Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w temacie będzie tyko jeden przedmiot - pasek, zegarek cokolwiek?

Po upływie 30 dni muszę znowu wykupić pakiet tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma żadnego regulaminu, a poszliście na "rozpoznanie w boju" to ja zadam takie głupie pytania z którymi się pewnie spotkacie jak nie będą pewne kwestie dobrze opisane w regulaminie ;)  

 

Scenariusz 1.

 

Wykupiłem pakiet na 1 przedmiot/30 dni. Wystawiłem 1 zegarek. Zegarek sprzedał się dajmy na to 3 dnia. Czy pakiet nadal jest ważny i mogę wystawić kolejny 1 przedmiot na pozostałe 27 dni ?

 

Scenariusz 2.

 

Wykupiłem pakiet na 5 przedmiotów /30 dni. Wystawiłem 4 przedmioty. 3 przedmioty sprzedały się, 4 sobie czeka. Mija 30 dni, 4 przedmiot się nie sprzedał. Co teraz ? Czy cały pakiet wygasł ? Czy może nadal mogę wystawić 1 przedmiot ? Jeśli nadal mogę wystawić jeden przedmiot, to czy przed upływem 30 dni (np 29 dnia) mogę poinformować (no właśnie kogo?), że proszę o przedłużenie ważności ogłoszenia o kolejne 30 dni ?

 

To tak na początek mi przyszło do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo mieszacie. To jest dość proste - kupujesz 5 tematów, kupujesz 15 tematów. W sumie masz 20 slotów na tematy z ogłoszeniami. Możesz je wykorzystać bezterminowo, ale każdy wystawiony temat spada po 30 dniach.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po 30 dniach masz już tyko 4 tematy jeśli wykorzystałeś jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DawPi napisał(-a):

Za bardzo mieszacie. To jest dość proste - kupujesz 5 tematów, kupujesz 15 tematów. W sumie masz 20 slotów na tematy z ogłoszeniami. Możesz je wykorzystać bezterminowo, ale każdy wystawiony temat spada po 30 dniach.

Masz w kieszeni 5zł. Dziś wydałeś 1zł. Ile masz za miesiąc, rok, 5 lat? 4.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DawPi napisał(-a):

Za bardzo mieszacie. To jest dość proste - kupujesz 5 tematów, kupujesz 15 tematów. W sumie masz 20 slotów na tematy z ogłoszeniami. Możesz je wykorzystać bezterminowo, ale każdy wystawiony temat spada po 30 dniach.

Nikt nie miesza, to nie jest jasne. Pokazuję Wam tylko, co musicie dopilnować w regulaminie. Ja zadałem proste pytania wynikające z obserwacji tego co się dzieje na bazarku. Ludzie robili jedno ogłoszenie, sprzedawali zegarki i podmieniali treść. Twoja odpowiedź nie odpowiada na moje pytania.

 

P.S. Przez te 6 czy 7 lat jak jestem tutaj na forum nie wystawiłem ani nie sprzedałem ani jednego zegarka na bazarku. Ani parzy mnie to ani ziębi co tam zrobicie, wsadzam kij w mrowisko tylko po to, żeby Wam pokazać ewentualne problemy. Może po prostu pokażcie jak będzie wyglądał regulamin to utniecie część pytań. A jak go nie macie bo właśnie nad nim pracujecie, to warto wziąć pod uwagę co ludzie Wam piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa powyżej. To musi być jak dla dziecka opisane i wytłumaczone. Jakieś pakiety srety, tematy 30 dni, tu tam, a to bezterminowo. Prościej waćpanowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli wykupię np. pakiet za 20 zł (5 przedmiotów), to mogę wystawiać przedmioty kiedy chcę, bezterminowo, np. za 2 lata. Ale jeśli już wystawię pierwszy, to po 30 dniach ogłoszenie znika, a mnie pozostaje możliwość wystawienia już tylko 4 przedmiotów. Jeśli ten pierwszy przedmiot się nie sprzedał, to mogę go na nowo wystawić w ramach tych 4 pozostałych. Tak to rozumiem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nie jesteś wichrzycielem 😜 Zmiany na bazarku były sygnalizowane wcześniej. Od tygodnia wisiała informacja o zamknięciu bazarku w dotychczasowej formule i po kilku dniach o uruchomieniu w nowej . Oczywiście zasady będą określone. Spokojnie. Na to wszystko trzeba jest trochę czasu. Na razie przez ten tydzień do końca miesiąca będzie trwała faza testów. Chodzi o automatyzację procesu dostępu do bazarku. Nie chcieliśmy zamykać na kilka dni całkowicie bazarku, stąd mogą jeszcze występować drobne perturbacje. Na razie wszystko działa ... 

