Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WueM

Spotkanie klubowe w Świebodzicach: 6,7,8.10.2023

Rekomendowane odpowiedzi

Cd…

IMG_4719.jpeg

IMG_4720.jpeg

IMG_4721.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo i zazdraszczam ! 

Liczę na więcej ciekawych zdjęć i relacji ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrycie roku 

IMG_4725.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po owocnych spotkaniach tematycznych spotkanie konsumpcyjne ….😉😁✌️

IMG_4726.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

Odkrycie roku 

IMG_4725.jpeg

No, to wielkie odkrycie. 

Może coś więcej... 

Skąd, gdzie, jakim cudem... 

To aż nieprawdopodobne. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś tajemnica, że taka cisza? 

Całe szczęście, że tablica nie trafiła na złom. 

Ciekawy jestem historii tego znaleziska. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu z tablicą są  właśnie autorzy odkrycia lub raczej odzyskania tablicy nagrobnej Eppnerów ,poczekaj chwilę to któryś z nich wszystko wyjaśni 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. 

Sporo tych zdjęć. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, erzlot napisał(-a):

Dobry pomysł, aby zwrócić koszty Kolegom👍

To proponuję zwrócić się do władz KMZiZ o stworzenie subkonta, na które zainteresowani mogą wpłacać środki celem dokonania zwrotu kosztów poniesionych przez kolegów, z tytułem wpłat: "Na pokrycie kosztów odzyskania tablicy nagrobnej Eppnerów". 

Myślę, że to ta prostsza część. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze tak pozno sie wypowiadam, ale dopiero teraz mam dostep do mojego komputera.

Przede wszystkim chce podziekowac wszystkim uczestnikom spotkania w Swiebodzicach, bylo mi bardzo milo Was spotkac

A teraz moje pare slow i zdjec:

Ponizej na pietrze pierwsze miejsce pracy Gustava Beckera

 

IMG_20231006_160257.thumb.jpg.961c36d3a7b63d2f4b9e632b14af41b9.jpg

 

dom Gustava Beckera

 

IMG_20231007_173729.thumb.jpg.ea81b90fc333576b2c501e5008aeaf05.jpg

 

Grob Gustava Beckera

 

IMG_20231007_171358.thumb.jpg.286623f79a099e7faedfc9c898d38859.jpg

 

a teraz moich pare slow i zdjec o tablicy nagrobnej Edouarda Eppnera

Odbior tablicy nagrobnej ( Grafplaat ) w Niderlandach - dom po lewej stronie

Sezam sie zamknal, plyta nagrobna wraca do domu....do Silberbergu ( Srebrna Gora )

IMG_20230827_104535.thumb.jpg.613cc977544ee1ea6edcd1be20615fd4.jpg

 

ale zanim tam dotarla pomieszkala troche w Hulshout.

IMG_20230827_121132.thumb.jpg.ac96e41c340bfa82bbf190e07b858180.jpg

 

IMG_20230827_121156.thumb.jpg.e0bd17a378344c001e4cd672fba7bf4e.jpg

 

IMG_20230827_121220.thumb.jpg.4e64eb53009355cfd3a503e0a4713aea.jpg

 

dokladniejsze detale - zdjecia sa w dobrej rozdzielczosci - mozna popatrzec na szczegoly

IMG_20230827_135652.thumb.jpg.aa85427410023a53383fdb4553aec3dc.jpg

 

IMG_20230827_135652.thumb.jpg.aa85427410023a53383fdb4553aec3dc.jpg

 

IMG_20230827_135714.thumb.jpg.b00695bf38c9ea50b049028eca7976f2.jpg

 

IMG_20230827_135726.thumb.jpg.f385e485867788a1b93bcf70a003dec2.jpg

 

IMG_20230827_135743.thumb.jpg.1ffc96521128eecf6eefd3929140a215.jpg

 

IMG_20230827_135755.thumb.jpg.38a099ae407028e067b3e14de50b88f5.jpg

 

IMG_20230827_135805.thumb.jpg.4a2dcddcc5e0a2f973746376cf8d289a.jpg

 

IMG_20230827_135810.thumb.jpg.b18cd60e574b6e619cecc32a9f94bda5.jpg

 

Plyta wazy 3,1 kg czyli wedlug cen zlomu w Belgii warta jest .....?

