Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia kombi - tańsza od Audi, tańszy serwis, tańsze ubezpieczenie.

"Praktyczność" taka sama - niższy "prestiż".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ewentualnie coś z nowych? Może warto przyjrzeć się jakiejś wysprzedaży?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka Mitsubishi Lancer sedan albo może lepiej sportback? Silnikowo jak dla mnie lipa, ale dla rodzinki czemu nie, cena znośna i pewnie bezawaryjność w standardzie :)

Edytowane przez Sąsiad

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial tyle kasy to bez wahania biore nowe Bravo z silnikiem Multijet.....obowiazkowo w pakiecie Sport.......czarne.....badz chyba tak sie nazywa ten kolor....czerwień maranello :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Lancer sedan też myślałem o tym modelu, faktycznie silnikowo lipa no ale cóż Oni mają lżejszą noge...

sprtback, już nie słyszałem takich przychylnych opinii szczególne z pozycją za kierownicą, a właściwie braku możliwości dobrania dogodnej pozycji.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo, też wchodzi ewentualnie w wyliczankę. A co powiecie na samochody typu KIA, Hyunday, Mazda Honda Toyota?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra IV? Nie wiem, czy jeszcze jest, ale jak byłem na przeglądzie, mieli w Sosnowcu testówkę z zeszłego roku, 1.4 turbo, cosmo z ksenonem i adaptacyjnym zawieszeniem, 11 tysięcy przebiegu z 20 tysięcy złotych taniej. Sam nią jeździłem chwilkę i miałem naprawdę ochotę zamienić moją 3kę na nią, ale w sumie moje auto ma dopiero 3 lata, a póki co mam ważniejsze wydatki :)

Edytowane przez Hendrix89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang niezly

 

Ludzie nabijaja sie z amerykanskich samochodow , a za kilkanascie tys mozna sobie zbudowac potworka na kolach


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, amerykańskie auta sa super tylko maja jedną niewielką wadę - ciężko się nimi w drogę celuje ;) Dlatego są dobre na tamtejsze drogi - szerokie i proste. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chciałbym kiedyś mieć auto zza oceanu. Nie byłoby to jednak auto do jazdy a do wożenia się ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, amerykańskie auta sa super tylko maja jedną niewielką wadę - ciężko się nimi w drogę celuje ;)

 

 

Zgadza sie , ale do "teleportacji " po prostej z punktu a do b sa rewelacyjne bo czesci do tuningu sa ogolnie rzecz biorac tanie . Zaraz bede szukal swoich 1/4mile slips z Buicka Grand National , to zobaczycie przyspieszenie ;):)

 

 

 

Nie moje ale to Grand National vs Viper

 

http://www.youtube.com/watch?v=zEoMx67-g5U

 

 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie amerykańce mają dwie poważne zalety. Swoistą duszę i brzmienie. Przynajmniej te stare i nowe bazujące na legendzie Muscle Car. Poza tym cena. Chciałem kupić z USA Eclipse, za 69 tysięcy było auto, które jako Europejczyk byłoby dużo droższe. Poza tym nie masz takiej niepewności jak u nas, bo kupując używkę masz Car Faxa. Czy Ameryka źle się prowadzi? Zależy od auta. Niektóre auta prowadzą się bardzo przyzwoicie, co jest potwierdzone przez wyniki Vipera, CTS-V, Camaro czy Corvette na Nordschleiffe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z amerykanskich nad zycie mi sie podobalo to auto :)

 

kitt_dashboard.jpg

 

kitt-knight-rider.jpg

 

kitt20in20super20persuiqn1.jpg

 

jeszcze dorzuce De Loren'a :)

 

esterne3115171631071522wy1.jpg

 

w morde juz ostatni.....tego jeszcze :)

 

viper-series.jpg?w=608&h=404

 

jak ktos nie widzial to polecam od 1.15.....dobry koles...mial kominiarke pewnie zeby go starszy nie zobaczyl :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=J7tiX3mNp74&feature=related

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co by wybrali i czemu z wymienionych aut (siostra ze szwagrem szukają)

1. Ford Focus z silnikiem 1.6 EcoBoost, 1.6,2.0 TDCI, 1.6 Duratec

2. KIA Cee'd SW 1.6DOHC CVVT ; 1.6 CRDI

3. Skoda Octavia 1.6 TDI, 2.0 TDI, 1.4TSI 1.6 (zwykły)

4. Hyundai i40 (ale to jako opcja bo troszku za drogi)

 

Dzięki

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co by wybrali i czemu z wymienionych aut (siostra ze szwagrem szukają)

1. Ford Focus z silnikiem 1.6 EcoBoost, 1.6,2.0 TDCI, 1.6 Duratec

2. KIA Cee'd SW 1.6DOHC CVVT ; 1.6 CRDI

3. Skoda Octavia 1.6 TDI, 2.0 TDI, 1.4TSI 1.6 (zwykły)

4. Hyundai i40 (ale to jako opcja bo troszku za drogi)

 

Dzięki

 

2.0 TDCI - z tego co czytalem rozne rzeczy sie u nich dzieja, awarie dwumasowek, turbin bardzo czesto, wtryskiwaczy. Znam przypadek znajomego ktoremu zaraz po naprawie w serwisie forda silnik "polknal lopatki z turbo", mowil ze podczas jazdy silnik prychnal....strzelil czarnym dymem i auto zgaslo.

