Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

Jakby  ktoś z kolegów chciał się pozbyć "1953 Vintage" lub "DC-4", ale  z tarczą w wersji z dodatkową wskazówka GMT, to zapraszam na PW :)

Co za damka :D

Co za damka :D

Bardzo mi się podobuje ten NOMOS, tylko oddaj już to żonie :P

No 1 i Nomos damka jak nic :)

Oho! Zaczyna się... ;)

Chwilę mnie nie było, nie wiem czy uda mi się przeczytać kolejne strony wątku. Ale w kwestii formalnej. Maja Włoszczowska, kobieta roku wg Twojego Stylu odbiera damkę :) z rąk pani PR manager Morwy

post-22259-0-70195300-1489848620_thumb.jpg

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Z innej beczki. :huh:

Odebralem wlasnie Airmana 1 i znalazlem taka oto ciekawa naklejke na dnie wewnetrznego pudelka.

Ciekawi mnie czy tylko pudelko jest made in china czy moze caly zegarek jest tam skladany.. :rolleyes::ph34r:

Displaye , pudełka, etc produkowane są we Włoszech i w Chinach. Pewnie na rynek US były te z Chin. Ale to raczej większośc marek tak ma. 

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Tak sie tez domyslalem.

Ale czy nie przeniesiono przy okazji dzialu kontroli jakosci do Chin?.. (wskazowka gmt jest przesunieta o jakies 20 min + brak farby w cyfrach daty.. nie tylko na 8mce)

glycine_china2.jpg

Edited by jlw

Ja mogę odnosić się do zegarków, które przychodzą do mnie i wychodzą ode mnie. Nie odnoszę się do zegarków kupowanych po niewiadomo jakich cenach i nie wiadomo gdzie. Nie chcę  zawracać sobie tym głowy  :). Choć zawsze postaram się pomóc jak się da. 

Edited by piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Tak sie tez domyslalem.

Ale czy nie przeniesiono przy okazji dzialu kontroli jakosci do Chin?.. (wskazowka gmt jest przesunieta o jakies 20 min + brak farby w cyfrach daty.. nie tylko na 8mce)

Masakra !, zostawisz to tak ?

Tak sie tez domyslalem.

watchgooro czy joma?

pozdrawiam

Marcin

Spotkał się ktoś ze zbyt łatwo schodzącym bezelem w Combat Subie? Bezel potrafi zeskoczyć z zegarka podczas kręcenia, albo poprzez samo tylko lekkie podważanie paznokciem w odpowiednim miejscu.

Ok to ja tez jednak wyleje swoje żale bo kilka stron wcześniej paru kolegów zarzuciło mi brak argumentów co do niepochlebnej opinii o marce Glycine. Padło nawet określenie hejter ale nie wiem czy w stosunku do mnie. Także proszę bardzo oto moja przygoda z kwiatkami marki.
1. Glycine Classic
3abb95357fa5f35a57998b78ad4e8244.jpg

Wskazówki jak widać porysowane oraz cała ich powierzchnia i indeksy pomazane. Na tarczy plama ale tego na zdjęciu już nie widać. Zegarek wymieniony na nowy wolny od wad. Uznałem to za przypadek bo przecież 1 na milion może się zdążyć.

2. Glycine Airman 17 sphair

c098468c9b4514c4112cdd66e436fd37.jpge451398ee6da8195dd3d53843b5a61a1.jpg0b1bc311a91311da6244dc2555712615.jpg5e383b30068ed7968af4131f46a31ac5.jpg

Farfocle które przemieszczają się po tarczy. Z racji ze kolor biały i czerwony to pewnie farba. Dodatkowa sprawa, czego już na zdjęciach nie widać to kurz na wewnętrznej stronie szkła w ilości kilku sztuk. Zegarek został wyczyszczony i po problemie ale kolejny niesmak.

3. Glycine Airman 17 blue

b72a43826c1d78957c5125f96a70f4fd.jpg07feb8e7610fda3494cc2bf1aea84653.jpg

Podobnie jak u kolegi JLW coś nie halo ze wskazówkami. Wyglada na to ze minutowa jest zle osadzona (+4 min)ale może to być również wina tarczy. Nie jestem zegarmistrzem wiec się nie wypowiem. Myśle ze zegarmistrz jest w stanie to poprawić na poczekaniu wiec nie dramatyzuje ale jest kolejny niesmak i to już chyba na stałe.

Na koniec podkreślam ze nie przyszedłem tu hejtowac. Z zegarkami mam styczność od wielu lat i zdążyłem się zapoznać z większością marek, zarówno tych mniej jak i bardziej premium ale z takimi licznymi niedociągnięciami spotkałem się dopiero przy marce Glycine. Dystrybucja tych 3 zegarków mieszana. Nikogo z dystrybutorów nie mam zamiaru ani chwalić ani piętnować choć oczywistym jest że przy takiej jakości produktu lepiej kupować w kraju bo w razie czego zawsze jest gdzie zapukać z reklamacja. Moim zdaniem winna jest ewidentne kontrola jakości w fabryce i to jest niestety przykre bo w tym momencie powiedzenie szwajcarska precyzja ma się nijak do towaru który otrzymujemy i to za nie małe pieniądze.

