Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Teorie spiskowe II. BEZ COVIDU!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Taka teorio spiskowa łamigłówka: Izrael dysponuje w różnych dziedzinach zaawansowanymi technologiami dlatego, że stworzył Pegasus-a, Stuxnet-a,... czy też stworzył Stuxnet-a, Pegasus-a,... dlatego, że dysponuje w różnych dziedzinach zaawansowanymi technologiami?

 

Wystarczy mentalnie przestawić zegarki z końca XXw na trzecią dekadę XXI by wiedzieć co da się zrobić za pomocą fałszywego BTS-a? Po przestawieniu na tu i teraz nikt, kto rozumie co się dzieje nie trzyma niczego zbędnego w s.rajfonie czy komputerze jeśli ten był/jest/będzie podłączony do internetu. Tym bardziej "swojego życia".

Intruzami wcale nie musi być "Państwo", należy dodać takie czy inne, zaś liczba możliwych kombinacji "słuchaczy" jest tak długa, że nie wyklucza nawet "przyjaciół", którzy "w imię wyższego dobra są gotowi na takie poświęcenie..."

 

Przerabiano w niedalekiej przeszłości inwigilację dziennikarzy, łącznie z wytaczaniem procesów cywilnych przez smutnych resortowych panów na podstawie nielegalnie zgromadzonych informacji. Jak widać tamto niczego nikogo nie nauczyło. Najwidoczniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Tylko obywatelom nie jest do śmiechu bo to coraz bardziej przypomina orwellowski "1984" .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Wojtunik nie popuszcza. Ruszyli mu rodzinę. Myślę, że to nie był dobry pomysł

Chyba nigdy nie liczył na fair play ⁉️
Czasy szpicbródki nieodwołalnie przeszły do historii ;)

ps. a te jego pohukiwania w mediach są po prostu żałosne 🤔

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, loco50 napisał(-a):

 Ciekawe kto następny?Kto utopi się w umywalce podczas golenia albo ulegnie wypadkowi na oślej łączce?

 

O tym mówisz? :ph34r:

FB_IMG_1642924733251.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, mam pytanie, wiecie może kto z obecnych ministrów lub innych członków obecnego rządu lub różnych ważnych i wpływowych osób w RP jest właścicielem zabytkowego dworku, domu, lub może mieszkania w zabytkowej kamienicy lub całej zabytkowej kamienicy?

Pytam dlatego, że ja słabo orientuję się w majątkach polityków, a moim zdaniem ktoś bardzo wyrażnie skroił część Polskiego Ładu pod siebie lub pod grupę swoich przyjaciół. 

Jeżeli to się utrzyma, to bardzo będzie się opłacało kupić jakąś starą rozpadającą się chałupę lub stodołę i zrobić z niej zabytek.:)

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na pewno nie pan Obajtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
6 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Szanowni Koledzy, mam pytanie, wiecie może kto z obecnych ministrów lub innych członków obecnego rządu lub różnych ważnych i wpływowych osób w RP jest właścicielem zabytkowego dworku, domu, lub może mieszkania w zabytkowej kamienicy lub całej zabytkowej kamienicy?

Pytam dlatego, że ja słabo orientuję się w majątkach polityków, a moim zdaniem ktoś bardzo wyrażnie skroił część Polskiego Ładu pod siebie lub pod grupę swoich przyjaciół. 

Wpisałem zapytanie w okienku wyszukiwarki i po przejrzeniu kilku linków dochodzę do wniosków:

1. Ten proceder jest znacznie starszy jak mogłoby się wydawać.

2. "Kolektywizacja" najlepiej wychodzi wszelkiej maści prawnikom a na drugim miejscu ekonomistom. Mogą być politykami bądź nie a interesy nie lubią rozgłosu.

3.  Koleszkowie z SLD :) są zadziwiająco uczciwi i legalni w porównaniu do reszty. Wektor ich działań jest nastawiony na inaczej skonstruowane interesy dobrze osadzone we współczesności.

6 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Jeżeli to się utrzyma, to bardzo będzie się opłacało kupić jakąś starą rozpadającą się chałupę lub stodołę i zrobić z niej zabytek.:)

Pierwszą zasadą w prowadzeniu innowacyjnych interesów jest "Nie Mówić o Tych Interesach!"

