Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mylof

Użytkownik
 • Content Count

  1,023
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mylof

 1. Dla mnie zasada jest prosta. W zegarkach dla kobiet diamenty są na miejscu. W zegarkach dla mężczyzn - nigdy.
 2. Mam pewien sentyment do ML. Podobnie jak u kolegi Lort, u mnie również pasja zegarkowa rozpoczęła się od Maurice Lacroix. To był chyba rok 2005, może 2006 r. i wtedy zobaczyłem u adwokata na sali sądowej (razem broniliśmy w tej samej sprawie) złotego ML na brązowym pasku. Może był pozłacany, a nie złoty - nie wiem. Spojrzałem na swój nadgarstek i mój najprostszy i porysowany CASIO z analogowym wyświetlaczem i białą tarczą, którego nosiłem przez wiele lat, wydał mi się po raz pierwszy jakiś taki niestosowny. Zacząłem przeglądać internet, znalazłem nasze forum i wsiąkłem, a hobby trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Chodziłem w tym czasie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku i oglądałem różne modele Maurice Lacroix przez szybę, a na zewnątrz Centrum wisiały świecące reklamy ML. W Centrum Handlowym Klif w Gdyni mierzyłem nawet jakiegoś ML Retrograde i rozważałem jego zakup. Nim więcej wiedzy zdobywałem (głównie z forum - pamiętacie arcyciekawe posty użytkownika otho ?), tym bardziej moje zainteresowania zaczęły odchodzić od marki Maurice Lacroix. A gdy na rynek weszła Omega na własnym werku 8500 to zdecydowałem się na Hour Vision. To był rok 2008.
 3. Świetny Rolex - gratulacje. Super są te niebieskie elementy na tarczy. No i zdjęcia bardzo dobre !
 4. Ja bardzo lubię Glendronacha 12. Co jakiś czas wracam do tej whisky i zawsze mam dużą przyjemność.
 5. Jeszcze niedawno Thierry Stern gadał, że wycofują Nautilusa, ponieważ nie chce, aby firma Patek Philippe kojarzyła się ze sportowym zegarkiem w stali. Następnie wprowadzają Nautilusa w stali z zieloną tarczą. Nie wiem jak Wy, ale ja delikatnie mówiąc nie przepadam za tym facetem.
 6. Mam takie same odczucia. Człowiek może mieć pieniądze, może chcieć kupić taki zegarek, a nie ma nawet szans zapisać się na listę oczekujących. Nie ma się czym jarać. Niebieski i tak był fajniejszy.
 7. Dzieło sztuki. W komplikacjach nie ustępują VC czy PP.
 8. Mam od 13 lat Omegę Hour Vision z podwójnym antyrefleksem i gołym okiem żadnych rys nie widać. Pod lupą dopiero widać.
 9. Na pewno warto będzie zobaczyć niedawno otwarte muzeum Audemars Piguet. Nie tylko ze względu na eksponaty, lecz także ze względu na wspaniałą architekturę tego budynku autorstwa Bjarke Ingels.
 10. Ciekawa uwaga. Model dochodzenia do wysokich zasobów finansowych poprzez naukę w dobrych szkołach, a następnie wieloletnią ciężką pracę połączoną oszczędzaniem oraz umiejętnością odraczania przyjemności być może odchodzi do lamusa. Teraz ktoś młody może wyskoczyć z utworem, który nagle w internecie zdobędzie olbrzymią popularność i takich natychmiastowych karier wydaje się być coraz więcej. Czasami umiejętność prowokacji czy wywołania szoku dać może wielką popularność, a co za tym idzie - kasę. Jak słusznie zauważyłeś, podobnie jest w sporcie. Dla zmęczonych podstarzałych konsumentów PP Calatrava 5196J, a dla młodych youtuberów AP RO Offshore. Dla każdego coś się znajdzie. Ja nie jestem dwudziestoletnim sportowcem czy youtuberem, ale wybrałbym jednak Offshore. Audemars Piguet jednak wygrywa.
 11. Gdzie znalazłeś tego "zieleniaka" ? Na stronie AP nie ma takiego modelu.
 12. Na nowej stronie internetowej AP kolekcja Jules Audemars jest tak schowana, że początkowo trudno ją odnaleźć. Zastanawia mnie, czy AP szykuje się do przedstawienia nowych modeli w zakresie linii zegarków typowo eleganckich. Jules Audemars wydają się być już mocno przestarzałe. Tkwi tutaj duży potencjał firmy, ale i spore ryzyko. Jeśli nowe Jules Audemars ( o ile w ogóle się pojawią ) spotkają się z tak negatywnym przyjęciem zegarkowej społeczności jak Code 11.59, to czy byt firmy nie będzie zagrożony ? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat ? Mam wrażenie, że AP buduje od pewnego czasu wizerunek firmy, której produkty są kierowane głównie do młodszych odbiorców. Tak odbieram na przykład ostatnią kampanię reklamową na ich kanale Youtube (zresztą bardzo udaną moim zdaniem). Czy Waszym zdaniem nie jest zbyt ryzykowne ? Zegarki AP są przecież bardzo drogie; czy naprawdę jest tak wielu młodych ludzi na świecie, którzy będą w stanie sobie na nie pozwolić ? Wydaje mi się, że zainteresowanie zegarkami mechanicznymi oferowanymi przez firmy takie jak VC, PP, AL&S, czy AP pojawia się raczej na późniejszym etapie życia, kiedy sytuacja finansowa jest już ustabilizowana, rodzina zabezpieczona i można sprawiać sobie drogie prezenty. Uważam, że AP nie ma wyjścia - musi wkrótce przedstawić nową lub przynajmniej odświeżoną kolekcję Jules Audemars skierowaną do nieco starszej klienteli i ta kolekcja musi być udana. Jestem ciekawy Waszych przemyśleń na ten temat; w końcu AP nadal należy do Świętej Trójcy zegarkowego świata.
 13. Navy - Puste okno datownika w niczym nie przeszkadza. Mariusz - Dzięki ! Ja z realizacją takiego marzenia będę musiał dłużej poczekać, ale o ile wszystko się dobrze ułoży, to może się udać. Do żółtego złota jakoś na razie nie jestem przekonany, ale trzeba by zrobić porównania różnych kolorów złota na żywo.
 14. Chyba na zdjęciu jest 38,5 mm. Przynajmniej o ten mi chodziło. Pierwszy Lange 1 był w tym rozmiarze. Grand Lange 1 (40,5 mm) ma nieco inny werk.
 15. Mnie od AL&S marzy się model Lange 1. Może kiedyś.... Źródło zdjęcia : Monochrome Watches
 16. Mnie cieszy, że JLC plasuje się stosunkowo dobrze w tym zestawieniu.
 17. mylof

