Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2022 o 20:07, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Czy kupując zegarek, nadajesz nadgarstkowi specjalny kształt, dostosowany do formy nowego czasomierza? I czy robisz to chirurgicznie, czy stosując masaż tybetańskich mniszek?

 

 

Szanowny wybaczy, ale porównanie kompletnie od czapy. Wbrew pozorom, pytanie mkl1 jest bardzo zasadne. Równie dobrze można pokiwać głową z politowaniem nad kimś, kto kupuje np lambo, żeby zamiast jechać z nim na tor turla się w korku drogą wojewódzką.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć... A mnie porównanie nadal się bardzo podoba, zwłaszcza że pytanie było zadane w nieczystej intencji i w lekko obelżywym toniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

zwłaszcza że pytanie było zadane w nieczystej intencji i w lekko obelżywym toniku.

Gdzie zauważyłeś OBELŻYWY ton?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze trafiam z zapytaniem, jeśli jest odpowiedniejszy temat, oczywiście proszę o przeniesienie.

Sprawa wygląda tak: Wieża Denon Ceol N8 podłączona kablem optycznym do telewizora Samsung UE50NU7472 

Oglądając normalnie telewizję, ustawiając na pilocie wieży źródło dźwięku jako Digital In - dźwięk gra elegancko. To samo w przypadku puszczenia na tv np Youtube.

Ale już odpalając Netflixa czy Tidala... głucha cisza.

Co może być powodem? Sprawdzone na dwóch kablach optycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam problem - mam słuchawki AKG k404 - przetarł mi się kabel przy dżeku :) - niestety nie można tego lutować bo się topi - a jeszcze większym problemem jest to, że tych słuchawek nie można dostać. Wszędzie jest napisane, że towar trwale niedostępny. W sumie się nie dziwię, bo to najlepsze słuchawki - czy pomożecie znaleźć coś co by mogło godnie zastąpić te cudowne słuchawki ?:) Oczywiście w podobnej cenie :) - z góry dzięki za pomoc!!!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Solve napisał(-a):

Ludziska mam problem - mam słuchawki AKG k404 - przetarł mi się kabel przy dżeku :) - niestety nie można tego lutować bo się topi - a jeszcze większym problemem jest to, że tych słuchawek nie można dostać. Wszędzie jest napisane, że towar trwale niedostępny. W sumie się nie dziwię, bo to najlepsze słuchawki - czy pomożecie znaleźć coś co by mogło godnie zastąpić te cudowne słuchawki ?:) Oczywiście w podobnej cenie :) - z góry dzięki za pomoc!!!

Jak Ci słuchawki pasują i reszta jest dobra to spróbuj je ratować. 1.punkt naprawy sprzętu hifi, poradzą sobie z lutowaniem, wymienią wtyk. 2. poszukaj w sieci może ktoś oferuje w twojej okolicy rekabling słuchawek. 3 zakup dobrej lutownicy, odpowiedniego topnika i materiału do lutowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Solve napisał(-a):

Ludziska mam problem - mam słuchawki AKG k404 - przetarł mi się kabel przy dżeku :) - niestety nie można tego lutować bo się topi - a jeszcze większym problemem jest to, że tych słuchawek nie można dostać. Wszędzie jest napisane, że towar trwale niedostępny. W sumie się nie dziwię, bo to najlepsze słuchawki - czy pomożecie znaleźć coś co by mogło godnie zastąpić te cudowne słuchawki ?:) Oczywiście w podobnej cenie :) - z góry dzięki za pomoc!!!

 

Co niby się topi?  Wtyczka??? Jak lutowana przez plastikowy korpus to tak...😉

Nie widzę najmniejszego problemu. Odciąć starą, (oczywiście powyżej przetarcia kabla), przygotować przewody i przylutować nową.

Chyba ze nie masz w lutowaniu żadnego doświadczenia - każdy elektronik, nawet amator majsterkowicz zrobi to za grosze :rolleyes:.

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kuklik napisał(-a):

[...] - każdy elektronik, nawet amator majsterkowicz zrobi to za grosze :rolleyes:.

