa, ale produkcja w PL, bez starych projektów, czy wskrzeszenie starych projektów opartych na oryginalnych schematach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja w Polsce, a co do starych projektów to pół na pół: oczywiście starych flaków nikt normalny nie będzie reaktywował, bo to było dziadostwo okropnie w dodatku wykonane (pamiętam swojego kaseciaka Unitry, w środku wyglądało, jakby ktoś smarkał cyną). Natomiast layout...

 

Unitra_reedycja_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Produkcja w Polsce, a co do starych projektów to pół na pół: oczywiście starych flaków nikt normalny nie będzie reaktywował, bo to było dziadostwo okropnie w dodatku wykonane (pamiętam swojego kaseciaka Unitry, w środku wyglądało, jakby ktoś smarkał cyną). Natomiast layout...

 

Unitra_reedycja_4.jpg

👌👌👌👌 Żeby tylko ceną nie zabili, brał bym 🤩🤩🤩

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Natomiast layout...

 

 

Jak wintydzowy Marantz    :D

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wygląda świetnie. Ceny pewnie skalkulowane tak by przystawały (mam nadzieję) do podzespołów i jakości wykonania która wygląda super. Mimo t sprzęt ale nie dla mnie. Słucham w taki sposób i na tyle, że nie wydam 50 000 dla wyglądania i nie wykorzystywania. Ciekawe czy Ci którzy tyle wydają, skłonią się ku  Unitrze? Kibicuję mocno i szczerze. Nie mniej, nawiązując do niegdysiejszej dyskusji w tym temacie, skoro marka i cena kabli ociepla dźwięk, poszerza scenę i zwiększa szczegółowość (nawet cyfrowych i zasilających) - to może być że tu Unitra nie wydoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adi napisał(-a):

Sprzęt wygląda świetnie. Ceny pewnie skalkulowane tak by przystawały (mam nadzieję) do podzespołów i jakości wykonania która wygląda super. Mimo t sprzęt ale nie dla mnie. Słucham w taki sposób i na tyle, że nie wydam 50 000 dla wyglądania i nie wykorzystywania. Ciekawe czy Ci którzy tyle wydają, skłonią się ku  Unitrze? Kibicuję mocno i szczerze. Nie mniej, nawiązując do niegdysiejszej dyskusji w tym temacie, skoro marka i cena kabli ociepla dźwięk, poszerza scenę i zwiększa szczegółowość (nawet cyfrowych i zasilających) - to może być że tu Unitra nie wydoli....

Jak chcę mieć ciepły dźwięk zakładam bambosze i piję grzańca 😁😁😁

No nie wie nie wiem 🤔🤔🤔

gh5jiuzeewylpenwbxjb.jpg

Albo to 🤔🤔🤔

Yamaha-16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nowa Unitra zbiera pozytywne recenzje, ceny wzmacniacza i cdka jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale z kolumnami to grubo popłynęli. Ceny kabli litościwie pominę.
Przy okazji, ma ktoś może namiary na jakiegoś dobrego magika w Wawie i okolicach, albo w Trójmieście który podjąłby się naprawy takiego antyku od rzeczonej Unitry? To mój sprzęt, który miałem za małolata, rok produkcji jak dobrze pamiętam 1988. Z sentymentu chciałbym żeby dalej był na chodzie. Kaseciak z Pewexu już tylko za dekorację będzie robić.


0f990167bd61503a867bbb12f3c99c9a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dla sentymentalnych fanów marki, raczej trudno odsprzedawalny, a jeśli już, to ze sporą stratą. Wydaje mi się, że większość audiofilów/melomanów (niepotrzebne skreślić) w takim budżecie wybierze jednak inny sprzęt. Pomimo tego, kibicuję reaktywatorom marki, fajnie widzieć dobrze grający sprzęt z napisem "Wyprodukowano w Polsce" i żałuję, że w tym roku nie byłem na Audio Show gdzie można było posłuchać całego zestawu Unitry. Ostatnio obejrzałem nowy filmik pana RS, może kogoś zaciekawi, przekona, albo wręcz odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi napisał(-a):

Sprzęt wygląda świetnie. Ceny pewnie skalkulowane tak by przystawały (mam nadzieję) do podzespołów i 

A na moje wygląda to, że cenę wyznaczyły ogólne tendencje i ceny sprzętu z zachodu, ale o ugruntowanej pozycji i to od razu z górnego maksymalnego przedziału. Czy to na star zagra lepiej niż Nad za 6k, który dla mnie nie jest żadnym bożyszczem a jedynie przykładem to nie wiem.

Delikatnie pominę fakt, że we wzmacniaczu za 15k z reguły cena użytych komponentów, gdyby to chciał zlutować domorosły elektronik to noże z hukiem  1/4 ceny końcowej. Badania ? OK niech będzie kolejna 1/4 no to i tak zostaje 50% narzutu dla wszystkich pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę. Jeśli chcieliby dłużej zostać na rynku to raczej powinni uderzyć w sprzęt budżetowy, dla mas - wtedy znajdzie się niejeden chętny co kupi chociażby z sentymentu, a jakością sprzęt nie odbiegałby od innych budżetowców. Ale jak ktoś chce wydać kilkadziesiąt tysięcy zł na sprzęt audio, to (bez urazy) chyba musiałby mieć coś nierówno pod sufitem aby wybrać Unitrę, zamiast sprawdzonego i rekomendowanego sprzętu innych dobrze znanych i cenionych w świecie audiofili/melomanów marek audio.

