Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mielismy w salonie nowego Fiata 500X i powiem wam, ze autko jest naprawde fajne. W koncu Fiat dorobil sie miekkich materiałów wykonczeniowych. Bagaznik calkiem spory, ustawny, mozna uzyskac plaska powierzchnie, jesli mamy polke w bagazniku. W srodku mniej miejsca niz w 500L, no ale jest duzo ladniejszy. Ceny zaczynaja sie od 60 tys, ale zeby miec przyzwoite autko, trzeba wydac okolo 65 tys.

 

Jesli ktos szuka czego wielkosci Juka, Mokki, Captura to warto sie przyjrzec. Niedlugo powinny sie wyprodukowac nowe Vitary, takze kolejne fajne auto w segmencie.

Edytowane przez Kostropaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możecie polecić jakieś łańcuchy na zaśnieżone drogi? Rozmiar kół 225/50/17.

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem gazowania takich aut, dlatego jeżdżę autobusem. Albo stać kogoś na wachę i nie świruje się z gazem, albo powinno się kupić Fiata Pande. Albo Cię stać albo żyjesz według zasady zastaw się a postaw się.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

A jeśli mam 194cm wyrostu i ważę 120 kg i mam rodzinę to co proponujesz? 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem gazowania takich aut, dlatego jeżdżę autobusem. Albo stać kogoś na wachę i nie świruje się z gazem, albo powinno się kupić Fiata Pande. Albo Cię stać albo żyjesz według zasady zastaw się a postaw się.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

 

Widzisz, a ja uznaję zagazowanie, z prostego powodu. Lubię zapi..dalać i wolę palić 20 litrów LPG (~45zł na 100 km) niż 18litrów PB95 (~80zł na 100 km).


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim marzeniem jest subaru forester 2 generacji od 2002-2007:)pozdrawiam ewa

Jeździłem takim i było fajnie. Robotę robił świetny napęd 4x4, ale silnik też super. Tylko spalanie takie sobie było porównywalne z moim obecnym autem, tyle, że koni miałem wtedy dużo mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam 194cm wyrostu i ważę 120 kg i mam rodzinę to co proponujesz? 

Żeby coś zaproponować w tej sytuacji musiałbym BMI policzyć ;)

 

 

Edit:

 

Wyliczone BMI: 31.88 - oznacza I stopień otyłości.

Dla podanego wzrostu (194 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 70 a 93 kg

 

Proponuję ćwiczenia i dietę, sam też się za to muszę zabrać i jakieś 20 kg zrzucić jak schudłem z 95 do 70 to jakiś czas temu dopadł mnie efekt jojo. Można na rower się przesiąść, a samochód tylko do wożenia rodzinki.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zaproponować w tej sytuacji musiałbym BMI policzyć ;)

 

 

Edit:

 

Wyliczone BMI: 31.88 - oznacza I stopień otyłości.

Dla podanego wzrostu (194 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 70 a 93 kg

 

Proponuję ćwiczenia i dietę, sam też się za to muszę zabrać i jakieś 20 kg zrzucić jak schudłem z 95 do 70 to jakiś czas temu dopadł mnie efekt jojo.

BMI, jest suchym wyliczeniem, na założonych parametrach. Powiem tak, na swoim przykładzie. Jak pilnowałem u siebie prawidłowego BMI i to przy dolnej granicy, to 8 na 10 osób pytało mnie, czy nie jestem chory, bo źle wyglądam. Mam 178 cm i ważę na ten moment 79 kg, ćwicząc prawie codziennie (bieganie, rowerek, ćwiczenia siłowe itp.) Wyglądam normalnie, jestem lekko poza BMI prawidłowym ale co z tego. Lepiej się czuję, mam kondycję. Prawidłowe BMI nijak przekłada się na kondycję, wygląd, a czesto wręcz (jak w moim przypadku) powoduje, że wygląda się po prostu źle. Dodam, że w okresie o ktorym pisze, ważyłem 71 kg. Według mnie, to zdecydowanie za mało. Generalnie miałem okres w życiu, że ważyłem 99 kg i było źle, ale to już historia. A tak w ogóle, co ma BMI, to jazdy autem w gazie, bo nie bardzo kumam. Nie jestem zwolennikiem gazu i zawsze to podkreślam, ale też nie krytykuję ludzi, którzy gaz mają. Sam mam mocne auto w benzynie "nieskażone" gazem, ale to nie znaczy, że wszyscy tak muszą mieć. Także trochę dystansu Kolego, bo świat jest rozmaity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zaproponować w tej sytuacji musiałbym BMI policzyć ;)

 

 

Edit:

 

Wyliczone BMI: 31.88 - oznacza I stopień otyłości.

Dla podanego wzrostu (194 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 70 a 93 kg

 

Proponuję ćwiczenia i dietę, sam też się za to muszę zabrać i jakieś 20 kg zrzucić jak schudłem z 95 do 70 to jakiś czas temu dopadł mnie efekt jojo. Można na rower się przesiąść, a samochód tylko do wożenia rodzinki.