 

Podpowiem, że zakup stodoły z chałupą może być nie lada problemem jeżeli nie masz papierów rolniczych. Masz dwa wyjścia :) . Albo iść na kurs rolniczy i nauczyć się jeździć traktorem albo... zapisać do odpowiedniej partii  :) . Można też do  dowolnej ale wtedy będziesz zmuszony utworzyć terenowe koło o odpowiednim profilu, tutaj rolniczym :) .

Już zupełnie profilaktycznie, gdyby naszła cię ochota na subwencję celem badania pozaziemskich cywilizacji to postępujesz  dokładnie tak samo :D .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie.:)

Starą stodołę lub chałupę mogę bez żadnego problemu kupić jeżeli działka na której stoją nie jest większa niż jeden hektar. 

Jeżeli działka jest większa, to muszę mieć uprawnienia rolnicze lub mieszkać więcej niż 5 lat w tej wiosce w której chcę kupić. 

Prawo Jazdy Kat.T mam już od niepamiętnych czasów.:)

Mam również uprawnienia na kombajn o nazwie Bizon. :P

Dla osiągnięcia dużych korzyści materialnych do PSL-u mogą się zapisać. To dość neutralna partia. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Szacunek! Jestem pod wrażeniem przygotowania a to ono w 80% zapewnia powodzenie operacji. Dokładniej ono i dobry plan.

 

Jak delikatnie zasugerowałem, najlepsze są większe powierzchniowo nieruchomości w tym zaniedbane pałacyki z małą basztą. Zameczki znaczy się. Wtedy w wersji z poszukiwaniem oraz ewentualnymi kontaktami z obcymi cywilizacjami w niej urządzamy za subwencyjne środki obserwatorium i węzeł łączności :) . Każdej partii przyda się taki ambasador! To zajęcie ma przyszłość i duży potencjał rozwojowy w tym iwestycyjny. A i za bieżące koszty nie płaci się z własnej kieszeni lecz subwencji. To jest jak z "cudzesami" czyli cudzymi papierosami. Te smakują najlepiej :) .

 

Jak patrzę na przytłaczającą większość polskich polityków w tym samorządowców to tak się frasuję, że są na etapie zegara z kukułką. Są wprawdzie bystrzy kolesie z klasą ale to takie wiodące samotniczy tryb życia jednorożce. No to jak ma być dobrze?!

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Nie no spokojnie.:)

Starą stodołę lub chałupę mogę bez żadnego problemu kupić jeżeli działka na której stoją nie jest większa niż jeden hektar. 

Jeżeli działka jest większa, to muszę mieć uprawnienia rolnicze lub mieszkać więcej niż 5 lat w tej wiosce w której chcę kupić. 

Prawo Jazdy Kat.T mam już od niepamiętnych czasów.:)

Mam również uprawnienia na kombajn o nazwie Bizon. :P

Dla osiągnięcia dużych korzyści materialnych do PSL-u mogą się zapisać. To dość neutralna partia. :)

Dobrym rozwiązaniem jest też stworzenie nowego wyznania, kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
W dniu 30.01.2022 o 13:25, goral_ napisał(-a):

Dobrym rozwiązaniem jest też stworzenie nowego wyznania, kościoła.

Pomysł jest jaki jest ale to "propozycja na stole".

Nie jestem jednak do końca przekonany, że to jest bezpieczne a i realizacja wymaga większego zaangażowania.

Naczelną zasadą prowadzenia interesów jest ochrona własnych inwestycji czyli przede wszystkim życia. Powoływane ad hoc tego typu wehikuły inwestycyjne często przyciągają nieszczególnych wyznawców np. pokroju Charlesa Mansona. Niestety tak się dzieje w każdej lokacji. Może dlatego do zakładania tego typu interesów niewielu się garnie?

Druga sprawa to "statut". O ile umowa spółki prawa handlowego może być zawarta na stronie zeszytu w kratkę to w przypadku kościoła jest już gorzej. Nie mówię by pisać coś wielkości jakiejś świetej księgi czyli tak z 1000 stron. Pisząc znacznie krótsze dzieło, powiedzmy objętości "Mein Kampf" można narobić naprawdę dużych kłopotów.

Pomijając te niedogodności jest trzeci, największa przeciwność. Generalnie na czele nowego wyznania powinien stać człowiek powściągliwy, żeby nie rzec święty a może nawet apolityczny :) ?! To oznacza dietę, zero fajek, gorzały i najgorsze... kobitek. Nic  tylko usiąść i podciąć sobie żyły.

