Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

9 minut temu, a_team napisał(-a):

To nie chodzi o to, żeby udowadniać nam, że mogłeś. To raczej jest udowodnienie, że Kruk wali w ch*ja z nami, skoro nie zapisują na zegarek a Ty mogłeś emoji16.png

W przypadku Rolków jako monopolista "wali w ...." odkąd pamiętam czyli od 2013-2014 r. (ściemy z listami, miejscami, zasadami zapisywania, punktami, rabatami, rezerwacjami po miesiąc pod niby klienta na wakacjach na drugiej półkuli). Tylko w ostatnich latach zrobił się hype na tę markę, na forum pojawiło się wielu nowych, więc i walenie stało się bardziej widoczne.

Edited by memento mori

Teraz, memento mori napisał(-a):

W przypadku Rolków jako monopolista "wali w ...." odkąd pamiętam. Tylko w ostatnich latach zrobił się hype na tę markę, na forum pojawiło się wielu nowych, więc i walenie stało się bardziej widoczne.

A'propos walenia :)

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

W przypadku Rolków jako monopolista "wali w ...." odkąd pamiętam czyli od 2013-2014 r. (ściemy z listami, miejscami, zasadami zapisywania, punktami, rabatami, rezerwacjami po miesiąc pod niby klienta na wakacjach na drugiej półkuli). Tylko w ostatnich latach zrobił się hype na tę markę, na forum pojawiło się wielu nowych, więc i walenie stało się bardziej widoczne.

Dlatego idę jutro do butiku w Pradze

Guest MarcinWola
44 minuty temu, a_team napisał(-a):

Dlatego idę jutro do butiku w Pradze emoji16.png

Daj znać, może chociaż DJ w stali są odblokowane do zamówień ☺️ powodzenia 😎

9 godzin temu, a_team napisał(-a):

Dlatego idę jutro do butiku w Pradze emoji16.png

do AP podejrzewam, że też się wybierasz😁 Jeśli tak to proszę o relację we właściwym wątku.

generalnie zielony OP ponoc rzadki jest jak daytona wiec stad takie długie czekanie.

Ale że na czarnego OP też jest mega długi czas oczekiwania to jestem zaskoczony 

11 godzin temu, mroova napisał(-a):

Debilny ten artykuł. Eksport i zyski szwajcarskich producentów są w ostatnich latach rekordowe. W kryzysie to są handlarze co kupili po 10 hulków za 120k bo wierzyli ze za rok je odsprzedadzą za 150. 3 przehajpowane marki z kilkunastoma modelami poleciały na mordę i sparzyło się trochę frajerów, ale rynek ma się dobrze, najlepiej od lat.

1dFQTya.png

do AP podejrzewam, że też się wybierasz Jeśli tak to proszę o relację we właściwym wątku.

Tak, głównie po to przyjechałem Do Rolka pójdę pewnie na szybko przy okazji

Z tego co dostałem info, to na GMT Pepsi czy Batmana albo DJ w stali nie zapisują w Pradze. Nie miałem czasu długo rozmawiać, szybkie info. W złocie można sie zapisywać, może po takim zapisie wpiszą na coś innego, ale mają ograniczoną ilość i raczej polecają zapisywać się w kraju swojej rezydencji.

Jeśli jutro będę wracał przez Brno i wstąpię, to napiszę. Na razie w Niemczech się udało, ale zobaczymy kiedy i czy sfinalizują zamówienie

Pierwsi spekulanci... 
Screenshot_2023-07-15-18-43-26-21_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.thumb.jpg.8a60410c093df42f68e0c6d9683a8c05.jpg
na razie z bąbli tylko jeden 31mm jest realnie dostępny, reszta ogłoszeń tylko ze zdjęciami z sieci, wygląda że jeszcze nie dotarły do AD

Guest MarcinWola
W dniu 13.07.2023 o 10:28, a_team napisał(-a):

Tak, głównie po to przyjechałem emoji6.png Do Rolka pójdę pewnie na szybko przy okazji emoji16.png

Z tego co dostałem info, to na GMT Pepsi czy Batmana albo DJ w stali nie zapisują w Pradze. Nie miałem czasu długo rozmawiać, szybkie info. W złocie można sie zapisywać, może po takim zapisie wpiszą na coś innego, ale mają ograniczoną ilość i raczej polecają zapisywać się w kraju swojej rezydencji.

Jeśli jutro będę wracał przez Brno i wstąpię, to napiszę. Na razie w Niemczech się udało, ale zobaczymy kiedy i czy sfinalizują zamówienie emoji846.png

Dziękuje za informacje 🙂. Udanej podróży i powodzenia 👑💪😊

Dziękuje za informacje . Udanej podróży i powodzenia

W Brnie nie byłem, ale z Kato mam 2,5h samochodem, więc pewnie będę cisnął żonę, żeby pojechać „pozwiedzać”

Będę wystawiał na sprzedaż Polar 226570 za 45k z 02.23. Jednak zbyt niewygodny dla mnie.
Jak ktoś zainteresowany to pm. 62c3efdd6daa955c4459327adf35be11.jpg

Do Polara potrzebna jest odpowiednia łapa. Wtedy jest wygodny ja mało który Rolex. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Do Polara potrzebna jest odpowiednia łapa. Wtedy jest wygodny ja mało który Rolex. 
DJ41 i Ex40 mnie przekonały, że Polar mnie jednak męczy.
Muszę dogłębnie przemyśleć Suba czy GMT o których cały czas myślę.

