Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę Subaru Foresterem 2.5 XT z 2006 roku. Narazie 230 km,ale ostatnio tak mnie zakreciły zegarki,że dochodzę nieśmiało do wniosku że więcej koników nie dostanie... Wolę zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zwyczaje kobiet... Małżonka porzuciła TT na rzecz Megane RS.

Więc o jedno audi mniej we flocie ;)

A bo Audi to takie pospolite auto :) Serio - Megane RS przy tym to jak biały kruk ;) NIemniej jeżeli to nowe RS to jest to bardzo dobrze jeżdżący samochód w dodatku chyba najtańszy w tych osiągach.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo Audi to takie pospolite auto :) Serio - Megane RS przy tym to jak biały kruk ;) NIemniej jeżeli to nowe RS to jest to bardzo dobrze jeżdżący samochód w dodatku chyba najtańszy w tych osiągach.

 

I ma duzo wygodniejsze fotele niz Audi :) . Mialem okazje Audi jechac a w Megane siedziec. Fotele w megane coupe to z reszta zawsze byla mocna strona....bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w inetrnecie : autor smażel

Skodziarze dzielą sie na kilka grup:

Stara Fabia - kapelusznicy/przedstawiciele handlowi. Obydwaj są zagrrożeniem na drodze. Nowa Fabia - dla biedy chcącej mieć "coś nowego". Bieda marzy o czymś "ekstra" - stąd kupno trzy razy tańszej Fabii II zamiast Mini Morrisa (vide Fabia z białym dachem). Stara Octavia - zazwyczaj osoby praktyczne, kierownicy regionalni, Octavią w wersji kombi jeżdżą dziecioroby marzące o "bezpiecznym" Volvo. Nowa Octavia - j/w, z tym że z ambicjami aspiracji "w górę". Superb - najgorsza kasta, sałaciarze i właściciele budek z telefonami komórkowymi, udają przed sobą, że jeżdżą przynajmniej S-klasą, są chamscy na drodze, nikt nie może ich wyprzedzić, nie wpuszczają w "ogonek" w korku. Obowiązkowa wersja - lakier czarna perła + chrom i kremowa skóra w środku. Roomster - najwięcej widziałem tego w barwach "Żywca" więc wychodzi jak na razie na to, że to auta dla sprzedawców

 

PS:obecnie jeżdże Octavia II :)

 

Bardzo ciekawa charakterystyka kierowców Skody ;)

Ciekawe jak by sklasyfikował posiadaczy Yeti? Pewnie poskramiacze miejskich kałuż :P

 

P.S. Mojej Skodzince właśnie wybiło 7000km na liczniku i jak na razie jestem zachwycony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj fotele w Audi - ale nie standardy - są rewelacyjne. Np sportowe z S5 - super, a o komfortowych z nowego A6 nie wspomnę :) W lepszych siedziałem tylko w nowym Lexusie LS - to już była extraliga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa charakterystyka kierowców Skody ;)

Ciekawe jak by sklasyfikował posiadaczy Yeti? Pewnie poskramiacze miejskich kałuż :P

 

P.S. Mojej Skodzince właśnie wybiło 7000km na liczniku i jak na razie jestem zachwycony :)

 

Posiadacz Yeti - to czowiek, który był na tyle głupi, że nie kupił Octavii Scout lub czegokolwiek innego byle nie Yeti, ale nie kupił bo żona się uparła, że chce mieć "samochód terenowy, a nie udający terenówkę". Ja tam moją Yeti w miarę lubię - dobrze jeździ ale nie jest warta swojej ceny. Plastiki gorsze niż w Octavi, hałas większy w dodatku serwis Skody to porażka. Pewnie ta Skoda pokula u mnie przez jeszcze 3-4 lata ale nigdy jużnie kupięSkody w wersji wyższej niż Full Bieda. Mądrość życiowa - nawet najbardziej wypasiona Skoda zawsze będzie TYLKO Skodą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadacz Yeti - to czowiek, który był na tyle głupi, że nie kupił Octavii Scout lub czegokolwiek innego byle nie Yeti, ale nie kupił bo żona się uparła, że chce mieć "samochód terenowy, a nie udający terenówkę". Ja tam moją Yeti w miarę lubię - dobrze jeździ ale nie jest warta swojej ceny. Plastiki gorsze niż w Octavi, hałas większy w dodatku serwis Skody to porażka. Pewnie ta Skoda pokula u mnie przez jeszcze 3-4 lata ale nigdy jużnie kupięSkody w wersji wyższej niż Full Bieda. Mądrość życiowa - nawet najbardziej wypasiona Skoda zawsze będzie TYLKO Skodą...
Widzę...że wraz z kilometrami dostrzegasz wady Skody. Ja nie mam akurat uprzedzeń do marki jako samej marki. Ale uważam że szczególnie Yeti jest autem przewartościowanym. Jak przewartościowane są to auta mam nadzieje niedługo pokaże im Dacia. Która myślę, że będzie bestsellerem w naszym kraju.Nowe wersje zaprezentowano w Paris Motor Show 2012. Poprawiono sporo we wszystkich aspektach ( nowe silniki, wygluszenie, wykonczenie, design, ESP)...ale przy tym nie poprawiono ceny ( czytaj nie poszybowała w górę ).nowe Sandero:New-2013-Dacia-Sandero-front-quarter-driving.jpg

