Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też już powoli zaczyna się robić za drogo w stosunku do tego, co otrzymuję. Nie narzekam, zaczynam po prostu częściej zerkać w kierunku innych manufaktur.
W zeszłym roku kupiłem Niebieskiego YM 40 za ok. 52k, dzisiaj tyle kosztuje Sub z datą 🫣


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Żyć w przeszłości to trochę tak, jakby żyć pod wodą i oddychać przez rurkę. Tak jakoś mi się skojarzyło. 😉 A chleb dwa lata temu kosztował 3zł...

 

Ważne, żeby każdy sobie sam racjonalizalowal wybory i decyzje zakupowe. Wiadomo - będą klienci na suba za 50 to będą sprzedawać za 50, będą za 100 to za 100. Ale można też poczekać na dobre rabaty. 

 

Elektryczna Dacia Spring w Niemczech z dnia na dzień potaniała z 23 keuro do 13 keuro. A w Polsce ze 101 kpln do 71 kpln (nie licząc dopłat).

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Ważne, żeby każdy sobie sam racjonalizalowal wybory i decyzje zakupowe. Wiadomo - będą klienci na suba za 50 to będą sprzedawać za 50, będą za 100 to za 100. Ale można też poczekać na dobre rabaty. 

 

Elektryczna Dacia Spring w Niemczech z dnia na dzień potaniała z 23 keuro do 13 keuro. A w Polsce ze 101 kpln do 71 kpln (nie licząc dopłat).

Rabaty na Rolexa powiadasz. To chyba jeszcze nie ten czas. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można czekać. A jak w końcu (jeśli w ogóle) te rabaty będą dawać, to cena do tego czasu zdąży tak wzrosnąć, że będzie wyższa niż obecnie, czyli nawet z rabatem zapłaci się jeszcze więcej. 
 

Na razie chyba ceny na rynku wtórnych się uspokoiły (a nawet spadają), więc można na wtórnym szukać okazji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tbn napisał(-a):

Chleb dobry docenię i zapłacę. Prosty zegarek z kosztami produkcji pewnie w okolicy 10% ceny metki raczej nie. Może dlatego, że nie jestem klientem dóbr luksusowych. Nie muszę się pokazać. 😅

Ale mimo wszystko posiadasz zegarki z półki powyżej Paganiego. 😉 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem hobbystą. Wybieram na podstawie własnych upodobań i subiektywnego poczucia ile dana rzecz jest dla mnie warta. I absolutnie nie mam nic do Rolexa. Zwyczajnie nie kupiłbym Suba w obecnej cenie. Ale Rolex i inne luksusowe marki nie robią zegarków dla takich jak ja, to miałem na myśli. Przykład z podwórka Omegi 70k za model Apollo po dodaniu rakietki. Jakieś jaja jak dla mnie, ale tam chociaż rabaty. 🤣

40 minut temu, beniowski napisał(-a):

Zawsze można czekać. A jak w końcu (jeśli w ogóle) te rabaty będą dawać, to cena do tego czasu zdąży tak wzrosnąć, że będzie wyższa niż obecnie, czyli nawet z rabatem zapłaci się jeszcze więcej. 
 

Na razie chyba ceny na rynku wtórnych się uspokoiły (a nawet spadają), więc można na wtórnym szukać okazji. 


Zawsze można też nie kupować. Jest w czym wybierać na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Zawsze można czekać. A jak w końcu (jeśli w ogóle) te rabaty będą dawać, to cena do tego czasu zdąży tak wzrosnąć, że będzie wyższa niż obecnie, czyli nawet z rabatem zapłaci się jeszcze więcej. 
 

Na razie chyba ceny na rynku wtórnych się uspokoiły (a nawet spadają), więc można na wtórnym szukać okazji. 

 

okazje na moje oko bywają co do zasady podejrzane ale zdarzają się na wtórnym "rozsądne" oferty nawet na "niszowe" modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tbn napisał(-a):

Jestem hobbystą. Wybieram na podstawie własnych upodobań i subiektywnego poczucia ile dana rzecz jest dla mnie warta. I absolutnie nie mam nic do Rolexa. Zwyczajnie nie kupiłbym Suba w obecnej cenie. Ale Rolex i inne luksusowe marki nie robią zegarków dla takich jak ja, to miałem na myśli. Przykład z podwórka Omegi 70k za model Apollo po dodaniu rakietki. Jakieś jaja jak dla mnie, ale tam chociaż rabaty. 🤣


Zawsze można też nie kupować. Jest w czym wybierać na rynku. 

Ja tylko jednego Rolexa kupiłem nowego. Inne z rynku wtórnego w dobrych cenach. To co mnie ew. obecnie interesuje z ich oferty jest zbyt drogie, ale na rynku wtórnym można fajne starsze modele znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nabyłem swojego trochę wymarzonego niebieskiego Sky-a dużo szybciej niż się spodziewałem i teraz nie prędko coś z Rolka kupię.

Bo w sumie nic mi się jakoś wybitnie nie podoba 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja tylko jednego Rolexa kupiłem nowego. Inne z rynku wtórnego w dobrych cenach. To co mnie ew. obecnie interesuje z ich oferty jest zbyt drogie, ale na rynku wtórnym można fajne starsze modele znaleźć. 