 

Wstępnie zasady są następujące:

 

Ogłoszenie na bazarku może wystawić każdy forumowicz bez limitu postów.

Drobne akcesoria np. pasek, teleskopy wystawione sporadycznie  nie będą docelowo wymagały opłaty.

Profesjonalni na razie działają na dotychczasowych warunkach.

Bazarki lokalne działają na dotychczasowych warunkach.

 

Obowiązują pakiety czasowe 30 dniowe:  7zł za jeden przedmiot,  10 zł za dwa i  20 zł za pięć. 

Każdy może wykupić dowolną ilość pakietów. 

Na życzenie będzie wystawiona faktura, ale w takim przypadku podane opłaty będą powiększone o VAT.

 

Niestety dodawanie darmowych ogłoszeń w dziale sprzedam, to już przeszłość.

 

1. Czy w trakcie tych 30 dni ofertę będzie można podbijać?

2. Czy po upływie 30 dni trzeba będzie ofertę założyć na nowo?

3. Dlaczego nie ma pakietu na 3 produkty, co jest często bardzo wygodną ich liczbą?

4. Czy te zasady będą ujęte w nowym, zrozumiałym regulaminie?

Godzinę temu, DawPi napisał(-a):

Za bardzo mieszacie. To jest dość proste - kupujesz 5 tematów, kupujesz 15 tematów. W sumie masz 20 slotów na tematy z ogłoszeniami. Możesz je wykorzystać bezterminowo, ale każdy wystawiony temat spada po 30 dniach.

 

"To jest dość proste" to nie jest właściwe wytłumaczenie wątpliwości w sprawie, z którą wiąże się pobieranie opłat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Ale jeśli już wystawię pierwszy, to po 30 dniach ogłoszenie znika, a mnie pozostaje możliwość wystawienia już tylko 4 przedmiotów. Jeśli ten pierwszy przedmiot się nie sprzedał, to mogę go na nowo wystawić w ramach tych 4 pozostałych. Tak to rozumiem.

Tak.

5 minut temu, Gio napisał(-a):

1. Czy w trakcie tych 30 dni ofertę będzie można podbijać?

2. Czy po upływie 30 dni trzeba będzie ofertę założyć na nowo?

3. Dlaczego nie ma pakietu na 3 produkty, co jest często bardzo wygodną ich liczbą?

4. Czy te zasady będą ujęte w nowym, zrozumiałym regulaminie?

Ad 1 - tak.

Ad 2 - tak.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiety rozumiem jako sposób na dofinansowanie forum jednak każdy forumowicz z 50 pastami powinien mieć prawo do jednego lub dwóch ogłoszeń bez jakichkolwiek ograniczeń. Obawiam się że te nowe zasady zniszczą bazarek.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jackm napisał(-a):

Pakiety rozumiem jako sposób na dofinansowanie forum jednak każdy forumowicz z 50 pastami powinien mieć prawo do jednego lub dwóch ogłoszeń bez jakichkolwiek ograniczeń. Obawiam się że te nowe zasady zniszczą bazarek.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Już kiedyś była dyskusja na ten temat. Bazarek nie jest solą tego Forum (przynajmniej Załoga tak uważa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jackm napisał(-a):