Mnie to zdecydowanie przerasta, nagroda nie warta ofiary!

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ritter napisał(-a):

Pomysł jest jaki jest ale to "propozycja na stole".

Nie jestem jednak do końca przekonany, że to jest bezpieczne a i realizacja wymaga większego zaangażowania.

Naczelną zasadą prowadzenia interesów jest ochrona własnych inwestycji czyli przede wszystkim życia. Powoływane ad hoc tego typu wehikuły inwestycyjne często przyciągają nieszczególnych wyznawców np. pokroju Charlesa Mansona. Niestety tak się dzieje w każdej lokacji. Może dlatego do zakładania tego typu interesów niewielu się garnie?

Druga sprawa to "statut". O ile umowa spółki prawa handlowego może być zawarta na stronie zeszytu w kratkę to w przypadku kościoła jest już gorzej. Nie mówię by pisać coś wielkości jakikiejś świetej księgi czuli tak z 1000 stron. Pisząc znacznie krótsze dzieło, powiedzmy objętości "Mein Kampf" można narobić naprawdę dużych kłopotów.

Pomijając te niedogodności jest trzeci, największa przeciwność. Generalnie na czele nowego wyznania powinien stać człowiek powściągliwy, żeby nie rzec święty a może nawet apolityczny :) ?! To oznacza dietę, zero fajek, gorzały i najgorsze... kobitek. Nic  tylko siąść i podciąć sobie żyły.

Mnie to zdecydowanie przerasta, nagroda nie warta ofiary!

Część argumentów może uznałbym, ale  chyba żaden guru sekty/kościoła, wyznania/ o których wiem nie odmawiał sobie względów fanek, dragów i napitków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałacyk plus?
Tutaj trochę informacji:

https://www.money.pl/podatki/masz-zabytek-polski-lad-zapewnil-ci-ogromna-ulge-podatkowa-pol-miliona-zlotych-i-wiecej-oto-palacyk-6730923427515072a.html

Najciekawsze jest to, że odliczyć będzie można w przypadku nawet opodatkowania na zasadach ryczałtu czy odliczyć od umowy o pracę itd.

Do tego kupić wyremontować, odliczyć i sprzedać...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Remy napisał(-a):

Pałacyk plus?
Tutaj trochę informacji:

https://www.money.pl/podatki/masz-zabytek-polski-lad-zapewnil-ci-ogromna-ulge-podatkowa-pol-miliona-zlotych-i-wiecej-oto-palacyk-6730923427515072a.html

Najciekawsze jest to, że odliczyć będzie można w przypadku nawet opodatkowania na zasadach ryczałtu czy odliczyć od umowy o pracę itd.

Do tego kupić wyremontować, odliczyć i sprzedać...

 

 

Bo to ulga celowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
21 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Część argumentów może uznałbym, ale  chyba żaden guru sekty/kościoła, wyznania/ o których wiem nie odmawiał sobie względów fanek, dragów i napitków.

No nie wiem czy we właściwy sposób. Taki Mahomet, zagwarantował w Koranie w sumie słuszną ideę, można mieć wiele żon. A jak wyszło w praktyce?! Po trzech latach wspólnej izolacji z trzema żonami Osama bin Laden podobno sam zadzwonił po Nevy Seals. Charles Manson czy wujek Adolf z jednym wąsem, źel skończyli. Dlatego, jak już stwierdziłem, nie wdepnę do tej bajki :) .

20 godzin temu, Remy napisał(-a):

Najciekawsze jest to, że odliczyć będzie można w przypadku nawet opodatkowania na zasadach ryczałtu czy odliczyć od umowy o pracę itd.

Do tego kupić wyremontować, odliczyć i sprzedać...

W ministerstwie kultury powstają różne koncepcje np. opłata reprograficzna, która zwykle dotyczy twórców, którze tak na dobrą sprawę niczego sensownego nie tworzą ale są w "związku" i to wystarczy by dostawać pieniądze za nic. Obecnie "jutuberzy", którzy tworzą "kontenty" będą obciążeni 1.5% podatkiem by wspomóc twórców polskich filmowych gniotów. Chyba, że o to chodzi by zniechęcać ludzi bez artystycznych "papierów" do aktywności?!