3 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

GMT ostatnio mojego mierzyłeś. Dużo mniejszy od Twojego Polara.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

GMT ostatnio mojego mierzyłeś. Dużo mniejszy od Twojego Polara.
Wiem. Parę minut na ręku to jednak nie test. Jak Polar się sprzeda to namówie kogoś na zamianę na tydzień :)

16 minut temu, mrstatler napisał(-a):

Nowy Sub jest jeszcze mniej wygodny od Polara. GMT jest prawie tak wygodny jak Datejust, szczególnie na Jubilee. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Ja na początku noszenia gmt2 mastera miałem wrazenie, ze jest mniej wygodny od Polara.

Przypuszczam, ze to kwestia budowy nadgarstka - ja mam plaski 19,5cm - wiec Polar pasuje idealnie. Jaka tutaj bedzie liczba graniczna - ciezko stwierdzic, kazdy musi przetestowac sam.

Po dluzszym noszeniu GMT juz byl tak samo wygodny jak Polar.

Polar ogolnie jest super do noszenia, praktycznie go nie czuc na nadgarstku, jest fajnie plaski plus ma super szczotkowany bezel.

https://finance.yahoo.com/news/new-rolex-luxury-watch-demand-soars-as-pre-owned-market-keeps-slipping-180037300.html

Mnie najbardziej zaintrygował ten fragment:

"Hayek powiedział, że w swoich własnych i obsługiwanych sklepach średnia sprzedaż na sklep wzrosła na całym świecie o 30%. Częściowo ten boom można przypisać ciągłemu sukcesowi sprzedażowemu współpracy między Swatch i Omega zegarków Omega MoonSwatch.

„Globalny popyt na zegarki Swatch i MoonSwatch nie tylko nie słabł, ale wręcz przyspieszył” – podała firma w oświadczeniu."

Ciekawe, czy to prawda, czy robienie w balona rynku i akcjonariuszy ? Wykres kursu akcji SG w dłuższej perspektywie jakoś nie rzuca na kolana.

2 godziny temu, mrstatler napisał(-a):

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nowy Sub jest jeszcze mniej wygodny od Polara. GMT jest prawie tak wygodny jak Datejust, szczególnie na Jubilee. 

Polar i Sub to bardzo podobna, w kształcie wręcz identyczna koperta, różnią się tylko średnicą i grubością, problemem jest płaski kształt i proste uszy, przy 42mm daje to LtL ponad 50mm. W GMT koperta też jest tego typu, mając przez chwilę na ręce odniosłem wrażenie że leży gorzej niż ExII, na pewno nie było to odczuwalnie na plus. Proste uszy są tego przyczyną a rozwiązaniem jest Yacht Master jeżeli musimy zostać przy sportowych Rolexach.

Dla mnie Sub jest nieco wygodniejszy bo mam nieduży nadgarstek, psuje to niestety zapięcie które jest znacznie większe niż w ExII i w ogóle czymkolwiek co znam. 

Omega albo Grand Seiko przy podobnej wielkości mają uszy zaokrąglone i na mniejszym nadgarstku leżą znacznie wygodniej.

IMG_7356.JPG

IMG_7357.jpg

IMG_7358.JPG

@mrstatler ja też mam drobniejszy nadgarstek ale mnie  się ten 226570 exp gmt bardzo podoba , (być może czarna tarcza powoduje poczucie bardziej zwartego- mniejszego?)  😁

może daj mu Jeszce szansę u Ciebie.

IMG_3146.thumb.jpeg.393531ca614824753f9f9d4923a08b39.jpeg

@mroova

najlepiej byłoby wziąć sprawozdanie finansowe i zobaczyć liczby jak wygląda cash Flow i wynik finansowy za ten okres. Bo w telewizji to wiadomo musi dobrze wyglądać bo klienci i akcjonariusze słuchają  😎

Edited by SPS

14 minut temu, SPS napisał(-a):

jak wygląda cash Flow i wynik finansowy

Tyle, że tam nie będzie w rozbiciu na konkretne brandy lecz całościowo. A jak to bywa z "newsami" to wiadomo 🙂 moim ulubionym przykładem jest nieszczęsny żagiel Libeskinda - jeszcze za Orco mieli sprzedać "ponad połowę" apartamentów, a gdy kupił nowy inwestor to okazało się że tylko ok. 25 procent.  

Mario, jak my się nie zgadzamy, to chyba nikt