 

A zamiast Yeti....lepiej kupic podwyzszone sandero czyli Stepway :) o 20 tys tansze i w dodatku ladniejsze :)

 

sandero-stepway-new.jpg

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin błagam Cię - Dacia to tak wielka kupa gowna, że powinna kosztować połowę tego co teraz. Stare silniki Renault, wnętrza przedpotopowe, plastiki jak z butelki po ludwiku... W dodatku ten samochód nie jedzie.

 

Co do Wad Skody to nie tak, że coś dostrzegam po jakimś czasie. Zawsze byłem na nie z tym samochodem, ale to nie ja go użytkuję na codzień. Boli mnie to, że nie postawiłem na swoim bo ja chciałem wtedy kupić A3 Sportback w Quattro nowe...

Olał - Yeti jest bardzo poprawne, ale prowadzi się przy tym wszystkim wyśmienicie. Nic nie stuka, nie puka - ma ładnego kopa (200 koni). Żona jest zadowolona, ale mnie poprostu boli fakt, że za 100tys mogłem mieć coś fajniejszego :)

 

niemniej - dla rodziny z dwójką dzieci jest to bardzo dobre autko. Wygodnie się je ładuje do środka, bagażnik jest przyzwoity. Tylko to wszystko było by też w niej gdyby kosztowała 70 tys :)

 

Mój najlepszy zakup to mój Opel - wersja Full Bieda - nawet lusterka na gałki, ale kupiony nowy, jeździ i nie bolała mnie cena bo taniej się już nie dało :) Dopłaciłem tylko za klimę. Nawet radio nie ma MP3 :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj rozumiem że jesteś kierowcą testowym Dacii i już miałeś okazje jeździć modelem który jeszcze nie jest w sprzedaży...i dlatego taka jest Twoja opinia ?? :)

Misiu...Ja porównuję do nowych modeli. Silniki przedpotopowe ??? Dacia dostała teraz najnowsze silniki stosowane także w renault.

 

Między innymi ten:

 

 

Dużo nowocześniejszy niż TSI :)

 

ach te stereotypy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wnetrze nowej Daćki ( czy Skoda daje Ci radio/cd z dotykowym wyświetlaczem za cene zwykłego radia ??? wątpię. Na zdjeciu jest akurat Nawigacja ale radio wyglada identycznie jest tylko tansze o kilka stow ):

 

New-2013-Dacia-Sandero-Stepway-interior.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

Primo - Misi szukaj u siebie w rodzinie :)

Kierowcą testowym nie jestem, ale jeździłem Dusterem - dramat. Weź pod uwagę to, że Dacia z silnikiem który pokazujesz nie będzie do końca tania. Czy jest to silnik nowocześniejszy niż TSI? NIewiem, ale sram na to :) Pewnie jest i nowocześniejszy niż V8 ze starego M5 ale niekoniecznie jest lepszy. Nie kupuję samochodu bo ma nowoczesny silnik, tylko musi mieć taki, który go będzie poprawnie napędzał, a te w Daciach nie napędzają ich odpowiednio...

