Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Po 130 stronach Ziemiomorza, czyli na zakończenie Czarnoksiężnika z Archipelagu mogę z czystym sumeniem polecić.

Dobra książka.

Po 130 stronach Ziemiomorza, czyli na zakończenie Czarnoksiężnika z Archipelagu mogę z czystym sumeniem polecić.

Dobra książka.

Niby klasyka gatunku, a jeszcze nie czytałem,

Obecnie jestem w połowie tego:

zgroza_w_dunwich.jpg

Dawno nie czytałem tak świetnego tłumaczenia - tłumacz wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. Idealnie dobiera słowa, świetnie składa zdania, w dodatku b. dobry wybór i ułożenie wszystkich opowiadań w całość - gorąco polecam.

ng6mnrm.png

"Tropem Alta" Ryszard Sługocki. Fajna opowieść posiadajaca kilka wątków które w odpowiednim momęcie łączą się ze sobą. Lekko i przyjemnie się czyta .

Triumf chirurgów i Stulecie chirurgów też czyta się doskonale.

Ale Ginekolodzy lepsi. Czytałem Stulecie i trochę mniej pasjonujące.

A ja niestety nie znam tej książki, ale przeczytam, jeśli polecasz. Jeśli lubisz tematy medyczne, polecam książkę "Cesarz wszech chorób" Siddhartha Mukkherjee.To jest historia leczenia raka.

Tematy medyczne to nie jest moja pasja jakas. Po prostu kupiłem kiedyś żonie i córkom na Dzień kobiet tych ginekologow. Dla żartu a i dlatego że autor poczytny. No i skonczylo się na tym że tylko ja to przeczytałem a potem wziąłem Stulecie ... Ale to już mniej pasjonujące.

Edited by mandaryn44

naprawdę świetna książka w swoim gatunku 

Planuję przeczytać. A obecnie Drażliwe tematy Neila Gaimana. Bardzo dobre.

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Klasyka - Mario Puzo Ojciec Chrzestny.

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Jo Nesbo - akurat teraz Czerwone Gardło

To jeszcze trochę przed Tobą aleeeee warto

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Donna Tartt: "Mały przyjaciel" - trochę się ciągnie. Wcześniej był : "Szczygieł" - końcówka 

trochę banalna i "Tajemna historia".

Edited by oskar1

Polecam szóste wymieranie. Bardoz dobra ksiązka, za którą autor dostał nagrodę Pulitzera. I nic dziwnego ponieważ opracowanie jest bardzo szczgółowe oraz rzetelne. Ksiązka dosyc długa, gruba ale czyta się lekko.

Dobrze jest również sięganąć po prozę Goodkinda.Nigdy nie przepadałem za podgatunkiem ksiażek fantasy. Niemniej te akurat ksiazki bardzo przypadły mi do gustu. Jedne z lepszych z jakimi miałem do czynienia. 

Guest D@dik

Mnie zmęczyły nowe dzieła i rzuciłem się na starocie: czytam sobie teraz ...Shoguna Jamesa Clavell'a ;-)

czytam sporo :) ze względu na zawód

ale nie będę wymieniac swoich number one

to co ostatnio przeczytałam i co mi sie bardzo spodobało to 

"Prawiek i inne czasy", "Imperium", "Bibliotekarki" - tego nie polecam, słabe. Czasami jak się skuszę na coś współczesnego to później z podwójną chęcią wracam do klasyki literatury. Bibliotekarki 266 stron zmarnowanych -  a nauczyłam się słowa jarmilki - czeszki :P