Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

A mnie najbardziej "podoba sie" bicie piany, ze DKG czy SMG, to nie automat.

Wszystko, co nie ma sprzegla, ktore trzeba obslugiwac noga lub reka i "samo" zmienia biegi, to AUTOMAT.

A udowadnianie wyzszosci manuala nad automatem jest po prostu smieszne, bo swiadczy o nieznajomosci tematu.

Irekm, wspanialy przyklad z tym Dodge!

A poza ty,, kocham grzechot ich diesli!

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Automat jak sama nazwa wskazuje, automatycznie (czyli sam) zmienia biegi.

A czy za napęd dalej będzie służyła zębatka, olej przekazywany z płytki na płytkę, pasek cierny, czy przekładnia planetarna to mnie użytkownika g...o obchodzi. Ma tylko dobrze działać.

Przejdź się w takim razie do salonu VW i powiedz, że chcesz kupić samochód z manualną skrzynią DSG, sprzedawca natychmiast Cię poprawi.

Jeździłem wieloma szybkimi samochodami, ostatnio dość sporo 900-konnym Nissanem GTR i uważam, że zwykły manual w tego typu autach to tylko dla karków, którzy chcą pokazać jak potrafią palić gumę.

Takiej efektywności jazdy i zmiany biegów, jaką osiągniesz w dobrej skrzyni bez pedału sprzęgła (celowo nie piszę w automacie) NIGDY nie osiągniesz w standardowych manualu z pedałem sprzęgła.

Tym perłowym?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

W sumie można zakończyć dyskusję "co to jest automat". To taka sytuacja jak z 90% ludzi noszących zegarki - spytaj się kogoś czy ma zegarek - tak. A jaki? - Ze wskazówkami. Jednych nie interesuje co siedzi w zegarku, innych co w skrzyni. Na szczęście są automatyczne manuale i kwarce z ręcznym naciągiem, bo przecież wskazówki ustawia się ręcznie :P

Co do VW, DSG itd - wyżej napisałem że to skrzynie zautomatyzowane, niektórzy nazywają je sekwencyjne. To że od strony technicznej jest to przekładnia mechaniczna a nie hydrokinetyczna to inna sprawa, którą chcę tylko zauważyć. A ludzie w salonach samochodowych tak jak w salonach np Time trendu, są często z łapanki i poza broszurkami niewiele mają do powiedzenia w temacie.

Edited by trollu

A mnie najbardziej "podoba sie" bicie piany, ze DKG czy SMG, to nie automat.

Wszystko, co nie ma sprzegla, ktore trzeba obslugiwac noga lub reka i "samo" zmienia biegi, to AUTOMAT.

A udowadnianie wyzszosci manuala nad automatem jest po prostu smieszne, bo swiadczy o nieznajomosci tematu.

Irekm, wspanialy przyklad z tym Dodge!

A poza ty,, kocham grzechot ich diesli!

Poza tym można je zrobi, ć za stosunkowo małe pieniądze, dosyć szybkimi pół ciężarówkami. Automatic. W tym przypadku gość pewnie wydał nie więcej niż $10k

Beware the fury of a patient man.

Guest romseyman

Jak będziesz wachlowal pomiędzy drive i reverse to faktycznie długo skrzynia nie będzie dobrze działała, ogólny koncept jest taki ze trzeba się zatrzymać i dopiero wrzucić na cofanie :-)

Najwazniejsze przykazanie eksploatacyjne. Amen

Edited by romseyman

@irekm, diesel power! ;)

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Guest Angelo

Super furki. Z czego ja nie jestem zwolennikiem nowych samochodów. Doszedłem do wniosku, że lepiej kiedy auto nie traci na wartości.

Kilka miesięcy temu przygarnąłem taką oto perełkę:

attachicon.gif1.jpg

http://i61.tinypic.com/110vbxc.jpg

http://i57.tinypic.com/9st01s.jpg

http://i59.tinypic.com/317gzue.jpg

Po dłuuuugich poszukiwaniach po całej Europie, trafiłem na mój wymarzony egzemplarz w Szwecji- z jasnym wnętrzem i oryginalnym przebiegiem, niecałe 160.000 km.

Teraz mam 4.4 powodów więcej, żeby wracać do domu okrężnymi drogami :).

bardzo ladne auto mialem takie kiedys... zamykalo szafie jak talala  ;)

nawet uwiecznili je na google map strett view  ;)

Kasa podobna Mercedes niby nowocześniejszy ale BMW chyba mi bardziej odpowiada. Ale jak zasiądę do konfiguratora to efekt końcowy studzi zapał.

JACEK

To jest kwestia subiektywna F30 w M -pakiecie też może namieszać. Jeździłem F30 z 3-litrowym silnikiem i namieszało mi w głowie. Jednak ja mógłbym mieć co najwyżej 320 i tu powstają dylematy.

JACEK

To jest kwestia subiektywna F30 w M -pakiecie też może namieszać. Jeździłem F30 z 3-litrowym silnikiem i namieszało mi w głowie. Jednak ja mógłbym mieć co najwyżej 320 i tu powstają dylematy.

a to 2.0 turbo 245 KM z 328 nie podpasowałoby ?? Mam ten silnik w F10 i jestem więcej niż zadowolony.

Podpasowałoby ale trzeba by urwać niezbędne minimum z wyposażenia.

JACEK

Miałem przyjemność zarówno z nową C-klasą jak i F30 - BMW nadal jeździ lepiej, lepsze jest wyważenie auta, układ kierowniczy oraz automat ZF. Skrzynia w Mercedesie jest wolniejsza i nie tak płynna kiedy ją zmusić do szybkiej zmiany biegów. Całościowo jednak nowe C jest bliżej "3" niż starszy model. Design kwestia subiektywna, ale o ile zewnętrze w C jest ok to wnętrze zdecydowanie wolę w BMW. 320i jeździ przyzwoicie, ale z benzyn optymalne jest, moim zdaniem 328i i ten polecam, nawet kosztem wyposażenia.

Najnowsza C-klasa jest wreszcie godnym przeciwnikiem BMW 3.

Dla mnie jednak obydwa są klaustrofobiczne w środku (choć F30 mniej) i wybrałbym roczne F10...

Jeśli koniecznie jeden z tych dwóch to 328i.

F10 530D mam obecnie :). Natomiast Mercedes ma być dla taty (będzie użytkowane przez 2 osoby, często po mieście) więc doszliśmy do wniosku że taka wielkość wystarczy, będzie bardziej poręczne, a na trasie zapewni to minimum komfortu.

F10 jest niby większe (niby, bo prawdziwą przestrzeń dostaje się albo w X5 albo w szkaradnym 5GT), ale to już trochę krążownik - jednak F30 jest zwinniejsze i bardziej pasuje do hasła "radość z jazdy", no chyba, że mówimy o "radości na autostradzie" :).

>>Black_SRT

A może Volvo S60? Imho fajne auto za swoją cenę (jednak niższą niż standardowe marki premium).  

To ja pozwolę sobie powtórzyć siebie ;-) - F30 jest gorsze od W204. Chłopaki w Fitz-u pracują nad następca który już wiadomo ze będzie gorszy od W205. Jedyny problem z W 205 w chwili obecnej to fakt ze nie ma dobrego diesla w ofercie w rok po premierze. Pojawił sie co prawda C400 4matic ale wciąż brakuje ładnego V6 w dieslu. Aczkolwiek problem mnie nie dotyczy bo w momencie kiedy będę zmieniał będzie na pewno w ofercie 350CDI. Mam nadzieje ze zrobią rownież 4matic z 9G a nie z tylko z 7G

nie spiesz się ....