Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

31 minut temu, Stierlitz napisał:

Gratuluję, warto spełniać swoje marzenia.
Bardzo udane stylistycznie są te usportowione Seaty.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dziękuje, faktycznie dobrze wyglądają usportowione Seaty, nawet ich SUV Ateca sporo zyskał w wersji Cupra.

5 minut temu, mkl1 napisał:

Tak jest, Leon w nowej odsłonie w najmocniejszych wersjach będzie miał logo Cupra a nie Seat. Szczęśliwie upolowałem schodzący model bo ten nowy Leon już mi się nie podoba 🙂

Edited by xaime

gratuluję , piękne auto , wszystko byłoby z nim ok. gdyby nie ta ospała skrzynia , niby VAG ale jednak duża różnica między nim a bratem bliźniakiem Golf R jeśli chodzi o zachowanie ASB , launch control daje frajdę ..enjoy 😉👍

gratuluję , piękne auto , wszystko byłoby z nim ok. gdyby nie ta ospała skrzynia , niby VAG ale jednak duża różnica między nim a bratem bliźniakiem Golf R jeśli chodzi o zachowanie ASB , launch control daje frajdę ..enjoy

Póki co jazda tylko na trybie Comfort, pierwsze 3 tys. km ostrożnie także jak działa skrzynia przy ostrej jeździe narazie nie sprawdzę. Z tego co słyszałem to cała grupa VAG od czasu wprowadzenia WLTP ma bardziej ospałe skrzynie, szczęśliwie same serwisy proponują wgranie poprzedniego oprogramowania

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8 minut temu, xaime napisał:

Z tego co słyszałem to cała grupa VAG od czasu wprowadzenia WLTP ma bardziej ospałe skrzynie.

Niestety muszę potwierdzić. Z autopsji. Mam wrażenie, że poprzednim Superbem (diesel, 150 KM, manual, 4x4) mógłbym objeżdżać mojego nowego Superba dookoła (diesel, 190 KM, automat, 4x4). Wiem, że te silniki mają potencjał, ale oprogramowanie podporządkowane pod nowe normy emisji zabija ten potencjał w zarodku. Jeżeli planujecie wymianę starych, mocnych samochodów na nowe, to zanim się zdecydujecie - koniecznie jazda próbna. Pomoże uniknąć późniejszych rozczarowań.

W wielu salonach można się umówić na weekendową jazdę próbną (odbiór samochodu w piątek po południu i zwrot w poniedziałek rano - byle nie przesadzić z kilometrami). Ja tak sprawdziłem przed zakupem dwa samochody dla żony. Opłaciło się, bo jeden, wydawało się mocny kandydat, poległ w takim dwudniowym teście kompletnie. Wtedy wychodzą na wierzch niuanse, których nie zauważy się w trakcie 20 minut typowej jazdy testowej. 

Popieram przedmówce. Jako, że moim poprzednim autem było Audi A6 C7 naturalnym wyborem przy zmianie było A6 C8. Przejechałem się nim 2h i dramat, uważam, że to auto jest wręcz niebezpieczne jak trzeba na przykład szybko włączyć się do ruchu. Po wciśnięciu gazu jest przynajmniej sekunda zawahania, potem sekunda delikatnego przyspieszania i dopiero po w sumie ok. 2 sekundach wchodzi na obroty (a pedał gazu cały czas w podłodze). Wróciłem do salonu, zasugerowałem awarię, ale uśmiechnięty sprzedawca odpowiedział - ten typ tak ma, to przez WLTP. Jeżdżąc ostatnio Golfem 8 miałem identyczne odczucia, chociaż dzięki temu, że to miękka hybryda i silnik elektryczny natychmiast bierze się do pracy, jest to mniej odczuwalne.

Co ciekawe, są marki, które inaczej poradziły sobie z normami i ich auta mają właściwą reakcję na wciśnięcie pedału gazu, np BMW czy Porsche.

2 godziny temu, Tommaso napisał:

Po wciśnięciu gazu jest przynajmniej sekunda zawahania, potem sekunda delikatnego przyspieszania i dopiero po w sumie ok. 2 sekundach wchodzi na obroty

Dokładnie. Taki sam objaw u mnie. Za to w czwartej sekundzie samochód dostaje nagle takiego amoku i przyspieszenia, jakby chciał zwinąć asfalt pod kołami. Już się nauczyłem, żeby w trzeciej sekundzie trochę odpuścić gaz, zanim ten etap się zacznie. 😤🤬

1 minutę temu, mandaryn44 napisał:

I rzeczywiście da się wgrać inne oprogramowanie ? Ja mam to samo.

Sam jestem ciekawy, ale trochę wątpię. Jak narzekałem w ASO, to niczego takiego mi nie zaproponowali. Jak nie zapomnę, to jutro zapytam. Poza ASO nie mam szans spróbować, bo samochód w leasingu, na gwarancji, po trzech latach trzeba oddać.