Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Bardzo ciekawa recenzja. Przyczepię się tylko do stwierdzenia `nisko cenionej firmy`.  Citroem od zawsze wyznaczał niekonwencjonalny kierunek w motoryzacji i zapisał sie w jej historii ciekawymi prekursorskimi rozwiązaniami. Citroen, to kawał motortzacyjnej historii i myślę, że doskonale o tym wiesz. Poza tym czytało się bardzo przyjemnie. Mnie to auto nie szokuje (widziałem je na żywo), ponieważ dokładnie wpisuje się w charakter marki o którym pisałem wyżej. Łamie konwenanse a nikt nie robi tego lepiej jak Citroen.

Bardzo ciekawa recenzja. Przyczepię się tylko do stwierdzenia `nisko cenionej firmy`.  Citroem od zawsze wyznaczał niekonwencjonalny kierunek w motoryzacji i zapisał sie w jej historii ciekawymi prekursorskimi rozwiązaniami. Citroen, to kawał motortzacyjnej historii i myślę, że doskonale o tym wiesz. Poza tym czytało się bardzo przyjemnie. Mnie to auto nie szokuje (widziałem je na żywo), ponieważ dokładnie wpisuje się w charakter marki o którym pisałem wyżej. Łamie konwenanse a nikt nie robi tego lepiej jak Citroen.

To, że ja nisko sobie cenię Citroena jako firmę - nic nie znaczy. Polakiem jestem z dziada pradziada i dla mnie wyznacznik motodoskonałości to jest Golf II albo "pasek w dieslu".

Także samochodowe gusta mam równie wyszukane, co golonka z kapustą. :)

Ale i w Europie (także we własnym kraju) Citroen nie jest marką hołubioną przez narody.

Sprzedaż spada (podobno o aż 20% - to trochę dramat) w rankingach niezawodności też nie przoduje, ale może wprowadzenie nowych modeli równie bajeranckich co Cactus (bo jest on podobno tylko pierwszym modelem w ramach nowej taktyki marki) i wydzielenie linii DS do osobnych salonów (niedługo w Wawie ma powstać specjalizowany salon DS a w Chinach już DS-y sprzedaje się osobno) pomoże Citroenowi odzyskać stracone pozycje.

A propos DS - obejrzałem sobie dziś DS-1 Cabrio, DS-4 i DS-5. Wooooow! Tutaj szacun! W życiu bym nie przypuszczał ile stylu, technologii, jakie materiały, wykonanie i bajery można sobie kupić za 25 tys €. Komu potrzebny Golf? ;)

Inna sprawa, że po 5 latach jeżdżenia takim wynalazkiem życie może zweryfikować opinię jednak na korzyść Golfa. A tam - po pięciu... Mój stary kupił Gofa IV w salonie VW jakieś 2 tygodnie po polskiej premierze i jeździ... do dzisiaj. To już ile będzie? 15 czy 16 lat. A jeździ sporo. Praktycznie zero problemów.

Edited by il Dottore

Byłem oglądać C5 - dostałem zaproszenie na test ride i przy okazji wsiadłem do cactusa. 

Kilka interesujacych rozwiazan. Plastikowe boczki fajny pomysl, touch pad, niezly system muzyczny - moim zdaniem trafiony pomysl. Umiarkowana cena (17k EUR) czyni samóchód atrakcyjnym. 

Szczególnie te plastiki sa fajne i łatwe w wymianie - pamietajcie że we Francji samochód tylko przez pierwszy dzień nie jest porysowany. Drugiego dnia już ktoś będzie go przepychał żeby się zmieścić na ulicy. 

Moim zdaniem na 5+

nie spiesz się ....

A Cactus już się pojawia w teledyskach - i to polskich! :)
od 1:50... piosenkarka  jednak jeździ tylko na ekranie bo prawko ponoć zabrane za dachowanko po pijaku... ;)

Masz obsesje jakąś na punkcie tego auta chyba ;).