 

W ogóle jaki jest sens tego co zostało zaproponowane?!

Jeżeli ktoś kupuje pałacyk do remontu to nie jest umysłowym klockiem bo po primo ma na to środki a po drugi primo poza Januszem Traczem i podobnymi fanami drogich zegarków taki pałacyk musi być wehikułem finansowym, który w określonym czasie powinien się jako przedsięwzięcie sfinansować. Tu żadne dopłaty nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie!

Jak ktoś jest kulturalnym łosiem to nie powinien się brać za przedsięwzięcie, które ze wszech miar ma przypominać dobrze przeprowadzoną operację wojskową. To nie są klimaty dla opóźnionych umysłowo, którzy są oderwani od realiów.

 

Moim zdaniem cały ten cyrk jest sumą działań cwanych lobbystów i opóźnienia umysłowego luminarzy kultury, którzy mentalnie utknęli w cieplarnianych warunkach PRL-u i do dzisiaj nie mogą się z tego sposobu myślenia wyzwolić.

 

Po to, podobno, była reforma samorządowa by scedować tego typu przedsięwzięcia na niższy poziom. Jeżeli są do zachowania określone obiekty to muszą być przesłanki ku temu. Nie ma wtedy problemu by określić dotację celową, również poprzez takąż ulgę by dany obiekt zachować.

Resztę należy nieodwołalnie zburzyć! Choćby po to by nie tworzyła okazji do nadużyć a i parcele z uregulowaną sytuacją historyczno-architektoniczną mają większe wzięcie jak takie gdzie trzeba się chlastać z niepotrzebną nikomu ruiną bez rodowodu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ? Znów odliczamy czas do zamknięcia tego tematu ?? 

Już jeden jest zbanowany tak skutecznie, że moderacja zapomniała go otworzyć.

 

Widzę ze pomału jest pora i na ten

 

Żeby było jasno  - - panowie, bez polityki. Błagam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
8 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

To co ? Znów odliczamy czas do zamknięcia tego tematu ?? 

Już jeden jest zbanowany tak skutecznie, że moderacja zapomniała go otworzyć.

 

Widzę ze pomału jest pora i na ten

 

Żeby było jasno  - - panowie, bez polityki. Błagam..

1. I niby świat od tego zadrży?

2. Moderacja niczego nie zapomina :) .  Widocznie formuła covidowego wątku wyczerpała, wysyciła się i tyle. Dla mnie to bez znaczenia gdyż nie mam wątpliwości co do sensowności własnego planu celem uporania się z tym problemem.

3. Tutaj dyskutujemy o spiskowych koncepcjach a nie polityce.

4. Ostatnie wpisy nie dotyczą polityki a konieczności czasów. Tak by zegarki jak i myślenie było przestawione na trzecią dekadę XXIw a nie koniec zeszłego wieku. Także o tym, że nie nastąpił wyśniony "Koniec Historii" i dlatego nie można przewalać kasy bez sensu i potrzeby. Tylko po to by mieć jakieś zajęcie i powód do zakupu drogich zegarków. Świat mocno się zantagonizował i to nie jest teoria spiskowa. Podobnie jak przyczyny skoku cen np. aluminium do powyżej 3000$/T https://tradingeconomics.com/commodity/aluminum oraz co wynika z 25. letniego wykresu jego ceny?

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcięło mi wątek, gdzie rozmaici rusofile wypowiadali się, by nie drażnić Putina, to nas zostawi w spokoju.

Otóż mamy dowód na to, że nie.  Zaczęło się niewinnie od aneksji 2 terytoriów i Putin patrzy co dalej.  A dalej nic.  Niemrawe sankcje, które niczego nie załatwiają.  Za chwilę będzie krwawy dalszy ciąg.

Kto po Ukrainie będzie następny? Pomijam Białoruś, bo to już jest n-ta republika ZSRR.  Dalej będą Bałtyki i Polska.

Popatrzcie na taką mapkę, gdzie Putin tłumaczy, dlaczego zaatakuje Ukrainę.  Po prostu idzie po swoje.

