Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam czarne autko i gdybym nie wiedział, że jest folia to bym jej nie zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty, by się nie zniszczyły - zamiast pielęgować - też możnaby ofoliować......

Panowie - wybaczcie - ale moim zdaniem foliowanie auta, by lakier sie nie znisczył to przesada. Chyba, że jest jeszcze inny cel, o którym nie wiem. Pokrowce na fotele, niepozdejmowane folie z cześci np chromowanych itp - to jakiś absurd. Teraz folia na karoserię...

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy generalnie w Niemczech, czy Włoszech foliuje się często karoserię. Tylko tam się drogę sypie kamieniami w zimie, dlatego tam folia jest raczej bardzo przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile w tym prawdy....ale w radiu slyszalem ze przed wyborami wielkie koncerny dostaly zakaz podnoszenia cen paliwa......az sie boje jak po wyborach ceny poszybuja w gore :)

 

ja obstawiam ze do konca roku beda po 6zl......papierosy kosztuja ponad 10zl i ludzie dalej pala......z paliwem bedzie podobnie...bo ludzie musza jezdzic i tyle :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palą bo muszą, nie ma w sumie alternatywy..

Taki nałóg zgubny, niestety.

Natomiast na drogie paliwo jest alternatywa, komunikacja miejska, dojazd ze znajomymi, parę osób w jednym samochodzie.

Już była taka sytuacja, że podrożało gwałtownie i koncerny odczuły spadek zapotrzebowania.

Mam nadzieję, że będzie podobnie, cena 6 zł za litr to masakra. Nie tylko jako koszt dojazdu, ale również powód wynikających z tego podwyżek wszystkich praktycznie towarów.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile w tym prawdy....ale w radiu slyszalem ze przed wyborami wielkie koncerny dostaly zakaz podnoszenia cen paliwa......az sie boje jak po wyborach ceny poszybuja w gore :(

 

ja obstawiam ze do konca roku beda po 6zl......papierosy kosztuja ponad 10zl i ludzie dalej pala......z paliwem bedzie podobnie...bo ludzie musza jezdzic i tyle :(

 

Nie narzekaj. Naród jest zadowolony i nie chce zmian i pokaże to przy urnach :D

 

 

PS. Ceny paliw to czysta spekulacja...a rządy nic z tym nie zrobią bo jest im to w dobie kryzysu na rękę....większa cena ...większe podatki do budżetu.

 

A tymczasem koncern VW pokazał 3ciego bliźniaka ( po Vw Up! i Skodzie Citigo)....czyli Seata Mii.

Moim zdaniem najładniejszy z trójki.

 

SEAT_Mii_NL_01.jpg

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze najlepszy.....chociaz swiatla wygladaja troche jakby wziete z jakiegos koreanczyka :(


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze najlepszy.....chociaz swiatla wygladaja troche jakby wziete z jakiegos koreanczyka :(

 

Z ciekawości porównałem wymiary starego Renault Twingo ....i co się okazało.....są prawie takie same!!

Ten wynalazek VW/Skoda/Seat to klon starego Reanult :( duży rozstaw osi, małe gabaryty.....to wszystko już było.....ot rewolucyjne projekty VW.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości porównałem wymiary starego Renault Twingo ....i co się okazało.....są prawie takie same!!

Ten wynalazek VW/Skoda/Seat to klon starego Reanult :( duży rozstaw osi, małe gabaryty.....to wszystko już było.....ot rewolucyjne projekty VW.

 

Przed Twingo było już kilka takich małych samochodów... ot se żadna rewolucja Renault :( Wymiar to wymiar, a małe autko ma być małe. Te trzy nowe są łądne. To następcy Lupo/Arosy. Nie porównuj starego Twingo, którego nie można uznać za udany, bezawaryjny z nowymi konstrukacjami, bo to nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty, by się nie zniszczyły - zamiast pielęgować - też możnaby ofoliować......

Panowie - wybaczcie - ale moim zdaniem foliowanie auta, by lakier sie nie znisczył to przesada. Chyba, że jest jeszcze inny cel, o którym nie wiem. Pokrowce na fotele, niepozdejmowane folie z cześci np chromowanych itp - to jakiś absurd. Teraz folia na karoserię...

 

Całego auta nie foliowałem. Tylko drzwi do wysokości listew specjalną folią ochronną. Używam samochodu w terenie oraz na górskich drogach. Tam same kamienie leżą na drodze a zimą sypie się żwir. Foliuję bo poprzednie autko miałem wypiaskowane od tego na bokach. Ot cały powód i nic w tym śmiesznego. Lepsze to niż lakierowanie boków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie porównuj starego Twingo, którego nie można uznać za udany, bezawaryjny (...)

 

z jakiegoś konkretnego powodu tak piszesz czy po prostu powielasz stereotypy nt. samochodów na "F"??? Żona już 11ty rok jeździ Twingo z '98 roku. Jako drugi samochód w rodzinie i jako, ze względu na naprawdę dużą ilość miejsca w środku, mobilny koszyk na zakupy sprawdza się doskonale. Poza wymiana płynów i elementów eksploatacyjnych nigdy nic się nie zepsuło, żadnej awarii - to tyle w temacie moich doświadczeń co do awaryjności tego samochodu i "udanosci" konstrukcji.


zegarkiclub.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Twingo było już kilka takich małych samochodów... ot se żadna rewolucja Renault :( Wymiar to wymiar, a małe autko ma być małe. Te trzy nowe są łądne. To następcy Lupo/Arosy. Nie porównuj starego Twingo, którego nie można uznać za udany, bezawaryjny z nowymi konstrukacjami, bo to nie to samo...

