Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzałem kotleta

Coś do 3k kupię wzmacniacz jakiś z odtwarzaczem sieciowym, jakieś kombo co bym Tidala i Spotifaja posluchał. W większości małżonka....

Ja nie mam kiedy i ucho nie te....... 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mistrz17 napisał(-a):

Odgrzałem kotleta

Coś do 3k kupię wzmacniacz jakiś z odtwarzaczem sieciowym, jakieś kombo co bym Tidala i Spotifaja posluchał. W większości małżonka....

Ja nie mam kiedy i ucho nie te....... 

A małżonka ucho ma dobre? Bo jak ucho "nie te..." to weź byle co, tylko jakiejś znanej marki (żeby jakieś wsparcie i jakość była). Nie warto przepłacać. Zresztą i tak większość zależy od głośników. Elektronika robi tak małe błędy że nie ma co jakoś specjalnie nad tym przysiadać - wszystko w zasadzie zależy od głośników. A sam odbiór dźwięku jest potwornie subiektywny że ciężko doradzać. To co spodoba się mi, to Wam może wcale. Najlepiej podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać.

PS. "Audiofilami" się nie przejmuj, bo oni słyszą rzeczy które się biologom i fizykom nawet nie śniły (jest to tylko i wyłącznie psychologia - siła sugestii) 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podobne uchu jak ja😂

Miałem inwestować ale i tak mało słucham ale CD został kolumn na razie nie zmieniam bo hajsu brak a brakuje mi właśnie Tidala i Spotify.

Kolumny Oli Roth40 

Nie za bardzo wiem w co iść w tej cenie.....


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ci polecić Ruarka all-in-one R5 plus Mrx'y - świetny systemik do nagłośnienia każdego kąta w domu spotifajem czy radiem internetowym. Ale zobaczyłem teraz jak to podrożało ;( Masakra jakaś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzałem kotleta
Coś do 3k kupię wzmacniacz jakiś z odtwarzaczem sieciowym, jakieś kombo co bym Tidala i Spotifaja posluchał. W większości małżonka....
Ja nie mam kiedy i ucho nie te....... 
Ja sobie do normalnego wzmacniacza stereo podłączyłem kablem wzmacniacz słuchawkowy FiiO BTR5 a do niego sygnał przez BT z telefonu lub lapka - Spotify lub Tidal w najwyższej jakości przepuszczone przez ten DAC dają naprawdę fajną jakość, obsługuje się bardzo wygodnie bo po prostu telefonem.
Jak ktoś nie ma takiego ucha i budżetu że tylko ciężkie winyle na najdroższych lampach go zaspokajają to taki zestaw zupełnie daje radę, nie jest to jakość jaką mam z CD ale wygoda to rekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystko na odwrót: niedawno kupiłem tuner Aiwy z końca lat 70, model AT-9700. Maszyna jak złoto, zrobiona na poziomie dzisiejszych Accuphase. Nawet taka relatywnie mniejsza firma, jak się uparła zrobić flagowy model, to go wtedy robiła w dużym stylu.

 

Aiwa.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja nie słucham z czasu włączę radio ale moja się uparła na Tidala i Spotify

Nie jestem na bieżąco w audio

Budżet ustaliłem na 4k i chciałbym coś w miarę w tej kasie nawet w używkach 

 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

A małżonka ucho ma dobre? Bo jak ucho "nie te..." to weź byle co, tylko jakiejś znanej marki (żeby jakieś wsparcie i jakość była). Nie warto przepłacać. Zresztą i tak większość zależy od głośników. Elektronika robi tak małe błędy że nie ma co jakoś specjalnie nad tym przysiadać - wszystko w zasadzie zależy od głośników. A sam odbiór dźwięku jest potwornie subiektywny że ciężko doradzać. To co spodoba się mi, to Wam może wcale. Najlepiej podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać.

PS. "Audiofilami" się nie przejmuj, bo oni słyszą rzeczy które się biologom i fizykom nawet nie śniły (jest to tylko i wyłącznie psychologia - siła sugestii) 🤣

Wpis w rodzaju, mało wiem, to się wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mistrz17 napisał(-a):

Odgrzałem kotleta

Coś do 3k kupię wzmacniacz jakiś z odtwarzaczem sieciowym, jakieś kombo co bym Tidala i Spotifaja posluchał. W większości małżonka....

Ja nie mam kiedy i ucho nie te....... 

Przekracza budżet, ale…

46973026-F1BF-4930-A403-56F3DDF0AF64.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o nim. Wierzyć się nie chce że to małe tak gra


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mistrz17 napisał(-a):

Czytałem o nim. Wierzyć się nie chce że to małe tak gra

Porównaj z Yamaha. Coś wybierzesz👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z Yamahy masz na myśli?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kurzy napisał(-a):

Wpis w rodzaju, mało wiem, to się wypowiem. 