Ukraina.jpg.1eba1eb4fc65a28668db947f3bf3ec03.jpg

Dla nieznających języka rosyjskiego - "podarok" to prezent, dalej są nazwiska i lata - od dołu z prawej przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (no jakiś akcent zegarkowy musi być) - Chruszczowa, Lenina, carów i Stalina.  Kto zdaniem Rosjan (i to całkiem zwyczajnych ludzi, nie tylko polityków) zwrócił Polskę Polakom w 1944-45?  Łatwo zgadnąć..... :(

 

A tu krótki artykuł pokazujący jak euromatołki (i nie tylko euro) traktowali Putina i jak on się teraz odpłaca Europie i światu...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-15-lat-temu-wladimir-putin-powiedzial-nam-kim-jest-naprawde-nikt-go-nie-sluchal/gkdkqqf,79cfc278

 

Smutne to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to norma. Już Lenin zachodnich intelektualistów zachwyconych sowietami nazywał pożytecznymi idiotami. A Stalin koncertowo wydymał jankesow w Jałcie. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, loco50 napisał(-a):

Stali koncertowo wydymał jankesow w Jałcie. 

Ja tam się na historii nie znam - wydaje mi się, że  jankesi nie stracili w przeciwieństwie do krajów pozostawionych wpływom sowieckim..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w tym sensie, że  sowiet wydymał Jankesów z wpływu na dawne w miarę demokratyczne kraje Europy Środkowej i na  50 lat  położył na nich swoją brudną łapę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
5 godzin temu, Iko napisał(-a):

Gdzieś wcięło mi wątek, gdzie rozmaici rusofile wypowiadali się, by nie drażnić Putina, to nas zostawi w spokoju.

Otóż mamy dowód na to, że nie.  Zaczęło się niewinnie od aneksji 2 terytoriów i Putin patrzy co dalej.  A dalej nic.  Niemrawe sankcje, które niczego nie załatwiają.  Za chwilę będzie krwawy dalszy ciąg.

Nie zostawi nas w spokoju póki będziemy wybierali się z "nożem na strzelaninę". Znalazłem na dysku artykuł z wiosny 2015, Die Welt. Sprowadzał się do stwierdzenia "Sankcje kosztowały Nas UE (Niemcy) 100mld. €..." . To tyle na temat sankcji i bardzo modnego obecnie "odstraszania".

Krótka historia otwarcia wschodniego portalu:

2000r: Atak Kajiu kategorii 1 na Czeczenię i zalęgnięcie się kolejnego Kajiu kat.1 w Naddniestrzu

+8lat

2008r: Atak Kajiu kat.2 na Gruzję plus pietranie wszystkich na Kaukazie i Azji Środkowej

+6lat

2014r: Atak Kajiu kat.3 na Ukrainę

+8lat

2022r: Atak Kajiu kat.4 na Ukrainę

+6lat:

.... Kajiu kat.5 na....

Problem polega na tym, że strategią jest budowa muru i g...wnianych militarno-misjonarskich zabawek a nie Jägerów, dużo  Jägerów, konkretnych i własnej produkcji bo należy przygotować się na ostry przemiał.

Aby było jeszcze bardziej groteskowo okazuje się, że nikt nic nie wie o właściwościach protalu. Nie wyłączając supresłużb na 3 litery ani "experten".. Tak szczególnie "experten", super speców, herosów od strategii, którzy w rękach nigdy nie trzymali karabinu.

Ogólnie bardzo mało wiadomo w środowiskach inteligencko-decyzyjnych o naturze Kajiu. Przez długi czas czyli od ataku Kajiu kat.3 "experten" i "specjalisten" zarzekali się, że te stwory atakują mackami zrobionymi z dykty i nic nikomu przez to nie grozi bo na samo słowo NATO Kajiu potulnie wlezą z powrotem do dziury czyli portalu.

Obawiam się, że to tak nie działa. Na całe szczęście się nie znam to łatwiej jest mi się godzić z nieuniknionym tej wersji rzeczywistości w jakiej mentalnie tkwimy.

 

100 grup batalionowych jakie zgromadzili Rosjanie na Białorusi i wokół Ukrainy jest w sam raz by zająć nie tylko Ukrainę ale  lwią część Europy Środkowej już teraz. Dlatego te +6 lat to jest wersja bardzo optymistyczna.

 

5 godzin temu, Iko napisał(-a):

Dla nieznających języka rosyjskiego - "podarok" to prezent,

Rosjanie mawiają, że darmowy ser jest jedynie w pułapce na myszy...

 

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.