Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, artooro napisał(-a):

Grafika nie twoja, ale ta bzdura pod nią to twoja radosna twórczość

 

Jaka "bzdura"? Że dwie osoby mające nałożone maseczki ograniczające wydzielanie potencjalnie zaraźliwych substancji wzajemnie wobec siebie ograniczają ryzyko zakażenia? Zastanów się, co piszesz.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Jaka "bzdura"? Że dwie osoby mające nałożone maseczki ograniczające wydzielanie potencjalnie zaraźliwych substancji wzajemnie wobec siebie ograniczają ryzyko zakażenia? Zastanów się, co piszesz.

kolega @tarant chyba Ci to dokładnie wytłumaczył,

Odnioslem sie do twojej wypowiedzi odnośnie twojego wpisu o masce FFP3

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artooro napisał(-a):

kolega @tarant chyba Ci to dokładnie wytłumaczył,

Odnioslem sie do twojej wypowiedzi odnośnie twojego wpisu o masce FPP3

 

Co "mi tarant wytłumaczył". JPRDL. Przecież o tym FPP3 z dziadkiem siedzącym na koniu nad jeziorem to był żart. Oczywiście, że zakładanie masek, które chronią tylko noszącego nie ma sensu w miejscu publicznym, gdzie ludzie się ze sobą bliżej stykają. W sklepie, itp. na ryju każdy powinien mieć maseczkę OGRANICZAJĄCĄ WYZIEW. Myślałem, że to oczywiste. Ale na Twoje specjalne życzenie dokonam korekty wpisu. :lol:

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska z poziomem filtracji FFP3 nie ma w większości konstrukcji zaworu wydechowego.  I tylko takie jest sens stosować.

Ludziki na obrazku nie maja maseczek z zaworami. Przynajmniej schemat absolutnie tego nie sugeruje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska ffp2 czy ffp3 bez zaworu jest do używania na godzinę, dwie, poźniej wilgoć tak ogranicza transmisję, że nie da się w niej oddychać

To, że są w ofercie jakiś firm to tylko zasługa pandemii, firmy "w krzakach" robią je w jak największej ilości, żeby zarobić

Producenci, którzy od lat robią maski od tego odchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do długotrwałego ( kilka godzin ) noszenia stosujemy tzw półmaski filtrujące FFP2 lub FFP3. Są modele z zaworem wydechowym i bez niego - jak na zdjęciu. Ta z zaworem chroni tylko użytkownika więc wśród zdrowych lepiej żeby używać takich bez, oddycha się trochę ciężej ale bez dramatu.
Czasem na nią idzie jeszcze maska chirurgiczna.

a349699da2f29e11fa399c2c195052cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tarant napisał(-a):

Maska z poziomem filtracji FFP3 nie ma w większości konstrukcji zaworu wydechowego.  I tylko takie jest sens stosować.

Ludziki na obrazku nie maja maseczek z zaworami. Przynajmniej schemat absolutnie tego nie sugeruje.

 

Jesteś pewien, że tam nie ma żadnych zaworów...? Robiłeś makro tego plakatu...? A czy wziąłeś pod uwagę, że autorem jest Departament Zdrowia Alaski..? A znasz historię Alaski...? A wiesz, kto komu sprzedał Alaskę i czy podpisujący dokument miał wówczas jakąś laskę o imieniu na literę "A"...? I tak dalej... ;)  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, artooro napisał(-a):

Chyba nie wiesz jak działa maska FFP2 czy FPP3, chroni osobę, która ją nosi. Przez zawór wyrzucasz wszystko, co masz w płucach więc nie pomoże dziadkowi noszenie jej przez 30-latka za jego plecami, tylko noszenie przez dziadka

Nie każda maseczka FFP2 i FPP3 jest z zaworkiem. Jako ciekawostka, na Narodowym maseczki z zaworkiem są zakazane i jak masz taką, to każą Ci wziąć normalną. Są dostępne za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

Nie mam siły i czasu się prześcigać na argumenty. Wrzuciłem linki do ciekawego programu gdzie wypowiadają sie lekarze i profesorowie. Pomyslalem ze warto, kto posłucha sam oceni, nie miałem zamiaru was przekonywać bo jak czytam ten temat to wiem że nie ma na to szansy. Ktoś wyrazi inna opinie to we 3-4 atakujecie i próbujecie wmówić swoja jedyną racje...