 

Jakie grosze, jakie grosze się pytam? Pan se uważaj. Każdy szanujący się amator elektronik za mniej niż 2 piwa nawet nie będzie rozmawiał.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady :) i za zaangażowanie :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Które słuchawki byście wybrali : Sony XM5 czy B&W PX7 S2 ? 


Zawsze polecam tę stronę - najlepsze, niezależne testy słuchawek w sieci.

https://www.rtings.com
 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Które słuchawki byście wybrali : Sony XM5 czy B&W PX7 S2 ? 

Ja proponuję dokonać odsłuchu na dobrym sprzęcie i muzyki dobrze zapisanej. 

Każdy ma inne preferencje...

Nie kupuj kierując się tylko testem. Przydają się bo opiszą trwałość i ważne parametry np. ale reszta czyli dźwięk i leżenie na uchu ...

Osobiście Sony bym nie kupił. BW ma większe membrany - wolę takie. 

Mają poduszki z cienkiej skóropodobnej tkaniny?

Jeśli tak to żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, markali napisał(-a):

Ja proponuję dokonać odsłuchu na dobrym sprzęcie i muzyki dobrze zapisanej. 

Każdy ma inne preferencje...

Nie kupuj kierując się tylko testem. Przydają się bo opiszą trwałość i ważne parametry np. ale reszta czyli dźwięk i leżenie na uchu ...

Osobiście Sony bym nie kupił. BW ma większe membrany - wolę takie. 

Mają poduszki z cienkiej skóropodobnej tkaniny?

Jeśli tak to żadne.


Ale my tu mówimy o słuchawkach BT z NC, na których będzie odtwarzana muzyka ze streamingu. Wszystkie słuchawki BT NC z górnej półki grają podobnie. Ja wybrałem Bose NC700 ze względu na wygodę i dobrą współpracę ze sprzętami japkowymi. 
 

Odsłuchiwać, to można sobie w salonie HiFi jakieś topowe Sennheisery, BD czy inne Kossy podpięte złotymi kablami do lampowego wzmaka słuchawkowego 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


grają podobnie.

Ja wybrałem Bose NC700 ze względu na wygodę
 

 

O to mi chodziło. Podobnie to jednak nie to samo.

Wygoda to też ważne oczywiście. Pisałem "leżenie na uchu"

 Fajna jest też Audio Technica.

Pozdrawiam!

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Zawsze polecam tę stronę - najlepsze, niezależne testy słuchawek w sieci.

https://www.rtings.com
 

Dzięki , ale niestety nie mają testu PX7 S2 

 

9 godzin temu, markali napisał(-a):

 

Mają poduszki z cienkiej skóropodobnej tkaniny?

Jeśli tak to żadne.

Niestety nie mogę znaleźć info. Odnośnie materiału poduszki , co do membran masz rację 40mm to nie 30mm , spróbuję znaleźć sklep gdzie mogę próbować te słuchawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Dzięki , ale niestety nie mają testu PX7 S2 

 


Powiem tak: B&W robi świetne kolumny. I na tym powinni poprzestać… W tej cenie - bez rewelacji.

Bose ogólnie robi kiepski sprzęt HiFi ale słuchawki ANC robią świetne. Weź Pan Bose 700 i będziesz Pan zadowolony. Sony mają ciut lepsze ANC ale grają ciężko, basem - No, chyba, że słuchasz hip-hopu czy innego rapu. Bose grają najbardziej zrównoważony dźwięk, mają super ANC i są mega wygodne.

Przerabiałem temat dość dokładnie jakiś czas temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po testach , Sony XM 4 i 5 , Bose 700 i 45 oraz B&W PX7 S2 , jak na moje uszy , najwygodniejsze są Sony XM5 , fajne pod każdym względem są Bose 700 -  lepiej brzmią niż droższe Sony XM5 - ale król jest jednak B&W PX7 S2 piękne wyraziste brzmienie- słychać każde instrument- , jakość wykonania i system wyciszenia , i jako jedyne- jak miałem włączonego systemu wyciszenia bez muzyki -nie usłyszałem w nich, cichego elektrycznego bzzzz którego słyszałem we wszystkich wymienionych słuchawkach !

będą niebieskie 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2022 o 22:00, 83czarny napisał(-a):

Mam nadzieję, że dobrze trafiam z zapytaniem, jeśli jest odpowiedniejszy temat, oczywiście proszę o przeniesienie.