 

1.6 TDI z tego co czytalem bardzo oszczedne, przy takich malych silniakch wybieralbym te z mniejsza moca.....osprzet bedzie duzo tanszy do niego. tzn typu....w mniejszej mocy turbina nie bedzie miala zmiennej geometrii lopatek....w wiekszej juz tak.

 

TSI - nie wiem dlaczego ale jakos ja jestem sceptycznie nastawiony do takich wynalazkow, jak turbo to w dieslu, przy pozniejszym zdezelowaniu benzyny silnik bedzie duzo palil. Serwis moze byc drogi. Chyba ze sie kupuje nowe auto zeby nim pojezdzic gora 5 lat i sprzedac....wtedy ok.

 

i40........wypasiony...ogladalem......ale cena jak dla mnie duzo za duza.

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi "nowe autko" tzn z wyprzedaży roczników.

Próbowałem poczytać o TDCI z tego co znalazłem to bardziej polecają 2.0TDCI

Ciekawi mnie co z tymi motorami EcoBoost? Coś ktoś wie?

Jak silniki KIA?

Za wszelkie uwagi wielkie dzięki.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze odpusciles sobie to nowe Bravo....te silniki 1.6 Multijet sa naprawdę dobre ;)

 

Ja akurat uzytkuje 1.9 JTD i szczerze moge polecic. Nie wiem jak teraz ale w starych samochodach fiata moga denerwowac rozne rzeczy.....pewnie jak w kazdym aucie....ale zaden z mechanikow raczej zlego slowa nie powie na silniki diesla ktore pracuja w tych autach.

 

 

Swoja droga poogladaj videostesty na autoswiat.tv moze cos Ci w wyborze pomoze :)

 

 

Ja to co czytalem o fordach....to akurat tego 2.0 TDCI....w ktoryms tam wariancie mocy szczegolnie nie polecaja. Musisz doczytac :P


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus, Octavia. Sprawdzone, niemieckie, dobre.

Focus kapitalnie jeździ, świetnie wykończony, do tego silnik 1.6 Turbo, 2.0 TDCI podobno czasem kaprysi, ale znajomi mieli i mają takie silniki, nikt nie narzekał. Kapitalna jednostka, jednak za krótki staż, żeby dużo powiedzieć o awaryjności.

Octavia to Octavia. Nie ma słabych stron, w żadnych poza ilością miejsca nie bryluje. Zwykły 1.6 bym odpuścił, bo to będzie jednak trochę zamulone. Obecne 2.0 TDI dorównują już legendzie 1.9 TDI, nie ma takich problemów jak były w 2005-2006 roku. TSI jest jednostką, o której można powiedzieć dobre i złe rzeczy. Ale jak nie planują jednym autem zrobić 400 000 km, to będzie to optymalny wybór moc/spalanie. 1.6 TDI jest jednostką młodą, także patrz punkt Focus, jednak jest bardzo oszczędna i przyjazna w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem to nie dla mnie autko... :)

Dzięki.

A może ktoś wie coś o motorach KIA?

 

ps. w sumie mówicie podobnie jak ja myślę...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem to nie dla mnie autko... :)

Dzięki.

A może ktoś wie coś o motorach KIA?

 

ps. w sumie mówicie podobnie jak ja myślę...

 

 

Musialbys sie jakiegos patrolu policji zapytac :) oni maja Ceedy w 1.6 CRDI :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendy głoszą że Kia robi całkiem przyzwoite samochody :) Niestety z powodu uprzedzeń nie będzie mi dane się o tym przekonać.

 

U mnie trochę przybyło. Audi A4 B7 1,9 115KM zostało jednak, natomiast przybyło trochę z rodziny Fiata :)

Żona wzbogaciła się o "policyjną" Alfę 159 a firma o Doblo 1,9 Multijet.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasiek7 o tym samym pomyślałem :)

Marcin i jak nowe nabytki?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A całkiem całkiem :) 1,9 udane silniki fiata, kilku moich znajomych dobija Doblakami pod milion km, jeden nawet bez regeneracji wtrysków i pompy.

Alfy już miewaliśmy tyle że 156, co 5-10 tys wymieniałem górne wahacze i robiłem geometrię :) Poza tym wszystko było oki :) Miałem benzyny 1.8, 2.0

oraz przez chwilkę swapa silnika zrobionego na 3.2. Dla mnie problemy z samochodem w sumie niewiele znaczą z racji wszelkiej maści powiązań zawodowych

związanych z branżą, mogę być więc nieobiektywny.

Kiedy byłem młody to mówiłem tak samo jak dzisiaj z Kią: "przenigdy nie kupię fiata!" mam fiata :)

"przenigdy nie kupię opla" miałem opla omegę, nawet Daewoo mi się trafiło.

 

P.S. Myślę o Audi S5 cały czas jednak głównym problemem nadal jest małżonka :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 159 spodziewasz się podobnych problemów co w 156?

bo ludzie różnie gadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.