I nie chodzi o stereotypy - Dacia ma być tania a jak to się mówi: z gowna bata nie ukręcisz. Gdzieś musieli oszczędzić a tę oszczędność czuć w każdym zakamarku tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wnetrze nowej Daćki ( czy Skoda daje Ci radio/cd z dotykowym wyświetlaczem za cene zwykłego radia ??? wątpię. Na zdjeciu jest akurat Nawigacja ale radio wyglada identycznie jest tylko tansze o kilka stow ):

 

Tu Cie zaskoczę - to było w standardzie w dodatku ze zmieniarką na 6 CD. Strzał w kolano... No ale niemniej, kupisz samochód bo ma dotykowe radio a w około mnóstwo tandetnego plastiku i śmierdzących klejem tkanin? Gratuluję :) Technologia dotykowa jest jakimś tam krokiem do przodu i jest już TANIA. Byle chińska kuchenka mikrofalowa ma już dotykowy wyświetlacz a ty się jarasz tym w samochodzie? Marcin...

 

Aaaa no i te cudowne guziki do opuszczania szyb na dole środkowej części deski rozdzielczej - co za idiota na to wpadł?

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Ciebie pieszczotliwie a ty od razu z agresją hahah ...zobaczymy jutro na podstoliku jaki bedziesz gieroj przy butelce :P .....ach tak.......antybiotyki :P

 

Masz rację to samochod oszczednosciowy.....i pierwsza generacja była faktycznie nie ciekawa. Ale moim zdaniem bardzo duzo popracowano. Nowe modele maja byc globalnie sprzedawane w calej Europie takze w UK i odpowiednio je do tego przygotowano....musza spelniac pewne standardy. Kozystniejsza cena tych aut wynika mysle ze nie tylko z tego ze sa po prostu gorsze od Skodzienki tylko sa produkowane w krajach gdzie koszt pracy jest 3 krotnie mniejszy niz w czech rep. Skody ponizej pewnego pulapu cenowego nie zejdą i koniec ! Moim zdaniem ceny Yeti powinny startowac od 40tys tymczasem startuja chyba od 60 ??? Zgadza sie ??? To jak na markę Skoda bardzo duzo kasy. Jak ktos ma 60tys to i pewnie 80 wytarga z portfela i kupi coś lepszego....bardziej prestige....itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Cie zaskoczę - to było w standardzie w dodatku ze zmieniarką na 6 CD. Strzał w kolano... No ale niemniej, kupisz samochód bo ma dotykowe radio a w około mnóstwo tandetnego plastiku i śmierdzących klejem tkanin? Gratuluję :) Technologia dotykowa jest jakimś tam krokiem do przodu i jest już TANIA. Byle chińska kuchenka mikrofalowa ma już dotykowy wyświetlacz a ty się jarasz tym w samochodzie? Marcin...

 

Aaaa no i te cudowne guziki do opuszczania szyb na dole środkowej części deski rozdzielczej - co za idiota na to wpadł?

 

 

Nie jaram sie....ale warto przypomniec ze takie np. Audi w 2004r produkowalo auta z odtwarzaczem kaset !!!!! Gdzie kasety juz wtedy w ogole znikaly ze sklepow :) To dopiero SZAŁ i kpina z klientow. Auta luksusowe ...szkoda że odbiornika na karty perforowane nie wsadzili hahah :)

 

Jesli chodzi o technologie audio to motoryzacja zawsze byla 2 kroki w tyle.....dotykowe radio w aucie segmentu entry to jest coś ! Bo wiekszosc droższych tego jeszcze nie ma. Porownujemy konkurencje a nie to czy technologia jest zaawansowana...widocznie jest skoro inni jeszcze jej nie zastosowali.

 

