Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Stierlitz napisał(-a):


 

 


Grubo! Co połączy?

 

Obecnie Quad 909 - 21L. Nowe kolumny poszukiwane😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie do końca łapię koncepcję.
Kabel droższy od zestawu, który łączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Ciekawe, nie do końca łapię koncepcję.
Kabel droższy od zestawu, który łączy?

System to nie zestaw końcówki i kolumn.

P.s. Co u Ciebie gra?

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
System to nie zestaw końcówki i kolumn.
P.s. Co u Ciebie gra?
To prawda, wybacz bezpośredniość, wydało mi się to dość ciekawe.

U mnie Yamaha as-2000 i Phonary P6 Veritas.

Ze źródeł najczęściej Clearaudio Concept z budżetową shibatą od AT podpięty do Musical Fidelity X-lps-V8 i Matrix mini i pro 3 po XLR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

To prawda, wybacz bezpośredniość, wydało mi się to dość ciekawe.

U mnie Yamaha as-2000 i Phonary P6 Veritas.

Ze źródeł najczęściej Clearaudio Concept z budżetową shibatą od AT podpięty do Musical Fidelity X-lps-V8 i Matrix mini i pro 3 po XLR.

Całkiem przyjemny system z potencjałem…😉

Phonary ok?

Wracając do Siltecha, polecam odsłuch, jest naprawdę bardzo dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wiele różnych głośników - w salonach, u znajomych, jak i u siebie w pokoju odsłuchowym. Z różnymi źródłami i wzmacniaczami. Był czas, gdzie dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych sklepów w zasadzie co tydzień przynosiłem do domu coś innego. W zasadzie przez kilka lat byłem mniej lub bardziej niezadowolony z efektu.

Phonary mnie urzekły, a odsłuch w docelowym pomieszczeniu tylko potwierdził, że nie pozostaje nic innego jak zakup. Dla mnie dodatkowym atutem jest to, że dobrze sprawują się we względnie małym pomieszczeniu o kiepskich proporcjach. Jestem z nich bardzo zadowolony, od ponad dwóch lat siadam, słucham muzyki i nic mnie nie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kurzy napisał(-a):

Obecnie Quad 909 - 21L. Nowe kolumny poszukiwane😉

 Trochę tego sprzętu było, zostało już niewiele - ale zawsze mnie ciekawiło, ile zmieni w odsłuchu kabel Siltecha

w zestawie z powyższym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Osmodeusz napisał(-a):

 Trochę tego sprzętu było, zostało już niewiele - ale zawsze mnie ciekawiło, ile zmieni w odsłuchu kabel Siltecha

w zestawie z powyższym

W mojej ocenie wystarczająco by go mieć. Przewód jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuskie "Bordeaux", zawsze będzie smakowało trochę lepiej, niż to z "Biedronki".
Nawet, jeśli w środku znajdziemy to samo wino...

Nie kpię sobie z "Audiofilizmu".

Po prostu tak działają nasze zmysły.
Tak jesteśmy "skonstruowani". Elegancka oprawa, odrobina "magii marketingowej"...
To działa lepiej niż "placebo"! Wyrafinowanie wyczula po prostu nasze zmysły ...

I choć bardziej wierzę w filtry sieciowe, wyłączenie na czas odsłuchu lodówki i wyczyszczenie
uszu konchami. Drogie kable naprawde zagrają...

Jeśli w to uwierzymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Osmodeusz napisał(-a):

Francuskie "Bordeaux", zawsze będzie smakowało trochę lepiej, niż to z "Biedronki".
Nawet, jeśli w środku znajdziemy to samo wino...

Nie kpię sobie z "Audiofilizmu".

Po prostu tak działają nasze zmysły.
Tak jesteśmy "skonstruowani". Elegancka oprawa, odrobina "magii marketingowej"...
To działa lepiej niż "placebo"! Wyrafinowanie wyczula po prostu nasze zmysły ...

I choć bardziej wierzę w filtry sieciowe, wyłączenie na czas odsłuchu lodówki i wyczyszczenie
uszu konchami. Drogie kable naprawde zagrają...

