Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Qba.

Hi-Fi stereo

Recommended Posts

Niestety, uchował się tylko jeden. 

I tak musiałem, stoczyć wojnę o niego z innymi, którzy się zorientowali, jaka jest wartość kolekcjonerska tego sprzętu.

Jak jesteś zainteresowany, to od czasu do czasu, koledzy przywożą rodzynki od naszych zachodnich sąsiadów. 

Piękny sprzęt!!!

U mnie na co dzień gra to:

image.thumb.jpg.7ab9d74f1c7b8f37f207be09b48162cc.jpg

Oprocz blu-raya Sony jest jego pradziad...

image.thumb.jpg.68e510e15d38c801ba5128fcac14d4eb.jpg

...oraz audiofilski wówczas (a dziś już mocno wychechłany) Marantz CD-84

image.thumb.jpg.8e50fa32f5c634a2341992d10dcb8259.jpg

Kolumny już współczesne... 

I gra to dobrze. Owszem, PA428 ustępuje wielu nowym konstrukcjom, do tego ma cichutki, ale wyraźny przydźwięk sieciowy, ale naprawdę nie tyle da się tego słuchać, ale po prostu gra to dobrze.

Jest jeszcze gramofon (współczesny Denon), natomiast nie zmieścił się magnetofon (poszedł do innego pokoju).

A skoro mowa o innym pokoju, to tam sobie wymyśliłem meble w stylu „kolonialnym” i retro audio do komputera.

7DE0A56C-8A54-4F4C-B44D-930A9DD19E9A.thumb.jpeg.82788992cc814a71a5be1b2f55e06196.jpeg

Pokoj jeszcze niegotowy, więc zastosowałem super-audiofilskie standy :)

B211493C-E750-46E7-B711-76C1F285ED4A.thumb.jpeg.65052b7d85e66ed86bf1caad8def1f2f.jpeg

Teraz jaki „retro” wzmacniacz do komputera? W zasadzie można by kupić coś starego, ale chciałem jednak coś z USB i Bluetoothem, wiec kupiłem toto...

FBD36B07-FB50-40AF-B544-8AA39F90F91E.thumb.jpeg.6d6f26beaca3fe1b78c66a41ded5404b.jpeg

Retro jak w mordę strzelił ;)

Odsluch?

Jakbym miał powiedzieć jednym słowem...

UOMATKOBOSKOCZĘSTOCHOWSKO!

Kolumny grają przede wszystkim masakrycznie niespójnie. Czasem trafi się materiał, w którym wypadają bardzo przyjemnie, a czasem dramat wszechświata, że już lepiej boomboxa kupić.

Po pierwsze - choć to pewnie po części efekt pogłosu w dość pustym pokoju - małe i cherlawe w sumie kolumny grają dźwiękiem bardzo „dużym”, wręcz potężnym i trzęsą podłogą (sic!). 

Bas jest (za) mocny, średnica podbarwiona i nienaturalna, a góra mało szczegółowa, a przy tym bywa nieprzyjemna (takie szorstkie szumy towarzyszące wokalom czy instrumentom dętym).

Niemniej magia brzmienia rodem z epoki Gierka sprawiła, że słuchałem i ich dzisiaj długo i cierpliwie kończąc z lekkim bólem głowy :)

Szczerze... najlepiej wypadały reklamy na YT (używałem Bluetootha, bo komputer jeszcze nie podłączony), które wręcz wyłaziły z dużą energią (żeby nie powiedzieć agresywnie) przed scenę dźwiękowa i brzmiały w sumie całkiem czysto i wręcz wciągająco.

Ogolnie kolumny gubią się dramatycznie w materiale trudnym i/lub słabo zrealizowanym.

Cóż - do komputera będą dobre, a Taga to znowu nie takie cudo, żeby było jej szkoda do takich kolumn...

Miłego dnia!

Jakoś mi to przypomniało szkolne zabawy w liceum: nagłośnione oczywiście Altusami, wzmacniacz jakiś z radiowęzła, a magnetofon kasetowy prawdziwej firmy zwykle przynosił z domu zamożny kolega.

Edited by Sierżant Julian

Ogólnie Altusy miały podstawową wadę - zrezygnowano z w miarę kulturalnego brzmienia głośników kopułkowych na rzecz syczącej tuby.

Ogolnie tamta technologia wcale nie była taka zła i „papier na piance” ma to coś w brzmieniu, co potrafi wciągnąć.

Ogolnie tamte Tonsile wcale nie były takie zle :)

Klopot w tym, ze Tonsil zawsze był oceniany przez pryzmat Altusow jako sztandarowego modelu 🙈

Miłego dnia!

Słuchawki wokółuszne AH-GC25W
Denon - mam i mogę polecić...

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Dziękuje🍻 Denon jakoś średnio wspominam i nie ciągnie mnie do tej firmy. Miałem ATH-DSR7BT były super tylko zmieniły właściciela bez mojej zgody😔 

Edited by ptakug

Sony wh-1000xm4 - to chyba najlepsze jak nie jedne z najlepszych słuchawek nausznych BT obecnie. Mam i polecam.

recenzji w necie masz mnóstwo.

Sony od czasów MDR-CD1700 bardzo już straciły w moich oczach. Tamte były rewelacyjnym topowym modelem, obecnie mam jakiś ich wysoki model (któreś MDR-1), przebasowane, niewygodne, obłazi, w sumie byle co.

Używam parę lat Bluedio turbine kupione za jakieś grosze i oprócz rozpadających się po roku padów, które wymieniłem jestem z nich zadowolony. Dźwięk po BT z mocnym basem, ale jest też kabel   i na nim już brzmią zupełnie neutralnie. 

Też mam Turbiny, nie jest to samo co sony wh1000, które znam tylko z recenzji ale za tą kasę to jest bomba. Nie myślałem że słuchawki za 120 zł mogą tak przyjemnie grać.

W dniu 7.12.2021 o 15:31, ptakug napisał(-a):

Potrzebuję pomocy od Was😏😎 Godne polecenia słuchawki BT nauszne. Cena do 1500 zł. 

Chyba najlepsze testy słuchawek w sieci:

https://www.rtings.com/headphones

Sony mają najlepszy ANC ale grają mocno podbitym basem - jak lubisz, to OK. Nie są najwygodniejsze.

Najwygodniejsze i grające bez podbijania pasma niskiego są Bose. mam od kilku lat i rewelacja. Jak nie jestem fanem sprzętu amerykanów, to słuchawki BT ANC udały im się doskonale.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/bose/quietcomfort-35-ii-qc35-ii-wireless-2018

Edited by Louis Cypher