Pakiety rozumiem jako sposób na dofinansowanie forum jednak każdy forumowicz z 50 pastami powinien mieć prawo do jednego lub dwóch ogłoszeń bez jakichkolwiek ograniczeń. Obawiam się że te nowe zasady zniszczą bazarek.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Też tak myślę, będzie odpływ na FB czy Olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było. Tu jednak dużo pewniej niż na olx ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera - nie chcę zakładać konta na twarzoksiążce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zly pomysl z tym w całości płatnym bazarkiem. Spadnie ilość ogłoszeń, odwiedzających. To zabije bazarek, jak koledzy wyżej pisali większość pojdzie na fb i olx. Proszę przemyślcie opcje z dwoma bezplatnymi ogłoszeniami nie ograniczonymi jakimiś dziwnymi obostrzeniami, kolejne ogloszenia płatne. Sam chętnie dofinansuje forum dokupując co pewien czas trzecie lub czwarte ogłoszenie, chodzi o to by mial kto czytać moje ogłoszenia.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując forum - jest tu niewielkie grono osób z dużą wiedzą, którzy pomagają w identyfikacji/naprawach zegarków. Jednak zdecydowanie więcej jest osób, które boją się samodzielnie wyregulować czy nawet zdjąć bransoletę, żeby nie porysować zegarka. Większość nowych postów jest w tematach Kącik miłośników marki XYZ, gdzie w PP, AP 50 ludzi podziwia zegarek jednego posiadacza, w Rolexach wieczna gównoburza na każdy temat i narzekanie na listy kolejkowe. W reszcie kącików od Omegi do chińskich wynalazków jest Instagram w skali mikro - codzienny wristshot zegarka. Oprócz tego był jeszcze bazarek i codzienna dawka "jaki zegarek do XYZ" kupić.

 

Po zmianach zostaje:

- kilka wątków tygodniowo o identyfikację, lecz bez możliwości wyceny zegarka

- kąciki tematyczne będące galeriami i miejscami do chwalenia się swoim zegarkiem, ewentualnie miejscem do ponapinania się

- zdublowane pytania co kupić w określonym budżecie

 

Pierwszy i ostatni punkt nie interesuje raczej większości osób, bo ile można czytać w kółko to samo. Pozostają kąciki, a jeżeli ktoś nie przepada za chwaleniem się i nie chce psuć sobie humoru gównoburzami to nie pozostaje nic.

 

Strzał w kolano za kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jackm napisał(-a):

Bardzo zly pomysl z tym w całości płatnym bazarkiem. Spadnie ilość ogłoszeń, odwiedzających. To zabije bazarek, jak koledzy wyżej pisali większość pojdzie na fb i olx. Proszę przemyślcie opcje z dwoma bezplatnymi ogłoszeniami nie ograniczonymi jakimiś dziwnymi obostrzeniami, kolejne ogloszenia płatne. Sam chętnie dofinansuje forum dokupując co pewien czas trzecie lub czwarte ogłoszenie, chodzi o to by mial kto czytać moje ogłoszenia.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka




 

 

Najgorsze to jest pobieranie opłat bez regulaminu. Stary był niezrozumiały bo napisany nie po polsku, nowy nie istnieje, a odbywa się sprzedaż usług nijak nieuregulowana. To chyba nawet pod jakiś przepis podpada. Nie wiem co gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Bazarki lokalne działają na dotychczasowych zasadach.

Na życzenie będzie wystawiona faktura, ale w takim przypadku podane opłaty będą powiększone o VAT.


Czyli w każdym dziale bazarek lokalny i po sprawie default_smile.png

Sprzedaż bez faktury to bez VAT, czy to aby zgodne z obowiązującymi przepisami skarbowymi, co na to księgowość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, john.doe napisał(-a):

...

Sprzedaż bez faktury to bez VAT, czy to aby zgodne z obowiązującymi przepisami skarbowymi, co na to księgowość?

 

Może będą paragony fiskalne.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zazwyczaj narzekać dla samego narzekania, ale naprawdę nie prościej było po prostu przygotować porządny regulamin, nawet jeśli ma być opłata i dopiero robić zmiany w formule sprzedaży?
Teraz jest milion pytań, na które w większości nie ma odpowiedzi a tym samym jest mały bałagan, którego można było uniknąć.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Zostaje jeszcze temat z recenzjami...

 Obacz ile recenzji i art. było 3-4 lata temu. Teraz to ułamek. Ale taka wola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.