Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie są to terenówki. W praktyce, biorąc pod uwagę najczęstszy sposób ich użytkowania, wg mnie to właśnie sport utility vehicles. Te samochody (podobnie jak gigantyczne pick-upy) uzytkowane są najczęściej w miastach i na normalnych drogach, a nie na bezdrożach i farmach. Ja przynajmniej najczęściej widuję je pod supermarketami, pod bankami, biurami i na zwykłych drogach. Dlatego traktuję je jak SUVy. We wcześniejszych postach też nie miałem na myśli niewielkich autek powstałych na bazie popularnych aut segmentu B czy C przez zastosowanie napędu 4x4 i zwiększenie prześwitu. Pisząc o SUVach nie miałem na myśli Yeti, ale np Touarega, Audi Q7, BMW X5, Lexusa RX 400, czy Range Rovera, z których każdy przytłacza gabarytami i masą grubo ponad 2 tony

 

chyba trochę przesadziłeś z "kreatywnym rozumowaniem" B)

 

idąc dalej tym tropem: 911 którym się jeździ po mieście to samochód miejski, a stary polonez którym chłopcy jadą na wiejską dyskotekę to lansowóz ;)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadziłeś z "kreatywnym rozumowaniem" B)

 

idąc dalej tym tropem: 911 którym się jeździ po mieście to samochód miejski, a stary polonez którym chłopcy jadą na wiejską dyskotekę to lansowóz :D

 

No, może trochę.. ;)

Chociaż, jeśli ktoś jeździ 911 zgodnie z literą prawa, to na terenie RP nigdy nie powinien przekroczyć 130km/h, więc cóż ma z zawartego w 911 sportu? Szybszy odjazd spod swiateł i krótszą drogę hamowania przed następnymi :D Ale każdy myśli, ze to bogaty facet z żyłka sportowca, bo samochód przecież coś ma mówic, o swoim właścicielu. Podobnie terenówka, która nigdy nie widziała terenu, a znam takich sporo :)

Poza tym, skoro do ustalenia jaki samochód jest ciężarówką służył kiedyś wzór Lisaka, a po drogach śmigały ciężarowe cienkusy, to cóż to za nadinterpretacja? :)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może trochę.. ;)

Chociaż, jeśli ktoś jeździ 911 zgodnie z literą prawa, to na terenie RP nigdy nie powinien przekroczyć 130km/h, więc cóż ma z zawartego w 911 sportu? Szybszy odjazd spod swiateł i krótszą drogę hamowania przed następnymi B) Ale każdy myśli, ze to bogaty facet z żyłka sportowca, bo samochód przecież coś ma mówic, o swoim właścicielu. Podobnie terenówka, która nigdy nie widziała terenu, a znam takich sporo :D

Poza tym, skoro do ustalenia jaki samochód jest ciężarówką służył kiedyś wzór Lisaka, a po drogach śmigały ciężarowe cienkusy, to cóż to za nadinterpretacja? :D

 

a Czesi kierowali je na pas do odprawy TIRów

 

:)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, jeśli ktoś jeździ 911 zgodnie z literą prawa, to na terenie RP nigdy nie powinien przekroczyć 130km/h, więc cóż ma z zawartego w 911 sportu?

 

Pozycje za kierownica, precyzyjny uklad kierowiniczy, brzmienie wydechu, moc silnika i logo firmy przed nosem ;)

Do tego takim Porsche mozna pojechac np do Poznania i sprobowac swoich sil na torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie są to terenówki. W praktyce, biorąc pod uwagę najczęstszy sposób ich użytkowania, wg mnie to właśnie sport utility vehicles. Te samochody (podobnie jak gigantyczne pick-upy) uzytkowane są najczęściej w miastach i na normalnych drogach, a nie na bezdrożach i farmach. Ja przynajmniej najczęściej widuję je pod supermarketami, pod bankami, biurami i na zwykłych drogach. Dlatego traktuję je jak SUVy. We wcześniejszych postach też nie miałem na myśli niewielkich autek powstałych na bazie popularnych aut segmentu B czy C przez zastosowanie napędu 4x4 i zwiększenie prześwitu. Pisząc o SUVach nie miałem na myśli Yeti, ale np Touarega, Audi Q7, BMW X5, Lexusa RX 400, czy Range Rovera, z których każdy przytłacza gabarytami i masą grubo ponad 2 tony

A ja mam zegarek pilota ale teoretycznie używam go jako divera bo w nim pływam...Proszę Cię.Land Cruiser jest SUVEM?A GOLF GTI czym?Gokartem?Jeżeli wszystkie duże auta traktujesz jako SUVy i taką logiką się kierujesz to odpuść sobie wątek motoryzacyjny.Źle się to czyta,włos się jeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi....

