Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Obecna sytuacja odcedzi prawdziwych miłośników marki od drobnych inwestorów. default_wink.png Z drugiej strony tego nowego GMT nawet Ci z łzawiącymi oczami od różnicy kursowej pewnie by odebrali. Na żywo sprawia dużo lepsze wrażenie niż na renderach.

dbf6f294a52503d6b64cc3865dd9b42a.jpgbdce87037c11c3213c8ea0fb5aac145a.jpg

No i jak ten "mysi" pół-kolor wypada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Czy to nie ty przypadkiem kilka stron temu pisałeś o nieodebraniu Daytony z powodu zbyt wysokiej ceny w złotówkach ws. euro? Wtedy ci oczy łzawiły od kursu czy nie?
 

image.thumb.png.daae56ec337aec5e214cce1fd8e32825.png

Płakałem jak bóbr wycofując zaliczkę po blisko dwóch latach, to fakt. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexowi Don Kichoci - amatorzy wyjazdów zegarkowych, śniadanek za granicą i dumnych powrotów z wymarzonym Rolexem, kupionym za granicą za za***iście korzystną cenę😆 Życzę powodzenia😉 Poza tym znawcy ekonomii bezsilni wobec działań monopolisty. W sumie taka trochę pusta dyskusja, bo co zrobić? Kurs jest jaki jest, zegarków ciągle nie ma (tych pożądanych) i co zrobicie? Płaczcie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sviety napisał(-a):

No i jak ten "mysi" pół-kolor wypada?

Ciekawie. Myślałem, że kolor na indeksach będzie wchodził w żółć, ale jest bardziej blady, takie jasno żółte złoto. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


Możliwość płacenia w euro w przypadku gdy jedna ze stron jest konsumentem istnieje od 2004r - od rozporządzenia MF z maja 2004.
Z tego co ktoś to pisał to teoretycznie możesz tak zrobić ale praktycznie się to opłaca

Trudno, żeby się opłacało skoro euro przeliczają po kursie 4.9 na złotówki i potem przeliczają tę kwotę znowu na euro 😆

Godzinę temu, kaazek napisał(-a):

Ja pisałem. Z 7350 euro zrobiło się 8200. Jak to się ma do informacji: Sprzedaż zegarków Rolex powyżej sugerowanej ceny detalicznej, jak również wszelka sprzedaż wiązana, nie jest dozwolona. Przypominam, cena na stronie jest ceną sugerowaną. 

dobra pytanie, ale myślę, że do Rolexa a nie Kruka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrstatler napisał(-a):

Ja swojego odebrałem. Męczyłem go z 10minut - wad nie znalazłem. Cenę zaakceptowałem bez targowania default_wink.png

W trakcie rozmowy pytałem o możliwość zapisania na stalowego Suba. I co usłyszałem? Przewidują na jesieni otwarcie list zapisu na Submariner. Zobaczymy na jesieni.

 

 

Też to słyszałem o Subie i jesieni, ale chodzi o jesień 2025. Co by się zgadzało. Jak za 1.5 roku spadnie hype i ceny na wtórnym będą maks. 10% wyższe od metki to otworzą możliwość zapisania się na stanie 2-3 lat w kolejce. Do tego czasu to może nawet inflacja będzie już jednocyfrowa. 😄 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 zainsterował mnie temat ceny w euro podanej na stronie AD. Rozumiem cena w dniu zapisu jest w złotowkach mają "swój" przelicznik ale jak to się ma do VATu?? bo tu akurat przelicznik jest tylko po średniej cenie NBP z poprzedniego dnia roboczego powstania obowiązku podatkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Też to słyszałem o Subie i jesieni, ale chodzi o jesień 2025. Co by się zgadzało. Jak za 1.5 roku spadnie hype i ceny na wtórnym będą maks. 10% wyższe od metki to otworzą możliwość zapisania się na stanie 2-3 lat w kolejce. Do tego czasu to może nawet inflacja będzie już jednocyfrowa.  
Jesień to jesień. Po co to drążyć. Zobaczymy o którą jesień chodziło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się tego Kruka biednego czepił, a jak w LV od dobrego roku liczą euro po 5 zł to nikt nic nie mówi :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pixa_ns napisał(-a):

 zainsterował mnie temat ceny w euro podanej na stronie AD. Rozumiem cena w dniu zapisu jest w złotowkach mają "swój" przelicznik ale jak to się ma do VATu?? bo tu akurat przelicznik jest tylko po średniej cenie NBP z poprzedniego dnia roboczego powstania obowiązku podatkowego

