Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

AirPods Max - a może...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

stoję przed zakupem słuchawek zewnętrznych i padło na AirPods Max. Jednak czytając i oglądając wiele recenzji chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

Zacznę od tego dlaczego Maxy. Mam Sennheisery Momentum 2.0, ale na kablu. Z jakości dźwięku Jestem bardzo zadowolony, jednak mają kilka wad.

Po pierwsze mają kabel 🙂 Teraz chcę na BT. Po drugie nie posiadają aktywnego wyciszenia. A po trzecie - miałem z nimi 2 razy problem z regulacją pałąka i do tego posiurpały się nauszniki, które nie są wymienne, więc czas na zmianę. W PL nie ma możliwości ich przetestowania a znajomi niestety ich nie posiadają za to w US mogłem do woli potestować i jestem pod dużym wrażeniem. Oczywiście maja też swoje wady, jednak patrząc, że mają służyć jako głównie do iPhone'a, to wybór pod tym kątem oczywisty. Jakość dźwięku - super. Jakość wykonania - super. ANC - super. Kompatybilność z urządzeniami Apple - wiadomo 😎 Ale... ale maja też i wady. Nr 1 - cena. Nr 2 - czas pracy na bateriach, który nie jest mega długi i nr 3 - są mało mobilne. W tym ostatnim jest też ich duży plus, bo ich wielkość jest wielką wygodą na uszach, ale nie składają się i w transporcie zajmują dużo miejsca - więc plus i minus zarazem.

Nie ukrywam, że moim numerem 2 są Bang & Olufsen HX, jednak chętnie wysłucham opinii tych, co mieli możliwość używania Maxów lub je posiadają.

 

Dzięki wielkie za wszelkie rady 🙂

artme

 

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na forum nie ma albo nie uzywal? 😬🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz więcej niż dwóch sprzętów od Apple, to zamiast Maxów lepiej kupić np. Sony WH-1000XM5 - równie wygodne, z lepszym ANC, i można dwa sprzęty sparować (np. iPhone + Mac) i wygodnie je przełączać.

 

Jeśli masz więcej niż dwa sprzęty od Apple (tak jak np. ja - iPhone, dwa makbuki, dwa iPady) i zależy Ci na wygodnej obsłudze, przełączaniu między sprzętami - to lepiej kupić Airpodsy Pro 2 lub, jeśli ANC nie ma znaczenia, Airpodsy 3.

 

Jeśli jednak koniecznie musisz mieć słuchawki nauszne i masz dużo sprzętów od Apple, między którymi często się przełączasz, to jesteś skazany na Maxy, ale nie ma się co oszukiwać - jest to kiepski sprzęt, z absurdalnie obmyślonym interfacem (nie da się ich wyłączyć), bezsensownym "etui" i ceną nieadekwatną do wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meinard napisał(-a):

Jeśli nie masz więcej niż dwóch sprzętów od Apple, to zamiast Maxów lepiej kupić np. Sony WH-1000XM5 - równie wygodne, z lepszym ANC, i można dwa sprzęty sparować (np. iPhone + Mac) i wygodnie je przełączać.

 

Jeśli masz więcej niż dwa sprzęty od Apple (tak jak np. ja - iPhone, dwa makbuki, dwa iPady) i zależy Ci na wygodnej obsłudze, przełączaniu między sprzętami - to lepiej kupić Airpodsy Pro 2 lub, jeśli ANC nie ma znaczenia, Airpodsy 3.

 

Jeśli jednak koniecznie musisz mieć słuchawki nauszne i masz dużo sprzętów od Apple, między którymi często się przełączasz, to jesteś skazany na Maxy, ale nie ma się co oszukiwać - jest to kiepski sprzęt, z absurdalnie obmyślonym interfacem (nie da się ich wyłączyć), bezsensownym "etui" i ceną nieadekwatną do wartości. 