Bo decyzja o zakupie już pewnie podjęta ;) , a kolega utwierdza siebie i nas ,że to bardzo dobry wybór :D

Edited by Drake

niewiem czy klasa WYZEJ...

mialem okazje jezdzic w budzie jeszcze chreslera i ten smochod poprostu jest kiepski...

w srodku palstki jak kamien... zawieszenie to juz masakra starasznie sie zuzywa...

pozniej jedzi sie jak jakims rydwanem... w zakretach to juz masakra...

spalanie to bardzo duzo, nawet jak by bylo na gaz to i tak spalanie to tragedia...

hamulce to tez ogromy minus, tarcze sie przegrzewaja i wyginaja...

silnik mimo pojemnosci niema sily rozpedzic ta bude...

bzdury samochod... absolutnie odradzam

jedyna sluszna wersja 300c to srt8 to chociaz jakos jezdzi

ps. lancia nie jezdzilem opisuje swoje odczucia po 300c

ale jesli wloskie kakauko jest na amerykanskim paszporcie to niemoze byc lepiej... tylko raczej gorzej

Ja mówię o nowym Chryslerze, który w UE występuje jako Lancie Thema. Stara cegła (300c) jest mniej więcej taka jak mówisz ale z tego co poczytałem to nowa to zupełnie inna bajka. Silnik Pentastar to prosta jednostka z Jeepa, skrzynie ZF 8b jak w BMW, zawias poprawiony, wnętrze zrobili Włosi więc nie ma już takiej tandety. Z wyglądu mi się podoba (tył brzydki), wnętrze obleci chociaż liczniki przegięte. Ale powiedzmy że ogólnie ok. Kilkuletnie sztuki mają dobre ceny, widziałem demo dealera z przebiegiem 12 tys za 115 tyś zł.

Tak w ogóle to szukam czegoś trochę innego ale widzę, że muszę iść na kompromisy. Obecnie mam BMW e39 528 manual, kombi, gaz. W sumie auto idealnie spełnia moje wymagania ale już wykartkować 40 tyś na e61 530i z pierwszych roczników to mało mi się uśmiecha. Do tego pewnie rok szukania czegoś "możliwego" no i koszty obsługi sporo droższe niż obecnego BMW.

Myślałem nad czymś niższej klasy ale młodszym. Powiedzmy ok 200 koni, kombi, manual i napęd fajniejszy niż FWD i pośredni wtrysk żeby dało radę zagazować. Normalnie nie ma dla mnie auta...

Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Zrobiła VW podwójną reklamę. Najpierw kupując ich auto i robiąc sobie przy tym setki zdjęć, a potem wychodząc cało z tego wypadku  <_<

Zrobiła VW podwójną reklamę. Najpierw kupując ich auto i robiąc sobie przy tym setki zdjęć, a potem wychodząc cało z tego wypadku  <_<

To fakt - nie do wiary, że z tego wózka ktokolwiek wyszedł żywy.

A jednak! :)

A jakie koledzy macie zdanie w temacie kierowców jeżdzących po alkoholu?

Bo ja uważam że powinni mieć dożywotni zakaz na prowadzenie pojazdów...

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Trzeba edukować a nie surowo karać. Jak ktoś rozumie dlaczego nie powinien prowadzić na bani to tego nie zrobi niezależnie od konsekwencji.

ded, idealista z Ciebie.

Prawda jest taka, że większość ludzi ma w d..e konsekwencje swojego czynu, o ile wie, że uniknie kary. Ludzi odpowiedzialnych jest niestety niewielu...

Kara powinna być nieuchronna i dotkliwa, zabranie prawa jazdy dla sporego odsetka pijanych za kierownicą nie jest żadną karą. Będą dalej jeździć i tak i tak.

Obowiązkowa naklejka na czole "jechałem po pijaku, jestem palantem" przez 3 miesiące i publikacja na koszt ukaranego swojego zdjęcia (z naklejką) i wizerunku w lokalnych gazetach. 

Albo grupowy w...l od Towarzystwa Pokrzywdzonych Przez Pijanych Kierowców :)

Długo mieszkałem na wsi- tam standardem była wycieczka do sklepu na browara albo setkę. Tak robiła większość ludków. Było na to przyzwolenie społeczne. Co jakiś czas niebiescy się pojawili i skasowali ze dwóch ale reszty to niczego nie nauczyło. Młodzi trochę inaczej to widzą, jak by im wpajać od najmłodszych lat że to złe to może dotrze. Ale jak często masz kontrolę drogową raz na kilka lat to po prostu nie nastawiasz się, że Cię złapią i to niektórym wystarczy.