Jeśli w to uwierzymy ;)

Nie pogadamy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia? To są te same głośniki co w modelu 803?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 20:55, Osmodeusz napisał(-a):

Francuskie "Bordeaux", zawsze będzie smakowało trochę lepiej, niż to z "Biedronki".
Nawet, jeśli w środku znajdziemy to samo wino...

Nie kpię sobie z "Audiofilizmu".

Po prostu tak działają nasze zmysły.
Tak jesteśmy "skonstruowani". Elegancka oprawa, odrobina "magii marketingowej"...
To działa lepiej niż "placebo"! Wyrafinowanie wyczula po prostu nasze zmysły ...

I choć bardziej wierzę w filtry sieciowe, wyłączenie na czas odsłuchu lodówki i wyczyszczenie
uszu konchami. Drogie kable naprawde zagrają...

Jeśli w to uwierzymy ;)

Filtry, wyłączenie lodówki, wielka płyta się kłania?😀 mariusz9a chyba też tak ma, a może nie przepadacie za francuskim winem, skrobnij jeden z drugim coś więcej.

p.s. Czytającym wątek, szukającym porady raczej nie ufał bym tym „ekspertom”

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, satanic napisał(-a):

No dobra w końcu coś kupiłem Jamo S 805.

Raczej nie skorzystałeś z rekomendacji Kolegów. 12,5 cm głośnik i hip hop, metal, no nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kurzy napisał(-a):

Filtry, wyłączenie lodówki, wielka płyta się kłania?😀 mariusz9a chyba też tak ma, a może nie przepadacie za francuskim winem, skrobnij jeden z drugim coś więcej.

p.s. Czytającym wątek, szukającym porady raczej nie ufał bym tym „ekspertom”

 

Na ogół nawet nie próbuję zniżać się do takiego poziomu forumowych dyskusji, z prostego względu

- ciężko pisać, leżąc "plackiem" na podłodze

 

Sprzęt będzie tak dobry, jak dobre będzie najsłabsze ogniwo całego sprzętu...

Z zasady najsłabszym ogniwem jest głośnik (kolumna głośnikowa) i wzmacniacz.

 

W dniu 22.02.2023 o 22:51, Kurzy napisał(-a):

Obecnie Quad 909 - 21L. Nowe kolumny poszukiwane😉

 

O ile wrzucenie do "marketowych sprzętów made in china" za kilkaset złotych "kabelków telefonicznych,
bądź czegoś inszego co chinczyk miał pod ręką" -  jest głupotą, o tyle nie zauważysz jakiejkolwiek
różnicy pomiędzy 2x2,5mm by Prolink, a Nordost Valhall nawet w ProAc K3

 

i tyle w temacie...

 

Chodzi po prostu o marketing. Uzupełnienie cech produktów ekskluzywnych
o czynnik socjotechniczny w celu podwyższenia ich ceny.

Temu samemu co sponsorowane recenzje takich kabli służą walizeczki, książeczki i cała ta oprawa.
Nie ma w tym nic złego, po prostu tak to działa...

Wszyscy jesteśmy "dużymi dziećmi" pragnącymi mieć coś, co będzie lepsze, ładniejsze,
droższe, efektownie opakowane i z odrobiną magii pamiętanej trochę z baśni czytanych przez rodziców wiele lat temu...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Osmodeusz napisał(-a):

 

Na ogół nawet nie próbuję zniżać się do takiego poziomu forumowych dyskusji, z prostego względu

- ciężko pisać, leżąc "plackiem" na podłodze

 

Sprzęt będzie tak dobry, jak dobre będzie najsłabsze ogniwo całego sprzętu...

Z zasady najsłabszym ogniwem jest głośnik (kolumna głośnikowa) i wzmacniacz.

 

 

O ile wrzucenie do "marketowych sprzętów made in china" za kilkaset złotych "kabelków telefonicznych,
bądź czegoś inszego co chinczyk miał pod ręką" -  jest głupotą, o tyle nie zauważysz jakiejkolwiek
różnicy pomiędzy 2x2,5mm by Prolink, a Nordost Valhall nawet w ProAc K3

 

i tyle w temacie...