Dzieki za odpowiedz 😎

Tak - mam kilka sprzetow Apple i dlatego zwrocilem na nie uwage, jednak jesli chodzi o Sony, to sluchalem ich i dzwiek bardziej lezy mi w moich Momentum i wymienionych wczesniej B&O - jest bardziej wywazony a basy mniej agresywne (nie lubie mocnych basow jak kiedys 😉). Dlatego po odsluchaniu Maxow jakosc dzwieku mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla i blizej bylo mi z nimi do tych 2 wspomnianych niz do Sony. Ale fakt - kilka rzeczy maja niedopracowanych, choc wygoda na uszach przynajmniej podczas testowania byla niesamowita. Wiesz - czasem zakladasz sluchawki i czujesz, ze cos Ci nie leza - tutaj za kazdym razem nie chcialo sie ich sciagac... ale to bylo kilkanascie minut, choc wrazenie wygody i komfortu zostawily 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B&W PX7 S2 , są fenomenalne pod względem jakości dźwięku i ANC 👌🏼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Ja mam B&W PX7 S2 , są fenomenalne pod względem jakości dźwięku i ANC 👌🏼

Potwierdzam.  Najlepsze słuchawki jakie miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krakus1 @Qsto - kiedys kupilem Bowers & Wilkins B&W P5 jak na zdjeciu. Wykonanie MEGA. Jakosc dzieku super. Po tygodniu sluchania w pracy (ok. 5-6h dziennie) oddalem... strasznie mnie uciskaly i ostatniego dnia juz po godzinie musialem zdejmowac na 10-15 minut, zeby uszy odpoczely, wiec mam niefajne wspomnienia 😞

Screenshot 2023-06-04 at 23.17.01.png

 

 

Za to tym niczego nie brakuje, tylko sa mniejsze na uszach niz Maxy - w podrozy sie to sprawdzi, ale wygoda przemawia za maxami 🤔

 

Screenshot 2023-06-04 at 23.22.19.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme a w jakich warunkach chcesz używać tych słuchawek? Jak w pracy w biurze i ewentualnie na zewnątrz, to w ogóle nie brałbym słuchawek nausznych czy wokółusznych - nawet najwygodniejsze są pewnym dyskomfortem, chociażby gorąco w uszy. Airpodsy Pro (2) grają wystarczająco dobrze, mają niezły ANC i przede wszystkim są wygodne, szybko i łatwo się zakłada. Po prostu działają i wygoda przy callach, gdzie można spokojnie odejść od biurka w trakcie i nic nie krępuje. Natomiast na głośnej ulicy średnio działa mikrofon - nie da się za bardzo rozmawiać.

Bateria w słuchawkach 6 godzin a razem z bateriami w casie 24-30 godzin (w zależności od użycia) - wystarczy raz na kilka dni podładować. 

Nie ma co kombinować, o ile nie gonisz za wyszukaną jakością dźwięku - airpodsy są wystarczająco dobre.
Kolejna mega przydatna rzecz, jak chodzisz na koncerty - zakładasz airpodsy (wersja 1 z trybem usuwania hałasu, wersja 2 w trybie transparentnym) i nie masz problemu, że będzie za głośno i nie będzie ci dzwonić w uszach po koncercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, machlo napisał(-a):

@artme a w jakich warunkach chcesz używać tych słuchawek? Jak w pracy w biurze i ewentualnie na zewnątrz, to w ogóle nie brałbym słuchawek nausznych czy wokółusznych - nawet najwygodniejsze są pewnym dyskomfortem, chociażby gorąco w uszy. Airpodsy Pro (2) grają wystarczająco dobrze, mają niezły ANC i przede wszystkim są wygodne, szybko i łatwo się zakłada. Po prostu działają i wygoda przy callach, gdzie można spokojnie odejść od biurka w trakcie i nic nie krępuje. Natomiast na głośnej ulicy średnio działa mikrofon - nie da się za bardzo rozmawiać.

Bateria w słuchawkach 6 godzin a razem z bateriami w casie 24-30 godzin (w zależności od użycia) - wystarczy raz na kilka dni podładować. 

Nie ma co kombinować, o ile nie gonisz za wyszukaną jakością dźwięku - airpodsy są wystarczająco dobre.
Kolejna mega przydatna rzecz, jak chodzisz na koncerty - zakładasz airpodsy (wersja 1 z trybem usuwania hałasu, wersja 2 w trybie transparentnym) i nie masz problemu, że będzie za głośno i nie będzie ci dzwonić w uszach po koncercie.

