Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

6.5% dla prywatnych. Dla profesjonalnych od 2.5% do 8.5% w zależności który abonament miesięczny mają (są 3, od około 80 USD do 250 USD, każdy ma swoje widełki prowizji).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, memento mori napisał(-a):

6.5% dla prywatnych. Dla profesjonalnych od 2.5% do 8.5% w zależności który abonament miesięczny mają (są 3, od około 80 USD do 250 USD, każdy ma swoje widełki prowizji).

Tydzień temu prawie kupiłem Calatravę (prawie, bo w końcu zmieniłem zdanie i kupiłem coś innego - pokażę w odpowiednim dziale jak odbiorę). Znalazłem nazwę profesjonalnego dilera na Chrono, zadzwoniłem do nich bezpośrednio i zapytałem o cenę - dali mi niższą o 6,5% jeśli kupię bezpośrednio od nich - stąd o owych procentach pisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Tydzień temu prawie kupiłem Calatravę (prawie, bo w końcu zmieniłem zdanie i kupiłem coś innego - pokażę w odpowiednim dziale jak odbiorę). Znalazłem nazwę profesjonalnego dilera na Chrono, zadzwoniłem do nich bezpośrednio i zapytałem o cenę - dali mi niższą o 6,5% jeśli kupię bezpośrednio od nich - stąd o owych procentach pisałem. 

 W podobny sposób kupiłem pilota IWC. Dostałem łącznie prawie 10% niższą cenę niż sklep wystawiał na Chrono (przy płatności przelewem bo jak bym płacił np przez Paypal to proponowali ~8%).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Tydzień temu prawie kupiłem Calatravę (prawie, bo w końcu zmieniłem zdanie i kupiłem coś innego - pokażę w odpowiednim dziale jak odbiorę). Znalazłem nazwę profesjonalnego dilera na Chrono, zadzwoniłem do nich bezpośrednio i zapytałem o cenę - dali mi niższą o 6,5% jeśli kupię bezpośrednio od nich - stąd o owych procentach pisałem. 

 

Zgadza się. 6.5 jest jak najbardziej między między 2.5 a 8.5. 🙂
 

Z drugiej strony 6.5 od ceny z ogłoszenia na Air Kinga to nie wiem czy w grudniu 2023 to dobry deal 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  w Posnani, tak z marszu zapisałem się  na YM slate. Czas oczekiwania nieznany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno spadają ceny zarówno używek (Bloomberg Subdial Watch Index tj. koszyk 50 najbardziej poszukiwanych zegarków według wartości na rynku używanym, w listopadzie spadł o 3% w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim, a np. Kermit w ciągu m-ca poleciał o 4,6%), jak i eksport zegarków ze Szwajcarii.

Podrożał tylko DD.

Źródło: https://finance.yahoo.com/news/time-to-buy-why-the-prices-of-rolex-and-other-luxury-swiss-watches-keep-falling-210120166.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mroova napisał(-a):

Podobno spadają ceny zarówno używek (Bloomberg Subdial Watch Index tj. koszyk 50 najbardziej poszukiwanych zegarków według wartości na rynku używanym, w listopadzie spadł o 3% w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim, a np. Kermit w ciągu m-ca poleciał o 4,6%), jak i eksport zegarków ze Szwajcarii.

Podrożał tylko DD.

Źródło: https://finance.yahoo.com/news/time-to-buy-why-the-prices-of-rolex-and-other-luxury-swiss-watches-keep-falling-210120166.html 

 

Wg tych danych, wartościowo jest nawet nieco lepiej niż w poprzednim roku. Natomiast biorąc pod uwagę, że ceny rosły Y/Y oraz, że ciągle rozładowywane są zamówienia Rolexa z lat poprzednich, to spodziewałbym się realnie mniejszego popytu w sztukach w kolejnym roku.

Screenshot 2023-12-10 at 14.51.10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w Bolzano. Wszystkie modele widoczne na zdjęciach dostępne od ręki. 
IMG_5542.thumb.jpeg.8e599320d574df24bbd2f05e45d826e2.jpeg
IMG_5541.thumb.jpeg.2fcb0b9fd2efafcd1e02c37df13098fa.jpeg
IMG_5540.thumb.jpeg.652c0966c6be218a7be17a66e5c737c8.jpeg
IMG_5539.thumb.jpeg.739020ee76fb25060c31dc5e289a4d77.jpeg
IMG_5538.thumb.jpeg.cdf638fee92ff6cbb4cb1fe02316698f.jpeg

DD przytuliłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Dzisiaj w Bolzano. Wszystkie modele widoczne na zdjęciach dostępne od ręki. 