 

Pozdrawiam

 

No wiesz Muzzy - racja jest tylko jedyna. Racja oparta jest na faktach. Jeśli ta "druga racja" oparta jest na domniemaniach, gdybaniach lub chorych bredniach to nie jest inna racja tylko głupota. 

 

 

18 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

 

Drugi amantadyne i też szybko stanoł na nogi.

Więc wybacz ale wierze w to co opisuje , jednak nie bede nikogo przekonywał.

Nie chialem tu rozpetac jakiejs burzy, nie mam czasu  i nerwow na to zeby wdawac sie w takie dyskusje.

Pozdro Robert

 

A skąd wiesz, jak by było gdyby Amantydyny nie wziął? 

Jestem zdania, że każdy łatwo dostępny ilościowo i cenowo lek, który się sprawdzi i zostanie to potwierdzone naukowo będzie wielkim ratunkiem dla tej trudnej sytuacji. Liczę na stary dobry i raczej bezpieczniejszy od amantydyny budesonid. :) Prowadzone są badania. Dają nadzieję. (np. otrwarte, randomizowane,  badanie opublikowane nie u Janka Pośpieszalskiego, co pewnie wielu kolegów by przekonało, tylko w Lancecie) Te na Amantadynie nie dawały póki co. To też rozwala teorię, że niby nikt nie chce dopuścić tanich leków. Bdesonid jest tani i powszechnie dostępny.  I jak zazwyczaj nie czary spowodowały zainteresowanie a obserwacje naukowe - osoby z chorobami typu astma, czy POHP są zadziwiająco nielicznie reprezentowane pośród ciężko przechodzących Covid, a wielu z nich wciąga kortykosterydy wziewne w tym budesonid właśnie. Dobrze, że żaden szaman tego nie ogłosił bo by zniknęły z aptek (choć już są problemy)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekupiony cham w kretyńskiej maseczce umywa ręce.

 

20210415_113113.thumb.jpg.ffe4fab117a37599271417fda60c4d6c.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rączka kranu oczywiście w lewą stronę... wiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, renqien napisał(-a):

A rączka kranu oczywiście w lewą stronę... wiedziałem. 

Z perspektywy kranu to prawa...anatomiczna :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, już MY wiemy jaka to opcja... i jaką rączką sterowana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

Przekupiony cham w kretyńskiej maseczce umywa ręce.

 

Przez tę maskę podobieństwo do zdjęcia z awatara jest uderzające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oraw
4 godziny temu, tarant napisał(-a):

Przekupiony cham w kretyńskiej maseczce umywa ręce.

 

20210415_113113.thumb.jpg.ffe4fab117a37599271417fda60c4d6c.jpg

Zgubiłeś już włosy, oczy już nie te, w dodatku możemy być rówieśnikami...u mnie masz wybaczone, taka kumulacja nieszczęść!😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oraw

Jaka cisza nastąpiła po tej bombie! To symptomatyczne, spodziewane.

Informacja obiega społeczeństwo. Na paru platformach, w trzy godziny obejrzało 100 tysięcy ludzi,

w parę dni będzie milion, a potem metodą "szeptanki", dojdzie to do uszu prawie każdego.

Już nie wiadomo, co jest prawdą, co manipulacją, a co zwykłym oszustwem!

Prędzej, czy później, wszystko wyjdzie na jaw, dlatego, że tylko prawda się obroni i jest niepodważalna!

 

Nie wiem, co teraz będzie, ale można przypuszczać, że społeczeństwo powoli przestanie ufać informacjom

z mainstremu, zacznie baczniej się wszystkiemu przyglądać, weryfikować informacje i działania,

dotyczące covidu i szczepień, będzie patrzeć na ręce służbom w tym uczestniczącym, zadawać pytania, czasem niewygodne.

 

Współczuję Wam wszystkim, którzy macie bezpośredni udział w procesie leczenia covidu i szczepień,

bo jeśli cokolwiek z tego, o czym powiedział ten ratownik, jest prawdą, to o negatywne skutki,

zostaniecie oskarżeni Wy, a nie politycy i środki masowego przekazu, tylko Wy...bo z Waszej strony

płyną informacje, które potem, podawane są do publicznej wiadomości!

