Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna historia rozwoju matematyki w tym obszarze plus wyprowadzenie samej hipotezy. Czyta się prawie jak dobrą powieść.

 

image.png.ca2421a66323fe016802e51a1ea5cb3c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Świetna historia rozwoju matematyki w tym obszarze plus wyprowadzenie samej hipotezy. Czyta się prawie jak dobrą powieść.

 

image.png.ca2421a66323fe016802e51a1ea5cb3c.png

 

W matematyce zasze mnie intrygowało mnożenie przez liczbe '0' hehe:) - wynik takiego mnożenia zawsze budził u mnie kontrowersje w logice :P

Jak przeczytasz, to daj znać czy jest tam coś na ten temat ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

W matematyce zasze mnie intrygowało mnożenie przez liczbe '0' hehe:) - wynik takiego mnożenia zawsze budził u mnie kontrowersje w logice :P

Jak przeczytasz, to daj znać czy jest tam coś na ten temat ..


Jestem blisko końca, ale to nie ten dział. Liczby pierwsze to analityczna teoria liczb. Z logika nigdy nie wyszedłem poza akademicki kurs, czyli gdzieś do logiki rozmytej. Czemu mnożenie przez 0 jest kontrowersyjne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):


Jestem blisko końca, ale to nie ten dział. Liczby pierwsze to analityczna teoria liczb. Z logika nigdy nie wyszedłem poza akademicki kurs, czyli gdzieś do logiki rozmytej. Czemu mnożenie przez 0 jest kontrowersyjne ?

 

Odpisze na pytanie, ale oczywiście potraktuj to jako żart....

 

No więc tak:

 

Mam 4 orzechy i mnoże je zero razy to według matematyki owe orzechy znikają :P

Idąc dalej - ja z dziką rozkoszą pomnoże wasze finanse przez zero - Ciekawe ilu z was przyjełoby moją ekonomie oraz wynik finalny owego mnożenia ze stoickim spokojem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze patrzyłem na mnożenie jako skrócony zapis dodawania. Masz zero orzechów, możesz dodać cztery razy, czy ile chcesz i dalej jest zera. Logiczne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja zawsze patrzyłem na mnożenie jako skrócony zapis dodawania. Masz zero orzechów, możesz dodać cztery razy, czy ile chcesz i dalej jest zera. Logiczne. :)

 

Czuje że temat wymaga nowego tematu :) bo..

Monożenie według zasad jest przemienne.

I teraz tak - jak piszesz - masz 0 orzechów i mnożysz je 4 razy to faktycznie, teoretycznie otrzymujesz wynik 0

Ale co w sytuacji gdzie masz 4 orzechy i mnożysz je 0 razy ?? 

Oczywiście, tak jak pisałem wyżej, traktuj moje rozkminki bardziej żartobliwie, bo napewno niechce wprowadzać nowych zasad do tej nauki

 

A zeby nie być spamerem to czytam własnie ''Rozmyślania'' autorstwa Marka Aureliusza.

Książka, a w sumie książeczka, ma tylko 150 stron - a mam wrażenie jakbym czytał trylogie :P

Język, którym jest napisana, jest straasznie cięzki do szybkiego przyswajania - bynajmniej dla mnie.

Niektóre sentencje i przemyślenia Marka Aureliusza, musze czytać aż trzykrotnie, by dotrzeć do tego, co chciał przekazać :)

 

                                                                                                                                    ***

Ale moge chyba smiało przypuszać, że Armeński mistyk Gierogij Iwanowicz Grudżijew urodzony w 1870 czerpał z Aureliusza pełnymi garściami.

Bo podobieństwa w przemyśleniach nad prawdami o człowieku i wszechświecie, aż kują po oczach podobieństwami.

 

więc @loco50 - nie tylko Tobie ten jezyk i styl literacki starożytnych sprawia trudność.

Platon i jego ''Państwo'' oraz Aureliusz ze swoimi ''Rozmyśleniami'' sprawi  trudność każdemu czytelnikowi w przyjmowaniu treści :)

 

Ojj nie czyta się tego tak łatwo i przyjemnie jak np ''Wielki marsz'' S.Kinga

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 00:26, Marrone napisał(-a):

1639351538673636498193350325600.jpg

 

Od lat zastanawiam się, czy przekład jest choćby w połowie tak dobry jak oryginał. Obstawiam, że niekoniecznie, bo ten adamsowski styl jest fantastyczny. Świetna trylogia w pięciu częściach, nevertheless. Na pierwszej części nie powinno się kończyć. :)

 

Ja po kinowym seansie "Diuny" (poszedłem głównie dlatego, że uwielbiam filmy Villeneuve'a, nie znając choćby ułamka historii) kupiłem pierwszą część sagi i właśnie czytam. Chciałem sprawdzić, na czym polega cały ten kult. Ogólnie rzecz biorąc, idzie naprawdę sprawnie i przyjemnie. Świetne czytadło!   

 

A skoro już się tu wpisałem, raportuję tylko, iż z reguły czytam x książek jednocześnie (zależnie od humoru). Przez ostatnie lata ciężko to szło i raczej sprowadzało się do tego, że łapałem miesięczną fazę w danym roku i wciągałem ileś tam pozycji z hurtowego zakupu. Obecnie mam nieco wolnego czasu i postanowiłem DOKOŃCZYĆ zaczęte dawno/lata temu "Ulissesa" i "Dom z liści" oraz kilka innych w stylu zebranych dzieł Lovecrafta, "Ludzi na drzewach" Hanyi Yanagihary i pewnie coś tam jeszcze. A później przyjdzie czas na te, których jeszcze nawet nie tknąłem. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

 

 

A zeby nie być spamerem to czytam własnie ''Rozmyślania'' autorstwa Marka Aureliusza.

Książka, a w sumie książeczka, ma tylko 150 stron - a mam wrażenie jakbym czytał trylogie :P

Język, którym jest napisana, jest straasznie cięzki do szybkiego przyswajania - bynajmniej dla mnie.

Niektóre sentencje i przemyślenia Marka Aureliusza, musze czytać aż trzykrotnie, by dotrzeć do tego, co chciał przekazać :)

 

                                                                                                                                    

 

@loco50

 

 

Może Marek Aureliusz coś przypalał, więc jego Rozmyślania biegły różnym tokiem 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smycel napisał(-a):

 

 

I jak? Warto?

Jestem na 7 opowiadaniu a jest 13, jak narazie mogę polecić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Może Marek Aureliusz coś przypalał, więc jego Rozmyślania biegły różnym tokiem 😁😁

 

Oj..To ja musze wziąć Marka w obrone, bo praktykował cnote wstrzemięźliwości, jak od wina tak od uciech cielesnych :P

heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to trochę nudne miał życie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wziąłem się za pracę mojej klubowej koleżanki (Warszawski Klub Płetwonurków). Karina opisuje historię nurkowania.
990f20a1a5921502951f71bda9f54f28.jpg7e55cba4eb18dc52d457e00455ce9066.jpg98917610c2de8ba33c64783b90d01c31.jpg


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.