Edited by mati7811

Przykłady które opisałeś faktycznie potrafią zniechęcić do marki. Dlatego też warto kupić zegarek u Piotra, bo w razie czego masz gdzie zapukać. To nie jest żaden hejt w stosunku do marki. Miałeś po prostu pecha, albo nabyłeś zegarki u hurtownika, który ich nie przegląda. Przez moje ręce przewinęły się jak dotąd 4 zegarki glycine i na szczęście nie miałem takiego przypadku. Jednakże w zegarku za takie pieniądze podobne incydenty powinny być co najwyżej sporadyczne.

W zegarkach za każde pieniądze takich baboli nie powinno być, a już ten datownik to wtopa na maxa.

Został naruszony regulamin Forum

Rozdział III. Zasady funkcjonowania i korzystania z forum.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na forum:

b ) treści naruszających dobra osobiste lub prawa innych osób
c ) wpisów zawierających ataki personalne, w tym na innych użytkowników forum
d ) treści zawierających określenia powszechnie uznane za obraźliwe

To tyle tytułem wyjaśnienia............

Kolego Krzysio, sugeruje wyluzować... ot tak....po prostu... taka koleżańska rada... bo zamiast rozmawiać o glycine. ... gadamy o rzeczach pobocznych. ... miłego wieczoru :)116bdd5f967247a174ebae8dbf89dff8.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edited by Scaut

Cześć,
z góry przepraszam jeśli okaże się, że temat był już poruszany, ale sprawdzałem zawartość forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Chodzi mianowicie o ofertę sklepów Jomashop i Watchgooroo z serwisu Ebay. Jaki jest Wasz stosunek do tych sprzedających? Ostatnio w ich sklepach pojawiły się zegarki Glycine w barbarzyńsko wręcz niskich cenach (w porównaniu rzecz jasna do cen autoryzowanych dealerów marki) i nie ukrywam, że z chęcią kupiłbym Combat Suba za ~2k PLN (nie doliczam VATu, bo będę w stanie go uniknąć).
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
B.

Cześć,

z góry przepraszam jeśli okaże się, że temat był już poruszany, ale sprawdzałem zawartość forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Chodzi mianowicie o ofertę sklepów Jomashop i Watchgooroo z serwisu Ebay. Jaki jest Wasz stosunek do tych sprzedających? Ostatnio w ich sklepach pojawiły się zegarki Glycine w barbarzyńsko wręcz niskich cenach (w porównaniu rzecz jasna do cen autoryzowanych dealerów marki) i nie ukrywam, że z chęcią kupiłbym Combat Suba za ~2k PLN (nie doliczam VATu, bo będę w stanie go uniknąć).

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

B.

wybacz  :D  :lol:  :D  :lol:

inni Ci lepiej wytłumaczą  B)  :ph34r:

no i niby było wałkowane ...  :ph34r:

Edited by Burns

Cześć,

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

B.

Ot, zajrzyj na wcześniejsze wpisy. Kolejny dzień wałkowania tego samego tematu...

no właśnie szukam kogoś kto jest mi w stanie to wytumaczyć. Przeczytałem ostatnie 10 stron tego wątku (nie była to najprzyjemniejsza lektura jeśli mam być szczery :D) a jednoznacznej odpowiedzi jak nie było tak nie ma. tts, miałeś styczność z którymś z wspomnianych wcześniej sprzedawców?

no właśnie szukam kogoś kto jest mi w stanie to wytumaczyć. Przeczytałem ostatnie 10 stron tego wątku (nie była to najprzyjemniejsza lektura jeśli mam być szczery :D) a jednoznacznej odpowiedzi jak nie było tak nie ma. tts, miałeś styczność z którymś z wspomnianych wcześniej sprzedawców?

Co dokładnie wytłumaczyć?

Mamy Ci powiedzieć czy kupować?

Okazuje się, że bywa to loteria. Gwarancja wedle zasad sklepu.

Tak. Miałem.

Tak po ludzku zastanawiam się nad źródłem dysproporcji w cenach Jomashop i AD. Z mojego punktu widzenia jeśli dostaje się IDENTYCZNY zegarek, a całość różnicy w polega na kwestiach gwarancyjnych czy "opakowaniowych" to biorę w ciemno sikor z "grey marketu". Jak było w Twoim przypadku? Zegarek spoza oficjalnej sieci sprzedaży był wolny od wad czy byłeś w stanie mu coś zarzucić? 

Jeśli czytałeś ostatnie strony to był przykład zegarka z niedomalowaną datą, był też z porysowanymi wskazówkami, wskazówka gmt przesunięta. Gdzie  były kupowane nie pamiętam, proponuję sprawdzić jeszcze raz.