 

Chodzi po prostu o marketing. Uzupełnienie cech produktów ekskluzywnych
o czynnik socjotechniczny w celu podwyższenia ich ceny.

Temu samemu co sponsorowane recenzje takich kabli służą walizeczki, książeczki i cała ta oprawa.
Nie ma w tym nic złego, po prostu tak to działa...

Wszyscy jesteśmy "dużymi dziećmi" pragnącymi mieć coś, co będzie lepsze, ładniejsze,
droższe, efektownie opakowane i z odrobiną magii pamiętanej trochę z baśni czytanych przez rodziców wiele lat temu...:D

Ton eksperta, treści brak. 
P.s. Jednak udało się wstać i oświecić ciemny lud.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kurzy napisał(-a):

Raczej nie skorzystałeś z rekomendacji Kolegów. 12,5 cm głośnik i hip hop, metal, no nie wiem.

 

Trzeba się uczyć na błędach...własnych ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Dla mnie i tak będzie dobrze bo większość muzy słucham w samochodzie lub na słuchawkach w drodze do pracy, więc będzie miła odmiana. Spodobały mi się kupiłem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, satanic napisał(-a):

Przesadzacie. Dla mnie i tak będzie dobrze bo większość muzy słucham w samochodzie lub na słuchawkach w drodze do pracy, więc będzie miła odmiana. Spodobały mi się kupiłem i tyle.

W aucie to dopiero można muzyczkę odpicować... Nikomu nie przeszkadzasz. Uwielbiam audio w aucie. Sam buduję zestawy. Co do słuchawek to moje ostatnie odkrycie dokanałowe, Soundpeats H1. W tej cenie mistrzostwo pod każdym względem, a i droższe słuchawki niejedne zdeklasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Przesadzacie. Dla mnie i tak będzie dobrze bo większość muzy słucham w samochodzie lub na słuchawkach w drodze do pracy, więc będzie miła odmiana. Spodobały mi się kupiłem i tyle.

 

Kupiłeś po odsłuchu czy za wygląd?

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiły się w dobrej cenie to kupiłem, bez odsłuchu bo i tak bym nie miał gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kurzy napisał(-a):

Filtry, wyłączenie lodówki, wielka płyta się kłania?😀 mariusz9a chyba też tak ma, a może nie przepadacie za francuskim winem, skrobnij jeden z drugim coś więcej.

p.s. Czytającym wątek, szukającym porady raczej nie ufał bym tym „ekspertom”

A ja postanowiłem, że z fanatykami nie będę dyskutował bo to jak kopanie się z koniem. Nie masz zielonego pojęcia o elektronice a co za tym idzie fizyce, więc dajesz się robić w takie rzeczy na zasadzie efektu placebo (jakbyś miał pojęcie jak to działa to byś nie przepłacał za takie pierdoły). Ważne że oprócz swojemu portfelowi nie robisz nikomu krzywdy więc z tym ok. A że przy okazji ktoś na rzeczach których produkcja kosztuje max kilkadziesiąt złotych zarabia krocie... A bo to tylko w audio tak robi się ludzi w ch...? 😉 U mnie w firmie (branża elektroniczna) też mamy zapalonego audiofila kupującego kable za kilkadziesiąt tysięcy złotych i... leje z niego cały konstrukcyjny 😉 Ale chłop się cieszy i nawet słyszał różnicę dopóki nie zrobiliśmy mu ślepego testu (ale dalej kupuje te pierdoły - w sumie jak sprawia mu to radość to ok). Niech każdy sobie robi i wierzy w co chce pod warunkiem że nikomu tym krzywdy nie robi :-) Audiovoodoo to dziedzina której kręci się prawdziwe kokosy, a co najlepsze te sprzęty niejednokrotnie psują tor audio, a w najlepszym przypadku nie robią kompletnie nic.

 

Także skoro zostałem wywołany do tablicy to tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam 🙂

Edytowane przez mariusz9a
Literówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.