3,1 kg x 6,2 €/kg = 19,22 €

Ponizej , przekazanie plyty koledze Jankowi

Drogi do domu do Polski - ciag dalszy

IMG_20230902_094140.thumb.jpg.de8b3b44a6ecfd95345198fc4b6481e1.jpg

 

Przekazanie plyty koledze Wojtkowi. Kontynuacja drogi plyty nagrobnej do domu.

 

242609295_IMG-20230923-WA000110388.thumb.jpg.a9f8ad11759f9490e96b4f949284cc99.jpg

 

i jeszcze raz osoby "zamieszane" w odzyskanie tablicy nagrobnej "Grafplaat" Edouarda Eppnera.

IMG_4725.thumb.jpeg.1bbdcb44fcf5444f6a1a6c29c9aa3a6a.jpeg.0bc9ed858dd72aabc01b502200086cc3.jpeg

 

Czekamy teraz na efekty dzialan kolegow Adama i Wojtka w sprawie odtworzenia pomnika nagrobnego Edouarda Eppnera w Srebrnej Gorze i zlozenie depozytu oryginalnej plyty nagrobnej w muzeum.

Dla przypomnienia, aktualny stan grobu Edouarda Eppnera w Srebrnej Gorze.

 

IMG_20230526_173652.thumb.jpg.dbee1a7c8ae3488bc15106face95a492.jpg

 

Ja ze swej strony zglaszam swoja pomoc jaka by ona nie byla.

Mysle, ze znajdzie sie wielu innych naszych kolegow, ktorzy beda chcieli uczestniczyc w tym przedsiewzieciu.

Ostatnie zdanie:

Spotkanie w Swiebodzicach bylo warte uczestnictwa.

 

Dziekuje

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opisy i fotorelacje ze spotkania, 

dzięki temu mogłem chociaż trochę poczuć klimat tego 

w czym braliście udział. 

 

W dniu 10.10.2023 o 12:10, Hecke napisał(-a):

To proponuję zwrócić się do władz KMZiZ o stworzenie subkonta, na które zainteresowani mogą wpłacać środki celem dokonania zwrotu kosztów poniesionych przez kolegów, z tytułem wpłat: "Na pokrycie kosztów odzyskania tablicy nagrobnej Eppnerów". 

Myślę, że to ta prostsza część. 

 

 

 

Też jestem za tym, ale poszedł bym jeszcze dalej. 

Proponuję założyć konto i zbierać pieniądze na nową tablicę,

renowację oryginalnej  i odnowienie nagrobka Eppnerów. 

 

Podobno jest kilka projektów pomnika Gustava Beckera. 

Też można założyć konto i zbierać datki na ten cel. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba kolegom zwrócić koszty i na ten cel subkonto trzeba założyć a na pewno nie będzie problemu ze zbiórką pieniędzy , a patrząc na zakres prac koniecznych przy renowacji części cmentarza z pomnikiem Eppnerów łącznie z dojściem do niego to dla tak małego grona jak my zadanie finansowe trudne do realizacji i wykonania ,bez pomocy dotacji europejskich ,funduszy gminnych i co tylko możliwe do zdobycia ,  nierealne . A zbieranie na pomnik Beckera naprawdę zależne jest od sensownego projektu , bo te przedstawione przez artystę zdaniem większości nie wyglądały składnie i stosownie do nakreślonych założeń i raczej artysta nie zrozumiał zadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym etapie nie ma co gadać o kosztach. Każdy z nas na coś się godził, rozumiejąc o jak wielką sprawę chodzi.
Można się zastanowić, czy nie sfinansować profesjonalnej renowacji tablicy. 
W Tychach wykonano renowację dwóch metalowych trumien z krypty Hochbergów w Świebodzicach, może tam?
https://swiebodzice.info/sarkofag-jana-henryka-i-von-hochberg-znowu-w-swiebodzicach/

Póki co wspominek ze spotkania w hotelu
 


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaga92
      Drodzy!
       
      Zachwycił mnie brzydal - chodzik, linkowiec. Nie mam pojęcia, cóż to takiego - po tarczy, wskazówkach i werku wydaje mi się, że może mieć coś wspólnego z Cieszynem (Świt? Orion?)...
      Niestety, sygnatura na zdjęciach nieczytelna, a lepszych zdjęć nie będzie.
       