  Wasze upadki

  Mnie upadła na twarde podłoże Doxa z lat 50'tych,; zegarek o wielkiej dla mnie wartości sentymentalnej. Uszkodzeniu uległ balans, lecz zegarmistrz Zdzisław Baum z Gdańska poradził sobie z tym bez problemu.
 18. Na razie został Aquanaut 5167 w stali. Czy Waszym zdaniem ten model podzieli los Nautilusa 5711 ? Ciekawe dlaczego Nautlius nadal widnieje w ofercie PP na ich stronie internetowej.
 19. Brązowy pasek bardzo odmienia ten zegarek. Dobrze to wygląda, choć na czarnym też super.
 20. W mojej Omedze na werku 8500 miałem problem z zacinającym się datownikiem. Po pierwszej wysyłce do serwisu Swatch Group - usterka występowała nadal. Po drugiej wysyłce do serwisu Swatch Group - usterka występowała nadal. W końcu oddałem do Pana Bauma w Gdańsku Wrzeszczu i zegarek naprawiony.
 21. Mario1971 - ja również gratuluję Lange ! Wspaniały !!!! Nic tylko usiąść wygodnie w fotelu, szklaneczka dobrej whisky, lupa i kontemplacja mechanizmu.... Cóż chcieć więcej !
 22. A jaka cena tego zielonego Aquanauta w białym złocie ?
 23. W Amsterdam Vintage Watches sobie podstawowego Aquanauta w stali pooglądałem i bardzo mi się spodobał. To dziwny zegarek ze specyficznym urokiem. Na zdjęciach i filmikach w internecie ten model zawsze wydawał mi się nieciekawy. Trzeba jednak obejrzeć zegarek na żywo, aby wyrobić sobie o nim zdanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.