Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pitersen

Omega Speedmaster Professional (cal. 3861)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Speedmaster-a (cal. 3861). Na nowy mnie nie stać więc szukałem wśród używanych. Znalazłem dwie ciekawe oferty:

- Wrzeciono Czasu -> https://wrzecionoczasu.sklep.pl/pl/p/Omega-Speedmaster-Moonwatch-Co-Axial-Master-COSC-42mmKpl/787

- CHRONEO -> https://www.chrono24.pl/omega/omega-speedmaster-moonwatch-co-axial-master-chronometer--id25471086.htm

Obydwie oferty oscylują w okolicach 26 tyś. Pytanie do Was Który z tych dwóch sprzedawców jest bardziej wiarygodny ? Wolałbym się nie wbić na "minę"

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pitersen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Wrzeciono Czasu jak i Chroneo to profesjonalne i legitne firmy zajmujące się sprzedażą zegarków. 
Niedawno sam zamawiałem swoją Omegę od Karola (Chroneo) i wszystko było więcej niż super :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvm.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Tylko, że założyciel tematu pomylił CHRONEO z CHRONO.

Raczej nie…. Przedstawiona Omega na Chrono jest wystawiona właśnie przez CHRONEO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ariel napisał(-a):

Raczej nie…. Przedstawiona Omega na Chrono jest wystawiona właśnie przez CHRONEO

Jak gamoń spojrzałem na link i nie otworzyłem ogłoszenia. Dlatego wyedytowałem ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WC warto podjechać - oprócz milej rozmowy można też ponegocjować cenę... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to się upewnić, czy zegarek będzie objęty gwarancją Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzeciono ma serwisową autoryzacje Omegi więc głupio by było żeby nie, ale dopytac warto :)
Byłem tam wczoraj i oglądałem 'Twojego' moona

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

Wrzeciono ma serwisową autoryzacje Omegi więc głupio by było żeby nie, ale dopytac warto :)
Byłem tam wczoraj i oglądałem 'Twojego' moona emoji16.png

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Wrzeciono sprzedaje używane zegarki i to że mają autoryzację na serwis nie ma nic wspólnego z zegarkami nowymi/używanymi które sprzedają. 

Gwarancja Omegi to oryginalna karta wystawiona przez AD (wrzeciono to nie AD) przy sprzedaży. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 10:43, Pitersen napisał(-a):

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Speedmaster-a (cal. 3861). Na nowy mnie nie stać więc szukałem wśród używanych. Znalazłem dwie ciekawe oferty:

- Wrzeciono Czasu -> https://wrzecionoczasu.sklep.pl/pl/p/Omega-Speedmaster-Moonwatch-Co-Axial-Master-COSC-42mmKpl/787

- CHRONEO -> https://www.chrono24.pl/omega/omega-speedmaster-moonwatch-co-axial-master-chronometer--id25471086.htm

Obydwie oferty oscylują w okolicach 26 tyś. Pytanie do Was Który z tych dwóch sprzedawców jest bardziej wiarygodny ? Wolałbym się nie wbić na "minę"

 

Pozdrawiam

za dodatkowe 3000 mogę Ci załatwić nówkę, katowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek_W napisał(-a):

za dodatkowe 3000 mogę Ci załatwić nówkę, katowice

Nowy hesalit chodzi teraz po +29k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 jakoś - retail.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

34 jakoś - retail.

Wow... dzięki Filip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zdumiewa mnie zjawisko tego moonwatcha. Może ktoś mi tak szczerze odpowie, co może się podobać w tym zegarku za ponad 25 k ze szkłem hesalitowym oraz wodoszczelnością 50m podczas gdy w tej cenie jest tyle genialnych zegarków świata z designem i świetnymi parametrami???😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

Wciąż zdumiewa mnie zjawisko tego moonwatcha. Może ktoś mi tak szczerze odpowie, co może się podobać w tym zegarku za ponad 25 k ze szkłem hesalitowym oraz wodoszczelnością 50m podczas gdy w tej cenie jest tyle genialnych zegarków świata z designem i świetnymi parametrami???😁

To ja zapytam co ma wg  Ciebie szkło hesalitowe i wodoszczelność do ceny? 

To tak jakby narzekać że Ferrari ma słaby kąt natarcia,  Range Rover za wysoki współczynnik cx, a np  Caterhamie rysuje się aluminium i drewno, a w nowym Fiacie Tipo materiały są bardziej wytrzymałe. 