Kruk ma w swoim wewnętrznym katalogu ceny brutto (zawierające VAT) przeliczone po własnym kursie na PLN. Vat na zegarki wynosi 23%. Jak chcesz znać cenę netto, wystarczy podzielić cenę detaliczną z metki przez 1,23. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Kruk ma w swoim wewnętrznym katalogu ceny brutto (zawierające VAT) przeliczone po własnym kursie na PLN. Vat na zegarki wynosi 23%. Jak chcesz znać cenę netto, wystarczy podzielić cenę detaliczną z metki przez 1,23. 

Wiem, że vat wynosi 23% ale chodzi mi o to, że skoro cena na ich stronie jest w euro to vat powinien być przeliczany według kursu nbp a nie ich własnego.

 

Idąc dalej jeśli przeliczają VAT wg kursu NBP to cena netto nie jest x4.9 tylko więcej😉

 

Edytowane przez pixa_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pixa_ns napisał(-a):

Wiem, że vat wynosi 23% ale chodzi mi o to, że skoro cena na ich stronie jest w euro to vat powinien być przeliczany według kursu nbp a nie ich własnego.

 

Idąc dalej jeśli przeliczają VAT wg kursu NBP to cena netto nie jest x4.9 tylko więcej😉

 

Takie przeliczenie ma miejsce wyłącznie wtedy, jak wystawiasz fakturę/dokument fiskalny w Euro,

Wówczas wyliczenie VAT na fakturze dokonuje sie użyciem świeżego kursu NBP.

Kruk jednak wystawia fakturę w PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, facecik napisał(-a):

Rolexowi Don Kichoci - amatorzy wyjazdów zegarkowych, śniadanek za granicą i dumnych powrotów z wymarzonym Rolexem, kupionym za granicą za za***iście korzystną cenę😆 Życzę powodzenia😉 Poza tym znawcy ekonomii bezsilni wobec działań monopolisty. W sumie taka trochę pusta dyskusja, bo co zrobić? Kurs jest jaki jest, zegarków ciągle nie ma (tych pożądanych) i co zrobicie? Płaczcie dalej.

Kruk Ci paszport zabrał ? 🙉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pixa_ns napisał(-a):

 zainsterował mnie temat ceny w euro podanej na stronie AD. Rozumiem cena w dniu zapisu jest w złotowkach mają "swój" przelicznik ale jak to się ma do VATu?? bo tu akurat przelicznik jest tylko po średniej cenie NBP z poprzedniego dnia roboczego powstania obowiązku podatkowego

 

Obowiązek podatkowy powstaje w chwili odbioru zegarka w salonie z ceną w PLN a nie w dniu zapisu. A cena na stronie w EUR nie jest ofertą handlową i nie kupuje się zegarka przez stronę.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, facecik napisał(-a):

Rolexowi Don Kichoci - amatorzy wyjazdów zegarkowych, śniadanek za granicą i dumnych powrotów z wymarzonym Rolexem, kupionym za granicą za za***iście korzystną cenę😆 Życzę powodzenia😉 Poza tym znawcy ekonomii bezsilni wobec działań monopolisty. W sumie taka trochę pusta dyskusja, bo co zrobić? Kurs jest jaki jest, zegarków ciągle nie ma (tych pożądanych) i co zrobicie? Płaczcie dalej.

Jak Rolexy będą dostępne jak przed 2018 rokiem, zapraszam do Mediolanu. Trochę tu ładniej niż w Polsce, jedzenie też trochę lepsze i ogólnie trochę weselej niż w Polsce (przepraszam za mój niewielki patriotyzm). Leci się ok. 1,5 godziny, naprawdę to niedaleko. No chyba że musisz w Polsce kupować, bo tak wypada. Urlop, jak mniemam, co rok też w ojczyźnie spędzasz, ażeby lokalnym januszom biznesu często zdzierającym za hotel/restaurację więcej niż gdzieś w Europie model biznesowy podreperować nad morzem czy w górach?