Nie ukrywam, ze najwiecej beda odsluchiwane podczas pracy a na zewnatrz jakies 30-40% max. Podczas pracy nie mam problemu z przegrzaniem i porownujac do tego jak przez wiele lat sluchalem na dousznych, zewnetrzne sa dla mnie o wiele bardziej komfortowe oraz muzyka o wiele bardziej przyjemna w wielogodzinnym odsluchu. Zdaje jednak sobie sprawe, ze airpodsy pro 2 sa super i do tego bardziej mobilne, wiec jeszcze caly czas walcze 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, artme napisał(-a):

Nie ukrywam, ze najwiecej beda odsluchiwane podczas pracy a na zewnatrz jakies 30-40% max. Podczas pracy nie mam problemu z przegrzaniem i porownujac do tego jak przez wiele lat sluchalem na dousznych, zewnetrzne sa dla mnie o wiele bardziej komfortowe oraz muzyka o wiele bardziej przyjemna w wielogodzinnym odsluchu. Zdaje jednak sobie sprawe, ze airpodsy pro 2 sa super i do tego bardziej mobilne, wiec jeszcze caly czas walcze 😊

Używam AirPods Pro 2 i uważam ich ANC za świetne, dodatkowo jest opcja wyciszenia otoczenia podczas rozmów telefonicznych i mikrofon zbiera tylko twój głos, chodzę po bardzo głośnych ulicach a moi rozmówcy mnie słyszą jakbym siedział w cichym pokoju.

Do muzyki w cichszych miejscach mam Bang Olufsen EX które biją na głowę Airpodsy jak mowa o słuchaniu muzyki jednak nie mają praktycznie żadnego ANC. Osobiście wybrałbym Airpodsy ze względu na mały rozmiar, nosisz w kieszeni i masz zawsze przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B&O H9 3 rd. Mają już 3 ze lata, kupowałem jako nowość.

Znakomite - wykonanie, jakość dźwięku, ergonomia. Było sporo aktualizacji softu. Aplikacja jest prześwietna, można diametralnie zmienić profil dzwękowy, definiować swoje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, artme napisał(-a):

Nie ukrywam, ze najwiecej beda odsluchiwane podczas pracy a na zewnatrz jakies 30-40% max. Podczas pracy nie mam problemu z przegrzaniem i porownujac do tego jak przez wiele lat sluchalem na dousznych, zewnetrzne sa dla mnie o wiele bardziej komfortowe oraz muzyka o wiele bardziej przyjemna w wielogodzinnym odsluchu. Zdaje jednak sobie sprawe, ze airpodsy pro 2 sa super i do tego bardziej mobilne, wiec jeszcze caly czas walcze 😊

 

Zależy jakie douszne wcześniej używałeś - airpodsy mają gumowy tipy, ale one płytko wchodzą i nie uwierają, więc jest znacznie wygodniej od typowych dokanałówek, które głęboko siedzą.

4 godziny temu, 70soul napisał(-a):

Używam AirPods Pro 2 i uważam ich ANC za świetne, dodatkowo jest opcja wyciszenia otoczenia podczas rozmów telefonicznych i mikrofon zbiera tylko twój głos, chodzę po bardzo głośnych ulicach a moi rozmówcy mnie słyszą jakbym siedział w cichym pokoju.

Do muzyki w cichszych miejscach mam Bang Olufsen EX które biją na głowę Airpodsy jak mowa o słuchaniu muzyki jednak nie mają praktycznie żadnego ANC. Osobiście wybrałbym Airpodsy ze względu na mały rozmiar, nosisz w kieszeni i masz zawsze przy sobie.