Akurat te guziki sa rownie wygodne jak te przy podlokietniku. BA!!!!!! powiem nawet ze wygodniejsze! Bo mi w polo zdarza sie oparta reka nacisnac otwieranie szyb.....a jak guziki sa na konsoli srodkowej to nie ma takiej opcji. Co za roznica czy naciskasz je lewa czy prawa reka?? No jaka ??? Nie widze zadnej nie wygody wynikajacej z takiego rozwiazania. Z reszta to rozwiazanie Renault stosowalo juz od dawna w wielu modelach. Mialem tak miedzy innymi w Renault Coupe 1 i na prawde nie widze roznicy....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ty chyba dawno o ceny w salonach nie pytałeś :) Wejdź na konfigaratora byle jakiej marki. Gowniana Fabia doposarzona o klimę i jakiś tam komputer z silnikiem 1,2tsi otrze się już o 60 tys. Golf zaczyna się od 68 tys na pełnej biedzie... Podobnie Astra nowa. Honda Civic - prawie 80 tys. Yeti - niewiem, mój model 1,8tsi ma 4x4 w standardzie i można go wyrwać za 70-75tys w wwersji najbiedniejszej? Czy to dużo - otóż nie. Tyle jest wart :) Dobry napęd, poprawnie działąjące 4x4 - pokaż mi konkurenta tańszego. Duster jest mniejszy więc go nie wskazuj bo zaraz dojdziemy do Suzuki Jimny :) Wiesz, żona dobrała do niego dodatki, kilka też ja... no troszkę się zapędziliśmy, ale też nie widziałem wtedy różnicy pomiędzy 85 a 90 tys :) Miałem na samochód 100 i w tym się zmieściłem :) I tu też będę bronił tego, że to i tak jest tanio jak na taki samochód bo konkurencja jest droższa - Quashkai, Sportage itp są droższe i to dość wyraźnie. Tak samo wyposażony Tiguan z silnikiem 1,4TSI 4motion kosztowałwtedy 125tys po rabatch! A Yeti jest w środu większe niż Tiguan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę Skodą - będziesz mógł pomacać :)

Co do guzików od szyb - lepiej zachaczyć łokciem niż szukać ich odrywając wzrok od drogi.

W Skodzie jest sporo fajnych rozwiązań - o tym jutro.

 

Dacia to shit :)

 

Ide spać EOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacia to shit :)

 

Nie masz racji ;) Dacia jest po prostu tandetna jeśli chodzi o materiały wykonania w środku i inne dziwne patenty typu regulacja reflektorów na linkę, skrzeczące słupki, świerszcze w bagażniku itp.

Po tym względem jest wybitnie przekozacko tandetna ;)

Jeśli chodzi o silnik i osprzęt to 100% części z Clio czy Megane a tutaj, odkąd zniknęły z rynku silniki 1,9 i 2,2 dCi jest lepiej niż bardzo dobrze.

Ale zawieszenie pod względem swojej trwałości jest wręcz mistrzowskie! Długowieczne i super tanie w eksploatacji. O komforcie nie można już tego napisać ;) To już nie Renault.

Po prostu auto dla ludu.

Ja sam jestem uprzedzony do znaczka Dacia, podobnie jak do Skody ;) Ale porównując np. Fabię i Dustera (podobna cena, inne samochody) wybrałbym Dustera.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnei jeszcze nie raz kupię Skodę :) Miałem zamówioną Insignię - w sumie nie przyszła i to dobrze - chwilowo nie miałbym za co jej odebrać :) Ale tak sobie pomyślałem, że następcą Astry będzie Superb Greenline kombi, albo 2,0TDI DSG. Oczywiście w wersji standard - bez dodatków :) Wielkie auto za rozsądną kasę za 90 tys można wyrwać diesla z DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie opony na zimę Pirelli Snowcontrol III czy Goodyear Ultragrip 7+ czy Bridgestone Blizzak LM-32 czy Dunlop

> Winter Sport 4D

 

Czy może Save Eskimo 3?

 

Auto tył napęd - jazda miast.

2 x do roku góry

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Toyo snowprox 952. Ciche do miasta i elegacko odprowadzają błoto i śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Toyo snowprox 952. Ciche do miasta i elegacko odprowadzają błoto i śnieg.

 

Nie występują jako 15"


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inne ze stajni Toyo. To porządne japońskie gumy. Made in Japan. Cena też jest ok. Ewentualnie z tego co słyszałem to Sava Eskimo z tych tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj fotele w Audi - ale nie standardy - są rewelacyjne. Np sportowe z S5 - super, a o komfortowych z nowego A6 nie wspomnę :) W lepszych siedziałem tylko w nowym Lexusie LS - to już była extraliga.

Także Recaro z S6 c5 są świetne.

Nawet po kilkuset km nie czuję zmęczenia :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W magazynie 4x4 właśnie testowano,wiele z podanych przez Ciebie opon. Dunlopy wypadły bardzo dobrze, jak również Goodyear-y (troszku inny model.)

Patrząc na oponę, to ja właśnie typowałbym te dwie marki/typy opon.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.