 

Przy okazji napomknę, że ja już właściwie nic firmy na R. nie potrzebuję (może oprócz złotej Daytony, ale średnio mnie w jej stronę ciągnie). Tak więc trochę komicznie się czyta tu na forum wyśmiewanie teoretyków ewentualnego zakupu (jak ja), przez takich którzy sami odstąpili od zakupu Rolexa przez wysoki kurs waluty; ba, sami o tym wspomnieli - to taka ogólna uwaga odnośnie dyskusji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Boogie napisał(-a):

Takie przeliczenie ma miejsce wyłącznie wtedy, jak wystawiasz fakturę/dokument fiskalny w Euro,

Wówczas wyliczenie VAT na fakturze dokonuje sie użyciem świeżego kursu NBP.

Kruk jednak wystawia fakturę w PLN.

 

7 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Obowiązek podatkowy powstaje w chwili odbioru zegarka w salonie z ceną w PLN a nie w dniu zapisu. A cena na stronie w EUR nie jest ofertą handlową i nie kupuje się zegarka przez stronę.

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, desmo napisał(-a):

Kruk Ci paszport zabrał ? 🙉

Robert, jako naczelny krytyk Kruka, to trochę późno się włączyłeś. do dyskusji😉

8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Jak Rolexy będą dostępne jak przed 2018 rokiem, zapraszam do Mediolanu. Trochę tu ładniej niż w Polsce, jedzenie też trochę lepsze i ogólnie trochę weselej niż w Polsce (przepraszam za mój niewielki patriotyzm). Leci się ok. 1,5 godziny, naprawdę to niedaleko. No chyba że musisz w Polsce kupować, bo tak wypada. Urlop, jak mniemam, co rok też w ojczyźnie spędzasz, ażeby lokalnym januszom biznesu często zdzierającym za hotel/restaurację więcej niż gdzieś w Europie model biznesowy podreperować nad morzem czy w górach?

 

Przy okazji napomknę, że ja już właściwie nic firmy na R. nie potrzebuję (może oprócz złotej Daytony, ale średnio mnie w jej stronę ciągnie). Tak więc trochę komicznie się czyta tu na forum wyśmiewanie teoretyków ewentualnego zakupu (jak ja), przez takich którzy sami odstąpili od zakupu Rolexa przez wysoki kurs waluty; ba, sami o tym wspomnieli - to taka ogólna uwaga odnośnie dyskusji. 

Pewnie mamy podobne zapatrywanie na patriotyzm. Co do jedzenia, to nie zgodzę się, byłem niedawno we Włoszech (Florencja) i mogłem porównać. Jedzenie w warszawskich restauracjach jest dużo lepsze z mojej wegetariańskiej perspektywy i stwierdzenie to nie oznacza bynajmniej, że jedzenie włoskie jest złe. To bardzo prosta i smaczna kuchnia, żeby nie było.

Wakacje spędzam, gdzie spędzam, na forum jest parę fotek w odpowiednim dziale. Fakt, mamy z żoną dosyć specyficzne podejście do wypoczynku i wybieranych na niego miejsc. Żaden janusz na mnie nie zarobił.

Za to Kruk na mnie zarobił, bo wygodnie było mi kupić zegarki w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, facecik napisał(-a):

Robert, jako naczelny krytyk Kruka, to trochę późno się włączyłeś. do dyskusji😉

Pewnie mamy podobne zapatrywanie na patriotyzm. Co do jedzenia, to nie zgodzę się, byłem niedawno we Włoszech (Florencja) i mogłem porównać. Jedzenie w warszawskich restauracjach jest dużo lepsze z mojej wegetariańskiej perspektywy i stwierdzenie to nie oznacza bynajmniej, że jedzenie włoskie jest złe. To bardzo prosta i smaczna kuchnia, żeby nie było.

Wakacje spędzam, gdzie spędzam, na forum jest parę fotek w odpowiednim dziale. Fakt, mamy z żoną dosyć specyficzne podejście do wypoczynku i wybieranych na niego miejsc. Żaden janusz na mnie nie zarobił.