Sprawa wygląda tak: Wieża Denon Ceol N8 podłączona kablem optycznym do telewizora Samsung UE50NU7472 

Oglądając normalnie telewizję, ustawiając na pilocie wieży źródło dźwięku jako Digital In - dźwięk gra elegancko. To samo w przypadku puszczenia na tv np Youtube.

Ale już odpalając Netflixa czy Tidala... głucha cisza.

Co może być powodem? Sprawdzone na dwóch kablach optycznych.

Skoro dźwięk "dostaje" się do Denona to nie szukał bym przyczyny w kablu. Tu ewidentnie jest problem albo z telewizorem a pewniej z aplikacjami na nim. Sprawdź dokładnie ustawienia netflixa i tidala na telewizorze. U mnie wszystko śmiga jak trzeba. Mam Denona N10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mam nadzieję, że dobrze trafiam z zapytaniem, jeśli jest odpowiedniejszy temat, oczywiście proszę o przeniesienie.
Sprawa wygląda tak: Wieża Denon Ceol N8 podłączona kablem optycznym do telewizora Samsung UE50NU7472 
Oglądając normalnie telewizję, ustawiając na pilocie wieży źródło dźwięku jako Digital In - dźwięk gra elegancko. To samo w przypadku puszczenia na tv np Youtube.
Ale już odpalając Netflixa czy Tidala... głucha cisza.
Co może być powodem? Sprawdzone na dwóch kablach optycznych.


1. Uruchom netflixa.
2. W trakcie jak netfilx działa wejdź w ustawienia dźwięku w telewizorze.
3. Edytuj ustawienia zaawansowane i zmień na format PCM.

Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2022 o 21:00, Louis Cypher napisał(-a):


Powiem tak: B&W robi świetne kolumny. I na tym powinni poprzestać… W tej cenie - bez rewelacji.

Bose ogólnie robi kiepski sprzęt HiFi ale słuchawki ANC robią świetne. Weź Pan Bose 700 i będziesz Pan zadowolony. Sony mają ciut lepsze ANC ale grają ciężko, basem - No, chyba, że słuchasz hip-hopu czy innego rapu. Bose grają najbardziej zrównoważony dźwięk, mają super ANC i są mega wygodne.

Przerabiałem temat dość dokładnie jakiś czas temu.

 

 

Słuchawki Sony to smutek w porównaniu z latami świetności. Może (ale tylko może) ich topowy model za pierdylion dolarów pamięta jeszcze, jak grały Sony w latach 90. Ale to, co teraz sprzedają w cenach rzędu 1000 PLN to przebasowione syfiliszcze. Piszę to jako właściciel ich MDR-1R. W których w dodatku po roku zaczęła złazić sztuczna skóra, a obecnie już powiewają farfocle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2022 o 21:00, Louis Cypher napisał(-a):


Powiem tak: B&W robi świetne kolumny. I na tym powinni poprzestać… W tej cenie - bez rewelacji.

Bose ogólnie robi kiepski sprzęt HiFi ale słuchawki ANC robią świetne. Weź Pan Bose 700 i będziesz Pan zadowolony. Sony mają ciut lepsze ANC ale grają ciężko, basem - No, chyba, że słuchasz hip-hopu czy innego rapu. Bose grają najbardziej zrównoważony dźwięk, mają super ANC i są mega wygodne.

Przerabiałem temat dość dokładnie jakiś czas temu.

 

Trochę masz racji, bo z jednej strony b&w px7 s2 to bardzo dobre słuchawki, z drugiej, ograniczenia w wysokim paśmie słychać.

Na dzień dzisiejszy audeze LCD-1, w tym budżecie są lepsze, tyle, że one na smyczy😀

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.