Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

47 minut temu, Andrzej Wachowicz napisał:

optymista 🙂

Bo nie jestem tak dobrze poinformaowany :)

Jakbym dobrze poinformowanym optymistą to byłbym.... "pesymistą"

Edited by mkl1

Koledzy zapomnieli napomknąć o długości drzwi w nadwoziach 3 drzwiowych. Kupowałem takowy z myślą, że będzie się wygodniej wsiadać a jest wprost odwrotnie. Otworzyć te wrota od stodoły na parkingu czy w garażu i zostaje szczelina do przeciskania.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

1 minutę temu, souls_hunter napisał:

Koledzy zapomnieli napomknąć o długości drzwi w nadwoziach 3 drzwiowych. Kupowałem takowy z myślą, że będzie się wygodniej wsiadać a jest wprost odwrotnie. Otworzyć te wrota od stodoły na parkingu czy w garażu i zostaje szczelina do przeciskania.

A jak jeszcze dodatkowo masz samochód w którym siedzisz praktycznie na jezdni to wysiadanie może być nie lada problemem.

Jeżdżąc mazdami MX-5 czy sportowymi Prosiakami zawsze szukałem takich miejsc do parkowania, żeby nikt mi nie stanął po lewej stronie...

W garażu niewykonalne. Jak bym nie stanął to ściana zawsze jest w tej samej odległości.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

3 minuty temu, souls_hunter napisał:

W garażu niewykonalne. Jak bym nie stanął to ściana zawsze jest w tej samej odległości.

Nie wjeżdzaj do garazu  :) lub poszerz garaż

Zawsze coś , za coś

Edited by mkl1

3 minuty temu, souls_hunter napisał:

Ja mam garaż 3,5 m szerokości, więc nie ma problemu.

Ywętualnie wysiadać tyłem. To też jest jakaś opcja.

Ja nie wiem, czy mam 3,5 m długości. 

Edited by souls_hunter

Duda się za takich weźmie, oj weźmie...

A trzy rowery, kosiarka, wertykulator i inne sprzęty? default_wink.png

No jak? Rowery na dachu, a kosiarka i wertykulator w salonie ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

13 godzin temu, mandaryn44 napisał:

Polecam wyjazd na Kubę. Chociaż i tam te stare amerykańskie wozy są poprzerabiane. Dość często za pomocą części z nowych samochodów - tapicerki, deski rozdzielcze i silniki, a także i z Alliexpress. Niemniej wrażenie szokujące, jakby się czas zatrzymał.

Poprzerabiane maja juz te stare auta to fakt, ja sie tylko zawsze dziwie w jak dobrym stanie maja etezetkimi jawy tam,  musza miec dobry warsztat

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Wczoraj moja luba wjechała do rowu. Przyjechała el camino i chciała zawrócić na wąskiej drodze no i wjechała w rów przykryty wysoką trawą. Zero uszkodzeń ale auto trzeba było jakoś wyciągnąć. Na szczęście wystarczyło 3 kumpli stojących na pace, ja z przodu podnoszący i auto się bez problemu wypoziomowało i złapało przyczepność żeby wyjechać o własnych siłach. Dzięki za przyjaciół chodzących w 3-cyfrowej wadze :D

11 godzin temu, souls_hunter napisał:

Ywętualnie wysiadać tyłem. To też jest jakaś opcja.

Ja nie wiem, czy mam 3,5 m długości. 

Znam sytuację, jak koleżka zapragnął Porsze Suva (ma być duży i walić biedę po oczach) i okazałosię, że jak do garażu wjechał pierwszy raz, to trza było wysiadać przez tylną klapę.

Drugi kolo (też marynarz) kupił Volvo xc90 i musiał zbudować wiatę obok domu, bo jak budował dom z garażem, to miał Fiata 126p - a ten był ciut węższy i krótszy... 

15 godzin temu, mario1971 napisał:

A trzy rowery, kosiarka, wertykulator i inne sprzęty? ;)

Drewutnia za domem rozwiązuje problem - jak nie masz piwnicy.

2 godziny temu, artooro napisał:

Chyba powinna być odwrotna kolejność 😛

Przy tych „poradach” wszędzie powinno być „zdrowaśka”...

naście lat temu wuj remontował dom, wjazd do garażu zrobił sobie szeroki żeby spokojnie mógł wjechać swoim samochodem - Fiatem cinquecento - w środku było tyle miejsca, że cienkim praktycznie dało się obrócić. Później sprzedał fiata, kupił e34 i miejsca w garażu dalej było wystarczająco dużo - tylko przy wjeżdżaniu trzeba było składać lusterka ;)