Najpierw będą to oskarżenia społeczeństwa, a później, jeśli one będą mocne, przejmą je organy ścigania,

bardzo mi Was już żal, bo po pierwsze, ufam, że większość z Was, to uczciwi ludzie, którzy wykonują

swoją pracę, najlepiej jak potrafią i są także ofiarami, a po drugie, politycy i Wasi szefowie, będą nietykalni!

 

Niech Was Pan Bóg ma w swojej opiece...wróć...niech ma w opiece Nas Wszystkich!

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych psychozach opowiadał mi kolega, ktory dorabia sobie jako kierowca karetki transportowej - ludzie boją się odłaczenia od tlenu twierdząc, że moga umrzeć, wpadają w panikę nawet podczas przepinania w karetce, często sie zdarza, że podłącza pod puste butle, bo brakuje tlenu a oni całkowicie się uspokajają, twierdzi, że wystarczy maska na twarz, trochę ich zagadać i od razu czują sie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po koronawirusie mam problemy z pamięcią i trochę zaczynam się tym niepokoić. 

Ciekaw jestem jak długo będzie mnie to trzymać i czy w ogóle wrócę do poprzedniej sprawności?

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

 

Serio, teraz wystarczy jeden zmontowany i wyreżyserowany filmik wrzucić na YT żeby kolega Oraw montował wyprawę krzyżową....?

Ktoś zadał sobie trud sprawdzić  autora ....autora książek sensacyjnych ....ile plagiatów ( oszustw) mu udowodniono. 
Ktoś kto miał do czynienia z pogotowiem ratunkowym jako pacjent serio wierzy, że ratownik jest wzywany przez zdrowych  i tych zdrowych wiezie do szpitala - mając wytyczne i mogąc obiektywnie zweryfikować co najmniej kilka parametrów i objawów
W sumie do wątku pasuje bo powstaje pytanie kto i ile płaci za te fejki ...czy akcję zmontował tylko autor sensacyjnych książek żeby zarobić milion czy jednak ma mocodawców wyżej. Ciekawy jest ten zbieg okoliczności - oto nagle ultraprawicowi byli i obecni dziennikarze TVP różnymi kanałami sączą przekaz....Jarosław postanowił wyłgać się z pandemii kosztem medyków i niektórych niepokornych koalicjantów? ....na białym koniu ....he, he . 
Oraw, jaki wy tam macie stopień ?

EDIT. Zapomniałem o Konfederacji ...

 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Sumliński prezentuje. I wszystko jasne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Po koronawirusie mam problemy z pamięcią i trochę zaczynam się tym niepokoić. 

Ciekaw jestem jak długo będzie mnie to trzymać i czy w ogóle wrócę do poprzedniej sprawności?

Krążą informacje, że szczepienie u ozdrowieńców przyspiesza proces odmulania mózgu po koronawirusie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale szczerze życzę Tobie i innym, żeby to była prawda. Wśród moich znajomych którzy przeszli tę chorobę kilku też uskarża się na problemy z pamięcią, koncentracją i szybkością myślenia. Powrót do normalności potrafi trwać i pół roku. Nawet prowadzenie samochodu stało się problemem. Szybsza jazda wymagająca refleksu i koordynacji większej ilości zmiennych nie jest tak efektywna, jak przed Covidem. W normalnym ruchu drogowym jeszcze jak cię mogę, ale na torze wyniki mocno spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
8 godzin temu, Oraw napisał(-a):

bardzo mi Was już żal

A mi jest po prostu przykro! Naprawdę cholernie przykro!

Jak Ciebie czytam to tak się zastanawiam czy czasem nie zesłali nam nowego mesjasza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacznie się w wątku dyskredytowanie Wojciecha Sumlińskiego....  Może być ciekawie, bo nie słyszałem żeby komuś się to udało, a wielu próbowało w sądach. Ja go bardzo cenię jako dziennikarza i jestem pewien że nie pozwoliłby sobie zniszczyć dobrego imienia i wiarygodności wypuszczając jakiegoś fake newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.