IMG_5542.jpeg

IMG_5541.jpeg

IMG_5540.jpeg

IMG_5539.jpeg

IMG_5538.jpeg

 

Jakieś 3 tygodnie temu dzwoniłem do Kruka z pytaniem o zapis na DD w złocie. Mimo Suba i GMT w historii nawet nie było rozmowy. A tu widzę taką sztukę jaka by mnie interesowała od ręki. Popi... jest ten klimat AD Rolexowych. Ale to tylko umocniło mnie w przekonaniu, że mimo iż "inwestycyjnie" to gorszy wybór to wszystko inne przemawia u mnie za Omegą i za kilka dni obieram Moonwatcha w złocie. Mam świadomość, że jeden obrażony Paweł z wschodnich krańców Polski Rolexa obchodzi tyle to śnieg sprzed dekady, ale naprawdę nie pomagają mi w sympatii do marki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia już wiem, że we Włoszech najlepsza dostępność Rolexów jest w małych miejscowościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jakieś 3 tygodnie temu dzwoniłem do Kruka z pytaniem o zapis na DD w złocie. Mimo Suba i GMT w historii nawet nie było rozmowy. A tu widzę taką sztukę jaka by mnie interesowała od ręki. Popi... jest ten klimat AD Rolexowych. Ale to tylko umocniło mnie w przekonaniu, że mimo iż "inwestycyjnie" to gorszy wybór to wszystko inne przemawia u mnie za Omegą i za kilka dni obieram Moonwatcha w złocie. Mam świadomość, że jeden obrażony Paweł z wschodnich krańców Polski Rolexa obchodzi tyle to śnieg sprzed dekady, ale naprawdę nie pomagają mi w sympatii do marki:)

W Kruku też mi powiedzieli, że na DD nie ma szans
I w czym problem?

Że na razie nie mam gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Jakieś 3 tygodnie temu dzwoniłem do Kruka z pytaniem o zapis na DD w złocie. Mimo Suba i GMT w historii nawet nie było rozmowy. A tu widzę taką sztukę jaka by mnie interesowała od ręki. Popi... jest ten klimat AD Rolexowych. Ale to tylko umocniło mnie w przekonaniu, że mimo iż "inwestycyjnie" to gorszy wybór to wszystko inne przemawia u mnie za Omegą i za kilka dni obieram Moonwatcha w złocie. Mam świadomość, że jeden obrażony Paweł z wschodnich krańców Polski Rolexa obchodzi tyle to śnieg sprzed dekady, ale naprawdę nie pomagają mi w sympatii do marki:)

napisz albo zadzwoń do tego AD i się przeleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bugs napisał(-a):

napisz albo zadzwoń do tego AD i się przeleć

 

Już po ptakach:) Po Moon'ie przez najbliższy (raczej niezbyt krótki:P ) czas będę biedakiem🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, a_team napisał(-a):


W Kruku też mi powiedzieli, że na DD nie ma szans emoji19.png
Że na razie nie mam gdzie emoji28.png

Chcesz, to ci podam namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Chcesz, to ci podam namiary.

 

Tomasi ?

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz, to ci podam namiary.

Za granicą na razie odpada. Nie mam kiedy latać czy jeździć. Druga sprawa, że muszę najpierw trochę poodbierać, bo mam kilka zapisów w trakcie z tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. 😜

😄👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. 

Łatwo się mówi, jak się kupuje z innych źródeł niż AD. Nie po to się zapisuje, żeby latać za handlarzami

P.S. Niestety nie mam tyle szczęścia co inni. Ja nie mogę zapisać się na modele, które ktoś zamówił i odebrał po 2 miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, a_team napisał(-a):

Łatwo się mówi, jak się kupuje z innych źródeł niż AD. Nie po to się zapisuje, żeby latać za handlarzami emoji6.png

A Tobie bardziej zależy na posiadaniu zegarka czy na kumplowaniu się z AD? 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Tobie bardziej zależy na posiadaniu zegarka czy na kumplowaniu się z AD? 

Zależy mi na posiadaniu zegarka a nie nabijaniu portfela handlarzom Każdy ma swoje decyzje, zapisałem się u AD i czekam. Rozumiem, że to jest złe postępowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, a_team napisał(-a):

Zależy mi na posiadaniu zegarka a nie nabijaniu portfela handlarzom emoji846.png

Jak tak patrzę na zdjęcia @beniowski to wygląda to jak Tomasi w Bolzano - czyli nie handlarz, a po prostu AD, taki sam jak Kruk.

Chyba że tu jakieś względy patriotyczne wchodzą w grę, że wolisz w PL zostawić pieniądze niż w IT.

5 minut temu, a_team napisał(-a):

Rozumiem, że to jest złe postępowanie ? emoji846.png

Nie oceniam, po prostu zastanawiam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, a_team napisał(-a):


Łatwo się mówi, jak się kupuje z innych źródeł niż AD. Nie po to się zapisuje, żeby latać za handlarzami emoji6.png

P.S. Niestety nie mam tyle szczęścia co inni. Ja nie mogę zapisać się na modele, które ktoś zamówił i odebrał po 2 miesiącach emoji15.png

Każdy idzie swoją ścieżką szczęścia. Moja cierpliwość skończyła się gdzieś w 2020 roku. Teraz idą lepsze czasy, wraca normalność. Większość modeli, na które w Kruku będziesz czekał latami, u innych AD dostaniesz od ręki. Co do handlarzy -  zawód jak każdy inny. Ja się param tą profesją dobre 30 lat. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.