 

 

BMI to największa bzdura jaką mozna policzyć. ;)

Nie uwzględnia genetyki, trybu życia, zmiennych środowiskowych.

 

Coś  w stylu , że jak masz dużą stopę, albo duży nos to masz mieć dużego fiuta.  :D

 

Znam dużo osób uprawiających czynnie sport i ŻĄÐNA nie ma prawidłowego BMI.

 

Tak, że nie pisz takich dyrdymałów, bo to nie forum dla anorektyczek z gimbazy  :D   B)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem można mieć też za wysokie BMI i po prostu dużą masę mięśniową. nie wiem tylko czy kolega fotumowicz kiniol mnie straszył, że wygląda jak Robert Burneika w maluchu (zmieścił się skubany, polecam youtube) i ciężko mu wsiąść do Pandy, wiec zagazowal auto czy zaraz wpiernicz dostanę ;-) Nikomu nie bronię gazowac aut, tylko niektórych szkoda na to.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zaproponować w tej sytuacji musiałbym BMI policzyć ;)

 

 

Edit:

 

Wyliczone BMI: 31.88 - oznacza I stopień otyłości.

Dla podanego wzrostu (194 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 70 a 93 kg

 

Proponuję ćwiczenia i dietę, sam też się za to muszę zabrać i jakieś 20 kg zrzucić jak schudłem z 95 do 70 to jakiś czas temu dopadł mnie efekt jojo. Można na rower się przesiąść, a samochód tylko do wożenia rodzinki.

 

Żeby coś zaproponować w tej sytuacji musiałbym BMI policzyć ;)

 

 

Edit:

 

Wyliczone BMI: 31.88 - oznacza I stopień otyłości.

Dla podanego wzrostu (194 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 70 a 93 kg

 

Proponuję ćwiczenia i dietę, sam też się za to muszę zabrać i jakieś 20 kg zrzucić jak schudłem z 95 do 70 to jakiś czas temu dopadł mnie efekt jojo. Można na rower się przesiąść, a samochód tylko do wożenia rodzinki.

 

 

 

 

No to policzyłeś, więc co proponujesz? Jaki samochód, bo o to Ciebie pytałem.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie A8 w gazie.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gazie plus rodzina, Voyager?

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu jedne gazować szkoda innych nie?

Ja zwolennikiem gazu nie jestem, bo kiedy jeździłem bardzo dużo to miałem auto służbowe. Dziś mam benzynę bez gazu ale jeżdżę mało. Gdybym dalej kilkadziesiąt tysięcy rocznie trzaskał, a i pod 100 się zdarzyło - to czysta ekonomia, logika i rozum nakazałaby mi zainwestować w instalację bo Rockefellerem nie jestem. A że jazda daleko i dużo musi odbywać się wygodnie to czemu nie duży i wygodny samochód - choćby A8? A6, amerykaniec?

2,10 zł za litr gazu. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do kolegi Lawnowerman - BMI nie ma zastosowania u kobiet w ciąży czy osób czynnie uprawiających sport ;) Także samo z siebie wiadomo, że dla takich osób się tego nie wylicza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do kolegi Lawnowerman - BMI nie ma zastosowania u kobiet w ciąży czy osób czynnie uprawiających sport ;) Także samo z siebie wiadomo, że dla takich osób się tego nie wylicza ;)

Racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem w poniedziałek do mojej Hani gaz w Gdańsku za 1,79 za litr. Gnałem potem A1 średnio 150km/h i wyszło mi 14/ 100 km . Czyli 25 zł za 100km z silnikiem 3.5 litra V6 208KM.

Dziękuję, pozdrawiam... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem w poniedziałek do mojej Hani gaz w Gdańsku za 1,79 za litr. Gnałem potem A1 średnio 150km/h i wyszło mi 14/ 100 km . Czyli 25 zł za 100km z silnikiem 3.5 litra V6 208KM.

Dziękuję, pozdrawiam... :P

 Ładne imię, również pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem w poniedziałek do mojej Hani gaz w Gdańsku za 1,79 za litr. Gnałem potem A1 średnio 150km/h i wyszło mi 14/ 100 km . Czyli 25 zł za 100km z silnikiem 3.5 litra V6 208KM.

Dziękuję, pozdrawiam... :P

 

Ja tankuję diesla po 4,12, gnam autostradą, średnio wychodzi 6,8 l/100 km. 28 zł. za 100 km, więc większej różnicy nie widzę, a bomby nie wożę i parkingi podziemne dla mnie :) 3.0 V6 245KM i 580NM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja zwolenikiem gazu nie jestem... jesli chcesz jezdzic ekonomicznie... kup disla.. proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,8 L na 100 km z takim silnikiem przy 150 km/h nieźle , dane jak z prospektu producenta .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stałej szybkości 150 to jeszcze mniej.

Na moim wakacyjnym wyjeździe po Europie (ok. 5000 km) średnio wyszło 6,4, a trochę miast też w tym było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka wskazal ci srednia predkosc ? Raczej nie powyzej 140, mysle ze nawet ponizej 100 :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.