      W katalogach "Świtu" podobnego brak, a znowu wskazówki chyba są już po czasach Pana Franke... Zastanawiałam się, czy to nie będzie coś jeszcze innego - jak choćby Metron, ale wskazówki chyba też nie pasują... 😅
       
      Niewykluczone, że skrzynia jest wtórna, ale nie mam takich informacji - ot, zegar w rodzinie od dawna, nic o przeróbkach nie wiadomo.
       
      Zaklepany dla mnie, więc być może za tydzień lub dwa dodam więcej zdjęć, ale czy macie tymczasem może jakieś typy, cóż to za s(twór)?
       
      Z góry dziękuję za wszystkie próby identyfikacji!




    • Przez WueM
      W najbliższą sobotę w Świebodzicach, w Miejskim Domu Kultury, zainagurowana zostanie coroczna impreza: Świebodzickie Święto Zegarów GUSTAVY. Będzie prelekcja i mała wystawa zegarów, które wyszły spod ręki Gustava Beckera. Będzie też można stać się posiadaczem okolicznościowego banknotu „zero euro”. 
       

    • Przez jester1972
      Dzisiaj, to znaczy w piątek, 27 października, punktualnie o godz. 11:15 zatrzyma się zegar na wieży ratuszowej w Świebodzicach, podobnie jak setka zegarów w całej Polsce. O co chodzi?– Otóż nie jest to żadna awaria, a zaplanowana, ogólnopolska akcja, do której przyłączyły się Świebodzice, za sprawą Pana Adama Mroziuka, naszego zegarmistrza i znawcy starych zegarów, który odnowił zabytkowe czasomierze na wieży ratuszowej i budynku Poczty Polskiej. A świebodzicki zegar jest wśród 100 najważniejszych zegarów w Polsce – wyjaśnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.W ten sposób Świebodzice, wraz z wieloma miastami w całym kraju, chcą upamiętnić odejście Profesora  Zdzisława Mrugalskiego, znakomitego zegarmistrza i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, wielkiego znawcę fachu, człowieka o ogromnej wiedzy. Był cenionym konstruktorem w dziedzinie mechaniki precyzyjnej, nauczycielem kolejnych pokoleń inżynierów mechaników, w tym także zegarmistrzów, wychowawcą i wzorem dla studentów Politechniki Warszawskiej.Godzina 11:15 ma tu szczególne znaczenie. Dokładnie 17 września 1939 roku, ma skutek bombardowania wybuchł pożar na zamku Królewskim w Warszawie. I dokładnie o tej godzinie zatrzymały się wskazówki zegara na Wieży Zygmuntowskiej. Zegar został po wojnie odbudowany przez Zespół Budowniczych Zegara, w którego składzie był Profesor Mrugalski. Profesor nadzorował także renowację zegara z naszej wieży ratuszowej.– Pan Profesor był ostatnią osobą, której mogłem zadać najtrudniejsze pytania z zakresu zegarmistrzostwa. Zna Świebodzice, był jako młody człowiek w naszym Termecie na praktykach. Zagrzewał mnie do walki podczas remontu naszego ratuszowego zegara. To ogromna strata dla polskiego zegarmistrzostwa, dlatego chciałem choć w ten sposób uczcić pamięć wielkiej osoby, wspaniałego człowieka i fachowca, jakich dziś już nie ma – mówi Adam Mroziuk.Żałoba zegarów potrwa około doby.Zegar na świebodzickim ratuszu oraz ten na poczcie ruszą w sobotę, 28 października, przy zmianie czasu na zimowy.(RED)  
       
       