A LAND CRUISER to SUV?Voyager też?Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję...Panowie czytam,czytam nie odzywam się,no może czasem ale zastanówcie się co piszecie.Przede wszystkim radzę sprawdzić co oznacza skrót SUV bo już drugi raz niezrozumienie pojęcia.

 

Land Cruiser to auto terenowe. Gdzie napisałem że to suv? - pisałem w kontekście aut nazywanych przez Chronofila - monstrualnymi, a nie SUVami - w toku wypowiedzi jasno napisane jest, że nie uważam SuVów za auta monstrualne. LC był pokazany ako przykład auta wielkiego jak na nasze warunki, a nie jako Suv, które powtarzam - zazwyczaj sa małe. W naszych warunkach wskazana przeze mnie LC V8 to wielkie auto. Skąd zaś wziąłeś w mojej wypowiedzi Voyagera :rolleyes: - pewnie sam nie wiesz. Proszę zastanów się co piszesz.

 

Moja wypowiedź: "Monstrualne typu Toyota LC V8, Audi Q7 czy Range Rover są u nas spotykane na drogach nieczesto" - napisałem, że są monstrualne, a nie że SUVy - z 3 tylko Q7 jest suvem.

Włos sie jeży.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich monstrualnych?

Suvy jeżdżące u nas to głównie auta mające wymiary aut KOMPAKTOWYCH. Sa jedynie wyższe.

Mercedes ML w obrysiue jest sporo mniejszy od mojej Vectry kombi. Z 25 centymetrów krótszy od niej.

Monstrualne typu Toyota LC V8, Audi Q7 czy Range Rover są u nas spotykane na drogach nieczesto.

A jak jeźdżą kierowcy tych aut - Wielu - zapewne nie wszyscy - czuja sie panami swiata. Pewnie odsetek jest taki sam jak jeżdżacych sedanami, i kombiakami.

Więc przeczytaj sobie ten post jeszcze raz.Można z niego równie dobrze wywnioskować że do monstrualnych Suvów zaliczasz Toyotę LC V8..nieprawdaż?

Karczochrulez nie wiem kogo nazywasz frustratem i kto Ci chce przywalić,nie zauważyłem też żadnego wdzięku w żadnym z Twych postów a braku wrażliwości na piękno nikt mi jeszcze nie zarzucił... :rolleyes::D:)

Więc może przykład jakiś?

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przeczytaj sobie ten post jeszcze raz.Można z niego równie dobrze wywnioskować że do monstrualnych Suvów zaliczasz Toyotę LC V8..nieprawdaż?

Karczochrulez nie wiem kogo nazywasz frustratem i kto Ci chce przywalić,nie zauważyłem też żadnego wdzięku w żadnym z Twych postów a braku wrażliwości na piękno nikt mi jeszcze nie zarzucił... :rolleyes::D:)

Więc może przykład jakiś?

 

dobrze wiesz - jak to mówią "uderz w stół a nożyce się odezwą... :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, albo jakieś argumenty, albo klapsy :rolleyes: będą :D

 

To ma być luźny wątek o autach a nie: A on psze pani sie pluje :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak ,może dla złagodzenia...:rolleyes:

 

Jeżdżę dość już wiekowym Land Cruiserem...głównie po mieście..to prawda,ale gdybym tylko mógł sobie na to pozwolić to zapychałbym non stop po bezdrożach,

 

LC to duże auto terenowe i jako takie było zakupione do wakacyjnych i weekendowych wypraw po Polsce i świecie .

 

Gdyby było mnie stać na dwa samochody to po mieście jeździłbym jakimś Subaru albo nawet Suzuką SX4(pokochałem napęd na 4) lub jakąś Corollką czy nawet chętniej MINI.

 

Mam jedno i już .

 

W ten weekend zapychałem po lesie w kopnym śniegu ciągnąc za sobą ponad 20-sto metrowy kulig,jutro jadę z Żoliborza na Mokotów szeroką aleją do pracy nie widzę w tym nic złego...:D

post-23173-0-49511900-1331334220.jpg

 

 

aha w kwesti bezpieczeństwa ,prawdą jest ,że w dużej terenówce masz poczucie wyższości(z racji pozycji za kier.) i potężnej masy,ale we mnie nie wzbudza to żądzy mordu i lekceważenia dla innych kierowców,a raczej respekt i szacunek dla tej masy(jak się raz w życiu wpadło w poślizg ponad 2,5 tonowym autem to można złapać dystans,lub jeśli zimą przez kilkanaście godzin próbowałeś wyciągnąc taki "Pomnik" ze starorzecza Wisły..mając do dyspozycji pogiętą tablicę rejestracyjną..):)

 

pozdrawiam i życzę radości z pojazdów i dystansu do tego i tych co na drodze..