Za to Kruk na mnie zarobił, bo wygodnie było mi kupić zegarki w Polsce.

Odnośnie jedzenia to mam odmienne zdanie. Chyba że masz na myśli rzeczywiście wegetariańskie (czy nawet wegańskie). Włochy pod tym względem są dość daleko w tyle, bo tu mięso wciąż króluje. Warszawa na pewno jest bardziej zaawansowana pod kątem takiej kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Chyba że masz na myśli rzeczywiście wegetariańskie (czy nawet wegańskie). Włochy pod tym względem są dość daleko w tyle, bo tu mięso wciąż króluje. Warszawa na pewno jest bardziej zaawansowana pod kątem takiej kuchni.

Właśnie to miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, facecik napisał(-a):

Robert, jako naczelny krytyk Kruka, to trochę późno się włączyłeś. do dyskusji😉

 

Hubert, mój stosunek do firmy W.Kruk w jej obecnym wcieleniu jest powszechnie znany więc mogę puszczać puste posty co jakiś czas …szkoda strzępić języka. Ja głosuję portfelem… i przy urnie. Może jesienią wraz obecną ekipą odejdzie to publiczne przyzwolenie ( w niektórych kręgach) na robienie rodaków w ch..j na każdym kroku za ich kasę .

 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, desmo napisał(-a):

Hubert, mój stosunek do firmy W.Kruk w jej obecnym wcieleniu jest powszechnie znany więc mogę puszczać puste posty co jakiś czas …szkoda strzępić języka. Ja głosuję portfelem… i przy urnie. Może jesienią wraz obecną ekipą odejdzie to publiczne przyzwolenie ( w niektórych kręgach) na robienie rodaków w h..j na każdym kroku za ich kasę .

 

 

Wnioskuję po wpisach, że twardo stąpasz po ziemi, a myślisz, że stara polska tradycja robienia innych w ch*ja przestanie być kultywowana? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Przy okazji napomknę, że ja już właściwie nic firmy na R. nie potrzebuję (może oprócz złotej Daytony, ale średnio mnie w jej stronę ciągnie). 

Mam podobnie. Zrealizowałem wszystkie swoje wcześniejsze plany, które na zasadzie prób i błędów były w międzyczasie odpowiednio korygowane. Chciałem w pewnym momencie złotą Daytonę, ale ostatecznie nabyłem stalową. Postanowiłem sobie, że jak Rolex ma być złoty, to będę celował w DD. Na ten moment "rolexowo" jestem spełniony, podkreślam - na ten moment. :)       


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, machlo napisał(-a):

 

Wnioskuję po wpisach, że twardo stąpasz po ziemi, a myślisz, że stara polska tradycja robienia innych w ch*ja przestanie być kultywowana? 😁

Tradycja tradycją ale jednak przykład idzie z góry. Mendy z dziada pradziada nie zmienisz, dom go tak ukształtował. Ale Ci co miewają elastyczny kręgosłup, chorągiewki różnej maści czy inni koniunkturaliści patrzą jak się zachowuje „ elita u koryta” i naśladują. A takiego okradania na rympał jak obecnie nie pamiętam. Że o wstępnych , zstępnych i n-tych liniach obecnych rządzących ,  które przebierają nogami by też coś uszczknąć z publicznej kasy nie wspomnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Tradycja tradycją ale jednak przykład idzie z góry. Mendy z dziada pradziada nie zmienisz, dom go tak ukształtował. Ale Ci co miewają elastyczny kręgosłup, chorągiewki różnej maści czy inni koniunkturaliści patrzą jak się zachowuje „ elita u koryta” i naśladują. A takiego okradania na rympał jak obecnie nie pamiętam. Że o wstępnych , zstępnych i n-tych liniach obecnych rządzących ,  które przebierają nogami by też coś uszczknąć z publicznej kasy nie wspomnę. 


Ciężko mi jest oceniać kwestię ilościową, czy więcej czy mniej - fajnie by było, gdyby to ktoś zbadał i policzył. Natomiast samo zjawisko było, jest i będzie - taki jest klimat. 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.