 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

Wciąż zdumiewa mnie zjawisko tego moonwatcha. Może ktoś mi tak szczerze odpowie, co może się podobać w tym zegarku za ponad 25 k ze szkłem hesalitowym oraz wodoszczelnością 50m podczas gdy w tej cenie jest tyle genialnych zegarków świata z designem i świetnymi parametrami???😁

Do mnie też nie przemawia. Nawet go kupiłem (ref z szafirem), ale ani razu nie załozyłem i leży raczej jako inwestycja. Ale pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi i się różnimy w opiniach - mi podoba się ex1, a dla wielu to nuda. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

To ja zapytam co ma wg  Ciebie szkło hesalitowe i wodoszczelność do ceny? 

To tak jakby narzekać że Ferrari ma słaby kąt natarcia,  Range Rover za wysoki współczynnik cx, a np  Caterhamie rysuje się aluminium i drewno, a w nowym Fiacie Tipo materiały są bardziej wytrzymałe. 

 


Ok, rozumiem Twoje argumenty i zgadzam się, że o gustach się nie dyskutuje, ale pozwolę sobie na drobną polemikę, choć wiem że nieskończenie zapewne bijesz mnie doświadczeniem i wiedzą zegarkową😊

wydając taką kupę kasy to raczej chciałbym kupić towar dobrej jakości. Dziś natomiast już nie mamy wątpliwości że hesalit jest znacznie słabszy od szafiru a parametr wodoszczelności na poziomie 50 m jest niezbyt wysoki. Rozumiem Twoją analogie do Ferrari ale pragnę zauważyć ze Ferrari tez jest autem bardzo wysokiej jakości jednak wyspecjalizowanym na konkretne warunki użytkowania, a wiec np na tor i za to się płaci. 
Do czego jest więc wyspecjalizowany ten moonwatch że musi być aż tak drogi?😁😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro schodzimy na "argumenty" jakie podałeś w ostatnim zdaniu, to możemy zanegować większość zegarków, do czego jest wyspecjalizowany np Patek Travel Time czy Nautilus i dlaczego jest taki drogi.. 

Wodoszczelność 5atm jest wystarczająca dla zegarka nie służącego do zabaw wodnych, a argument hesalitowy - możesz wybrać wersję z szafirem. Wersja z hesalitem ma historyczną specyfikację i dlatego ma hesalit. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pasuje Ci hesalit - masz dostępną opcję z szafirem, bazowo w pierwszych modelach był hesalit i są ludzie którzy chcą mieć szkiełko jak w pierwszej wersji, dla każdego coś dobrego. Do tego dobry manualny mechanizm z chrono, niesamowity design i kupa historii. Jak szukasz rozsądku w kupnie zegarków to prawdopodobnie kończy się on poniżej 1k pln, a dla większości społeczeństwa dużo niżej, my zegarko świry patrzymy na to z innej strony

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 10:43, Pitersen napisał(-a):

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Speedmaster-a (cal. 3861). Na nowy mnie nie stać więc szukałem wśród używanych. Znalazłem dwie ciekawe oferty:

- Wrzeciono Czasu -> https://wrzecionoczasu.sklep.pl/pl/p/Omega-Speedmaster-Moonwatch-Co-Axial-Master-COSC-42mmKpl/787

- CHRONEO -> https://www.chrono24.pl/omega/omega-speedmaster-moonwatch-co-axial-master-chronometer--id25471086.htm

Obydwie oferty oscylują w okolicach 26 tyś. Pytanie do Was Który z tych dwóch sprzedawców jest bardziej wiarygodny ? Wolałbym się nie wbić na "minę"

 

Pozdrawiam

Na forum Chronosapiens na FB jest na sprzedaż hesalit z 2021 za 26k, cena pewnie trochę do urwania.

12 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

Wciąż zdumiewa mnie zjawisko tego moonwatcha. Może ktoś mi tak szczerze odpowie, co może się podobać w tym zegarku za ponad 25 k ze szkłem hesalitowym oraz wodoszczelnością 50m podczas gdy w tej cenie jest tyle genialnych zegarków świata z designem i świetnymi parametrami???😁

Niektórzy oczekują od zegarka czegoś więcej niż wodoszczelność (tę mam w Casio), a wygląd, cóż, o gustach się nie dyskutuje.

Zresztą najważniejsze ikony zegarkowe mają raczej proste wzornictwo, oczywiście są też wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak już się kilka razy rzekło o gustach się nie dyskutuje i jeżeli zegarek się podoba to szanuję- do mnie nie trafia, choc podwójnie szanuję historie i legendę😊

też pozwolę się zaliczyć do grona zegarkowych świrów gdyż chętnie wydałbym 25 k na zegarek z pełna świadomością że równie dobre parametry jestem w stanie znaleźć w zegarku za 5 k😁 niemniej wydając 25 na zegarek chciałbym pogodzić wszystko: design który by mnie kręcił, metkę która by mnie inspirowała oraz jakość i parametry które by mnie uspokajały. 
tak wiec każdy szuka czegoś innego😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