To tak jakby chiński Pagani Design nagle wypuścił zegarek za 50 tys. zł. Nawet jak by był zrobiony z genialnych materiałów i na świetnym werku, kupicie? A w zegarkach za kilka stówek idzie im świetnie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

Chyba bym wybrał to w tej cenie 🤔🤔🤔

I jakoś niespecjalnie mnie to dziwi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka cenowa Unitry. To jakby zreanimować WSK i sprzedawać w cenie Ducati 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten jest sporo tańszy 😁😁😁 myślę że szło by poszukać taniej 🤔🤔🤔 a za różnice jakieś głośniczki 😁😁😁

Screenshot_2023-11-30-15-18-51-46_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Burns napisał(-a):

A na moje wygląda to, że cenę wyznaczyły ogólne tendencje i ceny sprzętu z zachodu, ale o ugruntowanej pozycji i to od razu z górnego maksymalnego przedziału. Czy to na star zagra lepiej niż Nad za 6k, który dla mnie nie jest żadnym bożyszczem a jedynie przykładem to nie wiem.

Delikatnie pominę fakt, że we wzmacniaczu za 15k z reguły cena użytych komponentów, gdyby to chciał zlutować domorosły elektronik to noże z hukiem  1/4 ceny końcowej. Badania ? OK niech będzie kolejna 1/4 no to i tak zostaje 50% narzutu dla wszystkich pośredników.

 

Nie. To jest w tej chwili dolny przedział marek o ugruntowanej pozycji. I dodam od razu, że niestety. Luxman, Accuphase czy nawet topowe modele Yamahy czy Technicsa są droższe, zaś europejska i amerykańska konkurencja aspirująca do wysokiej półki kosztuje oczy z głowy, wraz z nerwami wzrokowymi. Niestety, hifi porzuciło już kategorię sprzętu powszechnego użytku i zadomowiło się w kategorii "luksus" lub nawet "luksus dla nielicznych wariatów".

 

 

3 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

A ten jest sporo tańszy 😁😁😁 myślę że szło by poszukać taniej 🤔🤔🤔 a za różnice jakieś głośniczki 😁😁😁

Screenshot_2023-11-30-15-18-51-46_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

On sobie może być tańszy, bo to wzmacniacz cyfrowy na impulsowym zasilaczu. Frakcja ceny bebechów Unitry, a w dodatku robiony przez wielką korporację, która te wszystkie kolorowe koraliki kupuje hurtem na kontenery. Jeśli Unitra jest za droga (z czym nie polemizuję), to ten powinien kosztować połowę tego, co kosztuje.

 

 

5 godzin temu, ASTRAL napisał(-a):

Na razie nowa Unitra zbiera pozytywne recenzje, ceny wzmacniacza i cdka jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale z kolumnami to grubo popłynęli. Ceny kabli litościwie pominę.
Przy okazji, ma ktoś może namiary na jakiegoś dobrego magika w Wawie i okolicach, albo w Trójmieście który podjąłby się naprawy takiego antyku od rzeczonej Unitry? To mój sprzęt, który miałem za małolata, rok produkcji jak dobrze pamiętam 1988. Z sentymentu chciałbym żeby dalej był na chodzie. Kaseciak z Pewexu już tylko za dekorację będzie robić.


0f990167bd61503a867bbb12f3c99c9a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A czemu za dekorację? U mnie pracuje prawie 40-letnia Aiwa, która jest super. Model AD-F 910.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek zweryfikuje cenę. Za rok o tej samej porze porozmawimy a może nawet szybciej. P.S. Właśnie słyszałem reklamę w radiu, że w  Poznaniu wystawa Unitry, tej prawdziwej z poprzedniego wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Rynek zweryfikuje cenę. Za rok o tej samej porze porozmawimy a może nawet szybciej. P.S. Właśnie słyszałem reklamę w radiu, że w  Poznaniu wystawa Unitry, tej prawdziwej z poprzedniego wieku.

 

Dobrze zachowana stara Unitra wciąż może robić wrażenie. Tylko trzeba ostrożnie dobierać kolumny, 40 lat temu moce wzmacniaczy tranzystorowych były nie takie, jak współcześnie, a i zasilanie... Mój ówczesny wzmacniacz PW 913 miał 35 wat i to był jakiś rekord w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2023 o 18:11, Burns napisał(-a):

 

Sprawdź sobie takie ustrojstwo "Sonus Faber Omnia All-In-One"

@eye_lip to co proponuje @Burns wygląda na moje wprawne oko i brzmi na moje niewprawne ucho genialnie. Sam się nad SF zastanawiałem ale cena mnie wtedy zastopowała.

Gosc z salonu doradził mi Ruarka R5 i to był świetny wybór za 50% ceny SF. Po miesiącu mniej więcej zaczął jeszcze lepiej brzmieć niż na starcie. U mnie to sprzęt do 357 oraz Spotify. Gra w grupie z MRX. Teraz Ruark wypuścił następcę R5 choć poprzednika jeszcze można złapać.

Wyglad i wykonanie moim zdaniem top.

 

 

IMG_0019.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Ruark, może pomyślę kiedyś nad takim jak dorobię się sypialni, póki co, więcej u siebie już nie wcisnę 😉

IMG_20231130_204635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.