Miałem coś napisać, ale ugryzłem się w język... :-] I niech tak pozostanie :-] Nie będę uszczypliwy jak niektórzy co to pozjadali wszystkie rozumy...

 

Sprzęt dobiera się pod głośniki, rzadko na odwrót. Poza tym trzeba posłuchać - każdy "słyszy inaczej". Także uważam że polecanie czegoś jest pozbawione sensu. Każdy powinien wybrać pod swój gust. Trzeba odwiedzić kilka salonów ze sprzętem audio i popróbować dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się będzie wybrać do stolicy na jakieś demo. Może ciut rzuci światło na wybór.

Biorę pod uwagę Powernode ale jakoś tak z dużym dystansem bo zawsze myślałem że kloc musi napędzić kolumny.

Magnat MR 780 i jakiś streamer.

I Audiolab Omnia 

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mariusz9a napisał(-a):

Miałem coś napisać, ale ugryzłem się w język... :-] I niech tak pozostanie :-] Nie będę uszczypliwy jak niektórzy co to pozjadali wszystkie rozumy...

 

Sprzęt dobiera się pod głośniki, rzadko na odwrót. Poza tym trzeba posłuchać - każdy "słyszy inaczej". Także uważam że polecanie czegoś jest pozbawione sensu. Każdy powinien wybrać pod swój gust. Trzeba odwiedzić kilka salonów ze sprzętem audio i popróbować dźwięku.

Szkoda, że odniosłeś się tylko do części swojej wypowiedzi. Śmiało, nie gryź się w język, możemy porozmawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Szkoda, że odniosłeś się tylko do części swojej wypowiedzi. Śmiało, nie gryź się w język, możemy porozmawiać. 

A jaką częć wypowiedzi masz na myśli? Tą że jak ktoś jest "głuchy" to w zasadzie wszystko jedno? Czy uraziłem "audiofila"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mistrz17 napisał(-a):

Trzeba się będzie wybrać do stolicy na jakieś demo. Może ciut rzuci światło na wybór.

Biorę pod uwagę Powernode ale jakoś tak z dużym dystansem bo zawsze myślałem że kloc musi napędzić kolumny.

Magnat MR 780 i jakiś streamer.

I Audiolab Omnia 

Ja tu skromnie, bo miało być do 3 tys. 😀

Audiolab👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poodwiedzał ale ganiać do Wawy 100km nie za bardzo mi się chce bo wiem że tak to będzie grało z czasu. Podjadę z raz luknę może jak to pyka jak czas pozwoli.

Listę jaką z trzech wersji max muszę zrobicć


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mariusz9a napisał(-a):

A jaką częć wypowiedzi masz na myśli? Tą że jak ktoś jest "głuchy" to w zasadzie wszystko jedno? Czy uraziłem "audiofila"?

Z szacunkiem masz problem, tak myślę.

3 minuty temu, Mistrz17 napisał(-a):

Ja bym poodwiedzał ale ganiać do Wawy 100km nie za bardzo mi się chce bo wiem że tak to będzie grało z czasu. Podjadę z raz luknę może jak to pyka jak czas pozwoli.

Listę jaką z trzech wersji max muszę zrobicć

Czytam, czuję, że dasz radę, bo widzę, że temat masz przerobiony😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistrz17 napisał(-a):

Co z Yamahy masz na myśli?

Miało być bliżej budżetu.

75501A9E-1C57-41C2-B56E-6E3D2F339E98.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kurzy napisał(-a):

Z szacunkiem masz problem, tak myślę.

Niby z czym? Sam się mnie uczepiłeś i migasz się od odpowiedzi o co Ci w ogóle chodzi :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Niby z czym? Sam się mnie uczepiłeś i migasz się od odpowiedzi o co Ci w ogóle chodzi :-]

Gościu skończ już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzałem kotleta
Coś do 3k kupię wzmacniacz jakiś z odtwarzaczem sieciowym, jakieś kombo co bym Tidala i Spotifaja posluchał. W większości małżonka....
Ja nie mam kiedy i ucho nie te....... 
https://www.denon.com/pl-pl/shop/networkmusicsystem/ceoln10

Mam. Bardzo polecam. To naprawdę gra wyśmienicie.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie chwilowo ma napędzić podłogi.

Oli roth 40 i czy da radę....

Salon 😂😂 bez śmiechów tylko 18m²

Więc ma fajnie grać w tym metrażu.

Raczej pewnie pójdę w coś prostego fajnego łatwego w obsłudze 

Nie jestem melanem audiofilem ale coś do grania musi być 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.