Wciąż zdumiewa mnie zjawisko tego moonwatcha. Może ktoś mi tak szczerze odpowie, co może się podobać w tym zegarku za ponad 25 k ze szkłem hesalitowym oraz wodoszczelnością 50m podczas gdy w tej cenie jest tyle genialnych zegarków świata z designem i świetnymi parametrami???😁

 

Oj, dużo może się podobać. Śmiem twierdzić, że w tej cenie nie znajdziesz żadnego innego zegarka, który byłby równie poważany w gronie prawdziwych zegarkowych pasjonatów. To nie tylko  historia ale również czysty,  prosty i ponadczasowy design - coś jak aparaty Leica serii M. Takie "klockowate" aparaty fotograficzne nie wszystkim się podobają, ale każdy kto ma jakieś pojęcie o designie XX wieku doceni nieprzemijalność prostego i funkcjonalnego designu rodem ze szkoły Bauhaus. Z  Moonwatchem jest podobnie. Pamiętam jak Ben Cymer powiedział kiedyś, że jak wchodzisz z Moonwatchem do pokoju, gdzie wszyscy mają Patki, Vacherony i Lange, to każdy wyrazi uznanie i szacunek dla zegarka, z którym przyszedłeś na spotkanie. Kogo tu obchodzi 50 WR ? 

A hesalit, że niby nie przystoi w takiej cenie zegarka ? Jest jak najbardziej na miejscu; jest historycznie uzasadniony i świetnie wpisuje się w styl tego zegarka. Ja mam jeden zegarek ze szkiełkiem hesalitowym i jest to bardzo ciekawe doświadczenie w kontraście do szafiru - ta miękkość, to ciepło w dotyku, te dystorsje na tarczy - mniam !

Reasumując - Moonwatch może się nie podobać - to prawo każdego - ale kto nie docenia pozycji tej Omegi w całym zegarkowym świecie  - po prostu się nie zna.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mylof napisał(-a):

 

Oj, dużo może się podobać. Śmiem twierdzić, że w tej cenie nie znajdziesz żadnego innego zegarka, który byłby równie poważany w gronie prawdziwych zegarkowych pasjonatów. To nie tylko  historia ale również czysty,  prosty i ponadczasowy design - coś jak aparaty Leica serii M. Takie "klockowate" aparaty fotograficzne nie wszystkim się podobają, ale każdy kto ma jakieś pojęcie o designie XX wieku doceni nieprzemijalność prostego i funkcjonalnego designu rodem ze szkoły Bauhaus. Z  Moonwatchem jest podobnie. Pamiętam jak Ben Cymer powiedział kiedyś, że jak wchodzisz z Moonwatchem do pokoju, gdzie wszyscy mają Patki, Vacherony i Lange, to każdy wyrazi uznanie i szacunek dla zegarka, z którym przyszedłeś na spotkanie. Kogo tu obchodzi 50 WR ? 

A hesalit, że niby nie przystoi w takiej cenie zegarka ? Jest jak najbardziej na miejscu; jest historycznie uzasadniony i świetnie wpisuje się w styl tego zegarka. Ja mam jeden zegarek ze szkiełkiem hesalitowym i jest to bardzo ciekawe doświadczenie w kontraście do szafiru - ta miękkość, to ciepło w dotyku, te dystorsje na tarczy - mniam !

Reasumując - Moonwatch może się nie podobać - to prawo każdego - ale kto nie docenia pozycji tej Omegi w całym zegarkowym świecie  - po prostu się nie zna.


ok, przyjmuję, że mogę się nie znać, na szczęście mam do tego prawo 😂 i na drugie szczęście nie dla każdego ten przybytek z racji dość bardzo dużej tarczy, co nie było takie powszechnie w tamtych czasach…😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pau’l napisał(-a):


ok, przyjmuję, że mogę się nie znać, na szczęście mam do tego prawo 😂 i na drugie szczęście nie dla każdego ten przybytek z racji dość bardzo dużej tarczy, co nie było takie powszechnie w tamtych czasach…😉

Moonwatch został skonstrowany do bólu praktycznie:

- szkło hesalitowe, bo w razie uderzenia pęknie, ale się nie rozsypie i nie zablokuje zegarka,

- czarna, prosta tarcza oraz białe wskazówki - godzinę da się odczytać w sporych ciemnościach, nawet bez doświetlenia,

-  itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanie nieważkości szkło szafirowe jest nie do przyjęcia. W wypadku mocnego uderzenia roztrzaskuje się na setki drobnych kryształków i te kryształki w stanie nieważkości krążą w zamkniętym pomieszczeniu wpadając astronautom do oczu oraz do wszelkich zakamarków i do wnętrza mechanizmów i urządzeń. Prosty przepis na kosmiczną katastrofę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.