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zostawiajac watek suvów....Co myślicie o nowym Renault Fluence ?? Moim zdaniem rewelacja za tą cenę z takim wyposażeniem, całkiem spore wygodne auto i co ważne bardzo ładne ( a to się renault nie często udaje )chociaz te tylnie swiatła sa strasznie wtorne mondeowate. Ale nie brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zostawiajac watek suvów....Co myślicie o nowym Renault Fluence ?? Moim zdaniem rewelacja za tą cenę z takim wyposażeniem, całkiem spore wygodne auto i co ważne bardzo ładne ( a to się renault nie często udaje )chociaz te tylnie swiatła sa strasznie wtorne mondeowate. Ale nie brzydkie.

 

Silny konkurent Skody Octavii, na pewno bedzie bardzo popularny na polskim rynku. Swietna oferta, podobnie jak Skoda, dla kogos kto potrzebuje praktycznego, wygodnego i dobrze wyposazonego samochodu samochodu do jazdy na codzien. Dla szukajacych tego "czegos" w samochodzie troche nudny i z kiepska oferta silnikowa. Ogolnie wielki plus za cene. Reszta to pewnie to czego mozemy sie spodziewac po Renault, czyli duzy komfort jazdy, przyzwoite materialy. Trzeba sie wybrac na jazde probna :rolleyes:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silny konkurent Skody Octavii, na pewno bedzie bardzo popularny na polskim rynku. Swietna oferta, podobnie jak Skoda, dla kogos kto potrzebuje praktycznego, wygodnego i dobrze wyposazonego samochodu samochodu do jazdy na codzien. Dla szukajacych tego "czegos" w samochodzie troche nudny i z kiepska oferta silnikowa. Ogolnie wielki plus za cene. Reszta to pewnie to czego mozemy sie spodziewac po Renault, czyli duzy komfort jazdy, przyzwoite materialy. Trzeba sie wybrac na jazde probna :rolleyes:

Czy ja wiem czy taka kiepska oferta silnikowa. Wszyscy jego bezposredni konkurenci oferują jeszcze gorsze podstawowe silniki. Benzyniaki Renault są o tyle dobre że palą o litr mniej od takich samych silnikow konkurencji i są bardziej elastyczne. Procz tego mamby beznyne 2.0 140 koni ( raczej nie bedzie popularna) i 3 diesle a w zasadzie jeden sprawdzony diesel w 3 warintach mocy. 85 koni ( za slaby) 105 koni ( za 64tys wtedy kosztuje auto) - bardzo dobra propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz posypią sie gromy. Czy atmosferyczne silniki stosowane w Subaru w latach 99-04 mają jakieś techniczne przeciwwskazani do zagazowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

techniczne nie wiem, ale moralne na pewno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz posypią sie gromy. Czy atmosferyczne silniki stosowane w Subaru w latach 99-04 mają jakieś techniczne przeciwwskazani do zagazowania?

 

Z tego co pamiętam, to nie.

Z ciekawości - liczyłeś, czy ci się opłaci?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mi ale chyba się opłaci. Instalacja na 4 cylindry u zaufanego gazownika 3-3,5 tysiąca codziennie ponad 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mi ale chyba się opłaci. Instalacja na 4 cylindry u zaufanego gazownika 3-3,5 tysiąca codziennie ponad 100km.

 

To tak...

Od razu kup pokrowiec na zapas.

Chyba, że butla nie jest zamiast koła.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądacie może na Discovery World "Wyścig do Dakaru" ? Sponsoruje tą ekipę BMW i podziwiam tych gości, a dokładnie ich cierpliwość :) To co tam się dzieje potrafi skutecznie zniechęcić do wyrobów BMW, a dokładnie do X5 :) jak nie wysypie się elektronika to pęknie aluminiowy wahacz na prostej drodze (no prawie prostej bo toto jedzie jako wóz serwisowy) Non stop problem, a mogli jak w poprzednich seriach jechać Toyotą Hilux, która odmawiała współpracy dopiero po dachowaniu :)

W poprzednich seriach jak kolesie jechali dookoła świata i do RPA tez używali motorów BMW i jeden wniosek jaki z tego płynie to, że nadaja się jedynie do lansowania po asfalcie i w zasięgu serwisu.

A tak na marginesie pamiętacie serie z przed paru lat jak kolesie (grupa angoli) jechała na motorach dookoła świata, ale na starych dobrych prostych maszynach, bez wsparcia logistycznego i kupy szmalu - te maszyny jak cos padło naprawiali w kołchozach :) to były maszyny i oczywiście ci goście - przegoście :)

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darecki. Jak się jedzie w świat daleki to jest prosty test czy samochód się nada, trzeba sprzawdzic czy ma złącze serwisowe. Jak ma to sie nie nada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i w sedno trafiłeś :) ale co to będzie za jakieś 10 lat kiedy to wymrą stare dobre patrole i land cruisery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciekaw jestem bardzo Waszych opinii. Lotus Evora czy Porsche Cayman S? :lol:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.