Dlatego kontrole muszą być powszechne, powinno przesunąć się tych matołów, łapiących nas na radar w szczerym polu, 50m od tablicy "koniec wsi zapadłej".

Poranne akcje Policji z dmuchaniem wszystkich po kolei jak leci bardzo mi się podobają.

Ale jest to jedyna rzecz w wykonaniu Policji, która mi się podoba :)

Poranne akcje Policji z dmuchaniem wszystkich po kolei jak leci bardzo mi się podobają.

Ale jest to jedyna rzecz w wykonaniu Policji, która mi się podoba :)

Zgadzam się , pomimo tego ,że ostatnio zatrzymują mnie nawet 2 razy w tygodniu . Sobotni i poniedziałkowy poranek czyli standard ;)

. Młodzi trochę inaczej to widzą, jak by im wpajać od najmłodszych lat że to złe to może dotrze.

I jeszcze żeby nie łobuzowali, rowerów nie kradli i ustępowali miejsca starszym w pojazdach komunikacji miejskiej ;)

Uważam, że tylko dotkliwe kary finansowe, konfiskata auta, wysooooka grzywna, publiczne napiętnowanie byłoby skuteczne.

Prawko, jak życie pokazuje nie jest im do niczego potrzebne. Niestety...

A żeby było w temacie, to mam nadzieję, że się znowu doczekam, aby powozić swe zacne 4 litery takim :)

saab_93_aero_03.jpg
Edited by Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

A jakie koledzy macie zdanie w temacie kierowców jeżdzących po alkoholu?

Bo ja uważam że powinni mieć dożywotni zakaz na prowadzenie pojazdów...

Zapytałem bo człowiek który pozbawił życia bliską mi osobę [prowadząc pod wpływem alkoholu] trzy lata wcześniej spowodował wypadek...też pod wpływem alkoholu. :(

Pozdrawiam, Marek

Guest AdamB

Panowie potrzebuje waszej pomocy. Chce kupić pierwszy samochód, powiedzmy do 25 tys pln coś z segmentu B. Macie jakiś fawortytów? Samochód będzie używany głównie jako środek transportu do pracy i z pracy. Raz na jakis czas wypad do 100 km od miejsca zamieszkania.

A żeby było w temacie, to mam nadzieję, że się znowu doczekam, aby powozić swe zacne 4 litery takim :)

saab_93_aero_03.jpg

No w końcu coś sensownego :)

Mnie moje Aero cieszy już prawie 2 lata 

post-37473-0-97961300-1414438698_thumb.jpg

I jeszcze żeby nie łobuzowali, rowerów nie kradli i ustępowali miejsca starszym w pojazdach komunikacji miejskiej ;)

Uważam, że tylko dotkliwe kary finansowe, konfiskata auta, wysooooka grzywna, publiczne napiętnowanie byłoby skuteczne.

Prawko, jak życie pokazuje nie jest im do niczego potrzebne. Niestety...

Zgadzam się w 100% Mam dziwne wrażenie, żedla nas Polaków największą karą będzie ta finansowa. Gwarantuję, że jeśli ktoś otrzyma za jazdę na podwójnym gazie 5 czy 10 tysięcy złotych, to następnym razem zastanowi się we wtorek czy to piwo z niedzieli jeszcze nie trzyma przypadkiem... 

Mój znajomy kilka lat jeździ bez prawka, płaci parę groszy jak go zatrzymają i nie ma zamiaru ponownie zdawać...

Jakby dostał jednorazowo 10tys i konfiskatę mercedesa, to mam pewność, że zgłosiłby się do WORDa :)

No w końcu coś sensownego :)

Mnie moje Aero cieszy już prawie 2 lata 

Miałem parę lat temu 9-3t I gen, silnik B205, ale zrobiony na 200KM/300NM...do dziś pluję sobie w brodę, że sprzedałem :(

Ma swoje wady, jak każdy, ale często wsiadałem sobie wieczorkiem i robiłem parę kilometrów dla samej frajdy z jazdy  :rolleyes:

Mam nadzieję, że uda się zrealizować marzenie... 

:)

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...