 

Kilka razy próbowałem rozmawiać w metrze i przy ruchliwej ulicy, to bylo słabo - ledwie dało się dogadać. Może coś w między czasie poprawili. No i nie testowałem tych trybów działania mikrofonu - izolacja głosu, szerokie spektrum, zwykły --> moze ta izoloacja pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czar napisał(-a):

Dwie propozycje (chyba lepszych opcji BT z ANC nie ma póki co na rynku):

 

Bathys - Słuchawki Blutooth® Z Redukcją Szumów | Focal

 

Mark Levinson (mark-levinson.pl)

 

 

 

Z tej listy Focal Bathys praktycznie nie mają anc, a tego który jest (dwustopniowy) nie można wyłączyć. Do odsłuchów w domu, o ile sposób prezentacji odpowiada, i owszem. Do używania w hałasie - bez sensu, chyba że jeszcze sobie poduszki do nich przytroczysz.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

 

Jakim cudem w Bathysach wyłączyli ANC?

 

Bardzo prosto - manekin z mikrofonem w sztucznym uchu, który sprawdza fizyczną izolację.

Wnioski:

- focale mają lepszą izolację fizyczną, co widać na wyższych częstotliwościach, ale jak to z fizycznym odcięciem, to nie działa za dobrze na niskich częstotliwościach
- airpodsy mają zdecydowanie lepszy algorytm - około 9 do 11 db lepiej, to jest przepaść - co widać na częstotliwościach do 1kHz, a w praktyce na ulicy, transporcie publicznym będzie zdecydowanie ciszej i przyjemniej w airpodsach
- algorytm airpodsów pro 2 gorzej sobie radzi z wyższymi częstotliwościami, ale te zwykle są mniej dotkliwe, bo i mniej energii jest w tym paśmie

 

Generalnie w airpodsach będzie wyraźnie lepszy efekt odcięcia od hałasu i nie będzie trzeba zgłaśniać nawet w głośnym otoczeniu, bo to właśnie niskie częstotliwości najbardziej zagłuszają i przeszkadzają.

Dodatkowo "tryb transparentny" to jest coś, co robi różnicę - słyszysz względnie naturalnie otoczenie, ale głośne dźwięki są wycinane. Ten ficzer przydaje się na ulicy albo kiedy chcesz naturalnie rozmawiać podczas calla i słyszeć też siebie, a nie pustkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli priorytetem jest jednak muzyka to ja polecam B&O H95, jesli ANC - Sony, to dobry stosunek ceny do tego co otrzymujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Bardzo prosto - manekin z mikrofonem w sztucznym uchu, który sprawdza fizyczną izolację.

Wnioski:

- focale mają lepszą izolację fizyczną, co widać na wyższych częstotliwościach, ale jak to z fizycznym odcięciem, to nie działa za dobrze na niskich częstotliwościach
- airpodsy mają zdecydowanie lepszy algorytm - około 9 do 11 db lepiej, to jest przepaść - co widać na częstotliwościach do 1kHz, a w praktyce na ulicy, transporcie publicznym będzie zdecydowanie ciszej i przyjemniej w airpodsach
- algorytm airpodsów pro 2 gorzej sobie radzi z wyższymi częstotliwościami, ale te zwykle są mniej dotkliwe, bo i mniej energii jest w tym paśmie

 

Generalnie w airpodsach będzie wyraźnie lepszy efekt odcięcia od hałasu i nie będzie trzeba zgłaśniać nawet w głośnym otoczeniu, bo to właśnie niskie częstotliwości najbardziej zagłuszają i przeszkadzają.

Dodatkowo "tryb transparentny" to jest coś, co robi różnicę - słyszysz względnie naturalnie otoczenie, ale głośne dźwięki są wycinane. Ten ficzer przydaje się na ulicy albo kiedy chcesz naturalnie rozmawiać podczas calla i słyszeć też siebie, a nie pustkę.

 

Ten "ambient sound" Bathysy też mają, tylko szumią w wersji transparentnej (z ANC też odrobinkę) . Na pomysł sprawdzenia jak działa ANC i tłumienie w wyłączonych słuchawkach wpadłem już jakiś czas temu (mam je od kwietnia). Tłumienie bierne też jest "takie se" bo te słuchawki nie są całkowicie zamknięte, to słychać (na zewnątrz przy większej głośności) i...czuć przy dociśnięciu do uszu - powietrze uchodzi przez obudowę.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundpeats H1. Jakość tego co w nich słychać zadziwiła już nie jedną osobę. Po wyjęciu z boxa grają sppkojnie 10h. Nie mają anc za to mają mega fajny dźwięk i cenę.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2023 o 21:44, Michal911 napisał(-a):