 

Nie zgadzam się. po blisko 19 latach w motoryzacji oczekiwałbym czegoś więcej niż tylko odświeżonego wyglądu, 3 poduszek więcej( które i tak nic nie dadzą przy cięższym wypadku w tak małym autku).

Gdyby VW zainwestował w tych maluchach w nowe małe silniki z turbo ( jak to zrobił Fiat z twin-air)...to można by powiedzieć że coś poszło do przodu.....tymczasem nie!....oni pomniejszyli i tak najbardziej cherlawy silnik z fabii 1.2 HTP zrobili z niego 1.0 ....i wkładają to autka które mimo, że małe to wcale lekkie nie jest....i zrobił to dział konstrukcyjny największego europejskiego koncerny samochodowego dla 3 marek!!!....doprawdy żałosne osiągnięcie.

Renault oferowało 15 lat temu silniki o takiej samej mocy...i 4 cylindrowe....z racji że 8 zaworowe to zapewne miały większy moment....i paliły tyle samo jeśli nie mniej niż te obecne :(

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, śledzę forum, interesuję się również motoryzacją, i to co mówi marcomartin ma sens. Zgadzam się z tym, że niektóre marki spoczęły na laurach, inne, które były z tej "niższej" grupy idą mocno do przodu.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiegoś konkretnego powodu tak piszesz czy po prostu powielasz stereotypy nt. samochodów na "F"??? Żona już 11ty rok jeździ Twingo z '98 roku. Jako drugi samochód w rodzinie i jako, ze względu na naprawdę dużą ilość miejsca w środku, mobilny koszyk na zakupy sprawdza się doskonale. Poza wymiana płynów i elementów eksploatacyjnych nigdy nic się nie zepsuło, żadnej awarii - to tyle w temacie moich doświadczeń co do awaryjności tego samochodu i "udanosci" konstrukcji.

 

Potwierdzam jako były doradca techniczny Renault :( Jedno z najmniej awaryjnych Renault.

Obecnie samochód bardzo mało popularny, zniszczony właśnie przez powielania stereotypów.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie: Honda Civic UFO czarna.

 

Jestem fanem Hondy i od 14 lat jeżdżę Accordem, tym samym zresztą :(

Jeździłem przez 2 tygodnie bez przerwy tym UFO Civikiem 1.8 benzyna i muszę przyznać, że nie podoba mi się. Twarda jak Niemiec, tak nieprzyjemnie twarda. Na koleinach myszkuje i to dość mocno, nie przypadło mi do gustu wnętrze - dla mnie zbyt zabawkowe, jak z gry komputerowej. Reszta OK, szczególnie silnik ładnie wchodzi na obroty. Ja stary Accordzista jestem i przyzwyczaiłem się.

 

Co do aut na F jeździłem służbowym Citroenem C3, nówką z salonu, 1.4 diesel. Przez 1.5 roku zrobiłem na nim 60 tys, w połowie trasy, w połowie miasto. Wizyt w warsztacie około 10, wieczne, niekończące się problemy. Silnik, nadkola, różne drobiazgi, w końcu nawet spadło w czasie jazdy (!) lusterko z czujnikiem deszczu. Ten silnik 1.4 HDI z PSA to jest katastrofa. Leje olejem tak niemiłosiernie, że musiałem jeździć z bańką z olejem i co 500 km dolewać. W końcu odchodzący z pracy szef serwisu w Citroenie sypnął, że moje problemy z 1.4 HDI to normalka i ostrzegł przed tym silnikiem na dłuższą metę, szczególnie pod względem elektroniki. Ten Citroen mnie wyleczył z PSA. Raczej zostanę przy Hondzie. Przez 14 lat 3 awarie(zawór EGR, klimatyzacja - uszkodzenie i wymiana chłodnicy, czujnik prędkościomierza), w tym żadna nie spowodowała braku możliwości jazdy. Było kilka ingerencji w zawieszenie (wahacze, silent blocki), które wychodziły na przeglądach jako wybite, ale to traktuję jako eksploatacyjne wymiany z powodu jazdy po dziurach. No i raz i tylko raz tłumik końcowy. W końcu 250 tys na liczniku.

Edytowane przez Georg01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Siostra ze szwagrem myślą nad zakupem samochodu. Ma to być samochód rodzinny,jednocześnie i na wakacje i do pracy. Trasa będzie mieszana troszku miasto, troszku poza miastem. Przebieg roczny ok. 15-18tys. Budżet hmm ok 60tys.? PLN Jakieś sugestie, propozycje? Sam po przeczytaniu forum i mojej "wiedzy" mam paru faworytów, ale nie chcę ich na razie ujawniać. Proszę o jakieś wskazówki i sugestie, może jakieś nowe opinie się pojawią.

Dzięki.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może używana honda accord 2.0? Można by założyć sekwencję, po 20tys. się zwróci.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accord fajny wozik, ale sedan mocno ogranicza praktyczność i dlatego ja proponuje Mondeo 2.0 w benzynie (oczywiście hatchback :) )

Przy takich przebiegach rocznych nie warto gazować moim zdaniem, zresztą ile by nie palił to jak dla mnie gaz = samo zło :P

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B7 1.9 TDI kombiak......moze troszke malo miejsca z tylu ale jakos sie przezyje :P


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B7 1.9 TDI kombiak......moze troszke malo miejsca z tylu ale jakos sie przezyje :P

 

popieram :) dodam od siebie aby byl to silnik o kodzie BKE wtedsy bezawaryjnosc gwarantowana ;D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze 1.9 nie beda sie tak psuly......niestety 2.0 TDI to loteria :P


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.