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni, w imieniu KMZiZ serdecznie zapraszam na festiwal Tagira-Art, który odbędzie się w  dniach 16-18 czerwca br.  w Świebodzicach ( VII Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art )  
      To wyjątkowe wydarzenie artystyczne na Dolnym Śląsku. Tylko tu, w jednym miejscu można nie tylko zobaczyć najnowszą ofertę polskiej sztuki i rzemiosła artystycznego, ale także, a może i przede wszystkim, spotkać osobiście największych artystów i rzemieślników, którzy obecnie tworzą swoje niepowtarzalne dzieła. Na Festiwalu   można podziwiać, zakupić, a także i zamówić pod własne potrzeby wyroby jubilerskie, ceramiczne, szkło artystyczne, zegary, ceramikę artystyczną,  niepowtarzalną odzież autorską, witraże i wiele innych produktów tworzonych przez wyjątkowych ludzi. Wśród wystawców spotkamy Pawła Borowskiego – światowej sławy artystę tworzącego w szkle, Franciszka Wieganda – mistrza rzemiosła artystycznego w zakresie zegarmistrzostwa, czy Adama Gołebowskiego uznanego witrażystę. Targira-art. to także okazja do zabawy ze sztuką na organizowanych przez organizatorów warsztatach artystycznych.
      Niewątpliwie największą atrakcją tegorocznej edycji będzie wystawa malarska Jarosława Jaśnikowsiego. To czołowy polski przedstawiciel nurtu tzw. Świata Alternatywnego. Jego prace podbijają już  światowe rynki sztuki poczynając od Europy Zachodniej przez  Stany Zjednoczone, aż do dalekiej Australii. Dzieje się tak za sprawą podejścia malarza do rzeczy realnych, który wplata je w świat innego wymiaru.  Ukoronowaniem jego wystawy będzie spotkanie z malarzem w niedzielne południe 18 czerwca.
      W tym roku podczas Festiwalu  będziemy świętować 170 rocznicę rozpoczęcia w Świebodzicach działalności Gustava Beckera - jednego z najsłynniejszych zegarmistrzów XIX wieku. Z tej okazji odbędzie się odczyt poświęcony  historii zegarów, a także wykład o działalności firmy Gustava Beckera. Prawdziwą ozdobą będzie mini wystawa zegarów sygnowanych „kotwicą” Beckera. Na niej znajdzie się zegar wyprodukowany jeszcze za życia naszego jubilata. Czas  pojawi się również na wystawie zdjęć soligrafii Artura Raka.
       Zapraszamy do Świebodzic na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na www.targira-art.pl
       
      Partnerem festiwalu jest KMZiZ, poniżej więcej informacji nt części zegarowo-zegarkowej festiwalu  
       
       
                               „Wy macie zegarki, a ja mam czas” -  historia zegarów na świecie wg. Franciszka Wieganda. Jedną z tegorocznych atrakcji Targiry-art. będzie na pewno  multimedialny wykład mistrza rzemiosła artystycznego  Franciszka Wieganda na temat historii zegarów na świecie. Podczas tego wykładu będzie można zapoznać się  nie tylko z problemami ludzkości dotyczącymi pomiaru czasu  od starożytności po dzień dzisiejszy, ale również  dowiedzieć się jak w przeszłości radzono sobie z opanowaniem czegoś czego nie widać - dokładnością w odczytaniu czasu. Pan Franciszek opowie o najważniejszych odkryciach technicznych na przestrzeni dziejów, które ułatwiały ludziom codzienne życie. Serdecznie zapraszamy na sobotni odczyt /17 czerwca/.  
       
       
      Gustav Becker na Targirze-art. 17 -  dla uczczenia 170 rocznicy rozpoczęcia produkcji zegarów przez Gustava Beckera w Świebodzicach zaprezentujemy mini wystawę wyrobów tej firmy. Znajdą się na niej popularne zegary domowe  - ścienne oraz podłogowe -sygnowane ‘kotwicą” Beckera. Niewątpliwą ozdobą  wystawy będzie  zegar ścienny obciążnikowy wykonany w czasach, kiedy sam mistrz Gustav Becker był czynny zawodowo i nie wykluczone, że osobiście przyczynił się do jego budowy. Kuratorem wystawy oraz prelegentem wykładu o Gustavie Beckerze będzie zegarmistrz i znany pasjonat zegarów nasz Klubowy Kolega  Adam Mroziuk. Adam jest prawdziwą   skarbnicą profesjonalnej wiedzy o historii  największej w granicach Polski fabryki zegarów, istniejącej niegdyś w Świebodzicach. Warto zatem na chwilę – pomimo pędzącego czasu- zajrzeć na wystawę i zobaczyć dzieła zegarmistrzostwa dawnej epoki.


       
       
      „Czas słońcem odmierzany” - to temat kolejnej wystawy na Targirze-art. 2017. Jej autorem jest Artur Rak- wałbrzyski fotografik, który uznaje swoją pasję za szansę na oderwanie się od rzeczywistości dnia powszedniego. Stosuje bardzo rzadko wykorzystywaną technikę fotograficzną – soligrafię dla utrwalania niedostrzegalnej czasoprzestrzeni. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykłych zdjęć i spotkania się z ciekawą stroną naszej rzeczywistości.
       
       
      Serdecznie zapraszamy !
       
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.