Jesli priorytetem jest jednak muzyka to ja polecam B&O H95, jesli ANC - Sony, to dobry stosunek ceny do tego co otrzymujemy :)

Wiesz - bralem je pod uwage, ale troche nie widze sensu w doplacaniu do odsluchow mp3 z iphona przy pracy albo normalnych rozmow. HX-y mysle, ze to najlepszy stosunek jakosci do ceny, choc wczesniejsze rady, aby zwrocic jednak uwage na "zwyczajne" airpodsy pro2 troche mi namieszalo w glowie i ciagle czytam i slucham recenzji 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=25547]artme[/mention]  (...)
Kolejna mega przydatna rzecz, jak chodzisz na koncerty - zakładasz airpodsy (wersja 1 z trybem usuwania hałasu, wersja 2 w trybie transparentnym) i nie masz problemu, że będzie za głośno i nie będzie ci dzwonić w uszach po koncercie.

dziś przetestowałem tryb transparentny na koncercie - genialna sprawa! ciągle jest głośno, ale to nie męczy i po 2h łomotania w uszach cisza.
że ja na takie ich wykorzystanie wcześniej nie wpadłem 🤦🏻
dzięki za podsunięcie pomysłu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, plszcto napisał(-a):


dziś przetestowałem tryb transparentny na koncercie - genialna sprawa! ciągle jest głośno, ale to nie męczy i po 2h łomotania w uszach cisza.
że ja na takie ich wykorzystanie wcześniej nie wpadłem 🤦🏻
dzięki za podsunięcie pomysłu! emoji106.png

Używałem trybu ANC z airpodsami pro pierwszej generacji i było ok, choć nieco nierówno. W drugiej generacji, tym razem jako tryb transparentny, to wręcz przedstawiali to jako selling point na keynocie i w materiałach marketingowych, że można to używać na koncertach. :)

Zanim miałem airpodsy, to używałem etymotic er20xs, ale te działają zdecydowanie gorzej, bo mocno zaburzają balans muzyki - ścinają za dużo góry, a bas pozostaje - nadal to lepiej niż dźwięczenie w uszach po koncercie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stopery do uszu na moto też się nadają, i przy okazji można posłuchać muzyki lub podcastu ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie moje 😊

Jednak jak wszedzie nie ma rzeczy do wszystkiego. 😉 Syn zakupil AirPodsy Pro 2, stad mialem mozliwosc na spokojnie przez kilka dni je testowac. Wniosek? Praktycznie wszystko, co wczesniej napisaliscie jest prawda. Jak na tak male pchełki 😁 maja wiele plusow. ANC na wysokim poziomie i wystarczajacym w codziennym uzytkowaniu. Jakosc muzyki bardzo przyzwoita. Czas pracy na bateriach i ladowale - super. Prowadzenie rozmow i wideokonferencji - bardzo dobry.

 

Niestety w bezposrednim porownaniu do Sennheiserow Momentum 2 (nausznych z pasywna redukcja szumow) przyjemnosc z odtwarzanej muzyki kolosalnie gorsza 😬 I nie wynika z tego to, ze SM2 sa o niebo lepsze czy, ze Airpodsy pro2 o niebo gorsze, tylko sluchawki dokanalowe nigdy wg mnie nie dadza takiego komfortu odsluchu jak sluchawki nauszne. 
 

Reasumujac - sluchawki dokanalowe, to mobilnisc i wygoda a model AirPods Pro 2 za swoja cene i w polaczeniu ze sprzetem Apple sa idealnym wyborem. Jesli jednak przez wiele godzin sluchamy muzyki podczas pracy a nawet audiobukow, to wg mnie wybor powinien pasc na sluchawki nauszne 😎 Obecnie w Arkadii w przebudowanym iSpocie mozna posluchac Airpodsow Max i w moim przypadku cena, waga i czas pracy na bateriach przekreslily je na korzysc B&O HX i zapewne to bedzie moj zakup na dzien dzisiejszy 😊

 

Dzieki wszystkim za wpisy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.