 

Zgadza się, zwłaszcza jak się wyjdzie poza najpopularniejsze, stalowe profesjonale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbierał ktoś ostatnio OP w rozmiarze 41 (tego Bobra czy jakoś tak)? Czekam i czekam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu lepsze miejsce zamiast na forum Rolex. Mam do odbioru sea-dwellera w kruku. Zamówiony z rok temu. Problem polega na tym że w międzyczasie zamówiłem datejusta w dokładnie takim zestawieniu jak chciałem mieć. Odbierać? Skreślą mnie z datejusta? No sam nie wiem. Zależy mi na tym drugim, a nie wyrobie na dwa. I tak będzie musiał pójść do ludzi pewnie ten SD i chyba jeszcze jakiś. Doradźcie coś, bo sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Może tu lepsze miejsce zamiast na forum Rolex. Mam do odbioru sea-dwellera w kruku. Zamówiony z rok temu. Problem polega na tym że w międzyczasie zamówiłem datejusta w dokładnie takim zestawieniu jak chciałem mieć. Odbierać? Skreślą mnie z datejusta? No sam nie wiem. Zależy mi na tym drugim, a nie wyrobie na dwa. I tak będzie musiał pójść do ludzi pewnie ten SD i chyba jeszcze jakiś. Doradźcie coś, bo sam nie wiem.

A kiedy się spodziewasz Datejusta? To taki konfig że łatwo dostępny?

Jak nie odbierzesz SD to nic się nie stanie a odbierać na sprzedaż chyba nie ma sensu bo ceny są na poziomie retail więc stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na DJ zapisałem się pod koniec listopada, nie wiadomo kiedy będzie ale długo mi zeszło się dopchać. Wersja 126334 z bransoletą jubilee, blue fluted, marmurek. No zostanie na bank, piękny jest. Teraz mam zagwozdkę. Mam już, jak wiesz Exa, więcej nie ma po co.

Na handel nie chcę, bo nie ma czasu się bawić. 

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Na DJ zapisałem się pod koniec listopada, nie wiadomo kiedy będzie ale długo mi zeszło się dopchać. Wersja 126334 z bransoletą jubilee, blue fluted, marmurek. No zostanie na bank, piękny jest. Teraz mam zagwozdkę. Mam już, jak wiesz Exa, więcej nie ma po co.

Na handel nie chcę, bo nie ma czasu się bawić. 

Mając czarnego Exa i nie planując się go pozbywać nie wiem czy jest sens dokupywać Sea-Dwellera - w najgorszym razie możesz potem kupić na wtórnym w okolicach retail. Jak nie znasz nikogo kto byłby teraz chętny na SD to chyba najlepiej zrezygnować zamiast blokować kasę. Zapytaj jeszcze Karolów.

Na DJ możesz niestety trochę poczekać, nie wiem jak marmurek ale na gładką bright blue w tym konfigu minęło mi już 2 lata 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu już nie szkodzi, mogę czekać. Nie mam parcia.

Tak właśnie myślałem, że może ktoś byłby zainteresowany, to odstąpię. Muszę odbierać ja czy może ktoś komu oddam miejsce?

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego lokalnego AD mogę się zapisać, wpłacić niewielki depozyt na dowolnego OP i DJ’a z dostawą za 9-15 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim to kraju trzeba wpłacać depozyt na stalowego Rolexa? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, mario1971 said:

W jakim to kraju trzeba wpłacać depozyt na stalowego Rolexa? 

IRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek szansa zapisać się na OP41 (interesuje mnie kolor srebrny), czy wciąż listy kolejkowe są zamknięte?

Jest ktoś kto jest zapisany? Ile się czeka mniej więcej?

A może jest ktoś zapisany, ale się rozmyślił? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do odbioru ostatnio YM 37mm, po półtora miesiąca od zapisu. Zaskoczyli mnie tym tempem 🤷‍♂️ i nie mogłem odebrać, bo mnie długo nie było akurat. 😂

Trochę szkoda, ciekawe czy wezmą ode mnie kolejny zapis po takiej, jakże dramatycznej, sytuacji. 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakakolwiek szansa zapisać się na OP41 (interesuje mnie kolor srebrny), czy wciąż listy kolejkowe są zamknięte?
Jest ktoś kto jest zapisany? Ile się czeka mniej więcej?
A może jest ktoś zapisany, ale się rozmyślił?
Ja czekam od ponad dwóch lat, ale Kruk to wg mnie te wszystkie stare listy wyrzucił do kosza. Nie dotyczy gmt i daytony.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z mojej listy klientów to nawet tych awanturujących się nie wyrzucam ...nigdy nie wiadomo co się wydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmują zapisy na coraz więcej modeli, a przypuszczam, że w perspektywie roku większość „list” będzie otwarta. Warto podzwonić po kilku salonach, bo zasady są nadal różne w różnych miastach.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, lukebor napisał(-a):

Przyjmują zapisy na coraz więcej modeli, a przypuszczam, że w perspektywie roku większość „list” będzie otwarta. Warto podzwonić po kilku salonach, bo zasady są nadal różne w różnych miastach.

Potwierdzam. W Wawie od miesiąca można się zapisywać na prawie wszystko, w Poznaniu listy pootwierały się dopiero parę dni temu. Dodatkowo jeden klient ma szerszą listę do zapisu, drugi zaledwie na parę modeli, a dla trzeciego wszystko jest ciągle pozamykane. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.